27-Revati

Revati 16˚40’ – 30˚00’ Mina (Zivis)

Debesīs 

Revati Nakšatra – Budha (Merkura) enerģijas kulminācija (patiesībā visa zodiaka enerģijas kulminācija) – debess sfērā ir pārstāvēta ar visai blāvu zvaigžņu grupu Mina (Zivs) zvaigznājā. Senajos tekstos nav nosaukts precīzs zvaigžņu skaits. Varam iedomāties, ka tās varētu būt 27 zvaigznes, kuras veido indiešu tradicionālajām bungām (dhola) līdzīgu formu. Tā vismaz uzskatīja senatnē.

Spožāko starp šīm zvaigznēm mūsdienu astronomijā sauc par Zeta-Piscium un tās vizuāla spožuma koeficients ir 5.2. Tā atrodas tuvu citai salīdzinoši spožai zvaigznei Mu-Piscium, kas izvietota Zivs zvaigznāja „astē”. Naksnīgajās debesīs Zivs zvaigznāju nav viegli atpazīt. Der atcerēties, ka Zeta-Piscium atrodas tieši uz planētu ekliptikas (ceļš, pa kuru planētas „apceļo” zodiaku) un to vieglāk ieraudzīt skaidrās jauna Mēness naktīs.

Nosaukums

Vārdam Revati ir vienkāršs tulkojums – „turīgs, pārticis”. Tulkojums pats par sevi daudz pastāsta par Revati būtību, pie tam visos eksistences līmeņos. Pirmajā brīdī gan nav īsti skaidrs, kāpēc pēdējā nakšatra visā zvaigznāju rindā ir saistīta ar kaut ko tik pārejošu kā „turība”.

Revati alternatīvais tulkojums ir „pārspēt”, „iziet cauri”(transcend), kam noteikti ir vairāk sakara ar pēdējās (27.) nakšatras būtību.

Simbols 

Ievērojot, ka Revati ir daudz saistību ar dualitāti, nakšatrai ir divi simboli – „zivs, kas peld jūrā” un „bungas”(dhola). Pirmais simbols uzsver Revati acīmredzamo saistību ar Zivs zvaigznāju (jo Revati pilnībā atrodas Zivs zvaigznājā). Zivs zvaigznāja simbols savukārt ir divas zivis, ka peld katra savā virzienā. Jūrā peldoša zivs kopš neatminamiem laikiem ir attēlojusi dvēseles ceļojumu dievišķajos plašumos, bet Vishnu (dzīvības uzturētājs) bieži attēlots kā sēdošs virs apziņas „jūras”.

Zivs, kas peld jūrā, var uzvedināt uz domām par dzīves ceļu. Revati ir visai daudz saistību ar dažādiem ceļiem un takām – vai nu tā būtu taka uz paša māju vai viss dzīves ceļš kopumā. Jāuzsver, ka tieši sekošana savam dzīves ceļam ir vispatiesākā dvēseles „grēku izpirkšana”, un to ir apgalvojuši visi mesijas un viedie vīri visos laikos. Tas zināmā veidā ir vienīgais ceļš uz garīgo atbrīvošanos.

Revati ir pēdējā nakšatra. Tādējādi tai daudz kopīga ar moksha vai garīgo apgaismību. Jāpiemin, ka moksha nenozīmē atbrīvošanos no piedzimšanu –nomiršanu cikla, kā to apgalvo daudzas filozofiskās skolas. Pat pēc pilnīgas apgaismības dvēsele var atkal piedzimt tajā pašā ciklā un tajā pašā universā.

Lai atrastu savu patieso dzīves ceļu, ir jāmācās ieraudzīt dzīves ainu kopumā. Tas var notikt tikai tad, ja izdodas būt saskaņā ar Visuma garu, kas savukārt ir savienots ar kolektīvo apziņu. Revati reprezentē šo kolektīvo apziņu, tomēr savādākā veidā, nekā to dara Vēzis, atspoguļojot masu apziņu.

Otrs Revati simbols – bungas – tiek attēlots, runājot arī par citu nakšatru – Dhanishtu. Ir daudz līdzību starp Revati un Dhanishtu. Viena no līdzībām – abas nakšatras tiek uzskatītas par turīgām. Revati bungas ir līdzīgas indiešu bungām naggada, ko spēlē ar divām vālītēm vai arī citām, līdzīgām, ko lieto procesijās. Var redzēt, ka Revati bungas atšķirībā no Dhanishtas bungām parasti spēlē ar bungu vālītēm, nevis ar rokām. Tās ir bungas, kuru skaņas paziņo par jaunumiem. Dažās kultūrās bungu skaņas darbojās kā Morzes ābece, lai nosūtītu attālus signālus. Līdz ar to var droši teikt, ka Revati nakšatrai komunikācija ir viens no galvenajiem aspektiem.

Dievība

Saules dievība Pushan ir Revati pārvaldošā dievība. Uzskata, ka Pushan izgaismo visus ceļus. Viņa pārziņā ir tik atšķirīgas lietas kā ielu apgaismojums vai bāka, kas palīdz nenomaldīties, vai arī dvēseles iekšējā gaisma, kas izgaismo indivīda dzīvi. Pushan vienmēr atrodas visu ceļu un visu jaunu lietu sākumā. Šī iemesla dēļ to uzskata arī par drošu ceļojumu aizgādni. Līdz ar to Pushan ir saistīts ar visa veida ceļojumiem – fiziskajā, mentālajā, emocionālajā, astrālajā vai kauzālajā eksistences sfērā. Pushan ir vairāk lolotājs, barotājs un audzinātājs nekā Saules dievība pati. Uzskata, ka Pushan piešķir bagātību, pārticību un piepildījumu. Nav grūti ieraudzīt, ka tieši auglīgi ceļojumi vai auglīgi dzīves ceļi mums atnes šo piepildījumu.

Galu galā Vishnu, dzīvības uzturētājs, ir šīs nakšatras augstākais pārraugs un Vishnu darbs ir savākt vienkopus dzīvības spēkus un apziņas spēkus pēc dvēseles galējās „izšķīšanas”.

Līdzīgi arī Revati bagātību veido spēja savākt vienkopus gan materiālo bagātību, gan zināšanas un pieredzi. Kā zinām, Vishnu ir Laxmi (bagātības un pārticības dieviete) dzīvesdraugs, un tas vēlreiz uzsver Revati saistību ar pārpilnību.

Merkurijs – Revati planetārais pārvaldnieks – ir vistiešākajā veidā saistīts ar Vishnu. Abiem diviem komunikācija ir stiprā puse, tāpat kā Revati pašai. Vishnu un Laxmi attēls, kur tie redzami sēžam uz čūskas virs dievišķo ūdeņu plašumiem, daudz pastāsta par Revati izpausmes dabu.

Raksturs un darbība 

Tādiem angļu valodas vārdiem kā „reverie”, „reverent”, „revolving”, „reverend”, „revelry”, „represent”, „resolution” šķietami ir tā pati sakne , kas vārdam Revati. Visu iepriekšminēto vārdu nozīme kaut kādā ziņā atspoguļo Revati būtību. Revati ir viena no patīkamākajām un labvēlīgākajām nakšatrām. Savā būtībā ļoti laimīga, – un tas palīdz viņai redzēt dzīvi pozitīvās krāsās. Indivīds ir mūžīgs optimists un nesatraucas pat lielu šķēršļu un kavējumu priekšā.

Revati piemīt iekšēja uzticēšanās dievišķajai providencei (liktenim). Indivīds zina, kā saglabāt ticību. Tomēr ir reizes, kad viņam ir tendence nedarīt neko citu, kā tikai ticēt. Šajos gadījumos ierasti pozitīvās kvalitātes var nest zaudējumus. Daudzi no indivīdiem, kas dzimuši Revati zvaigznāja ietekmē, pārāk paļaujas uz savu ticību un viņu ticība ne vienmēr ir īsti reālistiska. Ir nepieciešamas dažas Saturna iezīmes, lai indivīds „piezemētos”.

Var būt divi gadījumi: vienam indivīdam Jupiters dzimšanas kartē var būt novietots tādējādi, ka to „aspektē” Saturns, bet citam – bez jebkādas Saturna ietekmes. Pirmajā gadījumā izskatās, ka indivīdam izdosies saņemt visu plašo Revati paredzēto labumu „klāstu”, bet otrajā indivīds var būt ar tieksmi uz veltīgām fantāzijām. Šī ir sapņotāju nakšatra. Tā var radīt ap sevi veselas pasaules. To veido Revati spēcīgā asociācija ar iluzoro Maya dimensiju, kas ir Vishnu, dzīves drāmas uzturētāja, pakļautībā. Daudzi Revati indivīdi mīl dzīvot pašu radītajās pasaulēs. Tā ir kā viena Maya iluzorā pasaule otras Maya pasaules ietvaros un nav īpaši veicinoša garīgajai attīstībai. Labākais, ko var novēlēt Revati indivīdam – ieraudzīt lietas, kādas tās ir.

Revati cilvēki vienmēr sniedz atbalstu citiem. Tā kā ikviens ievāc to ražu, ko ir sējis, tad arī Revati paši bieži saņem atbalstu. Raksturīgā lieta ir tāda, ka Revati saņem atbalstu tieši tad, kad tas ir visvairāk vajadzīgs.

Revati var uzskatīt par „civilizācijas virsotni”. Indivīdi parasti izstaro izsmalcinātību, sarežģītību (pieredzi), tie ir labi ģērbušies un ar labu izturēšanos. Viņiem patīk lietas, kas veido t.s. „kulturālo cilvēku” un viņi jūt riebumu pret primitīvu uzvedību.

Daudzi Revati indivīdi piedzimst bagātās, aristokrātiskās vai izmalcinātās ģimenēs. Ja vien dzimšanas kartē nav kādas traucējošas ietekmes, Revati ietekme nodrošina saulainu bērnību, audzināšanu, agru izglītošanos un fiziskās eksistences laimi.

Revati indivīdus kā patīkamus cilvēkus labi ieredz viņu sociālajā vidē. Tas varētu būt sagaidāms attiecībā uz personu ar labu audzināšanu un izglītību. Neviena cita nakšatra nestāv tuvu Revati, ja iet runa par sabiedrisku darbinieku un viņa spējām.

Revati paši ir ļoti labi saimnieki un draudzība ar viņiem var turpināties tieši viņu pašu atbildīgās dabas dēļ. Viņi ir saprotoši pret citiem un viņiem patīk būt cik vien iespējams izpalīdzīgiem. Dažreiz viņi paši sev uzkrauj pārāk daudzu cilvēku problēmas un var sevi „nokausēt” mentāli, emocionāli un fiziski.

Sarunās viņi parasti ir maigi un pieklājīgi, ja vien dotajā brīdī nav dusmu pilni vai greizsirdīgi.

Revati vienlaicīgi ir viena no maigākajām nakšatrām un indivīdus ievainot ir ļoti viegli. Neskatoties uz to, viņi ir labi padomdevēji un viņiem ir iemaņas citu cilvēku problēmu risināšanā vai patiesā ceļa parādīšanā. Viņiem parasti ir veselīgi, „mirdzoši” ķermeņi un smaidoša, viegla izturēšanās. To labi attēlo Pushan vai Vishnu tēli.

Revati ir maiga, viegla un tomēr dzīvi baudoša (indulgent) nakšatra, kas vislielākajā mērā iegūst prieku no „dzīves drāmas”. Var teikt, ka vairāk attīstītas, vecākas Revati dvēseles mācās būt novērotāja statusā, bet jaunākas, mazāk pieredzējušas pilnībā ienirst dzīves spēlēs. Revati nepiemīt robežu sajūta un tā var daudz paveikt jebkurā jomā. Revati patīk gūt spēku caur savu runas spēju vai citiem komunikācijas veidiem. Tā ir visšarmantākā un apburošākā nakšatra un tās šarms ir balstīts otra cilvēka uzmanības pilnīgā pārņemšanā. Tas var būt tik izteikti, ka otrs var aizmirst pats par sevi.

Revati var būt izlikšanās meistars, esot pilnīgi nodarbināts ar kādu lietu, lai gan viņa uzmanība tikmēr klejo ap simtiem citu lietu. Citu nakšatru vidū tieši Revati piemīt spēja atmest ilūzijas, lai gan savā zemākajā aspektā viņus pašus šīs ilūzijas var pilnībā pārņemt.

Revati ir visgudrākā un viltīgākā no nakšatrām. Tas ir kā hameleons, kas var piemēroties situācijai. Attīstītas dvēseles šo spēju izmanto, lai kalpotu citiem, mazāk attīstītas – patmīlīgiem nolūkiem. Revati raksturs ir kā „bagātais Ričs”. Viņi tiek uztverti kā finansiāli nodrošināti pat tad, kad tiem nav ne kapeikas.

Kopsummā Revati ar visām savām gaišajām un tumšajām pusēm var tikt uzskatīta par tā saucamā „civilizētā cilvēka” izpausmes virsotni.

Ja ir kāda nakšatra, kas var ieraudzīt visu pasaules ainu kopumā, tad tā ir Revati. Tā kā tā ir pēdējā nakšatra visā nakšatru rindā, tad viņai padodas atdarināt vai būt saskaņā ar jebkuras iepriekšējās nakšatras enerģiju.

Revati ir visu iespējamo eksistences iespēju displejs, kopums visai gudrībai un zināšanām. Nav nekas tāds, kas palicis ārpus tās redzes loka un līdz ar to šo nakšatru ir ļoti grūti kaut kā klasificēt, veidot stereotipus un tml. Tā vienmēr var pārsteigt apkārtējos ar kaut ko pilnīgi negaidītu.

Revati ir darīšana ar laika, telpas un visas esības bezgalību. Indivīdu nevar nospiest pie zemes, jo vienmēr priekšā ir kādas aicinošas tāles. Vissvarīgākais, ka Revati ir spējas saprast jebkuru citu nakšatru. Atslēgas vārds ir summa, rezumējums. Visa sākums un beigas.

Citas nakšatras var mēģināt izdibināt, kur īsti dzīves ceļā viņas atrodas, kamēr Revati var izdibināt, kur atrodas katra no pārējām. Spēja redzēt kopumu tomēr ir ierobežota ar dvēseles attīstības pakāpi.

Universālajā lietu kārtībā Revati ir saistīta ar ‘kshiradyapani shakti’ – spēju barot ar pienu. Augstākajā līmenī simbolika ietver svēto dzīvnieku govi, bet zemākajā – pašu govs „atnešanās” procesu.

Minētais atspoguļo Revati barojošo, audzinošo un lolojošo aspektu. Ja pievērš uzmanību faktam, ka Vishnu izvietojies virs dievišķā okeāna (kshirasagar), rodas pavisam cita interpretācija – Revati saistās ar enerģiju (shakti), kura uztur dievišķo okeānu, kur visās 14 pasaules dimensijās (lokas) tiek spēlēta dzīves spēle.

 

Izpausmes veids 

Uzskata, ka tā ir līdzsvarota nakšatra – ievērojot Revati mīlestību pret sabiedrību un konservatīvi balansēto attieksmi pret civilizācijas „audzināšanu”. Tas saistīts arī ar gudrības aspektu, jo redzot jebkuru situāciju no visām pusēm, Revati izvēlas vidusceļu. Galu galā visas filozofiskās skolas un reliģijas uzskata, ka vidusceļš ir tas labākais.

Revati uzdevums ir izlīdzināt un izklīdināt eksistencei piemītošo dualitāti.

Varna (kasta) 

Revati pieder Shudra kastai, jo senatnē uzskatīja, ka Revati ir orientēta uz pakalpojumiem sabiedrībai. Jau iepriekš tika minēts, ka Revati indivīdi vienmēr vēlas palīdzēt citiem. Revati ir vieni no retajiem, kuri gatavi palīdzēt pat ienaidniekam. Līdzīgā veidā var uzskatīt, ka arī Vishnu sniedz pakalpojumu Visumam, jo palīdz uzturēt harmoniju un dzīvības procesus.

Dzimte

Revati ir sieviešu dzimtas nakšatra. Tā ir summa visam sievišķajam spēkam, kas stiprina un atbalsta procesus Visumā.

Ķermeņa ajūrvēdiskā konstitūcija 

Ar Revati ir saistītas pēdas, potītes, vēdera dobums un cirkšņi. Pēdas un potītes atspoguļo saistību ar Zivs zvaigznāju. Ir jābūt saistībai arī ar vēdera dobumu, jo tur atrodas manipura čakra, ko savukārt pārvalda Vishnu. Saistību ar cirkšņiem ir visai grūti izskaidrot. Revati primāri ir kapha nakšatra (ūdens elements), jo pilnībā iekļaujas Zivs zvaigznājā, kas pati ir ūdens zīme un saistāma ar Jupiteru un Neptūnu (šīs planētas pašas pārstāv kaphu).

Debess puses (virzieni)

Revati primāri saistīta ar Z un ZA virzieniem.

Padas (nakšatras ceturkšņi)

1. pada: 16˚40” – 20˚00” Pisces, kas atbilst Sagitarius Navamsa, ko pārvalda Jupiters. Tie ir indivīdi, ko sauc par „laimīgajiem veicas”, uzsverot filantropisko un optimistisko nakšatras pusi. Te ir tieksme patiesi aizrauties ar kaut ko un tāpēc ir svarīgi atrast pareizo lietu, ar ko aizrauties. Pirmajā padā cilvēkiem ir vēlme fanātiski veicināt savu darbības jomu.

2. pada: 20˚00” – 23˚20” Pisces, kas atbilst Capricorn Navamsa, ko pārvalda Saturns. Otrais ceturksnis izsaka Revati praktisko un organizatorisko aspektu. Šis ceturksnis ir saistīts ar visām zinātnēm, kur iesaistīts jēdziens „laiks” – piemēram, astroloģiju. Dabiski labvēlīgās planētās šeit uztur līdzsvara sajūtu, kamēr dabiskie kaitnieki dod pārāk daudz ambīciju. Šī ir visreālistiskākā nakšatras daļa, kuru neietekmē akla ticība.

3. pada: 23˚20” –26˚40” Pisces, kas atbilst Aquarius Navamsa, ko pārvalda Saturns. Tā ir bohēmiskā un humanitārā nakšatras daļa. Trešā ceturkšņa indivīdiem var būt grūtības izteikt savas darbības rezultātus materiālajā plānā.

4. pada: 26˚40” – 30˚00” Pisces , kas atbilst Pisces Navamsa, ko pārvalda Jupiters. Tas ir mūžīgais sapņotājs. Ceturtā ceturkšņa enerģijas var dot labus rezultātus tikai tad, ja tur atrodas dabiskie kaitnieki Marss vai Saturns. Tāpat kā pirmajam ceturksnim, arī ceturtajam ir tendence svārstīties un viegli zaudēt līdzsvaru.

Profesijas

Hipnozes meistari un psihes mediji; mākslinieki (t.sk. gleznotāji, mūziķi); aktieri; izklaides mākslinieki; valodnieki; vārdotāji; magi un iluzionisti; pulksteņmeistari; ceļu projektētāji un būvnieki; kalendāru veidotāji; astrologi; pareģotāji; menedžeri; viesu namu saimnieki; stjuartes; dārgakmeņu dīleri; jūrniecības un kuģniecības darbinieki; audzināšanas iestāžu un bāreņu namu darbinieki; transporta profesijas; reliģisko institūciju darbinieki; ceļu policijas un ceļu drošības darbinieki; bāku sargi; niršanas instruktori, 

Vietas

Ceļi; dzelzceļi; lidostas; okeāni, jūras un pludmales; kuģu būvētavas; skatuves; kino; bāreņu nami; klosteri; kuģi; lidmašīnas; vilcieni; automašīnas; autobusu stacijas; transporta mezgli; publiskas auditorijas; pulksteņu torņi; bākas; autoskolas; visas vietas, kas saistītas ar augstāk minētajām profesijām.

Guna (esence) un Tattwa (elements)

Revati ir satviska (sattwic) nakšatra. Tas nebūt nav pārsteigums, jo nakšatra ir saistīta ar satviskām pārvaldošajām dievībām (piem. Vishnu) un tādām satviskām planētām kā Jupiters, Merkurijs un Neptūns.

Revati pieder ētera (akasha) elementam. Un arī tas nevar būt kā pārsteigums, jo tieši ēters ir tas, kas visu ietver, aptver un sadarbojas ar visiem pārējiem elementiem – un tas ir tieši Revati dabā.

Gana (tips)

Revati ir deva (dievišķa) nakšatra. Šis fakts ir noprotams gan no Revati labvēlīgās dabas, gan no to pārvaldošo dievību un planētu labvēlīgās dabas.

Orientācija un dispozīcija

Revati ir horizontāli vērsta nakšatra un tas attiecināms uz nakšatras līdzsvaroto dabu. Revati nenonāk līdz ekstrēmiem un pamatā ir mierīga, maiga nakšatra. „Horizontālā līmeņa” aspekts atspoguļo nakšatras iekšējo spēju uzturēt regulāru, līdzsvarotu dzīvības spēka plūsmu visos eksistences plānos.

Mēnesis un diena

Revati saistās ar Bhadra Pada lunārā mēneša pēdējām 9 dienām, kas parasti ir septembrī. Revati saistīta arī ar Purnima jeb 15. dienu katra augoša Mēness fāzē.

Labvēlīgās aktivitātes 

Visu pozitīvā virzienā vērstu aktivitāšu iesākums; biznesa un finansu darījumi; jebkāda veida preču apmaiņas procesi; laulības un seksuāla aktivitāte; reliģiskie rituāli; ceļošana; darījumi ar dārgakmeņiem; automašīnu, māju un citu vērtīgu priekšmetu iegāde; mūzika, teātris vai citas radošas aktivitātes; žēlsirdīgas un laipnas darbības; mācīšanās, īpaši okultas un garīgas disciplīnas; dziedināšana un kopšana; relaksācija; dārzkopība un citas brīvā laika aktivitātes; dažādu lietu pabeigšana.

Nelabvēlīgas aktivitātes

Pēdējie divi Revati ceturkšņi ir nelabvēlīgi visa veida sākumiem.

Jāizvairās no aktivitātēm, kur dominē skarbums, asums un pārdrošība. Nav vēlama grūtību, šķēršļu, nelaimju pārvarēšana. Nelabvēlīga ķirurģiskām darbībām un darbībām, kas prasa piepūli – piemēram, kalnos kāpšanai.

Planēta – pārvaldnieks

Primārais Revati pārvaldnieks ir Merkurijs kopā ar Jupiteru, Neptunu un Ketu. Kā jau tika minēts agrāk, Revati reprezentē ļoti spēcīgu Merkurija enerģiju un kā pēdējā nakšatra arī visa zodiaka enerģiju kulminācijas punktu.

Merkurija funkcija Revati zvaigznājā ir ne tik daudz analītiska, cik saistīta ar spēju atšķirt, atpazīt, klasificēt un dot katrai lietai savu īpašo vietu radības ķēdē. Merkurijs tomēr nezaudē savu humora izjūtu par spīti tam, ka viņa uzdevums ir ļoti nozīmīgs. Merkurijam ir jāattīstās un jākļūst gandrīz par Buddhu, apgaismoto. Jāatzīmē, ka Buddha ir sanskrita vārds, kas jau senatnē tika piešķirts Merkurijam un pašā vārdā jau tika ietverts viņa mērķis. Merkurijam vienlaikus ir jāpārvēršas arī par Vishnu, kas uztur universa darbību, un, spēlējot radības spēli, tomēr atrodas ārpus pašas spēles.

Merkurijs gan nevar veikt šo varoņdarbu bez Jupitera palīdzības, kurš ir līdzjūtības un gudrības iemiesojums. Tieši Jupiters dod dabas pamatlikumu pārzināšanu, jo Merkurijam pašam īsti nav kompetences dabas un citu likumu saprašanā. Kopā saaustās Merkurija un Jupitera enerģijas savukārt rada Neptūna darbības lauku. Kāda sena astroloģijas skola māca, ka trīs ārējās planētas darbojas kā atsevišķās „Saules” un kontrolē iekšējās planētas. Saskaņā ar šo filozofiju Neptūns pārvalda Jupitera un Merkurija funkcionēšanu. Vēdiskā mitoloģija to apstiprina. Vishnu savā pamatbūtībā ir Neptūna darbības esence un lielākā daļa Jyotish saista Jupiteru un Merkuriju ar Vishnu.

Visas trīs planētas kopā valda pār intelektuālo jomu un ir atbildīgas par individuālās apziņas saistību ar universālo kolektīvo apziņu.

Ketu ir sākumu un nobeigumu planēta. Tā kā Revati nozīmē nakšatru rindas beigas, nav grūti atpazīt Ketu un Revati saistību. Ketu ir planēta, kas pārvalda pagātnes karmas „izšķīšanu” un sasniedz pilnību, pateicoties Revati enerģijai.

Jupiters, Merkurijs, Venēra un Mēness parasti labi „darbojas” Revati zvaigznājā. Ketu novietojums šeit ir labvēlīgs garīgām nodarbībām.

Tādi savienojumi kā Jupiters/Merkurijs; Jupiters/Merkurijs/Ketu; Jupiters/Neptūns; Jupiters/Ketu; Merkurijs/Ketu; Merkurijs/Neptūns – tie visi atspoguļo Revati enerģiju. 

Skaņas un burti

1. ceturksnim: ‘The’ līdzīgi vārdam The.
2. ceturksnim: ‘Tho’ līdzīgi vārdam Though.
3. ceturksnim ‘Cha’ līdzīgi vārdam Charlie.
4. ceturksnim ‘Chi’ līdzīgi vārdam Chile.

Sanskrita alfabētā Revati atbilst skaņa La , ‘Ksha’, ‘A’ un ‘Aa’, līdz ar to atbilstošās mantras ir ‘Om Lam’, ‘Om Ksham ’ un ‘Om Aam’.

Tara Bala

Džanma Nakšatra             27-Revati            

Nr. Pirmā grupa Nr. Otrā grupa Nr. Trešā grupa Tara Nozīme Labi/Slikti Graha Ziedojums
27 Revati 9 Ašleša 18 Džještha Džanma Bīstami ķermenim Slikti Budha Rīsi, dārzeņi
1 Ašvini 10 Magha 19 Mula Sampat Bagātība, veiksme Labi Ketu  
2 Bharani – visa Nakš. 11 P.Phalguni – pirmās 8 st. 20 P.Ašadha – neitrāla Vipat Nelaimes gadījums Slikti Šukra palmu cukurs
3 Krittika 12 U.Phalguni 21 U.Ašadha Kšema Labklājība Labi Sūrja  
4 Rohini – visa Nakš. 13 Hasta – pēdējās 8 st. 22 Šravana – neitrāla Pratjari Šķēršļi, kavēkļi Slikti Čandra sāls
5 Mrigašira 14 Čitra 23 Dhaništa Sadhak Sasniegumi Ļoti labi Mangal  
6 Ardra – visa Nakš. 15 Svati – vidējās 8 st. 24 Šatabiša – neitrāla Naidhana Briesmas, draudi Ļoti slikti Rahu Sezams, zelts
7 Punarvasu 16 Višaka 25 P.Bhadra Mitra Draugs, labvēlis Labākā Guru  
8 Pušja 17 Anuradha 26 U.Bhadra Parama mitra Vislabākais draugs Labi Šani  

Seksuālais tips un saderība

Revati atbilstošais dzīvnieks ir zilonis. Patiesībā daudzas Revati pamatīpašības var tikt vērtētas atbilstoši šī dzīvnieka uzvedības īpatnībām. Tas fakts, ka ziloņiem labāk patīk līdzenumi nekā pauguraini apgabali, jau pats par sevi atspoguļo nakšatras horizontāli vērsto dabu. Un vēl – ziloņi kā lielākie starp dzīvniekiem un viņu līdzinieki okeānos- zilie vaļi – arī atrodas Revati aizsardzībā. Attiecībā uz Revati seksualitātes dabu ir jāsaprot šo radību seksualitāte.

Ezotēriskais skaidrojums

Revati atbilst tam brīdim, kad materiālais un astrālais tiek „ievilkts” kauzālajā sfērā. Kad šis process ir beidzies, tad kauzālais ietiecas augstākajā mūžīgajā tukšumā. Personiskajā līmenī Revati attiecas uz dzīves pieredzes asimilāciju no daudzām iepriekšējām dzīvēm, un beigu beigās var notikt sintēze un tikt sasniegta pilnība.

Tādējādi Revati var saistīt ar septīto čakru – sahasraru. Pilnīgas apziņas stāvoklis var iestāties tad, kad kundalini enerģija ir atvērusi visas tūkstoš lotosa ziedlapiņas. Pēc tā sasniegšanas kundalini izplūst caur galvas augšdaļu, ko sauc par Brahma Randha. Šajā punktā individuālās dvēseles apziņa sasniedz pilnīgu harmoniju ar Visuma apziņu un individuālā apziņa iegrimst tajā. Citiem vārdiem sakot, piliens iekrīt okeānā un vairs nevar tikt uztverts kā piliens. Savā augstākajā aspektā Revati ir saistīta ar šo stāvokli un ar šo procesu.

Zemākajā aspektā Revati saistās ar „ilūziju okeānu”, kas attiecas uz trešo sakrālo centru – Manipura chakru. Šī ir vieta, kur pēc Zen principiem mājo dzīves spēks jeb Chi enerģija. Manipura chakra ir centrs, kas reprezentē visas pasaulīgā/materiālā plāna aktivitātes. Tikai tad, kad dvēsele ir sasniegusi meistarību „ilūziju okeāna” šķērsošanā, tā iegūst patiesas zināšanas par augstākiem eksistences līmeņiem. Un atkal – Vishnu tēls, kas atrodas virs „ilūziju okeāna” ūdeņiem, vislabāk raksturo šo Revati aspektu.

Revati reprezentē dievišķo okeānu, kur pēc Mahapralayas atpūšas radošie spēki. Tas ir līdzīgi kā uz mūsu planētas viens otram seko destrukcijas un „izzušanas” procesi. Katrā šajā Pralaya procesā okeāni aptver sauszemi, Vishnu piedzimst kā jauna inkarnācija zivs veidolā un izvēlas septiņus viedos, kā arī augus un dzīvniekus, kas nepieciešami dzīvības atjaunošanai. Var teikt, ka tā ir tieši Revati aktivitāte. Patiesībā arī nāves process uz zemes prasa Revati „pakalpojumus”, jo visas šīs dzīves darbības un visi vitālie spēki (pranas) tiek uzkrāti astrālajā/kauzālajā centrā pirms tam, kad tiek pārrauta stīga starp materiālo un astrālo ķermeni. Beigu beigās Revati apslēpj mūžīgo jautājumu – kāpēc ir viss šis radīšanas process, kādam mērķim?

Gotra (dievišķā izcelsme) 

Revati nakšatra ir saistīta ar Sage Kratu, – vienu no septiņiem dievišķajiem viedajiem, kurš „pieskata” notikumus mūsu galaktikā. Viņa vārdu tulko kā „iedvesmotājs”, kas pilnībā harmonē ar faktu, ka Revati pati par sevi ir viena no nakšatrām, kam optimisms un spēja iedvesmot piemīt vislielākajā mērā.

Korekcija (dziedināšana)

Tiem Revati indivīdiem, kurus astroloģiski ietekmē kādi kaitīgi faktori, vislabākais ir godināt Vishnu kadā no tā aspektiem.

Saknes mantru ‘OmLam’; ‘Om Ksham’; ‘Om Am’ un ‘Om Aam’ atkārtošana 108 reizes var palīdzēt samazināt kaitīgos efektus un uzlabot situāciju, īpaši periodos, kad Mēness šķērso šo nakašatru vai ir attiecīgais lunārais mēnesis.

Ir labi valkāt apģērbu ar okeāna toņiem, kā arī gaišu, daudzkrāsainu un pasteļtoņu apģērbu.

Lai uzsāktu svarīgas darbības, jāievēro Revati nakšatrai atbilstošās debess puses, lunārais mēnesis un atbilstošās dienas. 

Piemērs 

Amerikāņu izklaides industrijas zvaigznei Dolly Parton ir dzimusi ar Revati ascendentā. Viņas ziedošais izskats kombinācijā ar mierīgo, draudzīgo raksturu labi raksturo šīs nakšatras labvēlīgo dabu. Viņas dzīve ir labs paraugs Revati kapacitātei pelnīt naudu, pieņemt komfortu, greznību, slavu un piedzīvot uzplaukumu savā vidē. 

Dažādi papildinājumi

Saskaņā ar Varahamihiru, Mēness Revati nakšatrā „dod indivīdam perfektu ķermeni un fizisko laimi; indivīds var būt apveltīts ar skaidrību (purity),laimi, bagātību un varonīgu dabu”.

Var secināt, ka indivīdi ar Mēness vai Ascendenta atrašanos Revati zvaigznājā parasti ir pacietīgi un laipni, ja vien dzimšanas kartē nav īpašu nelabvēlīgu faktoru.

Indiešu rakstniekam, mūziķim un domātājam Rabindranatam Tagorem Mēness bija Revati zvaigznājā un uz viņu pilnībā attiecas Varahamihiras sniegtais raksturojums.

 

Book of Nakshatras, Prash Trivedi

Tulkoja vēdiskā astroloģe Ingūna Birzniece 

Translate »