Višakha 21˚60’ Tula (Svari) – 3˚20’ Vriščika (Skorpions)
Debesīs
Višakha sastāv no četrām zvaigznēm, kuras atrodas Libra zvaigznāja kreisajā pusē, veidojot svaru formu. Mūsdienu astronomijā šīs zvaigznes sauc Alpha-Librae, Beta-Librae, Gamma-Librae & Lota-Librae. Lai gan visas tās ir Libra zvaigznāja daļa, tomēr daļa no Vishakas atrodas Skorpio zvaigznājā. Spožākās ir Alpha-Librae (Zuben ei Genubi vai North Scale) un Beta-Librae (Zuben ei Hakhrabi vai South scale) un to vizuālā spožuma koeficients attiecīgi ir 2.75 un 2.61. Visvieglākais veids, kā tās atrast, ir sameklēt tās zem spožās Spica zvaigznes. Senatnē Vishakha zvaigznēs saskatīja līdzību ar dakšas (trijžubura) zariem un Vishakhu asociēja ar Indras pārvaldību.
Nosaukums
Vishakha, līdzīgi citiem sanskrita vārdiem, rada plašu tulkojumu klāstu – „žuburotais“, „divzarainais“, „indes trauks“. Alternatīvais nosaukums ir Radha, ko tulko kā „burvīgais, jaukais“. Radha kā sievietes vārds ieguva popularitāti, pateicoties savai vēsturiskajai lomai – Radha bija Krishnas iemīļotā.
Simbols
Galvenais simbols ir „izgreznots loks, velve“ vai „vārti“. Attēlos vārti parasti ir dekorēti ar lapām. Līdzīgi vārti joprojām ir parasta lieta Indijas laulību ceremonijās. No tā var secināt, ka Vishakha ir saistīta ar laulībām. Lielākā Vishakhas daļa atrodas Libra zvaigznājā, kas pārvalda laulību. Senos laikos šādi vārti bija simbols arī triumfam, attēlojot mērķa sasniegšanu un jauna mērķa iezīmēšanu. Tas bija atgādinājums, ka izaicinājumi nebeidzas, lai arī vārti ir šķērsoti un mērķis sasniegts. Arī laulības dzīvē vārtu šķērsošana ir tikai sākums laulības dzīves izaicinājumiem. Vārti uzsver to, ka Vishakha vienmēr ir fokusējusies uz mērķa pilnīgu sasniegšanu. Tas tikpat labi var būt triumfs pār ārējiem ienaidniekiem kā pār iekšējiem dēmoniem. Mūsdienās, kad pārsvarā dominē nakšatru negatīvās iezīmes, Vishakha parasti funkcionē kā apsēsta, uz mērķi orientēta nakšatra, kurai pilnīgi vienalga, ar kādiem līdzekļiem mērķis tiek sasniegts. Par spīti asociācijai ar svinībām, Vishakhu nevar uzskatīt par visai jauku nakšatru. Ja tiekšanās pēc mērķa kļūst par galveno dzīves sastāvdaļu, tad indivīdam diez vai būs mierīgs prāts un viņš, visdrīzākais, paies garām dzīves patiesajai būtībai. Tas ir līdzīgi kā Džona Lenona dziesmā – „dzīve ir tas, kas notiek, kamēr mēs esam aizņemti, plānojot jaunas lietas“.
Dievība
Vishakhu pārvalda divas dievības – Indra un Agni. Senajos tekstos (puranic literature) Indru, kas ir galvenais starp pusdieviem, attēlo kā mērķtiecīgu, fiksētu un uzbrūkošu raksturu, kurš gatavs iet vienalga, cik tālu, lai sasniegtu iecerēto. Dīvainā lieta ir tā, ka šis iecerētais mērķis ne vienmēr ir dieva cienīgs un rezultātā Indra iekuļas dažādās nepatikšanās.
Tā ir arī Vishakhas pamattēma – dzenoties pakaļ neveselīgiem mērķiem un lietojot visai apšaubāmus līdzekļus, tiek veidota slikta karma. Indra tiek attēlots kā raksturs, kurš „noslīkst“ sievietēs, vīnā un citos dzīves priekos. Arī šī daļa atspoguļojas Vishakhas raksturā.
Ar Indru tiek asociēta arī maldināšana – tajā nozīmē, ka viņš nekautrējas pakļaut sev tuvos zināmām briesmām, lai tikai sasniegtu, ko vēlas. Indru var redzēt rīkojamies visai gļēvi, tikko parādās reālas briesmas. Ir ieteicams atcerēties, ka Indra – tas ir kā „postenis“, ko katra dvēsele ieņem atšķirīgos laikos un vietās Visumā. Vishakhas indivīdi vienmēr meklē „posteni“ dominēšanai un priekam, savukārt Indra atspoguļo dvēseli, kas to paveic.
Uguns dievība Agni savos pamatos reprezentē enerģiju vienā no tās daudzajām formām. Pateicoties Agni klātbūtnei Vishakhai ir kapacitāte pielikt Herkulesa cienīgas pūles mērķa sasniegšanai.Tāpat kā uguni – to pareizi izmantojot – var lietot daudzos lietderīgos veidos, tāpat arī Vishakhas spēcīgā enerģija var manifestēties gan kā drosme, gan kā apņēmība un dotības grūtai, bet veselīgai darbībai.
Savukārt uguns savā negatīvajā aspektā var traukties „amoka“ skrējienā un sadedzināt visu bez izvēles.Tādā pašā veidā var rīkoties Vishakha, vispirms nodarot pāri cilvēkiem ap sevi un tad arī sev pašai. Tādi izteicieni kā „ugunīgas kaislības“ vai „degošas vēlmes“ ir tieši Vishakhas izpausmes.
Papildus tam, Agni un Indra pārvalda karstumu un lietu un līdz ar to Vishakha ir saistīta ar lauksaimniecību. Vishakha izmantos dabas spēkus, lai izaudzētu kultūraugus, un turpinās tālāk, lai iegūtu no tiem apreibinošās vielas – vīnu un alkoholu.
Raksturs un darbība
Nakšatras raksturs var tikt iekļauts vienā vārdā – fiksācija, noteiktība. Vishakhas spēja dzīties pakaļ mērķim ir nepārspējama, tomēr tās „Ahileja papēdis“ ir jautājums – kādu mērķi izvēlēties.
Mūsu laikos Vishakhai ir visai liela iespējamība izvēlēties neatbilstošas lietas par mērķiem, un līdz ar to šīs nakšatras klātbūtne indivīda dzīvē rada iemeslu bažām. Vishakhas indivīdi viegli krīt par upuri lietām, kas saistītas ar seksu un alkoholu. Viņi ir tie, kam var būt nepārvarama vēlme pulcēties vietējā bārā. Vishakhas raksturā ir arī noteikta deva tieksmes pēc pompozitātes un ceremonijām. Visai bieži tie indivīdi, kuri izvēlas jutekļu apmierināšanas ceļu, kļūst par apsēstiem ballīšu tipiem. Tūlīt pēc iepriekšējās nakšatras Swati, kur galvenais ir sasniegumu gūšana, Vishakha reprezentē pāri plūstošo, panākumu pilno stāvokli tūlīt pēc uzvaras. Ir vispārzināms, ka parasti pēc mērķa sasniegšanas seko tukšuma sajūta. Tukšuma sajūta ir iezīme, kas Vishakhas indivīdiem seko cauri visai dzīvei. Uguns nekad nav pārsātināta, vienalga, cik ilgi vai cik daudz tā deg.
Vishakha vienmēr ir norūpējusies par to, kā viņai nav, nevis lietderīgi izmanto to, kas viņai ir. Mentāli viņai liekas, ka „zāle otrā pusē vienmēr ir zaļāka“, un tas rada iemeslu neveselīgām emocijām. Šāda veida frustrācija un tukšuma sajūta virza vairāk attīstītās dvēseles no akla pasaulīguma uz augstākām zināšanām un patiesībām.
Vishakhas indivīdiem ir īpatni skarbs ārējais izskats ar izteiktu stūrainību vai slīpumu sejā. Viņiem parasti ir asi sejas vaibsti un acis. Uzvedība ir diapazonā no galēji pieklājīgas un jautras līdz nepatīkamai un pat neciešamai.
Viņi ir ļoti norūpējušies, lai izveidotu savu domubiedru „fronti“ mērķa sasniegšanai. Tas liek viņiem apslāpēt iedzimtās negatīvās jūtas pret citiem visa veida attiecībās. Liela daļa Vishakhas indivīdu nereti ļaujas skaudībai, greizsirdībai, pat ļaunprātībai un nespēj neko izdarīt ar savu nevērtīguma sajūtu salīdzinājumā ar apkārtējiem.
Visi šie faktori apgrūtina komunikāciju ar viņiem un laupa tiem īstus draugus.
Savukārt negatīvās jūtas rodas no tās pašas tukšuma sajūtas, par kuru tika runāts iepriekš. Patiesā problēma ir tā, ka negatīvās domas un jūtas nereti kļūst pārāk uzmācīgas un Vishakha neprot no tām atbrīvoties. Tā ir jau minētā Uguns, kas dedzina viņus no iekšienes, bet netiek konstruktīvi izmantota. Vishakhas indivīdus diezgan lielā mērā raksturo viņu apsēstības, kuras ir diapazonā no maziskām, dvēseli traumējošām līdz evolucionārām un pacilājošām.
Labā lieta par Visahkām – ja reiz viņu prāts ir noskaņojies, viņi uzticīgi sekos savai lietai jebkuros attālumos un piepildīs mērķi. Dzīve parasti piedāvā viņiem divus atšķirīgus ceļus un ir jāizdara apzināta izvēle palikt uz pareizā ceļa. Kopumā Vishakhas indivīdi uztver dzīvi kā izaicinājumu. Tiem labi izdodas vienkāršas lietas padarīt kompleksas. Veids, ka viņi sasniedz mērķi, nav mazākās pretestības ceļš. Ir liels daudzums šķēršļu, kurus nākas ar savu koncentrēšanās spēju pārvarēt, un šis process neiztiek bez vaidiem un sūdzībām.
Pēdējais paradokss attiecībā uz Vishakhām ir tāds, ka pēc vēlamā rezultāta sasniegšanas viņi vairs nav pārliecināti, ka tas bija tieši tas, ko viņi sākotnēji vēlējās sasniegt.
Izpausmes veids
Vishakhu uzskata par aktīvu nakšatru, jo jebkura mērķa sasniegšana prasa konstantu aktivitāti. Vishakha pie tam ir viena no aktīvākajām nakšatrām savā apsēstajā attieksmē pret lietām. Pēc viena mērķa sasniegšanas tiek nosprausts cits mērķis un pēc tam vēl un vēl…aktivitāte ir nemitīga. Varbūt tas ir iemesls, kāpēc Vishakhas indivīdi nevar apatāties un ieraudzīt iemeslu tām sliktajām lietām, kas ir izdarītas agrāk. Kāds ārējs spēks šķietami ir viņus satvēris un spiež darboties neapdomīgi, bez refleksijas. Tie ir burtiski pārņemti ar darbošanos.
Varna (kasta)
Vishakha pieder ārpuskastu (mleccha) varnai. No šādas klasifikācijas ir skaidrs, ka senatnē Vishakhu redzēja kā īstu nemiera cēlāju, kas nevar funkcionēt bez sabiedrības. Tas tikpat labi var attiekties uz revolucionāru, kā bandītu vai eremītu (vientuļnieku), kas dodas uz mežiem tapas izpildei un vēlmju piepildīšanai. Neviens no šiem tipāžiem neiederas ideālajā sabiedrībā, kādu to redzēja senatnē.
Dzimta
Vishakha ir sieviešu dzimtes nakšatra. Saknes meklējamas tās alternatīvajā nosaukumā Radha. Radha ir Krishnas pavadone no bērnības laikiem, kura visu savu dzīvi bija viņam ļoti pieķērusies. Vishakha ietver sevī primāri sievišķīgo ilgošanās, šķiršanās un katarses tieksmi. Tā ilgojas pēc nesasniedzamā…un tas raksturo Vishakhas prāta struktūru kopumā. Citas Vishakhai piemītošas īpašības – tādas kā privātīpašnieciskums, greizsirdība un zināms atriebīgums vēdiskajos tekstos tiek uzskatītas pamatā par sievišķīgām īpašībām.
Ķermeņa ajūrvēdiskā konstitūcija
Ar Vishakhu ir saistītas rokas un krūtis. Tā primāri ir Kapha nakšatra. Iedalījumam pamatā ir fakts, ka Vishakha atrodas starp divām Kapha zīmēm – Libra un Scorpio.
Vishakha, kā jau iepriekš rakstīts, ir liels meistars, lai noslēptu savu ugunīgo dabu aiz mierīgas ārienes. Tas atkal ir kaphas elements, kas ļauj indivīdiem saglabārt diplomātisku ārējo fasādi, lai gan iekšienē briest īsta uguns vētra.
Debess puses
Vishakha primāri ir saistīta ar rietumiem un ziemeļiem.
Padas (nakšatras ceturkšņi)
Pirmais nakšatras ceturksnis 20˚00‘‘ – 23˚20‘‘Libra atbilst Aries Navamsa, ko pārvalda Marss. Te iet runa par enerģiju, impulsu, koncentrēšanos un ambīcijām. Fokuss ir uz attiecībām, kurās dominē kaislības un instinkti, nevis dziļums un uzticēšanās. Šajā padā vislabvēlīgākās planētas ir Marss vai Venēra.
Otrais nakšatras ceturksnis 23˚20“ – 26˚40“ Libra atbilst Taurus Navamsa, ko pārvalda Venēra. Raksturīgā iezīme ir ilgstoša izturība. Planētas šajā ceturksnī ir tendētas uz sekmēm. Indivīdam ir ļoti stipras materiālās ambīcijas. Tā kā šī pada ir Pushkara Navamsa, tad ambīcijas var tikt piepildītas atbilstoši horoskopa solījumam kopumā.
Trešais nakšatras ceturksnis 26˚40“ – 30˚00“ Libra atbilst Gemini Navamsa, ko pārvalda Merkurijs. Vishakhas koncentrētība šeit izpaužas caur domām, komunikāciju, filozofiskām un reliģiskām lietām. Ir nemitīgs konflikts starp pretrunīgiem spēkiem – viens no tiem liek indivīdam būt bezrūpīgam, jautram, ar atvērtu sirdi, kamēr otrs veicina savtīgumu, blēdīgumu un bažīgumu. Tikai labi izvietots Merkurijs vai Saturns šai padai var dot labus rezultātus.
Ceturtais nakšatras ceturksnis 00˚00“ – 3˚20“ Scorpio atbilst Cancer Navamsa, ko pārvalda Mēness.Tas ir visdzēlīgākais (asākais) no visiem. Vishakhai raksturīgais nemiers te izpaužas emocionālajā plānā, padarot šo padu gaisīgu, nepastāvīgu, mainīgu un visai bīstamu. Savā zemākajā aspektā ceturtā pada var būt atriebīga un iemiesot lielu daļu nicināmo īpašību cilvēkā.
Savā augstākajā aspektā tā var dot caururbjošu uztveri, stipru gribasspēku, administratora spējas un lielu pārliecību cīņai ar tumšajiem spēkiem. Lai veiksmīgi „kuģotu“ caur šīs padas trauksmainajiem ūdeņiem, var palīdzēt tikai labi izvietots Jupiters.
Profesijas
Bārmeņi; alkoholisko dzērienu ražotāji; fiziskā darba strādnieki; modeļi un aktieri; visas profesijas, kas ietver runāšanu (piemēram – komentētāji TV); politiķi; mūziķi militāros orķestros; sportisti (īpaši sporta veidos, kas prasa Herkulesa spēku); ideoloģiski fanātiķi; reliģiski fundamentālisti; aģitatori; kareivji; dejotāji; kritiķi; kriminālie elementi; muitas un imigrācijas administratori; policisti; apsargi; karojoši revolucionāri. Vishakhas pārstāvjus var atrast dažādās profesijās, jo dzīves gaitā viņi mēdz mainīt savu nodarbošanos.
Vietas
Kalni un kalnainas vietas; lielas pilsētas (piemēram, Ņujorka); bāri; dzērienu veikali; alkoholisko dzērienu ražotnes; bordeļi; teātri; militārās bāzes; ceremoniju vietas; pratināšanas kabineti; bīstamas vietas (militāras u.c.); visas vietas, kas saistītas ar iepriekš minētajām profesijām.
Guna (esence) un Tattwa (elements)
Uzskata, ka Vishakha ir satviska nakšatra. Tas saistīts ar Vishakhas milzīgajām fiziskā darba spējām un spēju grēku nožēlas(penance) kapacitāti. Savu mērķu piepildīšanai Vishakha ir gatava ziedot ļoti daudz un tas no universālā skatu punkta ir satvisks raksturojums. Vishakhas satviskajai kvalitātei vislabākās izpausmes iespējas ir tad, kad šajā nakšatrā atrodas Saule, Mēness vai Jupiters. Vishakha pieder uguns elementam. Pateicoties ciešajai saiknei ar Agni, uguns kļūst par Vishakhas primāro elementu.
Gana (tips)
Vishakha ir Rakshasa vai dēmoniskā nakšatra. Ja ievēro Vishakhas tendences un raksturīgās īpašības, to nav grūti saprast. Arī absolūtu nevērību pret citiem uzskata par dēmonisku īpašību un Vishakha ir viena no nakšatrām, kas to var izpaust pilnā mērā. Piederību dēmoniskajām nakšatrām nodrošina arī nakšatrai piemītošais egoisms un savtīgums – neskatoties uz to, ka pārvaldošie spēki Indra un Agni ir pusdievi.
Orientācija un dispozīcija
Vishakha ir lejup vērsta nakšatra. Tā kā lejup vērstās nakšatras norāda uz savaldību un kontrakciju, tad Vishakhas ziņā ir apvaldīt savas pretrunīgās vēlmes. Tā ir visai pasaulīga nakšatra un līdz ar to iemieso ļoti daudz ambīciju attiecībā uz savu lomu pasaulē. Mērķu sasniegšana notiek noslēgtā, slepenā veidā un lielākā daļa indivīda patieso nodomu un aktivitāšu tiek apkārtējiem noklusētas un apslēptas.
Vishakha ir vienlaikus gan asa, gan maiga jeb mainīga nakšatra. Tas atkal uzsver dualitāti, uz ko norādīja jau pats nosaukums. Maigums saistīts ar dzīves baudu meklēšanu, kamēr asums attiecas uz fokusēšanos uz mērķi.
Daļēji maigā daba bieži ir tas, kas attur Vishakas indivīdus no pārspīlētām, psihopātiskām darbībām un maskē nejaukās aktivitātes.
Lunārais mēnesis un diena
Nakšatra saistīta ar Vaishakha lunārā mēneša pirmo pusi, kas parasti ir maija mēneša sākumā. Tā ir saistīta ar sesto un septīto tithi (dienu) Mēness augošajā un dilstošajā fāzē.
Labvēlīgās aktivitātes
Agresīvas un karojošas darbības; administratīvas aktivitātes; lietu novešana līdz galam (kas ietver diskusiju un argumentāciju); dažādas skarbas darbības;
viss, kas prasa mentālo fokusēšanos; darbs mērķu sasniegšanai; ceremonijas, pasākumi un svinības; godalgu piešķiršana; gatavošanās svinībām; romantiskas tikšanās un seksuālā aktivitāte; grēku nožēlas (penance) izpilde; lēmumu pieņemšana.
Nelabvēlīgas aktivitātes
Nav labvēlīga ceļošanai; laulībām; iniciācijām un aktivitātēm, kas prasa diplomātiju un taktu.
Planēta – pārvaldnieks
Venēra, Marss, Ketu, Plutons un Jupiters veido Vishakhas galvenās planetārās ietekmes. Jupiters ir zvaigznāja galvenais pārvaldnieks.
Jupiters saistās ar Vishakhu caur Indru, kura „audzinātājs“ ir Brihaspati.
Caur Vishakhu Jupiters atbalsta vairumu Indras mērķu un ambīciju, pat neveselīgās. Jupitera dabiskais labvēlīgums te var tikt lietots arī pompozai ekstravagancei. Jupitera līdziniece un vienlaicīgi sāncense Venēra ir saistīta ar Vishakhas pirmajām trijām padām. Vishakhas turbulento raksturu veido tieši šo divu planētu antagonisms. Daudzas no senajās leģendās minētajām Indras pārmērībām, ko iespaido Venēra, noved Indru grūtībās, jo netiek sankcionētas no Jupitera puses. Ceturto padu vienlaikus ar Jupiteru pārvalda Marss, un enerģijas ir atšķirīgākas, tomēr ar militāru ievirzi. Ketu/Plutona ietekme Vishakhas Scorpio daļā rada lielu daļu impulsivitātes, eksplozīva dramatisma un pašdestrukcijas. Šī enerģija var noderēt indivīda transformācijai, ja tiek ievirzīta ezotēriskās darbībās.
Venēras –Jupitera, Venēras – Marsa, Venēras –Marsa – Ketu un Jupitera – Marsa – Venēras – Ketu savienojumi rada enerģijas, kas ir līdzīgas Vishakhas nakšatras enerģijām. Pēc teksta autora uzskatiem mūsdienās tikai Jupitera izvietojums šajā nakšatrā ir indivīdam īsti labvēlīgs.
Skaņas un burti
Pirmais nakšatras ceturksnis 20˚00“ – 23˚20“ Libra ir saistīts ar skaņu „Ti“ kā vārdā Teehan.
Otrais nakšatras ceturksnis 23˚20“ – 26˚40“ Libra ir saistīts ar skaņu „Tu“ kā vārdā Tuesday.
Trešais nakšatras ceturksnis 26˚40“ – 30˚00“ Libra ir saistīts ar skaņu „Te“ kā vārdā Taylor.
Ceturtais nakšatras ceturksnis 00˚00“ – 3˚20“ Scorpio ir saistīts ar skaņu „To“ kā vārdā Tommy.
Sanskrita alfabētā Vishakha ir saistīta ar skaņām „Dha“ un „Na“, līdz ar to atbilstošās mantras ir Om Dham un Om Nam.
Tara Bala
Džanma Nakšatra 16-Višaka
Nr. | Pirmā grupa | Nr. | Otrā grupa | Nr. | Trešā grupa | Tara | Nozīme | Labi/Slikti | Graha | Ziedojums |
16 | Višaka | 25 | P.Bhadra | 7 | Punarvasu | Džanma | Bīstami ķermenim | Slikti | Guru | Rīsi, dārzeņi |
17 | Anuradha | 26 | U.Bhadra | 8 | Pušja | Sampat | Bagātība, veiksme | Labi | Šani | |
18 | Džještha – visa Nakš. | 27 | Revati – pirmās 8 st. | 9 | Ašleša – neitrāla | Vipat | Nelaimes gadījums | Slikti | Budha | palmu cukurs |
19 | Mula | 1 | Ašvini | 10 | Magha | Kšema | Labklājība | Labi | Ketu | |
20 | P.Ašadha – visa Nakš. | 2 | Bharani – pēdējās 8 st. | 11 | P.Phalguni – neitrāla | Pratjari | Šķēršļi, kavēkļi | Slikti | Šukra | sāls |
21 | U.Ašadha | 3 | Krittika | 12 | U.Phalguni | Sadhak | Sasniegumi | Ļoti labi | Sūrja | |
22 | Šravana – visa Nakš. | 4 | Rohini – vidējās 8 st. | 13 | Hasta – neitrāla | Naidhana | Briesmas, draudi | Ļoti slikti | Čandra | Sezams, zelts |
23 | Dhaništa | 5 | Mrigašira | 14 | Čitra | Mitra | Draugs, labvēlis | Labākā | Mangal | |
24 | Šatabiša | 6 | Ardra | 15 | Svati | Parama mitra | Vislabākais draugs | Labi | Rahu |
Seksuālais tips un saderība
Ar Vishakhu saistītais dzīvnieks ir tīģeris. Seksuālajās attiecībās tas nozīmē agresīvu un dominantu attieksmi. Vishakha ir saderīga ar Chitru, kas ir otra nakšatra ar tīģeri kā seksuālo tipu raksturojošo dzīvnieku.
Ezotēriskais skaidrojums
Pasaulei pazīstamā leģenda par Radhas- Krishnas mīlestību ilustrē Vishakhas iekšējo kodolu. Tas ir iemesls, kāpēc viens no Vishakhas vārdiem ir Radha. Radha jau bija precējusies, kad viņa iemīlējās Krishnā un ilgu laiku bija ar viņu romantiskās attiecībās.
Bet tā kā Krishna bija Vishnu inkarnācija, tās nebija parastas romantiskas attiecības. Tā bija Radhas vēlme saplūst ar universālo enerģiju nevis kā padotajai, bet kā romantiskai mīlētājai. Tā ir Vishakhas vēlme pēc perfekcijas un apgaismības romantiskajās attiecībās, kas vienmēr ir klātesoša un kas bieži ir pretrunā ar sabiedrībā pieņemtajām normām.
Vishakha nesaskata atšķirību starp mīlestības prieku, jautrību, sāpēm un tapasya – kas ir intensīva garīga prakse, novedot pie zināšanām un apgaismības. Pāri visam ir Vishakhas mērķis piedzīvot dievišķo gan attiecībās, gan citur.
Vishakhas kārtas numurs ir skaitlis 16 – kas ir traģēdiju, apvērsumu, sabrukumu, nemieru skaitlis. Sabrukuma iespēja pieļauta gadījumā, ja darbības ir pretrunā ar Dieva gribu. Jāatzīmē, ka Vishakhas ceļš nav rozēm kaisīts. To apstiprina fakts, ka Radha lielāko savas dzīves daļu pavadīja, pieķērusies Krishnam, – arī tad, kad Krishna bija prom, pildot savas inkarnācijas noliktos uzdevumus. Šādas intensīvas ilgošanās un atšķirtības sāpes ir Vishakhas tapasya. Ja izdodas saglabāt mīlestības uguni neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, ir iespējams iemantot nemirstību – gluži kā Radhai.
Universālajā lietu kārtībā Vishakha ir saistīta ar „vyapana shakti“ – spēju manifestēt un sasniegt lietas. Simbolika zemākajā izpausmē nozīmē ražas novākšanu, bet augstākajā izpausmē – tālāku attīstību. Materiālajā sfērā Vishakha ir ražīga nakšatra, lai gan saprotams, ka tās garīgais ceļš ir citur. Materiālie rezultāti ir iegūstami ar pacietīgām un neatlaidīgām pūlēm – gluži kā labs vīns ir gatavs lietošanai ilgu laiku pēc tam, kad izejvielas ir saliktas kopā un sācies rūgšanas process.
Gotra (dievišķā izcelsme)
Nakšatra ir saistīta ar Sage Vashishta – vienu no septiņiem dievišķajiem viedajiem, kas „pieskata“ notikumus mūsu galaktikā. Sage Vashishta tulko kā „bagātības īpašnieks“. Kā Vahara Mihira ir teicis – „tie, kam Mēness ir Vishakhas nakšatrā, ir spējīgi naudas lietās“.
Korekcija (dziedināšana)
Vislabākā dziedināšanana, ja uz Vishakhu ir kādas nelabvēlīgas ietekmes, ir astoņu Vasus godināšana. Alternatīva ir Vishnu un HariHara godināšana. Nakšatras potenciālu vislabāk attīstīt, praktizējot Raja Yogu un veicinot kundalini pacelšanos cauri septiņām čakrām.
Ciešanas var atvieglot, ja laikā, kad Mēness šķērso Vishakhu un ir attiecīgais lunārais mēnesis, 108 reizes atkārto nakšatras saknes mantru Om Yam vai Om Ram.
Tos pašus līdzekļus var lietot, lai uzlabotu nakšatras pozitīvo ietekmi indivīda dzīvē. Ir labi valkāt sarkanas, zilas vai zeltītas krāsas apģērbu un svarīgu darbību uzsākšanai ievērot labvēlīgās debess puses un lunāro mēnesi un dienas.
Piemērs
Holivudas aktrise Nikola Kidmena ir tipisks Vishakhas ascendenta piemērs.
Viņas filmās un intervijās atspoguļojas viņas noslēpumainā un „apsēstā“ personība. Vishakha ir kā rekvizīts, lai sekmīgi iesaistītos komūnā ar nosaukumu Holivuda.
Hitlera labā roka – Hermanis Gērings piedzima ar Mēnesi Vishakhas nakšatrā Neko daudz vairāk arī nevajadzētu paskaidrot par cilvēku, kurš bija viens no galvenajiem spēkiem fanātiskajā nacistu kustībā. Viņa dzīve labi atspoguļoja Vishakhas maniakālās rakstura iezīmes.
Dažādi papildinājumi
Saskaņā ar Varahamihiru, personas ar Mēnesi Vishakhas nakšatrā ir „greizsirdīgas, alkatīgas, gudras vārdos, prasmīgas naudas pelnīšanā, strīdīgas un spējīgas stimulēt strīdus citos“.
Book of Nakshatras, Prash Trivedi
Tulkoja vēdiskā astroloģe Ingūna Birzniece