8-Pušja

Pušja 3˚20’ – 16˚40’ Karka (Vēzis)

Debesīs

Pušja nakšatra sastāv no triju zvaigžņu kopas Vēža zvaigznājā – Theta-Cancri, Gamma Cancri un Eta-Cancri. Tās nav ļoti spožas zvaigznes – spožākā no tām ir ar vizuālā spožuma koeficientu 4.57. Tās ietver sevī arī pundurzvaigžņu kopu M – 44, un visas kopā tās senatnē atgādināja govs tesmeni. Skaidrs, ka senatnes gudrie turēja slepenībā kādas mums slēptas zināšanas, līdz ar to mēs nevaram piedēvēt pietiekamu svarīgumu kādām tikai viņiem zināmām zvaigznēm, ja tās ir grūti pamanāmas ar neapbruņotu aci.

Interesanti, ka viņi tomēr neizvēlējās relatīvi spožās zvaigznes, ko parasti asociē ar Vēža zīmi.

Nosaukums

Pushya tiek tulkots kā ’barotājs’, ‘audzinātājs’, producētājs’. Te ir atrodama Pushya būtība. Dažos avotos minēts, ka Pushya var tulkot kā ‘zieds’. Arī zieds satur sevī zināmu asociāciju ar maigumu un barošanu. Pushya senais nosaukums ir Tishya, ko tulko kā ‘labvēlīgs’. Sidhya ir vēl viens nakšatras nosaukums, un tas tiek asociēts ar pārticību un turību. Varam redzēt, ka visi šie vārdi saistās ar jēdzienu ‘labvēlība’. 

Simbols

Pushya pamatsimbols ir ‘pienu ražojošais govs tesmenis’. Ja kombinējam simbolu ar nakšatras vārdu, tad kļūst skaidras nakšatras tendences un spējas barot, audzināt un rūpēties visos eksistences līmeņos.

Kā zināms, govs savā būtībā nesavtīgi dod gan pienu, gan ādu. Govs ir mātišķības simbols, kas tiek augsti cienīts, īpaši senajā vēdiskajā sabiedrībā. Indijā govis joprojām ir vissvētākās no visiem dzīvniekiem.

Visi priekšstati par auglību un produktivitāti, kas saistīti ar zemi un materiālo plānu, iekļaujas tieši šīs nakšatras darbības sfērā. Daudzās senajās leģendās zemes un materiālā plāna būtība nereti tiek vienādota ar govs būtību.

Govs simbolika ir tuvu saistīta arī ar Vērša zīmi un šīs zīmes kvalitātēm, lai gan tā neiekļaujas Vērša zīmē. Kā vēlāk redzēsim, Mēness, ja tas ir izvietots Vērša zīmē, dod enerģijas, kas ir līdzīgas Pushya enerģijām.

Lauksaimniecības prakse – visu civilizāciju sākums – var tikt attiecināta uz dzīvnieku pieradināšanu (t.sk. liellopu pieradināšanu). No universālās perspektīvas tas reprezentē sievišķās dievības spējas nodrošināt vajadzīgo. Piens, ko iegūstam no govs tesmeņa, atspoguļo dzīvesspēku, vitalitāti, radošumu. Indivīds var dot, ja viņš ir spējīgs producēt, un tas saista Pushya ar visa veida radošajiem spēkiem universā.

Alternatīvais simbols ir ‘ritenis’, ‘rats’. Tas ir sens simbols kustības attēlošanai un it īpaši laika ritējuma uzsvēršanai. Riteni var uztvert kā laika gaitā sasniegtā progresa motīvu. Ideja par progresu vai attīstību vienmēr ietver arī laika aspektu. Pushya pievērš īpašu uzmanību piemērotai laika izmantošanai, lai sasniegtu savus radošos, produktīvos un audzinošos mērķus.

No mūsdienu skatu punkta arī automašīnu lietošana ir uzskatām par šīs liberālās nakšatras ‘dāvanu’, jo tā padara cilvēku dzīves vienkāršākas.

Riteni var uzskatīt par visas civilizācijas arhetipisku simbolu, kas vēlreiz uzsver Pushya pārticības pilno, laipno un izsmalcināto dabu. Šeit nav vietas brutalitātei, nežēlībai, vulgaritātei vai dzīvnieciskai uzvedībai.

Cits, mazāk pazīstams simbols ir ‘riņķis’, ‘aplis’. Tas galvenokārt atspoguļo nakšatras cirkulāro būtību, kas ir saistīta ar visa veida izliekumiem, līkumiem. Mēness, zeme, govs tesmenis, sievietes krūtis – viss ir noapaļots. Tiem, kas ir dzimuši Pushya nakšatrā, ir uzmācīga tieksme pēc apaļām formām.

Arī ‘zieds’ tika minēts kā Pushya simbols, jo Pushya reprezentē ziedēšanas procesu jebkurā tā izpausmē. Piemēram, cilvēkam ir pierasts ‘uzziedēt’ apmēram sešpadsmit gadu vecumā. Izteiciens ‘saldie sešpadsmit’ parasti tiek lietots, lai aprakstītu šo laimīgo, mundro, gaišo periodu, kad ķermenis, prāts un emocijas ir nobriedušas tiktāl, lai ‘izkāptu’ no bērnības. Interesanti atzīmēt, ka sešpadsmit gadi ir vecums, kad indivīdā nobriest Jupitera enerģija, bet Jupiters ir šai nakšatrai visciešāk piesaistītā planēta.

Dievība

Brihaspati, kas ir visu dievu priesteris un galvenais padomdevējs, ir arī šīs nakšatras galvenā dievība. Tā kā Brihaspati ir tas pats, kas Jupiters astroloģiskajā izpratnē, tad visi atribūti un nozīmes, kas tiek asociētas ar Jupiteru, var tikt pielietotas Brihaspati gadījumā.

Nav grūti atrast līdzības starp Jupitera būtību un Pushya labestīgo un rūpju pilno dabu. Jupitera augstsirdība, devība, līdzjūtība, dzīvesprieks un optimisms manifestējas caur šo nakšatru. Jāatzīmē, ka caur Pushya Jupiters ‘pārraida’ daudz vairāk savu labo īpašību nekā caur citām nakšatrām, kurām tas ir planetārais pārvaldnieks.

Tas ir ļoti līdzīgi kā Mrigashira gadījumā, kura atspoguļo izteiktākas Mēness īpašības nekā nakšatras, ko Mēness patiesībā pārvalda.

Šis moments atklājas faktā, ka valdošā dievība vienmēr ir svarīgāka nekā planēta –pārvaldnieks. Tas palīdz saprast ikvienas nakšatras patieso būtību.

Raksturs un darbība

Pushya ir tā vieta mūsu dzīves ceļojumā, kur mēs varam droši palikt un atpūsties, ne no kā nebaidoties. Tā ir visgādīgākā nakšatra un var aiznest mūs atpakaļ uz mūsu bērnību, kad varējām patverties savas mātes rokās.

Tāpēc indivīdi ar spēcīgu Pushya raksturu ir gādīgi, laipni, izpalīdzīgi, devīgi, aizstāvoši un lolojoši. Viņi bieži nokļūst komfortablās dzīves pozīcijās. Pushya uzbur asociāciju ar izteicienu ‘cilvēciskās labsirdības uzplūdi’. Labsirdība ir pats galvenais Pushya dabā, tā ir svētlaimīga un mierinoša. Apkārtējie bieži meklē Pushya dzimušo indivīdu draudzību un palīdzību.

Tā kā Pushya pārvalda Saturns, viņi ir uzticami, stingri un nelokāmi, tādi, pie kuriem vajadzības gadījumā vienmēr var griezties pēc palīdzības.

Pushya ir visvairāk mīlētā nakšatra. Tāpat kā Pushya kaimiņš Purnavasu, viņi mīl dzīvi, labklājību un izstaro savu apmierinātību. Pateicoties Saturna ‘cietajai’ dabai, Pushyai ir spējas manifestēt pilnību arī dzīves materiālajā plānā, dodot izpausmi komfortam un labklājībai.

Pushyas enerģijas savā pozitīvajā aspektā stimulē augsmi un ekspansiju jebkurā iedomātajā virzienā. Tas attiecas gan uz emocionālo pasauli, gan uz radošo darbību, garīgo izaugsmi un materiālajām lietām. Tā kā šī nakšatra pilnībā atrodas Vēža zvaigznājā, tad Pushya cilvēkiem ģimene, mājas un kopības sajūta ir ļoti svarīga.

Pushya indivīdi savā zemākajā dvēseliskās attīstības līmenī ir augstsirdīgi un

sargājoši pret saviem radiem un paziņām un vienmēr gatavi viņiem sniegt palīdzīgu roku, tomēr nav spējīgi redzēt apkārtējo ainu kopumā.

Augstākajā līmenī attīstītas dvēseles spēj ‘apskaut’ visu pasauli gluži kā ģimeni un dāvāt pasaulei savus talantus un nepārtrauktās rūpes. Caur šīm dvēselēm manifestējas Pushya mīlestība, emocionālais spēks, mierinājums un devīgums.

Pushya negatīvajā aspektā savukārt rod izpausmi apmierinātībā ar savu paša pasauli, nelokāmībā, šaurprātībā un visai tradicionālā attieksmē pret visu, kas neietilpst viņa paša personīgajā vidē – īpaši jautājumos, kas attiecas uz reliģiju, kultūru un sociālo vidi.

Pushyai ir pavisam nedaudzas negatīvas iezīmes, ja neskaita pārāk lielu aizspriedumainību vai fanātismu. Savukārt aizdomīgums un piesardzība viņiem rodas pret visu, kas neiederas viņu pašu strukturētajos uzskatos vai pieredzē.

Pushya izpauž visus Saturnam un skaitlim 4 raksturīgos asos leņķus (skaitlis 4 ir attiecināms uz Vēža zīmi). Tāpēc viņi vienmēr cenšas ieturēt līdzsvarotu un mierīgu attieksmi pret lietām. Viņiem ir laba realitātes sajūta un veselais saprāts, kas spēj atbilstoši reaģēt gandrīz uz visām situācijām. Tas padara Pushya par izpalīdzīgāko nakšatru starp visām.

Indivīdi ir augsti produktīvi un pacietīgi strādā, lai sasniegtu mērķus. Pushyai

piemīt sava veida saturīgums un drošums, kas ir līdzīgs kā Shatabhisha nakšatrai. Atšķirība starp abām ir tā, ka Pushyai tas rodas, uzticoties un saprotot situāciju, kamēr Shatabhisha vēlme pēc patvēruma un drošuma rodas noslēgtības un neuzticības dēļ.

Skaitļa 4 ietekme vedina Pushya respektēt savas dzimtas saknes, pamatus un tradīcijas. Vairāk tomēr tiek respektētas ārējās, konservatīvās kultūras un reliģijas tradīcijas nekā garīguma aspekti, kas izpaužas nākamajās nakšatrās. Pushya nakšatrā Jupiters ir visspēcīgākais, līdz ar to dod indivīdiem labu izpratni par ētikas jautājumiem. Viņiem patīk darīt ‘pareizās’ lietas un ievērot pieņemtos standartus. Viņi burtiski izstaro pieklājību, laipnību, saprot ‘etiķeti’ un nelabprāt uzvedas vulgāri vai ekstrēmi.

Ja Pushya indivīda horoskopā ir kādu planētu sliktas ietekmes, tas var radīt letarģiju, tieksmi nodoties netikumiem, gribasspēka trūkumu.

Attiecībā uz fizisko izskatu Pushya dod zināmu apaļīgumu, izteiktu krūšukurvi, apaļīgu seju un personības spožumu. Indivīdiem ir viegli pieņemties svarā, tāpat ir tieksme uz bronhiālām saslimšanām. Viņiem patīk labs ēdiens, komforts, sabiedriskas izklaides. Viņi mīl, lai ap viņiem būtu visa veida materiāli labumi. Viņi ir lēnprātīgi, mierīgi, visai pakļāvīgi cilvēki, kuri parasti ir pieķērušies savai ģimenei un mātei.

Kopējā lietu kārtībā Pushya saistās ar brahmavarchasa shakti – spēju ‘iejūgt’ un izmantot Brahmas (universālā radītāja) spēku. Simboliski šī enerģija izpaužas kā sakrāli ziedojumi tās augstākajā izpausmes līmenī un kā dievlūdzēja darbība zemākajā līmenī. Tas vēlreiz uzsver Pushya ‘priestera’ aspektu, kur ir svarīgi tādi rituāli kā homa, yagya, lai iegūtu Visuma spēku labvēlību.

Izpausmes veids 

Mūsu priekšteči uztvēra Pushya kā pasīvu nakšatru, jo tai ir liela tieksme paturēt savu pamatbūtību un noslieces. Lai to labāk stādītos priekšā, der iedomāties govi un to raksturojošo pasivitāti. Lai arī Pushya ir produktīva nakšatra, tai nav Ashwini, Hastai vai citām vieglajām nakšatrām raksturīgais nemiers. Pushyai ir stabila enerģija, un tā ir tendēta darboties bez satraukuma un kņadas. Tomēr gadījumos, ja Pushya ietekmē kādas ‘sāpinošas’ planētas, var parādīties slinkums, apātiskums un lieks ideālisms.

Varna (kasta)

Tā pieder karotāju (Kshatriya) kastai. Tas ir diezgan mulsinoši, ja šķietamā ‘priesteru’ jeb brahminical nakšatra tiek iekļauta karotāju kastā. Iespējams, tas ir tādēļ, ka Pushya ir intensīvi iesaistīta politikā un vadībā, kas savukārt ir saistīts ar atbildību. Politika un vadība ir Kshatriya kastas dharma. Pat nakšatras valdošā dievība Brihaspati tiek uzskatīta par meistaru drīzāk politikā, nekā citās jomās.

Dzimte

Pushya ir vīriešu dzimtes nakšatra, jo Brihaspati, valdošā dievība, ir vīriešu dzimtes dievība. Pushyai ir arī ļoti jūtīga sievišķā puse, ko raksturo ciešā saistība ar govīm un barošanu. Govis ir mierīgi, piekāpīgi un produktīvi radījumi un, piemēram, Indijā tiek koptas ar vislielāko cieņu.

Ķermeņa ajūrvēdiskā konstitūcija

Visvairāk ietekmētās ķermeņa daļas ir seja un mute. Uzskata, ka Pushya ir cieši saistīta ar sejas izteiksmēm, grimasēm. Jebkurš nodarījums Pushyai var ierobežot sejas izteiksmīgumu vai radīt nepareizu priekšstatu par indivīdu.

Varētu domāt, ka Pushyai tiek piedēvēta Pittas konstitūcija, jo tā ir raksturīga karotāju kastai. Tomēr senatnes viedajiem prātā visdrīzāk bija ‘gremošanas uguns’ ķermenī vai ugunīgā daļa prānā.

Debess puses (virzieni)

Pusloks starp rietumiem un ziemeļiem.

Padas (nakšatras ceturkšņi)

Pirmā pada 3˚20” – 6˚40” Cancer atbilst Leo Navamsha, ko pārvalda Saule. Pirmajai padai ir darīšana ar sasniegumiem, rampas ugunīm, lepnumu un bagātību, kas ir pašas ģimenē vai senčos. Debesu spīdekļi šajā padā dod īpaši labus rezultātus. Indivīds pats ir stipra personība – kā māte vai kā tēvs – vai arī iegūst palīdzību no mātes vai tēva.

Otrā pada 6˚40” – 10˚00” Cancer atbilst Virgo Navamsha, ko pārvalda Merkurijs. Šeit vislabāk izpaužas Pushya strādīgais un kalpojošais aspekts. Tā kā šī ir arī Pushkara Navamsha, tad visas planētas, izņemot Venēru, te dod labus rezultātus, īpaši materiālajā plānā. Šis ir zodiaka ‘barības gatavotājs’.

Trešā pada 13˚20” – 16˚40” Cancer atbilst Libra Navamsha, ko pārvalda Venēra. Uzsvars ir uz māju, komfortu, greznumu un sociālo dzīvi. Šīs padas negatīvie aspekti ir paviršums un pakļaušanās. Mēness, Merkurijs, Venēra vai Saturns šeit dod labus rezultātus.

Ceturtā pada 13˚20” – 16˚40” Cancer atbilst Scorpio Navamsha, ko pārvalda Marss. Šī pada ir saistīta ar Pushya ezotērisko pusi, kas meklē saistību ar dievišķajām būtnēm citās pasaulēs. Šī pada vērsta uz rituāliem un mantrām. Negatīvajā aspektā savukārt tieši ceturtajā padā parādās atkarīgums, fanātisms, upura loma. Labus rezultātus dod tikai labvēlīgs Jupiters un Venēra.

Profesijas

Viss, kas saistīts ar piena rūpniecību, pārtikas un dzērienu tirdzniecību; politiķi, likumdevēji un aristokrāti; viesnīcnieki; restorānu bizness; garīdzniecība; mūki; priesteri; garīgie skolotāji; psihologi; psihoterapeiti un padomdevēji; menedžeri; žēlsirdības kustības darbinieki; mājsaimnieki; profesijas, kas saistītas ar upēm un ezeriem; skolotāji un izglītības darbinieki; aprūpes speciālisti; amatnieki; biznesa un radošās aktivitātes, kas prasa taktiskumu; nekustamā īpašuma aģenti; fermeri un dārznieki; reliģiski fanātiķi; tradīciju kopēji. 

Vietas

Upes, doki, akas, ūdenstilpnes, strūklakas, baseini, kanāli, laivas; publiskas vietas; mājas; alus, vīna, spirta darītavas; apmešanās vietas un viesnīcas; akvāriji; tempļi un baznīcas; restorāni; audzināšanas iestādes; bērnu aprūpes iestādes; dzemdību nami; skolas; piena fermas un piena pārstrādes uzņēmumi; muižas; valdības ēkas; publiskās ēkas; žēlsirdības organizācijas; visas vietas, kuras saistītas ar iepriekšminētajām profesijām.

Guna (esence) un Tattwa (elements)

Uzskata, ka Pushya ir tamasiska nakšatra. Var teikt, ka senatnes viedie caur šo klasifikāciju mēģināja uzsvērt Pushya inerci. Iemesls varētu būt Saturna saistība ar nakšatru. Tāpat kā pusdievam Indram un viņu pavadošajiem spēkiem, arī Pushyai ir sava maldinošā, gļēvā, pārāk ideālistiskā un novilcinošā puse, arī hiperagresīvā puse. Viss ir atkarīgs no planētas, kas aizņem Pushya.

Piemēram, ja Saturns (pēc dabas postošs) kas pārvalda 6. māju (arī postošo māju) atrodas Pushya, tad Pushya tamasiskā puse būs skaidri redzama. Ja Mēness (pēc dabas labdaris), kas pārvalda labdabīgo māju, atrodas Pushya, tad izpaudīsies Pushya labsirdīgā, līdzjūtīgā un dāvājošā daba.

Pushya pieder ūdens elementam, jo gan Jupiters, gan Mēness ir ‘ūdens’ planētas. Pat Brihaspati, pārvaldošā dievība, tiek attēlota kā resnvēderains ‘ūdens’(kapha) tips.

Gana (tips): 

Pushya ir dievišķā nakšatra. Tas ir pilnīgi atbilstoši, jo Pushya iemieso gandrīz visas labdabīgās kvalitātes, kas parasti reprezentē dievišķos spēkus.

Orientācija un dispozīcija

Pushya ir augšupvērstā nakšatra ar dabiski ekspansīvu dabu. Planētas parasti atspoguļo pieaugumu un ekspansiju tajos horoskopa laukos, ko tās pārvalda. Tiek uzskatīs, ka neviena aktivitāte, kura tiek uzsākta laikā, kas Mēness ir Pushya, nevar izgāzties.

Tā ir viegla un ātra nakšatra. Tāpat kā Aswini, Pushya ir saistīta ar ātru domāšanu un ir spējīga visās lietās, kam ir sakars ar prāta un ķermeņa veiklību. Tā ir viena no labākajām nakšatrām tirdzniecībai un biznesam.

Mēnesis un diena 

Saistīta ar Pausha mēneša otro pusi, kas parasti iekrīt janvārī. Tāpat Pushya ir saistīta ar Dashami (10 tithi vai dienu) katrā augoša un dilstoša Mēness ciklā. 

Labvēlīgās aktivitātes

Labākā nakšatra, lai uzsāktu kaut ko jaunu; labvēlīga svinībām, mākslinieciskām un radošām aktivitātēm, īpaši mūzikai un dejai; ceļošanai; var būt izskaidrošanās ar ienaidniekiem (tie ir vāji un nevar nodarīt ļaunu Pushyai); finanšu plānošanai un finansu darbībām; ēdiena gatavošanai; dārzkopībai; adopcijai; mājdzīvnieku iegādei; visam, kas saistīts ar bērniem; dziedniecību; audzināšanu; garīgām un reliģiskām darbībām; labvēlīgs ir laiks, kas pavadīts kopā ar māti; sievišķās enerģijas pielūgšana; pamatu ielikšana un būvniecības sākums; palīdzības meklējumi.

Nelabvēlīgas aktivitātes

Precības ir gandrīz vai vienīgā aktivitāte, kura nav labvēlīga un izdevīga šajā nakšatrā dzimušiem. Tāpat nelabvēlīgas ir asas un nežēlīgas darbības.

Planēta –pārvaldnieks

Spēcīgākās ietekmes ir no Saturna un Mēness. Mazliet pārsteidzoši, bet Saturns ir galvenais pārvaldnieks. Pushya asociācija ar Saturnu parādās kā Saturna slēptā puse – kā spēja izpaust piezemētu devīgumu un centīgas rūpes. Saturns ‘baro’ caur saglabāšanu, neatlaidību un ierobežošanu.

Mēness reprezentē emocijas, bet Saturns – stabilitāti. Līdz ar to atslēgas vārds ir ‘emocionālā stabilitāte’. Mēness attēlo prātu, bet Saturns – matēriju, savukārt Pushya nakšatrā tas rada iespēju saistīt prātu ar matēriju, apzināti vairot matēriju.

Jupiters – Pushya valdošā dievība – palīdz vienādot (līdzsvarot) Mēness un Saturna enerģijas, kas citādi varētu radīt melanholiju un depresiju. Jupiters ir galvenais, kas veido Pushya līdzsvaroto dabu. Negatīvajā aspektā toties tieši Jupitera enerģija manifestējas kā dogmatisms, uzskatu šaurība un fanātisms. Augstākā līmenī skatoties, Mēness/ Saturna/ Jupitera ietekme ļauj indivīdam veidot idillisku pasauli.

Saturnam ir darīšana ar ļaužu masām, tāpat arī Mēnesim. Tas padara Pushya par sociāli orientētu cilvēku. Savā pozitīvajā izpausmē Saturns un Mēness veicina ideālas sociālās vides veidošanos. Negatīvajā aspektā – liek masām vilkt smagu jūgu, kaut arī valdošie spēki ir tumši un korumpēti. Cilvēki ar stipru Saturna –Mēness ietekmi mūsdienās var kļūt par par masu līderiem.

Mēness, Jupiters, Saule, Venēra, Saturns dod vislabākos rezultātus, kad ir izvietojušies Pushya. Merkurijs, Marss, Rahu un Ketu šeit nav labvēlīgi

Skaņas un burti 

Pirmajai padai: „Hoo” līdzīgi Hootchie.
Otrajai padai: „He” līdzīgi Helen.
Trešajai padai: „Ho” līdzīgi Hogan.
Ceturtajai padai: „Dah” līdzīgi Darwin.

Sanskrita alfabētā Pushya attiecas uz „Ka” un tātad mantra ir Om Kam. 

Tara Bala

Džanma Nakšatra             8-Pušja              

Nr. Pirmā grupa Nr. Otrā grupa Nr. Trešā grupa Tara Nozīme Labi/Slikti Graha Ziedojums
8 Pušja 17 Anuradha 26 U.Bhadra Džanma Bīstami ķermenim Slikti Šani Rīsi, dārzeņi
9 Ašleša 18 Džještha 27 Revati Sampat Bagātība, veiksme Labi Budha  
10 Magha – visa Nakš. 19 Mula – pirmās 8 st. 1 Ašvini – neitrāla Vipat Nelaimes gadījums Slikti Ketu palmu cukurs
11 P.Phalguni 20 P.Ašadha 2 Bharani Kšema Labklājība Labi Šukra  
12 U.Phalguni – visa Nakš. 21 U.Ašadha – pēdējās 8 st. 3 Krittika – neitrāla Pratjari Šķēršļi, kavēkļi Slikti Sūrja sāls
13 Hasta 22 Šravana 4 Rohini Sadhak Sasniegumi Ļoti labi Čandra  
14 Čitra – visa Nakš. 23 Dhaništa – vidējās 8 st. 5 Mrigašira – neitrāla Naidhana Briesmas, draudi Ļoti slikti Mangal Sezams, zelts
15 Svati 24 Šatabiša 6 Ardra Mitra Draugs, labvēlis Labākā Rahu  
16 Višaka 25 P.Bhadra 7 Punarvasu Parama mitra Vislabākais draugs Labi Guru  

Seksuālais tips un saderība

Pushyai atbilstošais dzīvnieks ir govs. Lai gan govs nekādi nevar tikt vērtēta kā seksualitātes simbols, tomēr Pushya ir lietpratīga visu veidu jutekliskās un seksuālās aktivitātēs. Viņas seksualitāte gan ir vairāk rotaļīga nekā intensīva.

Ezotēriskais skaidrojums

Brihaspati, visu dievu ‘priesteris’, ir valdnieks arī pār mantrām, yagya rituāliem un citām iniciācijām. Brihaspati saistīts ar indivīda iekšējo dzīvi, kas ‘baro’ dvēseli. Līdz ar to Pushya garīgumam piemīt augsts emocionālā brieduma līmenis. Tas manifestējas caur pārliecinošu, efektīgu runas veidu. Cilvēka teiktie vārdi satur noteiktu garīgu enerģiju un līdz ar to tiecas ietekmēt apkārtējos visai dziļā līmenī.

Senā vēdiskā leģenda par Kamadenu (govs, kas piepilda vēlēšanos) atklāj pietiekami daudz arī par Pushya dabu visos eksistences līmeņos.

„Senatnes viedajam vārdā Vashishta bija govs Kamadenu. Kādudien gadījās, ka karalis ar saviem simts brāļiem turpat netālu no Vashishta mītnes bija devies medībās un nejauši ieraudzīja brīnumaino dzīvnieku, kurš spēja radīt jebko, ko cilvēks vēlējās. Karalis, protams, gribēja govi dabūt sev un nosūtīja zaldātus tai pakaļ. Taču zaldāti nevarēja izkustināt lopiņu no vietas un atgriezās ar tukšām rokām. Tad karalis pats devās Kamadenu pakaļ ar visu savu armiju un simts brāļiem. Kamadenu pa to laiku bija atgriezusies pie sava saimnieka Vashishta un tam visu izstāstījusi. Redzot tuvojošos armiju, Vashishta pavēlēja Kamadenu radīt citu armiju, kura sakāva karaļa zaldātus īsā laika sprīdī, bet Vashishta ar savu spēku atbalstu pieveica karaļa brāļus. Karaļa dzīvība tika pasargāta un viņš atstāja karalauku nikns un atriebīgs. Viņam tika dots padoms – vienīgais veids, kā viņš varēšot kļūt stiprāks par Vashishta, ir caur grēku nožēlošanu. Karalis veica nepieciešamo, un, kad jutās pietiekami stiprināts ar dievišķajiem ieročiem (divine astras) un jogas spēku, devās atpakaļ pie Vashishta, lai viņu izaicinātu cīņai.

Sekojošā cīņā Vashishta atkal bez pūlēm uzvarēja, un karalim otrreiz nācās atgriezties ar tukšām rokām. Viņš sev zvērēja, ka turpinās grēku nožēlošanu tik ilgi, kamēr kļūs līdzvērtīgs spēkā Vashishtam. Sekoja ilgs un grūts dzīves posms, kura laikā karalis piedzīvoja dažādus notikumus, bet, kas pats galvenais – viņš piedzīvoja izmaiņas sirdī, ar ko nopelnīja vārdu – Vishwamitra jeb ‘draugs pasaulei’. Līdz brīdim, kad karalis sasniedza to pašu bramina stāvokli ko Vashishta, viņš jau bija aizmirsis par nodomāto atriebību un tas bija Vashishta pats, kas piešķīra karalim titulu Brahmarishi (Brahmas mājokļa viedais)”.

Šis stāsts atspoguļo Pushya dabai piemītošās iezīmes gan no brahman (priesteru), gan kshatria (karotāju) kastas. Priesteru iezīmēm ir pietiekami vietas, kur dinamiski izpausties. Karotāju kasta ir noderīga braminiem, ievērojot viņu drošsirdību. Ņemot vērā, ka braminu rīcību iespaido kosmiskā, vienotā griba, tad Pushya spēks un pārliecība rodas no labprātīgas sekošanas šai gribai. Nekāda grēku nožēlošana, ciešanas un smago darbu daudzums nepadarīs cilvēku stiprāku par mierīgu, rāmu pakļaušanos universālajai (dievišķajai) gribai.

Gotra (dievišķā izcelsme)

Pushya ir saistīta ar vienu no septiņiem rishi vārdā Marichi, kas seko līdzi notikumiem mūsu galaktikā. Marichi vārds nozīmē ‘gaisma’ un izskaidro nakšatras vieglo un ātro darbības aspektu. Nakšatru īpaši ietekmē Marichi veiklā daba. 

Korekcija (dziedināšana)

Tiem, kuru nakšatrās ir kādas postošas ietekmes, vislabākā dziedināšana ir izrādīt godbijību priesteriem, guru, braminiem, kā arī govīm. Var pielūgt labdabīgo Dievmātes tēlu. Šādā veidā var pastiprināt arī labvēlīgās ietekmes.

Zināmu ciešanu atvieglojumu var iegūt, atkārtojot nakšatras saknes mantru Om Kam 108 reizes, īpaši laikā, kad Mēness šķērso šo nakšatru vai kad ir Pausha mēnesis.

Ir derīgi valkāt baltas, dzeltenas, oranžas vai zeltainas krāsas apģērbu. Svarīgas darbības jāuzsāk laikā, kas Mēness šķērso Pushya. 

Piemērs

Pushya ir dzimis Džimijs Hendrikss. Caur savām dziesmām, īpaši ‘May This Be Love’, viņam izdevās ‘noraidīt’ klausītājiem kādus īpašus – lolojošus, garīgus impulsus. Saprotot šo mūziku, var saprast arī Pushya dabu. Spējas iedvesmot un ‘barot’ publikas prātus, sirdis un ausis ir labākais veids, kā iedarbojas nakšatras radošās enerģijas augstākie līmeņi. Pushyai skaņas un mūzikas vara ir ļoti svarīga. Caur to tiek transformēta indivīdam piemītošā mīlestība, emocionālais veselums, miers, mierinošā daba, augstsirdība un pārpilnība.

Dažādi papildinājumi

Saskaņā ar Varahamihiru, cilvēki ar Mēnesi Pushya nakšatrā ir ‘laimīgi, izglītoti, bagāti, ētiski un ar mierīgu dabu’.

 

Book of Nakshatras, Prash Trivedi

Tulkoja vēdiskā astroloģe Ingūna Birzniece 

 

 

Translate »