Personības Pančanga

Pančanga atspoguļo tās enerģijas kvalitāti, ar kuru var interpretēt dzimšanas horoskopu, un tās stiprums ir saistīts ar gaismekļu stāvokli šajos piecos avotos. Ja Pančanga ir spēcīga, tad ir viegli saprast vēstījumu, ko sniedz mūsu dzimšanas horoskops. Ja tas ir vājš, tas rada ēnas, un mēs nespējam dzirdēt, ko dzimšanas karte mums saka. Spēcīga Pančanga izgaismo un izvirza priekšplānā visu, ar ko mums dzīvē jāsastopas, un vāja neļauj saskatīt tikumus dzimšanas horoskopā. Neapzinoties Pančangu, mēs varam klīst neziņas tumsā, nespēdami saprast savu dzimšanas horoskopu patieso nozīmi. Katra Pančangas daļa ir neatkarīga, taču tās visas mijiedarbojas viena ar otru, kas sniedz pilnīgāku priekšstatu.

Kāpēc studēt Pančangu?
Dzimšanas Pančanga stāsta par sadedzinātām Zīmēm (Raši), Jogām vai veiksmes punktiem, labvēlīgām un nelabvēlīgām planētām, kā iegūt īsto vārdu, kāds ir tavas enerģijas avots, iesaka labākās karjeras iespējas un veiksmīgu attiecību saderību. Pančanga sniedz daudz informācijas par jūsu personību, tās stiprajām un vājajām pusēm. Jūs varētu brīnīties, kā pirms tam bija iespējams analizēt dzimšanas horoskopu, neizmantojot Pančanga. Par Pančangu ir rakstījuši daudzi autori, un tā nav jauna informācija. Šī grāmata ir soli pa solim ceļvedis Pančangas lietošanai personīgā līmenī, un tā palīdz salikt kopā visas puzles daļas.

Pančanga atspoguļo mūsu saikni ar dievišķajiem spēkiem. Kad apziņas spēki virzās no smalkā uz rupjo līmeni, tie sāk savienoties ar mums caur pieciem elementiem, kas pazīstami kā Panča Maha Bhuta. Katrs no šiem pieciem elementiem ir savienots ar kādu no Pančanga daļām. Pančanga parāda apziņas rupjās īpašības, kad mēs nonākam materiālajā pasaulē. Tomēr, kontrolējot savu iekšējo un ārējo dabu ar garīgiem centieniem, mēs varam pārveidot šo rupjo īpašību smalkā, un dvēsele var progresēt.

Garīgums caur Pančangu
Pančanga atspoguļo mūsu saikni ar dievišķajiem spēkiem. Kad apziņas spēki virzās no smalkā uz rupjo līmeni, tie sāk savienoties ar mums caur pieciem elementiem, kas pazīstami kā Panča Maha Bhuta. Katrs no šiem pieciem elementiem ir savienots ar kādu no Pančanga daļām. Pančanga parāda apziņas rupjās īpašības, kad mēs nonākam materiālajā pasaulē. Tomēr, kontrolējot savu iekšējo un ārējo dabu ar garīgiem centieniem, mēs varam pārveidot šo rupjo īpašību smalkā, un dvēsele var progresēt.
Pančangas zināšanas tika uzskatītas par svētām un tika izmantotas, lai izprastu cilvēka patieso garīgo būtību. Svarīgs iemiesotās dvēseles uzdevums ir attīrīt Pančangu caur garīgumu un dharmiskām aktivitātēm, lai Pančanga kļūtu smalkāka un gaisma, kurā dzīvojam, izgaismo ne tikai ārējo, bet arī iekšējo.

Pieci elementi, jūtas un vēlmes
Šie elementi pārvalda mūsu vēlmes, emocijas un maņu orgānus. Tie atspoguļo dvēseles pilnīgu līdzdalību pasaules lietās un var mūs noenkurot rupjā realitātē.
Katram elementam ir planētas pārvaldnieks, kas saistīts ar sajūtu un tās uztveres orgānu, kā arī darbības orgānu. Jutekļus sauc par Indrijiem, un tie ir saistīti ar Indru, visu sajūtu Dievu. Indra kļuva par upuri viņa jutekliskajām vēlmēm, uzsākot attiecības ar gudrā Gautama sievu Ahalju. Viņš tika nolādēts un, tikai praktizējot tapas 1000 gadus, viņš atguva savu statusu un saņēma piedošanu. Džnanendrijas ir uztveres orgāni, un Karmendrijas ir darbības orgāni.

BhutaGrahaIndrijaDžnanendrijaKarmendrija
PančangaElementsPlanētaSajūtasUztveres orgānsDarbības orgānsČakras
Nitja JogaAkaša / ĒtersJupiters / GuruDzirdeAussMute (runa)Višuddha – rīkle
NakšatraVaiju / GaissSaturns / ŠaniTausteĀdaRokasAnahata – sirds
Dina / dienaAgni / UgunsMarss / MangalRedzeAcisKājas un pēdasManipura –
saules pinums
TithiApas / ŪdensVenēra / ŠukraGaršaMuteDzimumorgāniSvadhisthana –
sakrālā čakra
KaranaPrithvi / ZemeMerkurs / BudhaSmaržaDegunsAnus – taisnā zarnaMuladhara –
saknes čakra

Bezgalīgs vēlmju cikls

Jūtas rada vēlmes, un vēlmēm ir nepieciešams iemiesojums. Vēlmju piepildījuma trūkums ir galvenais nelaimes cēlonis, nebeidzams bads. Jo vairāk jūs barojat vēlmes, jo stiprākas tās kļūst. Vēdu tekstos to dēvē par vēlmju uguni, kas nav tīra joga vai garīgā akolīta uguns, bet izpaužas kā tāda cilvēka neierobežota uguns, kura vēlmes dominē viņa dzīvē. Vēdās teikts, ka, ja jūs barojat šo uguni, tā kļūst arvien lielāka un lielāka, aprijot visu, ko jūs tai dodat, un vēloties vairāk, līdz pārvēršas par patēriņu. Vēlmes var pārņemt cilvēku un likt viņam zaudēt kontroli pār savu dzīvi. Šo nebeidzamo vēlmju ciklu rupjā līmenī attēlo pieci elementi, un patiesā dvēsele ir pilnībā paslēpta zem tiem.
Dzimšanas horoskops norāda uz spēku vai vājumu caur planētām, kas var piešķirt vai liegt mums piekļuvi debesīm un dzīvības eliksīram. Lielākā daļa no mums uz zemes piedzīvo tikai vājus debesu mirkļus, kā arī daudzas atņemšanas un noraidīšanas situācijas. Pančanga parāda gaismu vai tās neesamību, kas palīdz novērtēt mūsu saiknes līmeni ar rupjo pasauli.

Pandits Dhundhirajs, grāmatas Džataka Bharnam (Jataka Bharnam) autors, izpētījis Samhita Grantas, runā par katras Samvatsaras ietekmi gan uz indivīdu, gan uz visiem cilvēkiem. Apkopojot Samvatsara (gads), mēnesis, Pakša (divu nedēļu cikls), Tithi (mēness diena) un Vara (nedēļas diena) rezultātus, var iegūt zināšanas par cilvēka īpašībām, raksturu un tieksmēm, par dzīvesveidu, par jebkuras personas finansiālo stāvokli, veselību, sasniegumiem, ilgmūžību un tā tālāk.
Grāmata Jataka Bharnam (Джатака Бхаранам) krievu valodā internetā Джатака Бхаранам

Dzimšanas nedēļas diena – Vara, Dina

Dina ir diena. Dina ir viena saules diena, kas sākas saullēktā un beidzas nākamās saules dienas saullēktā. Dina parāda cilvēka enerģiju, aktivitāti un fizisko spēku.

Nr.Nedēļas diena
1Dzimšanas rezultāti Svētdienā: Sūrja [Saules] dienā dzimušais ir varonis (karotājs), viņam ir smalki augoši mati, viņš uzvar cīņā, sejas krāsa ir tumši sarkana, viņš ir aizkaitināms pēc rakstura, augstsirdīgs un tikumīgs, enerģisks (entuziastisks, aizrautīgs) un ārkārtīgi spožs (aktīvs). Valdnieks ir Saule, Prakriti ir Pitta, Guna (smalko enerģiju kustība) ir Sattva. Šie cilvēki ir drosmīgi, spēcīgi, izturīgi, dāsni, enerģiski, inteliģenti, lojāli, uzticami un tālredzīgi. Viņi ir populāri un viņiem ir daudz draugu, lai gan viņi var būt vientuļi. Ja Saule Raši kartē ir vāja, tā var padarīt viņus spītīgus, augstprātīgus, agresīvus un dominējošus. Tā kā Saule ir Agni valdniece, tā pārstāv pilnu enerģiju un pārvalda Dinu, tās vājums vai spēks var radīt dubultu efektu – vājš kļūst vājāks, bet stiprais – vēl stiprāks. Cilvēkam ar vāju Sauli ir jāveic koriģējoši pasākumi, lai stiprinātu Sauli, jāiet pa ājurvēdas, jogas ceļu un jāuzņem pareizais ēdiens, lai uzturētu fizisko un garīgo stāvokli pareizā stāvoklī. Šādu cilvēku prakrti (daba) ir ugunīga vai pitta, viņiem ir laba veselība. Sattva guna viņiem piešķir ideālistisku attieksmi pret pasauli.
2Dzimšanas rezultāti Pirmdienā: Čandras [Mēness] dienā dzimis cilvēks, zinātnieks, miermīlīgs, mīļš runātājs, zina veidus, kā sasniegt jebko, ir pakļauts karalim (kur strādā un pelna) un savam prātam, gan baudās un sāpēs, priekos un bēdās.
Valdnieks ir Mēness, Prakriti – Kapha, Guna – sattva. Šie cilvēki ir gādīgi, elastīgi, izglītoti, miermīlīgi, labi runā, atbalsta citus, mierīgi, kaislīgi un labprāt ieņem otro vietu. Viņiem ir vajadzīgs citu atbalsts. Viņi var ciest no sajūtas, ka viņi ir parādā visiem. Ja Mēness ir vājš, tad tas var dot atkarības, negatīvismu, nedrošību, dvēseles miera trūkumu, uzbudināmību un mainīgumu. Dzīve šādiem cilvēkiem var šķist neuzticama un apšaubāma. Viņi var daudz solīt, bet ne vienmēr spēj pildīt savus solījumus. Satviskā mentalitāte padara viņus par ideālistiem, vienmēr strādājot citu labā. Lai gan viņiem ir kapha daba, nebeidzamā mēness kustība var dot viņiem vata īpašības.
3Dzimšanas rezultāti Otrdienā: cilvēks, kurš dzimis Bhumi [Zemes] dēla dienā (Marsa/Mangala dienā), tas ir, otrdien, vienmēr runā ironiski, mīl karu, ir valsts ministrs, karalis, pelna iztiku ar zemes palīdzību (piemēram, lauksaimniecība), ir satviska rakstura un ir karsts (impulsīvs) raksturs. Valdnieks ir Marss, Prakriti – Pitta, Guna – tamass. Šie cilvēki ir pārliecināti, drosmīgi, strīdīgi, var runāt sarkastiski, taču viņi ir tīri sirsnīgi, ļoti lojāli un aizsargā tos, kam tā nepieciešama. Otrdien dzimušie var būt despotiski, kareivīgi, atlētiski un labi vadītāji. Vājš Marss rada enerģijas izšķiešanu un nedrošību, šādi cilvēki runās mīļi, bet iekšēji jutīsies neapmierināti. Viņi var kļūt par sliktiem vadītājiem un meklēs atbalstu. Vājam Marsam būs divkāršs efekts, jo tas pārvalda Dina elementu un pašu dzimšanas Dinu. Šādā situācijā ir svarīgi rūpēties par fizisko veselību, praktizējot jogu. Ājurvēda un labs ēdiens. Cilvēkam ir jāiemācās šo enerģiju izmantot saprātīgi un jāsaglabā fokuss uz galvenajiem mērķiem, pretējā gadījumā viņa talanti var tikt izniekoti. Marss pēc būtības ir ugunīgs. Lai gan aktīvs Marss šķiet radžasisks, tā guna ir tamas, jo tā var palikt praktiska un piezemēta.
4Dzimšanas rezultāti Trešdienā: Budha [Merkura] dienā dzimušam cilvēkam ir skaists izskats, viņš runā mīļi, viņam ir bagātība, viņš ir prasmīgs mākslā, ir veikls tirdzniecībā, ir izglītots, redz un novērtē citu cilvēku tikumus (labās īpašības). Valdnieks ir Merkurs, Prakriti ir Tridoša, Guna ir radžas. Šie cilvēki labi runā, ir bagāti, pievilcīgi, burvīgi, veikli un veic daudzus uzdevumus. Viņiem ir ātrs prāts un lokans ķermenis, kas padara viņus intelektuāli stiprus, izglītotus, saprot mākslu, labi padodas arī joga, vingrošana un citi sporta veidi, kur nepieciešama lokanība. Trešdien dzimušajiem ir izcilas biznesa prasmes un spēja motivēt cilvēkus parādīt savas labākās īpašības, jo viņi atzīst un novērtē citu īpašības. Ja Merkurs ir vājš, šie cilvēki kļūst neuzticami, nepraktiski, pakļauti meliem, nepastāvībai un teiks to, ko citi vēlas dzirdēt. Viņiem labi padosies rakstīšana un māksla. Viņu raksturs ir mainīgs, un tie neatbilst nevienam konkrētam ķermeņa tipam. Viņu daba ir radžasiska, un viņi vienmēr meklē atbildes uz saviem jautājumiem.
5Dzimšanas rezultāti Ceturtdienā: Guru [Jupitera] dienā dzimušais ir izglītots, turīgs, apveltīts ar visām labajām īpašībām, burvīgs izskats, saņem savu vēlmju rezultātu no karaļa, ir skolotāju mīlēts un ļoti populārs. Valdnieks ir Jupiters, Prakriti – Kapha, Guna – sattva. Šie cilvēki ir apveltīti ar tikumīgām īpašībām. Viņi ir intelektuāli, zinoši, emocionāli un garīgi bagāti, dāsni, pievilcīgi, vienmēr saņem dāvanas, valdības cienīti, populāri, skolotāju mīlēti. Vājš Jupiters var padarīt cilvēku par aprēķinātāju un skopu, pozētāju, tādu, kurš šķiet garīgs, bet neiet šo ceļu, neapmierinātu, nenovērtētu. Kaphas raksturs liek viņiem būt mierīgiem krīzes laikā, bet var arī pieņemties svarā. Viņi ir satviski, un viņu motivācija, plāni un perspektīvas parasti ir godīgas un tīras.
6Dzimšanas rezultāti Piektdienā: Šukra [Venēras] dienā dzimušajam ir zili melni cirtaini mati, smaidīga un priecīga seja, inteliģents, ļoti mīl baltas drēbes un iet taisnīgu ceļu. Valdnieks ir Venēra, Prakriti – Kapha, Guna – radžas. Šie cilvēki ir skaisti, radoši, mīl baltu, viņiem ir reta izglītība un skaistuma izjūta. Viņi cenšas iet pareizo ceļu. Ja Venēra ir vāja, viņi var kļūt ļoti kritiski, kas sabojā viņu spēju apbrīnot skaistumu. Vāja Venēra joprojām dod viņiem spēju novērtēt skaistumu, taču viņi izvirza tik augstus standartus, ka neviens nevar tos izpildīt, un tādējādi šie cilvēki pastāvīgi jūtas neapmierināti.
7Dzimšanas rezultāti Sestdienā: Cilvēks, kurš dzimis Šani [Saturna] dienā izskatās pāragri vecs (t.i. izskatās vecāks un šķiet noguris), viņam ir vājš ķermenis, viņš ir tamogunā (dominē Tamasa kvalitāte – slinks un aizspriedumains) un viņa raksturs ir amorāls. Valdnieks ir Saturns, Prakriti – Vata, Guna – tamass. Šie cilvēki ir atbildīgi, strādīgi, darbaholiķi, stoiski pacieš sāpes un bēdas. Viņu skaistumu var sabojāt fizisks trūkums vai dzīves apstākļi. Bet pat ar normālu izskatu viņi var justies veci vai neglīti un tādēļ jaunībā būt nelaimīgi. Panākumu slāpes mudina viņus smagi strādāt. Taču, ja Saturns ir vājš, šādi cilvēki var būt neapmierināti un nepieliks pūles, lai uzlabotu savu dzīvi. Viņi var būt negatīvi, agresīvi, mantkārīgi, bezatbildīgi, impulsīvi, priekšlaicīgi novecot un būt ar sliktu veselību. Saturna Vata nodrošina viņiem pastāvīgu kustību, un viņi var tērēt enerģiju, pārāk daudz uztraucoties. Tamas guna darbojas tā, ka sestdienā dzimušie var pārāk ilgi palikt sarežģītās situācijās. Viņu pieķeršanās materiālajām lietām dažreiz var viņus sāpināt.

Dzimšanas stunda – Hora

Dina (diena) ir sadalīta 24 Horās – dienas sadalījums stundās. Hora nozīmē stundu. Sadaliet dienas garumu no saullēkta līdz saulrietam divpadsmit vienādās daļās un nakts garumu no saullēkta līdz saullēktam arī divpadsmit vienādās daļās. Šīs 24 iedaļas ir pazīstamas kā Horas. Atšķirībā no 60 minūšu stundas katras Horas laiks mainās atkarībā no precīzā laika perioda starp saullēktu un saulrietu vai saulrietu un saullēktu. Hora ir vienāda tieši vienu stundu tikai ekvinokcijā, kad Saules lēkts un riets ir vienāds visā pasaulē. Pārējā laikā Horas palielinās vai samazinās atkarībā no Saules lēkta un rieta, un Horas ilgums dienas un nakts laikā atšķiras.

Horas kārtība atbilst planētu attālumam no Zemes. Vistālāk atrodas Saturns, tad Jupiters, Marss, Saule, Venēra, Merkurs un Mēness. Pirmās Horas pārvaldnieks vienmēr ir Dinas (dienas) pārvaldnieks. Svētdien pirmo Horu pārvaldīs Saule, otro Horu – Venēra, tad Merkurs un Mēness. Pēc Mēness Horas nāk Saturna Hora, un pēc tam secība atkal atkārtojas.

Dienas Horas – no saullēkta līdz saulrietam                                         

HoraSvētdienaPirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdiena
1SauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturns
2VenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupiters
3MerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarss
4MēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSaule
5SaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēra
6JupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkurs
7MarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēness
8SauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturns
9VenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupiters
10MerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarss
11MēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSaule
12SaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēra

Nakts Horas – no saulrieta līdz saullēktam    

HoraSvētdienaPirmdienaOtrdienaTrešdienaCeturtdienaPiektdienaSestdiena
13JupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkurs
14MarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēness
15SauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturns
16VenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupiters
17MerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarss
18MēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSaule
19SaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēra
20JupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkurs
21MarssMerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēness
22SauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturns
23VenēraSaturnsSauleMēnessMarssMerkursJupiters
24MerkursJupitersVenēraSaturnsSauleMēnessMarss
Nr.Dzimšanas hora
1Saules Hora (stunda): Šī Hora vēlas būt spēcīga, stipra un palīdz cilvēkam atrast savu vietu pasaulē. Šādi cilvēki rīkosies karaliski – ar enerģiju, spēku, drosmi un saulainu dabu. Viņi tiecas pēc varas pozīcijas, taču problēmas var rasties, ja Dina valdnieks ir Saturns, kas apspiež Saules dzīvo spēku. Saules pozitīva izpausme ir iespējama, ja Saule un Saturns ir labi novietoti viens pret otru. Ja dienas pārvaldnieku apdedzina Saule, Horas valdnieks var saņemt dienas enerģiju. Tranzītā esošais Merkurs atrodas tuvu Saulei un tāpēc, visticamāk, tiks sadedzināts. Pirmdienā un piektdienā dienas pārvaldnieku stihija ir ūdens, un tā ir pretrunā ar uguni, Saules stihiju. Uguns un ūdens rada karstu un aukstu personību, dažreiz pārāk karstu, dažreiz pilnīgi aukstu vai pasīvu. Šādi cilvēki neprot pareizi izmantot savu enerģiju un tāpēc ir grūti saprotami. Pirmdienā dzimušais Saules Horā būs emocionāli karstasinīgs, savukārt piektdienā dzimušais Saules Horā var kļūt ļoti seksīgs.
2Mēness Hora (stunda): Šie cilvēki var intuitīvi saprast, kā izmantot savu enerģiju. Viņi rūpēsies un palīdzēs, turpinot vākt informāciju, un, to darot, ne vienmēr izmanto savu bagātību un zināšanas. Ideju un radošuma atbalstīšana ir viņu talants, un viņiem jābūt uzmanīgiem, lai netērētu savu enerģiju. Ja diena ir piektdiena, tad dienas pārvaldnieks un Horas pārvaldnieks ir ūdens stihijas, un šādi cilvēki var kļūt pārāk emocionāli un jūtīgi; viņu vēlmes un vajadzības dominēs viņu dzīvē. Mēness Hora mīkstinās Sauli, taču jābūt uzmanīgiem, jo tas nemazina Saules spēcīgās īpašības. Tā kā Mēness novājina Marsu (Skorpionā kritumā), tiem, kas dzimuši Mēness Horā otrdienā, vajadzētu rūpēties, lai Marsa īpašības netiktu pārāk novājinātas. Tas arī noved pie pretrunas starp elementiem un personību, dažreiz piešķirot uguns, dažreiz ūdens un dažreiz jauktas īpašības.
3Marsa Hora (stunda): Šī Hora dod ticību, organizēšanu un loģisko domāšanu, spēju izteikties, kā arī drosmi un nepieciešamību kontrolēt. Marsa Hora pirmdienā un piektdienā apvienos pretrunīgus elementus; piektdienā tas izraisa pārmērīgas kaislības, savukārt pirmdienā emocijas var iziet no rāmjiem. Tomēr Marsa Hora pirmdien var radīt spēcīgāku personību un cilvēkam būs vieglāk tikt galā ar emocijām un kaislībām, jo Mēness un Marss ir draugi, bet Venēra un Marss nav. Arī ar cilvēku, kas sestdien dzimis Marsa Horā, ir grūti tikt galā, jo Saturns pēc dabas ir piesardzīgs, bet Marss – piedzīvojumiem bagātāks. Arī Marsa zīmē Saturns kļūst novājināts (Niča) un šī kombinācija var viegli novest pie sarežģījumiem un nepareizas enerģijas izmantošanas, jo abas planētas var izmantot savas priekšrocības pretējos virzienos. Arī Marsa Hora trešdien var būt viltīga, jo Merkurs un Marss ir viens pret otru naidīgi. Merkurs domā un Marss darbojas, tāpēc Marss provocē Merkuru uz nepārdomātu rīcību. Ja šī pretruna tiks atrisināta, tad Marss kā planēta, kas palīdz sasniegt vēlamo, var dot labus rezultātus.
4Merkura Hora (stunda): Šie cilvēki atrod daudzas jomas, kur pielietot savus talantus. Viņi nedrīkst darīt pārāk daudz lietu vienlaikus, pretējā gadījumā viņi riskē neko nesasniegt. Jums jāspēj koncentrēties uz vienu lietu. Rakstīšana, bizness un komunikācija ir viņu stiprās puses. Merkūrija Hora būs grūta pirmdien, otrdien un piektdien. Pirmdien gan Dīnas, gan Horas valdnieki būs saistithi ar prātu, taču, tā kā Merkurs ir naidīgs pret Mēnesi, viņš vienmēr apšaubīs savu intuīciju. Merkurs un Mēness ir nepastāvīgi, tāpēc sliktākais scenārijs būtu situācija, kad cilvēks nevar pieņemt nekādu lēmumu un nepilda savas saistības. Otrdienā Merkurs apšauba Marsu, kas atkal varētu radīt neizpratni par to, kā pareizi izmantot talantus. Kas attiecas uz piektdienu, Venēra un Merkurs ir draugi, bet Venēra ir novājināta kritumā (Niča) Merkura Jaunavā, tāpēc ar šo kombināciju jārīkojas uzmanīgi. Tas var būt skaists vai ļoti sarežģīts. Merkura praktiskā, piezemētākā puse var likt Venērai zaudēt tīrību un saduļķot ūdens stihiju. Merkura Horai jāatbalsta Venēra ar pareiziem uzskatiem un pareizām domām un nevajadzētu būt pārāk kritiskam attiecībā pret viņas īpašībām. Svētdienā Merkurs var kļūt par labu Horu, ja to nesadedzina Saule, pretējā gadījumā Merkura īpašības neizpaudīsies, kamēr dominēs Saules īpašības.
5Jupitera Hora (stunda): Šie cilvēki vienā vai otrā veidā nodarbojas ar zināšanām: viņi var būt rakstnieki, skolotāji, konsultanti, guru utt. Tie būs ekspansīvi pēc būtības un nesīs pasaulē lieliskas idejas, ar kurām paplašināt savu enerģiju. Jupitera hora trešdien var būt sarežģīta, jo Merkurs ir novājināts (Niča) Jupitera zīmē, kas var izraisīt intelektuālās precizitātes zudumu, lai gan tas arī piešķir papildu dimensiju no garīgās perspektīvas. Merkurs parasti vēlas pierādījumus visam, ko tas redz, un Jupitera Hora var dot tam gudrību un radīt cita veida domāšanu, kas ne vienmēr ir praktiska. Šī kombinācija ir laba autoriem, izdevējiem un padomdevējiem, bet ne tik noderīga praktiskajā dzīvē. Jupitera Hora parasti ir labvēlīga, lai saņemtu kaut ko, jo tā sniedz savu dabisko labvēlību katrai dienai.
6Venēras Hora (stunda): šie cilvēki savu enerģiju izmantos radoši, interesējoties par mūziku vai vizuālo mākslu. Venēra tiek uzskatīta par guru (skolotāju), jo tai ir talants sniegt ieteikumus un padomus. Venēras Hora svētdienā būs visgrūtākā, jo Saule viņas zīmē atrodas kritumā, un viņa dos orientāciju dzīves un attiecību baudām. Tas ne vienmēr ir slikti, taču Saules īpašība ir būt vientuļai un spēcīgai, un Venēra veicina atkarību. Problēmas rada arī Venēras Hora otrdienā, jo Venēra ir jutekliska un to var apmulsināt Marsa loģika. Tas var padarīt Marsa cilvēku atkarīgu no ērtāka dzīvesveida, kad viņiem vajadzētu būt stingrākiem un stiprākiem. Tā kā ūdens un uguns ir naidīgi viens pret otru, tad Venēras ūdens sajauc Saules un Marsa uguni. Venēras koncentrēta enerģija var nodzēst Saules un Marsa uguni, kas sarežģī šo kombināciju. Pirmdienā Venēras Hora ienes vairāk ūdens emocionālajam Mēnesim, pievienojot daudz vēlmju cilvēkam, kurš nedroši stāv uz kājām; lai gan tas var nebūt tik negatīvs kā, piemēram Mēness Hora piektdienā, jo Venēras zīmē Mēness eksaltācijā.
7Saturna Hora (stunda): Šī Hora sniedz piesardzīgu pieeju dzīvei un vairumā gadījumu būtu laba, jo Saturns vienmēr nes smagu darbu, kas palīdz cilvēkam sasniegt augstus rezultātus. Bet Saturns pēc būtības ir Vaiju, tāpēc viņš var likt cilvēkam nevajadzīgi uztraukties. Vaiju galvenais princips ir tas, ka tas ir pareizi jāvirza, pretējā gadījumā tas kļūst destruktīvs. Saturna Horā dzimušajiem ir svarīgi dot pareizu virzienu savai dzīvei, tad Saturns būs ārkārtīgi produktīvs neatkarīgi no tā, vai tas ir draugs vai ienaidnieks. Svētdienā un ceturtdienā var rasties problēmas ar Saturna Horu. Saule un Saturns savā būtībā ir naidīgi viens pret otru, un Saturns neņem vērā lieliskās Saules idejas, kā izmantot savu enerģiju. Tā rezultātā uguns kļūst nekontrolējama, izraisot ambiciozu un valdonīgu uzvedību. Ja Saturna Horas enerģija tiek realizēta pareizi, tad tas padara cilvēku pazemīgu un strādīgu, neskatoties uz jebkādām lielām tieksmēm. Saturna zīmē Jupiters ir novājināts, kas sagādā problēmas šai Horā dzimušajam ceturtdienā. Saturns var ierobežot Jupitera dāsno un ekspansīvo dabu, tad cilvēki būs ļoti apdomīgi un lietišķi. Taču palīdzēt var arī Saturns – ceturtdien dzimušie sasniedz to, ko vēlas, ja iemācīsies kontrolēt Jupitera īpašības, izmantojot Saturna pozitīvos aspektus.

Dzimšanas Mēness diena – Čandra Tithi

Tithi ir Mēness diena. Kopš Jauna Mēness konjunkcijas Saule un Mēness ir attālinājušies viens no otra par 12° dienā. Šos 12 grādus sauc par Tithi. Mēness mēnesī ir 30 Tithi: 15 augoša, 15 dilstoša Mēness. Katrs Tithi ir nedaudz īsāks nekā Saules diena. Mēness gads ir 48 nedēļas.
Tithi parāda mūsu vajadzību un spēju pēc attiecībām, emocijām, seksualitātes un rakstura stipruma. Tithi saderība ir tēma, kas jāizpēta jebkuru attiecību savienībā.

Nr.Mēness diena TithiDagda Tithi
1Dzimšanas rezultāti pirmajā Tithi (Pratipada): Ja dzimšana notika ‘Pratipada’ (mēneša 1 Tithi), tad cilvēkam ir liela ģimene, viņš ir izcils zinātnieks, vērīgs (ir saprātīgs un gudrs), apveltīts ar bagātību zeltu, dārgakmeņiem un tā tālāk, viņam ir labs raksturs un izskats, un viņš saņem bagātību no karaļa.Svari, Mežāzis / Tula, Makara
2Dzimšanas rezultāti 2. Tithi (Dvitja): Otrajā Tithi dzimušais ir dāsns, labsirdīgs, ar tikumiem (labām īpašībām) apveltīts, vērīgs un uzvedības cienīgs, uzmanīgs, vienmēr laimīgs un arī plaši pazīstams cilvēku vidū.Strēlnieks, Zivis / Dhanu, Mina
3Dzimšanas rezultāti 3. Tithi (Tritja): Cilvēks, kurš dzimis trešajā Tithi, ir izcils zinātnieks, apveltīts ar spēku, saņem bagātību no karaļa, dzīvo ārzemēs, ir inteliģents, pārlieku juteklīgs (mīl priekus) un ir pakļauts lepnumam (augstprātīgs).Lauva, Mežāzis / Simha, Makara
4Dzimšanas rezultāti 4. Tithi (Čaturthi): Ja cilvēka dzimšanas datums iekrīt ceturtajā Tithi, viņš vienmēr aizņemas naudu no citiem, ļoti drosmīgs, prasmīgs cīņā un strīdos, skops raksturā, spēlmanis un runātājs (piem., apsūdzētājs).Vērsis, Ūdensvīrs / Vrišabha, Kumbha
5Dzimšanas rezultāti 5. Tithi (Pančami): Ja dzimšanas laiks ir piektajā Tithi, tad cilvēkam ir visas ķermeņa daļas (ekstremitātes), sieva, dēli un draugi, viņš ir laipns pret visām būtnēm, karaļa cienīts un dāsns (labdaris).Dvīņi, Jaunava / Mithuna, Kanja
6Dzimšanas rezultāti 6. Tithi (Šašti): Ja dzimšana notika sestajā Tithi, tad cilvēks ir uzticīgs savam zvērestam, apveltīts ar bagātību, dēliem un draugiem, tālredzīgs, ļoti drosmīgs (enerģisks), plaši pazīstams, gudrs (intelektuāls), viņš ir izcila personība un viņa ķermeni klāj brūces.Auns, Lauva / Meša, Simha
7Dzimšanas rezultāti 7. Tithi (Saptami): cilvēks, kurš dzimis septītajā Tithi ir apveltīts ar zināšanām (par Absolūtu), redz citu tikumus (pašcieņu), viņam ir lielas acis, viņš godā un ciena taisnīgus (tikumīgus) cilvēkus un Devatas (dievības), viņa pēcnācējiem ir tikai meitas, viņš zog citu cilvēku bagātību un uzvar savus ienaidniekus.Vēzis, Strēlnieks / Karka, Dhanu
8Dzimšanas rezultāti 8. Tithi (Aštami): cilvēks, kurš dzimis astotajā Tithi, laimīgs daudzu veidu bagātības un īpašuma dēļ, kā arī dēli, labsirdīgs, saņem no karaļa pilnvaras (varu) izglītības jomā, ir ļoti pieķēries savai sievai un viņa prāts ir nestabils (nemierīgs).Dvīņi, Jaunava / Mithuna, Kanja
9Dzimšanas rezultāti 9. Tithi (Navami): Ja dzimšana notika devītajā Tithi, tad cilvēks ir vienaldzīgs vai naidīgs pret savu tuvinieku darbu, viņa runa ir skarba, viņš ir nedraudzīgs pret panditiem (zinošiem, izglītotiem cilvēkiem) un perverss (viņam ir slikta uzvedība).Lauva, Skorpions / Simha, Vriščika
10Dzimšanas rezultāti 10. Tithi (Dašami): Cilvēks, kurš dzimis desmitajā Tithi, interesējas par reliģiju, apveltīts ar pasaulīgām bagātībām un īpašumiem, ar garu kaklu, pazīst daudzas Šastras (svētos rakstus), ir liberāli uzskati, ir ļoti pieticīgs un pieklājīgs, ļoti skaists un juteklīgs.Lauva, Skorpions / Simha, Vriščika
11Dzimšanas rezultāti 11. Tithi (Ēkādaši): Ja dzimšana notika vienpadsmitajā Tithi, tad persona pielūdz Dievus un Braminus, ir dāsni un veseli, sirdsšķīsti, prasmīgi, dievbijīgi dvēselē, dara labus un izcilus (taisnīgus) darbus un ir vienmēr laimīgs.Svari, Mežāzis / Tula, Makara
12Dzimšanas rezultāti 12. Tithi (Dvādaši): cilvēks, kurš dzimis divpadsmitajā Tithi, mīl ūdeni, ir praktisks attiecībās, ērti dzīvo paša celtā mājā, vienmēr dod labību par ziedojumiem, saņem bagātību no Karaļa un viņam ir bērni.Auns, Svari / Meša, Tula
13Dzimšanas rezultāti 13. Tithi (Trajodaši): persona, kas dzimis trīspadsmitajā Tithi, būs apveltīts ar skaistumu, satvisks (labestīgs), viņam ir garš kakls, viņam ir dēli, viņš būs varonis (karotājs) un būs gudrs.Vērsis, Lauva / Vrišabha, Simha
14Dzimšanas rezultāti 14. Tithi (Čaturdaši) cilvēks, kurš dzimis čeitrpadsmitajā Tithi, ir ārkārtīgi nežēlīgs, uzvarošs (karavīrs), inteliģents, asprātīgs, juteklīgs, neiecietīgs, pretojas visam (pretēji visam) un cieš no dusmām.Zivis, Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks / Mina, Mithuna, Kanja, Dhanu
15Dzimšanas rezultāti 15 Tithi pilnmēnesī (Pūrnima): Cilvēks, kurš dzimis Šukla-Pakšas 15. Tithi, ir apveltīts ar burvīgu ķermeni, pelna naudu ar atbilstošiem (likumīgiem) līdzekļiem, viņam ir daudz sievu, vienmēr ir laimīgs, pārlieku juteklisks (mīl baudas), sirdī ir ļoti labsirdīgs un viņam piemīt daudz tikumu.
30Dzimšanas rezultāti 30 Tithi tukšā Mēnesī (Amavasja): Ja dzimšana notiek Amavasjā, tad cilvēkam ir mierīgs raksturs, viņš ir domīgs, uzticīgs tēvam un mātei, pelna naudu ar lielām pūlēm (problēmām), ir ieradums visur ceļot, cienīts cilvēku vidū, blāvs (nepievilcīgs), bez prieka un ar vāju ķermeni.

½ Mēness dienas – Karana

Karana ir puse no Tithi. Karana nāk no vārda Kar, kas nozīmē darīt. Karana vēlas darīt, uzstāties, producēt un radīt. Karana norādīs, kā mēs veidojam savu likteni, kādus līdzekļus mēs tam izmantojam? Tas atspoguļo stabilitāti, konsekvenci un likteņa Krijamanu.
Krijamana – kas ir izdarīts; pašreizējās dzīves darbības efekts, kas tiks iegūts nākotnē; tas pats kā Agami Karma.
Krijamana karma ir viens no trim karmas veidiem hinduismā. Tā ir karma, ko cilvēki rada pašreizējā brīdī un kuras augļus saņems nākotnē.

Nr.½ Mēness dienas Karana
1Dzimšanas rezultāti Bava Karanā: Cilvēks, kura dzimšana notika Bava-Karanā, ir iekāres pilns (juteklisks), līdzjūtības un žēluma pilns, spēcīgs un varens, viņam ir labs raksturs (uzvedība), viņš ir pandits (mācījies), viņam ir dinamiska gaita, viņam ļoti paveicies un viņam pieder daudz īpašumu (bagātība). Bava nozīmē stiprs. Šo Karanu pārvalda Saule, un tā tiecas pēc panākumiem un spēka. Šādi cilvēki būs labi vadītāji, turīgi, izglītoti, muzikāli un kaislīgi. Vāja vai slikti novietota Saule var radīt pārliecības trūkumu, augstprātību, vājas līdera īpašības un bezgalīgu vajadzību pēc atbalsta.
Bava (Saule) pārstāvētās profesijas: ārsti, dziednieki, biržas mākleri, vadītāji, komandieri, politiķi, rūpnieki, valstu vadītāji, ierēdņi un mežstrādnieki.
2Dzimšanas rezultāti Balava Karanā: Ja dzimšana notika Balava Karanā, tad cilvēks ir varonīgs (drosmīgs), ļoti juteklisks (mīl jutekliskas baudas), stiprs, izskatīgs, raksta dzeju, izceļas ar savu dāsnumu, gudrs un izprot mākslas būtību. Balava – nozīmē stiprāks. Mēness pārvalda šo Karanu, un tas pārstāv “spēcīgāko” prātu. Skaidrs labs prāts ir būtisks panākumiem, jo, ja tā nav, prāts kavēs karmas apzināšanos. Šie cilvēki spēj daudz ceļot, un viņu mērķis ir būt veiksmīgiem un spēcīgiem. Viņi ir skaidri domājoši, prieku mīloši, spēcīgi, drosmīgi, jutekliski, poētiski un profesionāli. Šādi cilvēki, visticamāk, būs populāri un iesaistīti daudzās attiecībās, taču, ja Mēness ir slikti novietots viņu kartē, tas var novest pie divkosības un viltus.
Balava (Mēness) pārstāvētās profesijas: politiķi un ar valsts mandātu ievēlētie, zemnieki, ceļotāji, jūrnieki, zvejnieki, žurnālisti, dziednieki, ārsti, medmāsas, juristi, medmāsas, kā arī alkohola tirdzniecība, tūrisms, reklāma, kuģniecība, militārpersonas flote, eksports un imports. Balava atbalsta visas profesijas, kurās popularitāte ir galvenā sastāvdaļa un viņa var viegli padarīt cilvēku par slavenību izvēlētajā profesijā.
3Dzimšanas rezultāti Kaulava Karanā: Kaulava Karanā dzimušais ir juteklisks (juteklisks), augstprātīgs (rupjš), daudzu mīlēts, liberāls (brīvs) skatījums, daudz draugu, ar spēku apveltīts un drosmīgs, runā saldi un dzimis izcilā ģimenē. Kaulava nozīmē dižciltīga ģimene. Marss pārvalda šo Karanu, un viņš vēlas gūt panākumus neatkarīgi no šķēršļiem. Šie cilvēki jūtas piederīgi aristokrātijai un vēlas sasniegt virsotnes savā profesijā. Viņi aizsargās, aizsargās citus un liks viņiem justies droši, bet viņi paši var būt savtīgi. Šādi cilvēki parasti ir uzņēmīgi, brīvi domājoši, populāri, labi, jutekliski un labi runā. Bet, ja Marss ir vājš, viņi dzīvos atsevišķi no savas ģimenes un var tērēt savu enerģiju ambīciju trūkuma dēļ.
Kaulavas (Marsa) pārstāvētās profesijas: policija, militāristi, kalnrūpniecība, ģeoloģija, inženierzinātnes, datori, matemātika un visas tehniskās disciplīnas, vadītāji, komandieri, ķirurgi, karotāji, loģiķi, nekustamo īpašumu aģenti, īpašumu tirgotāji, sportisti, ugunsdzēsēji, diktatori un joga . Kaulavas iedzīvotāji var būt lieliski vientuļnieki, jo Marsam ir drosme vadīt visas vēlmes un atteikties no pašreizējā dzīvesveida. Parasti šie cilvēki sava ceļojuma sākumā maina profesiju, un tad viņi var upurēt karjeru. Kaulavas galvenais instinkts ir aizsargāt aprūpējamos.
4Dzimšanas rezultāti Taitila Karanā: Ja dzimšana notika Taitila Karanā, tad cilvēkam ir skaists un izsmalcināts ķermenis, viņš ir prasmīgs darbībās, kas sniedz jutekliskus (mīlas) priekus, zina mākslas būtību, veiksmīgs runātājs, ir labs raksturs un uzvedība, skaidru intelektu. inteliģenci un kustīgām acīm. Taitila nozīmē degunradzis. Merkurs pārvalda šo Karanu, un tāpēc šie cilvēki būs zinoši un gudri. Tā kā Karana Prithvi stihija ir arī Merkura elements, šādi cilvēki būs praktiski, veiksmīgi biznesā un ļoti atdevušies darbam. Viņi ir dievbijīgi, gudri, viņiem patīk sports un prasmīgi mīlestībā, bet var būt spītīgi, nestabili, agresīvi un nemierīgi. Vājš Merkurs var padarīt tos neizlēmīgus, mainīgus un neuzticamus.
Tara (vēdiskā Dievība) vēlas absorbēt indi un iznīcināt to ar pretlīdzekli. Jupiters pārvalda šo Karanu, šādi cilvēki ir inteliģenti, pacietīgi, lieliski padomdevēji, liberāli un fiziski labi uzbūvēti. Viņi kontrolē savas negatīvās īpašības un spēj strādāt ar īstām indēm un prāta indēm. Vājš Jupiters var padarīt tos konservatīvus, negatīvus un uz naudu orientētus.
Taitila (Merkurs) pārstāvētās profesijas: visa veida uzņēmējdarbība, tirgotāji, grāmatveži, rakstnieki, žurnālisti, izdevēji, skolotāji, intelektuāļi, astrologi, mākslinieki; Masu mediji, telekomunikācijas, internets, televīzija; un bieži vien divas profesijas.
5Dzimšanas rezultāti Gara Karanā: Ja cilvēks ir dzimis Gara Karanā, tad viņš ir labestīgs, cēls, saprātīgs (zinošs), gudrs (intelektuāls), uzvar savus ienaidniekus, stiprs, viņam ir gribasspēks un pacietība, augstsirdīgs un viņam ir burvīgs, skaists augums. Gara (Jupitera) pārstāvētās profesijas: garīgie skolotāji, guru, juristi, tiesneši, zinātnieki, skolotāji, priesteri, biržas mākleri, brīvprātīgie, labdarības darbinieki, filozofi, nopietni autori, izdevēji, ministri, padomdevēji; koledžu vai augstskolu dekāni, komisiju priekšsēdētāji u.c.
6Dzimšanas rezultāti Vanidža Karana: Cilvēks, kura dzimšana notika Vanija Karanā, ir mākslas profesionālis (eksperts), viņam ir ļoti dzīvespriecīga seja, viņš ir izglītots un zinošs, cēls un bagātību pelna ar komerciju. Vanidža nozīmē tirgotājs vai uzņēmējs. Venēra valda šajā Karanā, tāpēc šie cilvēki saprot skaistumu un novērtē mākslu un mūziku. Finanses var būt viņu cita specialitāte. Visā, ko viņi dara, ir mākslas ietekme. Šie cilvēki ir radoši, smieklīgi, izglītoti, cēli, labi padomdevēji, kuri pelna ar tirdzniecību un biznesu. Vāja Venēra var padarīt viņus nomāktus un neprofesionālus; viņi var būt pārāk kritiski un būs spītīgi perfekcionisti.
Vanidža (Venēra): mākslinieki, aktieri, mūziķi, modes dizaineri, parfimēri, uzņēmēji, tirgotāji, automašīnu tirgotāji; kino un teātra darbinieki, luksusa preču sektors, juvelierizstrādājumi un ar to saistītās jomas, strādā valsts kasē – no finanšu ministra līdz nodokļu ierēdņiem .
7Dzimšanas rezultāti Višti Karanā: Višti Karanas laikā dzimušajam ir skaistas ķermeņa formas, viņš ir dzīvespriecīgs (patīk jokot, asprātīgs), spēcīgs, viegli uzvar savus ienaidniekus, viņam ir ļauns intelekts un viņš daudz guļ. Višti nozīmē indes. Šī Karana var veicināt apšaubāmas īpašības, piešķirot vājās vietas. Saturns pārvalda šo Karanu, tāpēc šādi cilvēki parasti tiek galā ar iepriekšējās dzīves indēm. Viņiem var būt vēlme valdīt, būt greizsirdīgiem, aizvainotiem un agresīviem, kas ietekmē viņu rīcību vai reakciju uz situācijām. Tas nenozīmē, ka viņi nevar būt veiksmīgi, taču viņu rīcībā vienmēr ir kaut kas nepatīkams. Ir svarīgi lūgt Šivu, lai tas iznīcinātu šīs indes un neļautu tām ietekmēt radīto karmu. Višti arī rada papildu negatīvu karmu, ar ko turpmāk tikt galā. Saturna pozīcija dzimšanas horoskopā parādīs, kā jūs mijiedarbosities ar šo enerģiju. Ja Saturns ir retrogrāds, sadedzis, novājināts vai Jupiters un Venēra to neaspektē, tad Višti indes būs ļoti pamanāmas. Tomēr problēma nav indēs, bet gan tajā, kā jūs ar tām mijiedarbojaties. Ārkārtīgi negatīvs Višti veicina aizvainojumu, dusmas, slinkumu, ļaunprātību, savukārt labs Višti norāda uz dusmu kontroli, spēju tikt galā ar indēm, drosmi, konkurētspēju, spēju tikt galā ar smagu darbu un dod demokrātisku uzvedību. Višti cilvēki var būt ļoti veiksmīgi izvēlētajās jomās, taču vienmēr var justies, ka nav sasnieguši plānoto; tā vai citādi, citi laupa viņiem šos panākumus. Atcerieties, ka tas, kas ir prātā un kas ir patiesībā, var būt ļoti atšķirīgs. Višti izpaudīsies atkarībā no Saturna spēka vai vājuma dzimšanas kartē.
Višti (Saturns) norādītās profesijas: tiesneši, vientuļnieki, skolotāji, pētnieki, celtnieki, mūrnieki, inspektori, pakalpojumu nozare, dzelzs un tērauda rūpniecība, Tieslietu ministrija, azartspēļu nozare; kalpi, strādnieki un visi zemi atalgoti darbi, kas prasa laiku un pūles.
8Dzimšanas rezultāti Šakuni Karanā: cilvēks, kurš dzimis Šakuni Karanā, labi pārzina Mantra Šastru [lūgšanu zinātni], tikumīgs, vienmēr modrs un uzmanīgs, viņam ir daudz draugu, viņš izceļas ar visu veidu laimi un pazīst Šakuna Šastra [zinātne par zīmēm]. Šakuni bija Durjodhanas onkulis Mahābhāratā un palīdzēja viņam daudzās sarežģītās situācijās. Šakuni ir arī viens (īpaši vecs radinieks), kura plāni un projekti noved pie neveiksmēm un sabrukuma vai arī uzbrūk bezpalīdzīgajiem. Acīmredzot šī Karana ir nelabvēlīga dzimšanai. Šakuni pārvalda Rahu, kurš var pārstāvēt zemāko materiālistiskajā pasaulē, taču Rahu ir arī spēja virzīties uz augstāko, ja viņš koncentrējas uz garīgo. Izprotot Rahu vājumu, var pacelties pāri un kļūt gudram un dziļam, taču tas prasa lielas pūles. Spēcīgs Rahu var palīdzēt, un Jupitera un Venēras labie aspekti neitralizēs negatīvo. Šakuni var būt šaubīgs, aizdomīgs un viņam ir skeptisks prāts. Šie cilvēki spēj gūt panākumus lūgšanās un zīmju zinātnē. Lai gan viņiem var būt labs raksturs, viņu aizdomīgums bieži sabojā situāciju. Pārticīgi un ekscentriski, viņi vienmēr gaida zīmes, lai kaut ko darītu. Pirms kaut ko darīt, Šakuni viss rūpīgi jāanalizē, lai nepareizais padoms viņus nenovestu uz iznīcības ceļa. Man šķiet, ka Šakuni piedzīvo zaudējumus nepareizu padomu vai lēmumu dēļ. Viņiem arī jāiemācās uzticēties, jo viņi ir pārāk aizdomīgi.
Šakuni (Rahu) norādītās profesijas: politiķi, astrologi, piloti, indes tirgotāji, ārsti (ja Rahu aspektē Jupiters), spēlmaņi, rotācijas ārsti, spiegi, padomdevēji (bet jāskatās, kādus padomus viņi dod); tiem, kas strādā netradicionālus darbus un kuri strādā ar rāpuļiem, īpaši čūskām.
9Dzimšanas režultāti Čatušpada Karanā: Ja piedzimšana notiek Čatušpada Karanā, cilvēkam trūkst labas uzvedības, nav iespējams palielināt savu kapitālu, trūkst fiziskā spēka un gūst laimi no liellopiem. Čatušpada nozīmē četrkājains vai dzīvniekam līdzīgs. Ketu pārvalda šo Karānu. Viņa pārstāv pagātnes dzīves jautājumus, un šādi cilvēki var būt noslēpumaini ar interesi par dziļu garīgo zinātni. Viņi ne vienmēr labi prot izmantot šos talantus komerciālā nozīmē un bieži vien viņiem trūkst naudas, jo viņiem trūkst intereses par finanšu jautājumiem. Cilvēki, kas dzimuši Čatušpadu, labi mijiedarbojas ar dzīvniekiem un var būt labi veterinārārsti vai lauksaimnieki, taču viņiem ir arī pamatdaba, kuru jācenšas attīstīt augstākā formā. Viņi nav fiziski spēcīgi, bauda primitīvus jokus un var būt ļoti piezemēti un jutekliski.
Saskaņā ar Man-Sagri teikto, cilvēks, kurš dzimis Čatušpad-Karanā, ir veterinārārsts, viņam pieder liels skaits govju (audzē govis) un viņš ciena dievus. Čatushpada (Ketu) noteiktās profesijas: vientuļnieki, sadhus, astrologi, mistiķi, gaišreģi, pagātnes dzīves speciālisti, pētnieki, cīnītāji, militārpersonas, lauksaimnieki, veterinārārsti un jebkurš darbs ar dzīvniekiem.
10Dzimšanas rezultāti Naga Karanā: Naga Karanā dzimušajam ir ļauns (amorāls) raksturs, viņš ir negodīgs (viltīgs), rotaļīgs (nepatstāvīgs), fiziski spēcīgs, sirdī saglabā zemiskas jūtas, spēcīgu dusmu dēļ veic nepārdomātas darbības, amorālus darbus, patīk strīdēties un konfliktēt, iznīcinošs, neatlaidīgs cīņās, ir liels gribasspēks un pacietība. Naga nozīmē čūska. Šo Karanu pārvalda Rahu. Naga var būt ļoti dziļa vai pilnīgi ļauna un strīdīga, tāpēc šiem cilvēkiem ir jāiemācās kontrolēt savas negatīvās tendences. Nagam piemīt dziļa čūsku gudrība, un tā bieži maina savu dzīvi sāpīgu notikumu rezultātā. Šie cilvēki var būt slepeni un būs labi karotāji, ja, cīnoties par ideju, attīstīs pacietību un stingrību. Viņi spēj gūt lielus panākumus, taču viņiem vienmēr jācenšas ierobežot savu ekstrēmo un pat obsesīvo uzvedību.
Naga (Rahu) norādītās profesijas: politiķi, astrologi, piloti, indes tirgotāji, ārsti (ja Rahu aspektē Jupiters), spēlmaņi, rotācijas ārsti, spiegi, padomdevēji (bet jāskatās, kādus padomus viņi dod); tiem, kas strādā netradicionālus darbus un kuri strādā ar rāpuļiem, īpaši čūskām.
11Dzimšanas rezultāti Kinstughna Karanā: cilvēkam, kas dzimis Kinstughna Karanā, ir prātīgs, kas vienādi izturas pret reliģiju un ateismu, gan pret draugu, gan pret ienaidnieku (neatšķir šos pretstatus). Viņš ir juteklisks (baudkārs) un vājš. Kinstughna nozīmē iespēja, kaut kas nav pilnībā izveidots; vajāšana. Tas nozīmē arī zirnekli vai tārpu. Ketu pārvalda šo Karānu. Ketu skaidri parāda pagātnes karmu, kas šobrīd nav pilnībā izstrādāta, un Kintughna spēj attīstīt potenciālu tā vai citādi, atkarībā no Ketu un Lagnas valdnieka spēka. Kintughna var neinteresēties par naudu, un viņas idejas bieži šķiet ekscentriskas, taču šie cilvēki var būt veiksmīgi, ja uzticas saviem instinktiem un strādā inovatīvās dzīves jomās. Ņemot dziļu saikni ar pagātnes dzīves noslēpumiem, viņi spēj to padarīt par savu dzīves darbu, kas piesaistīs sabiedrības uzmanību. Tādiem cilvēkiem vajadzīgs aicinājums, nevis parasts darbs. Viņi var būt seksīgi, kaislīgi un viņiem var būt daudz attiecību. Šīs Karanas iedzīvotāji izturas pret visiem kā vienlīdzīgiem, izvairoties no nevajadzīgas bagātības vai varas demonstrēšanas. Viņi ir ateisti, tāpēc viņiem būs vienalga par reliģiju.
Kinstughna (Ketu) noteiktās profesijas: vientuļnieki, sadhus, astrologi, mistiķi, gaišreģi, pagātnes dzīves speciālisti, pētnieki, cīnītāji, militārpersonas, lauksaimnieki, veterinārārsti un jebkurš darbs ar dzīvniekiem.

Dzimšanas Nitja Joga / Naisargika Joga (attālums/leņķis starp Sauli un Mēnesi)

Nitja nozīmē ikdiena, bet Joga nozīmē iejūgu vai kaklasaiti. Pančanga Joga atšķiras no planētu Jogām, jo to veido dienas leņķis starp sauli un Mēnesi. Mēness katru dienu attālinās no Saules par 13°20′, un šie 13°20′ grādi (līdzīgi Nakšatras garumam) veido Nitja Jogu, smalku Saules un Mēness enerģiju sajaukumu, kam ir īpašas dienas īpašības. Akaša – jogas elements, norāda, kāda veida aizsardzība un svētība ir cilvēkam. Ir 27 šīs Jogas veidi, un katrs no tiem ir saistīts ar noteiktu Nakšatru. Dažas ir nelabvēlīgas pēc būtības, citas ir labvēlīgas.

Dzimšanas brīža Nitja Joga:
• ietekmē personību.
• veido Jogi un Graha AvaJogi – īpašas planētas, kam horoskopā ir pozitīvs vai negatīvs spēks.
• izveido dublieri (Sahajogi) – otro planētu, kas ir ārkārtīgi pozitīva un atbalstoša
• dod slepeno atslēgu uz labklājību un veiksmi, kas pazīstama kā Jogi punkts.

Nitja joga ir Pančangas būtība. Tā var dot vai atņemt Pančangas kvalitāti, jo tas attiecas uz drošību, atbalstu un labvēlības sajūtu. Ja Nitja Joga nesniedz atbalstu, mēs jūtamies atstumti. Laba Nitja Joga var novērst Tithi un Karanas radītās grūtības.
Joga parāda, kāda aizsardzība un svētība mums ir dzīvē; mūsu drošības un laimes sajūtu.

Nr.Nitja Joga
1Dzimšanas rezultāti VIŠKUMBHA JOGĀ: Ja cilvēka piedzimšana notika Viškumbha jogā, tad viņš ir laimīgs, pateicoties savai sievai, dēliem, draugiem un citiem, ir brīvs veikt visas savas lietas un vienmēr rūpējas par savu ķermeni.
Viškumbha nozīmē indes pods. Inde var tikt izmantota kā pretinde, kā arī netaisniem mērķiem, un tad tā var padarīt cilvēku ļaunu. Tādējādi, zinot par šo tendenci, ir jāatceras, ka inde ir jākontrolē. Ja šīm īpašībām ļaus attīstīties, tās nesīs nedrošību. Šī joga sniedz arī bagātību un vēlmi gūt panākumus, konkurētspēju un laimi no dzīvesbiedra un ģimenes. Šiem cilvēkiem patīk ceļot un sajust savu fizisko skaistumu, taču viņi var pievērst pārāk lielu uzmanību izskatam, nevis cilvēka iekšējam saturam.
2Dzimšanas rezultāti PRITI JOGĀ: Priti Jogā dzimušais būs labi orientēts (eksperts) daiļrunības mākslā (runās efektīvi), viņam būs skaista un dzīvespriecīga sejas izteiksme, viņš būs apveltīts ar bagātību, viņš būs ļoti dāsns (labvēlīgs), viņš priecājieties, kad taisnīgie ir apmierināti (tikumīgi) cilvēki, būs ticīgi (tas ir, viņš mīlēs garīgo dzīvi).
Prīti nozīmē mīļotais. Šie cilvēki ir ārkārtīgi pievilcīgi pretējam dzimumam, populāri, garīgi, tikumīgi, daiļrunīgi, harizmātiski, izlēmīgi, labi runā, viegli izpatikt, dāsni un laimīgi.
3Dzimšanas rezultāti AJUŠMĀNA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Ajušmanas jogā, pieliek lielas pūles, lai iegūtu bagātību. Viņu interesē klaiņošana pa dārziem, dažādās vietās. Viņam ir ilgs mūžs un viņš ir lepns.
Ajušmana nozīmē slavens vai cienīts. Šie cilvēki smagi strādā, lai kļūtu veiksmīgi un bagāti. Viņiem patīk labklājība un materiālie īpašumi un viņi daudz ceļos. Šādiem cilvēkiem ir laba veselība, taču viņiem ir tendence pārēsties. Viņi ir ietekmīgi politiķi, var būt arī izcili juristi, tiesneši utt.
4Dzimšanas rezultāti SAUBHAGYA JOGĀ: Cilvēks, kurš dzimis Saubhagja jogā, centīgs un gudrs, ļoti turīgs, iet taisno ceļu, ar labu (tikumīgu) uzvedību, spēcīgs, gudrs un apdomīgs, apveltīts ar veiksmi un pārmērīgi lepns.
Saubhagja nozīmē veiksmi. Šiem cilvēkiem parasti veicas visos dzīves aspektos. Viņi viegli iegūst to, ko vēlas, un viņiem nav jācīnās, lai to sasniegtu. Viņi ir runīgi, bagāti, pelna ar taisnīgiem līdzekļiem, ārkārtīgi gudri, ievēro dharmu un tiem ir laba oža [intuīcija].
5Dzimšanas rezultāti ŠOBHANA JOGĀ: Ja cilvēks ir dzimis Šobhana jogā, tad viņam ir ātrs prāts un viņš zina, kā sniegt gatavas atbildes, viņš ir izskatīgs, ar cieņas sajūtu – (pakāpe, līdzsvars), ir apveltīts ar taisnīgu intelektu un katru dienu dara labvēlīgus darbus.
Šobhana nozīmē gaišs, mirdzošs un runā par labu intelektu. Šie cilvēki ir attapīgi, un viņiem vienmēr ir atbilde uz jebkuru jautājumu. Cieņpilni, pievilcīgi, viņi dara labus darbus. Šobhana jogas cilvēki var būt ļoti seksīgi un kaislīgi, kā arī šķiet, ka viņus nomāc dziļas skumjas bez īpaša iemesla.
6Dzimšanas rezultāti ATIGANDA JOGĀ: Cilvēks, kurš dzimis Atiganda jogā, vienmēr ir ļoti lepns, viņam sāp kakls, viņš ir pakļauts dusmām, viņa rokas, kājas un zods ir gari, viņš ir ļoti viltīgs (nepatiess) un viltīgs (nodevīgs), mīl strīdus.
Komentāri: Atiganda joga attiecas uz jogām, kas izraisa nelaimi. Jogi mēdz dot rezultātus, kas atbilst viņu vārdiem.
Saskaņā ar Man-Sagri teikto, cilvēks, kurš dzimis Atiganda jogā, ir mātes slepkava (savas mātes slepkava) un izrādās visas savas ģimenes iznīcinātājs.
Pēc Yavana-charya domām, šāds cilvēks tiesā (apsūdz) citus, ir stiprs, patiess, ticīgs, pavedina citu sievu un uzvar ienaidniekus.
Atiganda nozīmē cieši sasietu mezglu – cilvēku, kura dvēseles enerģija ir bloķēta. Šī ir viena no grūtākajām jogām, tāpēc iesaka veikt koriģējošus pasākumus. Šī joga negarantē veiksmi vai neveiksmi, taču cilvēks šķiet neapmierināts neatkarīgi no saviem panākumiem un neskatoties uz to, cik daudz naudas viņš var nopelnīt. Tas var sabojāt dzīves kvalitāti, jo šādiem cilvēkiem ir smagi garīgi jāstrādā, lai atraisītu likteņa mezglus, kas bloķē ceļu uz laimi. Lepnums, spēks, patiesums, drosme, konkurētspēja un labdarības tieksmes ir pozitīvas lietas, kuras viņiem vajadzētu pastāvīgi uzsvērt. Viņu negatīvās īpašības var būt slikta attieksme pret māti, šādi cilvēki vienmēr vaino citus savās problēmās, iesaistās slepenās attiecībās un nejūtas svētīti, pat ja citi uzskata, ka tas tā ir.
7Dzimšanas rezultāti SUKARMĀ JOGĀ: Ja cilvēka dzimšanas brīdī bija Sukarma joga, tad viņš vienmēr ir dzīvespriecīgs, prasmīgs visās mākslās, bezbailīgs, entuziasma pilns (entuziastisks, enerģisks), labestīgs un veic labvēlīgus darbus.
Sukarmā nozīmē labas darbības. Šie cilvēki ir cēli, turīgi, dzīvespriecīgi, profesionāli, dāsni, strādā citu labā, strādā prasmīgi, drosmīgi, pārliecināti, efektīvi un veiksmīgi.
8Dzimšanas rezultāti DHRITI JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Dhriti jogā, ir apveltīts ar izglītību, dāsns, vienmēr dzīvespriecīgs, viņš ir sapulču (sapulču) vadītājs, viņa prāts ir mainīgs (nestabils), labs raksturs, viņš ievēro taisnīgu uzvedību un noteikumus, apveltīts ar pacietību un gribasspēks.
Dhriti nozīmē stabilitāti, pastāvību un kontroli pār savu dzīvi. Šie cilvēki ir labi vadītāji, stabili, atbalstoši, pastāvīgi, lojāli un pacietīgi. Viņi var būt atkarīgi no smaržām. Viņu negatīvās īpašības ir nepastāvība, slinkums, alkatība, tieksme uz ārlaulības sakariem un mīlestība uz sarežģītām romantiskām attiecībām.
9Dzimšanas rezultāti ŠULA JOGĀ: Ja dzimšana notika Šula Jogā, tad cilvēkam nav ne santīma, viņš ir slims, bez labiem darbiem (žēlsirdības), izglītības, zināšanu un pieklājības; un laiku pa laikam viņš cieš no slimības ‘Shula’ (akūtas, asas sāpes).
Komentāri: Šula joga attiecas arī uz jogām, kas izraisa nelaimi. Šula jogas nomierināšanas <korektīvo pasākumu> rituāli ir aprakstīti grāmatās par astroloģiju, kā arī Atiganda jogā. Citās grāmatās ir aprakstīti rezultāti, kurus nevar novērst (dusmas, kuras nevar nomierināt). Tādējādi, saskaņā ar Man-Sagri teikto, Šula jogā dzimušo cilvēku nomoka ciešanas un sāpes, bet viņš zina Šastras būtību, ir gudrs izglītības un bagātības iegūšanā, kā arī bieži veic Yajnas (uguns ziedojumus).
Šula ir izaicinoša joga dzimušajam. Šula nozīmē sāpes, iekļūšana, smails ierocis. Tā ļaunais raksturs var padarīt cilvēku agresīvu, neskatoties uz to, kas solīts dzimšanas kartē. Šie cilvēki ir patiesi, tikumīgi un ar labu raksturu, taču viņi var būt arī strīdus mīloši, dusmīgi, agresīvi un tiem piemīt iedzimta spēja sagādāt citiem emocionālas sāpes. Šula jogas cilvēki mēdz pat nodarīt fizisku vardarbību, ja viņu dzimšanas horoskopā tas ir izteikts. Viņiem vajadzētu sajust savas negatīvās tendences un mēģināt tās apspiest.
10Dzimšanas rezultāti GANDA JOGA: Ja dzimšana notika Ganda jogā, tad cilvēks ir ļoti blēdīgs (viltīgs), nesadarbojas (sazinās) ar draugiem, strīdīgs, viņam ir asa (rupja) uzvedība un karsts raksturs.
Komentāri: Ganda joga attiecas arī uz jogām, kas nes nelaimi. Saskaņā ar “Man-Sagri” šāds cilvēks cieš no Gandas [abscess, furunkuls]. Viņš daudz cieš, uz viņa ķermeņa ir redzamas daudzas vēnas un viņš ir īss. Tomēr viņš ir drosmīgs, ļoti juteklīgs un ļoti apņēmīgs.
Ganda nozīmē mezgls. Tā pārstāv karmisko mezglu cilvēka raksturā, kuram nepieciešama garīga izpratne, lai to atšķetinātu. Šī joga nav tik grūta kā Atiganda, bet rada neapmierinātību. Tas rada grūtības smalkā psiholoģiskā līmenī un dažreiz neļauj šādiem cilvēkiem garīgi attīstīties. Ganda joga var sabojāt raksturu, ja tai tiek dota brīvība. Karsts raksturs, dusmas, viltība un skarbums ir dažas no negatīvajām iezīmēm, kas var attīstīties. Materiālā alkatība var būt viens no Gandas garīgajiem mezgliem, kas ir jāatšķetina. Ganda cilvēkiem jākoncentrējas uz savām pozitīvajām pusēm, piemēram, draudzīgumu, runīgumu, patiesumu, nopietnību, spēku, daiļrunību un veiksmi. Viņiem vajadzētu justies svētītiem ar sasniegto, nevis justies neapmierinātam ar to, ko viņi nevar iegūt.
11Dzimšanas rezultāti VRIDDHI JOGĀ: Ja dzimšanas brīdī bija Vriddhi joga, tad cilvēkam ļoti patīk krāt bagātību. Viņš ir ārkārtīgi gudrs (intelektuāls), bagāts ar tirdzniecību (pērk un pārdod lietas) un viņam ļoti paveicies.
Komentāri: Visiem pieredzējušiem astrologiem ir vienāds viedoklis par dzimšanas rezultātiem Vriddhi jogā. Saskaņā ar Yavana-acarya viedokli, kas izteikts grāmatā Hora-Ratna, cilvēks, kas dzimis šajā jogā, ir ārkārtīgi inteliģents, liels uzvarētājs (karotājs), patiess, pakļauj savas jūtas un kaislības, un viņa sirdsapziņa ir tīra.
Man-Sagri’ autors runā arī par ļoti labvēlīgajiem Vriddhi jogas rezultātiem. Pēc viņa teiktā, cilvēkam, kurš dzimis Vriddhi jogā, ir daudz bērnu un sievu, viņš ir bagāts, kārīgs un varens. • Vridhi vēlas augt, pieaugt, attīstīties. Tie ir dāsni, ekspansīvi cilvēki, kas izceļas ar savu inteliģenci, spilgtumu, drosmi, bezbailību, godīgumu un šķīstību. Viņi ir profesionāli tirdzniecībā un apveltīti spējām uzņēmējdarbībā, viņiem patīk ietaupīt. Šādi cilvēki ir jutekliski un tajā pašā laikā spēj kontrolēt savas jūtas.
12Dzimšanas rezultāti DHRUVA JOGĀ: Ja cilvēks ir dzimis Dhruva jogā, tad dieviete Lakšmi (bagātības dieviete) vienmēr mīt viņa mājā; viņa runā mīt dieviete Sarasvati (runas un intelekta dieviete) (tas ir, viņš ir apveltīts ar izglītību, zināšanām un runā patiesību). Viņa popularitāte ir stabila.
Komentāri: Pēc Man-Sagri autora domām, cilvēks, kurš dzimis Dhruva jogā, ir apveltīts ar ilgu mūžu, bauda popularitāti, domā par darbību, ko viņš veic, viņam ir bagātības pārpilnība un viņš ir stingrs savos lēmumos. Vārds ‘Dhruva’ nozīmē ‘stabils’; tāpēc viņa īpašības (tikumības), bagātība, mācīšanās un zināšanas tiek uzskatītas par stabilām.
Dhruva nozīmē mūžīgs, pastāvīgs, fiksēts. Šie cilvēki ir pastāvīgi, nemainīgi, spēcīgi, lojāli, piemīt laba izturība, turīgi, izglītoti, zinoši, un viņiem ir Lakšmi (bagātība) un Sarasvati (zināšanas) svētība. Viņu vājums var būt nespēja mainīties.
13Dzimšanas rezultāti VJAGHATA YOGĀ: Cilvēks, kurš dzimis Vjaghāta jogā, ir ļauns (nežēlīgs), gaišacains, viņam trūkst līdzjūtības (žēlsirdības), viņam ir garš zods, viņš vaino citus, runā melus un mīl vardarbību.
Komentāri: Vjaghāta joga attiecas arī uz jogām, kas norāda uz nelaimi. Šajā jogā dzimušais vienmēr baidās no bojājumiem, ievainojumiem, negadījumiem, čūlām un operācijām. Pēc autora Man-Sagri’ domām, Vjahata jogā dzimušam cilvēkam ir plašas zināšanas. Viņš saņem godu un cieņu no visām sabiedrības šķirām un veic visus visu cilvēku darbus. Pateicoties viņa tikumīgajam raksturam, viņš iegūst slavu visā pasaulē. Tomēr, pretēji šim viedoklim, Šri Yavana-acarya saka, ka šāds cilvēks būs stulbuma iemiesojums, tas ir, viņš ir pilnīgi analfabēts un tāpēc stulbs.
Vjaghata nozīmē šķērsli, bloku, un šī ir sarežģīta joga. Šādi cilvēki ir pretrunīgas personības, kas vienmēr ir pretrunā ar vispārējām tendencēm. Tas var padarīt tos novatoriskus un neparastus, taču viņiem vienmēr ir pretējs viedoklis tikai tāpēc, lai būtu antagonisti. Viņus ir grūti saprast, viņi ne vienmēr saprot sevi un ir jāuzmanās, lai nekļūtu par savu ļaunāko ienaidnieku, iznīcinot to, kas viņiem visvairāk patīk. Vjaghata jogas cilvēki var būt veiksmīgi studenti, kas spēj būt noturīgi jebkuru grūtību priekšā un virzīties uz to, uz ko viņi tiecas. Pēc būtības viņi ir konkurētspējīgi, un viņiem vairāk patīk cīnīties un iegūt to, ko vēlas. Tomēr šādiem cilvēkiem ir apzināti jāsamazina mīlestība pret dusmām un vardarbību. Paradoksālā kārtā viņi var būt laipni, izpalīdzīgi, drosmīgi, vienlaikus paliekot dominējoši un agresīvi. Viņus ciena par sasniegto, bet ne vienmēr mīl. Vjagatas cilvēku galvenā vājība var aizkavēt vai apturēt viņu progresu.
14Dzimšanas rezultāti HARŠANA JOGĀ: Ja cilvēkam dzimšanas brīdī bija Haršana joga, tad viņam ir izsmalcināts, gluds ķermenis, viņš aizraujas ar Šastru izpēti, ļoti mīl sarkanas drēbes, rotaslietas un dārglietas un iznīcina savus ienaidniekus.
Haršana nozīmē laimīgs, priecīgs. Šie cilvēki ir dzīvespriecīgi, patīkami, viegli iemīlas un visu iemīļoti, populāri, mīl saimniekot, dod priekšroku sarkanai krāsai, kolekcionē rotaslietas un rotas, ir klasisko tekstu zinātāji. Viņi ir drosmīgi un iznīcinās jebkuru konkurenci. Ja šādi cilvēki uzvedas mānīgi un apkaunojoši, tad tas parasti notiek, lai kādam izdabātu vai iepriecinātu.
15Dzimšanas rezultāti VADŽRA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Vadžra Jogā, ir apveltīts ar izcilu intelektu un lielu skaitu radinieku (tuvu cilvēku), ir tikumi, ir ļoti spēcīgs un varens, patiess, viņš ir vērtētājs (dārgakmeņu vai dārgakmeņu) un nēsā dārgakmeņus. (rotaslietas) ar dimantiem.
Komentāri: Arī šī joga pieder pie jogām, kas izraisa nelaimi, lai gan šķiet, ka tai nav nekāda nelabvēlīga.
Vadžra nozīmē stingrību, nopietnību, atdalīšanu. Tas ir Indras ierocis, kā pērkona zibens. Tas var padarīt cilvēkus skarbus, nerūpīgus, bet arī spēcīgus un biedējošus. Šādi cilvēki, ja vēlas, spēj cīnīties ar jebkuru dēmonu vai negatīvismu. Viņiem patīk dimanti, un viņiem var būt prasme tos prasmīgi apstrādāt. Viņi ir inteliģenti, patiesi, spēcīgi, drosmīgi, viņiem ir daudz draugu, taču viņi var būt arī nopietni un nedraudzīgi. Vadžras cilvēki stingri iestāsies par saviem lēmumiem, parasti neņemot vērā citu viedokli. Viņi aizraujas ar to, kas viņiem patīk, un var būt vēsi un auksti pret to, kas viņus neinteresē. Attiecībās viņu karstais un reizē aukstais raksturs var mulsināt mīļotos.
16Dzimšanas rezultāti SIDDHI JOGĀ: Ja dzimšana notika Siddhi Jogā, tad cilvēks ir brīvdomīgs, ar labu raksturu (īpašībām), ciena Šastras un ir filozofs (tāds, kurš zina lietu patieso būtību). Viņam ir bagātība, kas nepārtraukti pieaug.
Siddhi ir veiksme, plānu realizācija. Siddhi nozīmē arī ne tikai spējas, kas ļauj cilvēkiem pārvarēt jebkādus šķēršļus. Siddhi parasti attīstās tiem, kas iet garīgo ceļu, lai pārvarētu savu cilvēcisko vājumu un kļūtu vienoti ar dievišķo. Šī ir ļoti laba joga piedzimšanai. Spēja uz kaut ko tiekties un to sasniegt var būt jebkurā līmenī; piemēram, olimpietim ir Siddhi sportā, lai dotu viņam spēju kļūt pārcilvēkam, tiecoties pēc izcilības. Labsirdīgi, reliģiozi, kaislīgi, turīgi, mazrunīgi, liberāli, filozofiski, garīgi, Vēdu un citu klasisko tekstu studenti, ļoti metafiziski zinoši ir dažas no viņu labajām īpašībām. Ir arī iespējams, ka viņi var izmantot savu varu savtīgiem mērķiem.
17Dzimšanas rezultāti VJATIPĀTA JOGĀ: Vjatipāta jogā dzimušais pakļaujas tēva un mātes noteiktajai kārtībai, ir nemierīgs un pārdzīvo kādas (slēptas) slimības dēļ, viņam ir cieta sirds un tas rada šķēršļus un šķēršļus citiem cilvēkiem.
Komentāri: Vjatipāta joga ir viena no visnelabvēlīgākajām jogām. Attiecībā uz viņas nomierināšanas rituāliem <koriģējošie līdzekļi> tekstā par “Karma-Khandas” (noteiktu rituālu veikšanai) ir daudz atsauču. Pēc ‘Man-Sagri’ autora domām, diez vai šāds cilvēks izdzīvotu. Citiem vārdiem sakot, viņa ķermenim ir pārāk daudz sāpju, lai paliktu dzīvs. Ja šāds cilvēks izdzīvo, viņš dzīvo izcilu dzīvi.
Vjatipāta – dzimšanai grūta un smaga joga. Tas nozīmē necieņu un viltu, un tam ir iespēja notikt, piedzīvojot ārkārtīgi grūtus dzīves notikumus. Parasti vecāki ar šo jogu veic ārstniecības pasākumus bērniem. Šo cilvēku uzdevums ir koncentrēt savas domas uz garīgām lietām, jo viņu vēlmes ir materiālistiskas. Viņi uzklausa savus vecākus un vecākos, bet nespēj viņus cienīt iekšēji. Šādi cilvēki ir patiesi, gādīgi, strādīgi uzņēmēji ar prasmīga līdera īpašībām, taču spēj sevi bloķēt. Viņi var būt arī nemierīgi, neuzticami, nestabili un maldinoši.
18Dzimšanas rezultāti VARIDŽANA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Varidžana jogā, bauda tēva bagātību, t.i., viņš bauda citu nopelnītu bagātību, ir apveltīts ar pieticību un pazemību, neskatoties uz naudas trūkumu, pareizi tērē naudu (bez skopuma), mēdz darīt labus (tikumīgus) darbus un izņēmuma kārtā, cēls.
Varidžana nozīmē izcils, ambiciozs un spēcīgs kā vērsis. Šie cilvēki mantos naudu, būs uzticami, lojāli, apņēmīgi, strādīgi un uzmanīgi tēriņos, pat būdami bagāti; viņiem raksturīga arī pieticība un spēja darīt garlaicīgu darbu. Viņi ir ļoti seksīgi un nobrieduši. Viņu vājā vieta var būt lepnums, spītība un lielīšanās.
19Dzimšanas rezultāti PARIGHA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika parigha jogā, sniedz nepatiesas liecības, kļūst par daudzu cilvēku garantu, sarunā ar visiem stāsta par sevi un paveikto, nepiedod apvainojumus, ir izveicīgs, maz ēd, uzvar savus ienaidniekus un viņa grūti uzvarēt (tas ir, viņš ir spēcīgs, spēcīgs).
Komentāri: Parigha joga attiecas arī uz nelaimi, nelabvēlīgām jogām. Pēc Pandita Dhundhiraj teiktā, šādam cilvēkam ir cieta sirds, viņš nostājas ikviena pusē, nerūpējoties par to, vai tā ir vai nav. Savukārt, pēc ‘Man-Sagri’ autora domām, šāds cilvēks savus centienus un darbības virza uz savas ģimenes attīstību, pazīst šastras, ir dāsns, mīļi runā un viņam piemīt daudzas citas līdzīgas īpašības. Tajā pašā laikā, saskaņā ar Yavana-Acarya Hora Ratna traktātā, cilvēks, kurš dzimis parigha jogā, izdara sliktas, nepiedienīgas darbības (amorālas darbības), mantkārīgs (skops), drosmīgs, ar mainīgu prātu, pakļauts lepnumam, cienīts. citi un pilni līdzjūtības vai žēluma.
Parigha nozīmē barjera vai šķērslis. Tas apzīmē arī mākoni, kas aizšķērso Sauli, norādot uz pēkšņām ēnām gaišajā dzīvē. Atkal šī kaitīgā joga parāda cilvēka potenciālu, kas tajā pašā laikā var radīt viņam šķēršļus vai bloķēt viņu. Šie cilvēki ir spēcīgi, ietekmīgi, līdzjūtīgi, drosmīgi, dāsni, labi runā un spēj sasniegt to, ko vēlas. Un tomēr viņu vājums ir tāds, ka šādiem cilvēkiem ir grūti būt pieticīgiem patiesībā un nerūpēties par labu kompāniju; kopā ar dusmām un agresiju tas var liegt viņiem izmantot savas labās īpašības.
20Dzimšanas rezultāti ŠIVA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Šiva jogā, labi pārzina (eksperts) Mantru Šastru (mantru zinātni), pakļauj savas jūtas un aizraušanos, viņam ir burvīgi skaists ķermenis un, pateicoties Kunga Šivas laipnībai un aizbildniecībai, viņš vienmēr ir laimīgs un pārtikušs.
Šiva nozīmē labvēlīgs, labestīgs un laimīgs. Šiva ir arī viens no galvenajiem hinduisma dieviem, kura uzdevums ir iznīcināt neziņu. Šie cilvēki ir laimīgi, apmierināti un veiksmīgi. Viņi zina visu par mantrām un jantrām, apveltīti ar spējām maģijā, astroloģijā un kontrolē savas sajūtas. Viņi ir labi izglītoti, mierīgi, cienīti, godāti, tikumīgi, šķīsti un dodas svētceļojumos. Viņi izjūt labas sabiedrības reputācijas nozīmi.
21Dzimšanas rezultāti SIDDHA JOGĀ: Ja dzimšana notika Siddha Jogā, tad cilvēks pakļauj savas jūtas un kaislības, paliek uzticīgs patiesībai, viņam ir brūngana sejas krāsa, viņš ir prasmīgs visā un gūst panākumus lielākajā daļā lietu.
Sidha nozīmē sasniegt, iegūt, gūt panākumus. Šo vārdu lieto arī dievišķai būtnei, tīrai un svētai kā gaišreģis. Sidha piedzimšanai ir lieliska joga. Dvēselei piemīt tieksme pēc tīrības, iedzimta spēja būt pārcilvēkam un pacelties pāri citiem. Viņi ir dzimuši filozofi un domātāji, kuri spēj kontrolēt savu dabu un noraidīt vienkāršus zemes apstākļus, kas padara viņus par īpašiem cilvēkiem, kuri spēj gūt panākumus iecerētajā. Šie cilvēki ir godīgi, reliģiozi, labsirdīgi, biznesa eksperti, daudzprasmīgi un veiksmīgi.
22Dzimšanas rezultāti SADHJA JOGĀ: Cilvēks, kurš dzimis Sadhja jogā, pieticīgs un pazemīgs, inteliģents un inteliģents, ar dzīvespriecīgu seju, prasmīgs savās darbībās, gūst uzvaru pār ienaidniekiem un panākumus visās savās darbībās, izmantojot Mantra-Vidya (mantru zināšanas).
Sadhja nozīmē veiksmīgs, labs. Viņu dažreiz dēvē arī par Satju, kas nozīmē patiesa un tīra. Abi šīs jogas nosaukumi parāda tās sniegtās labās īpašības. Sadhja jogas cilvēki ir pieticīgi, maigi, uzticīgi, lojāli, inteliģenti, veselīgi, progresīvi, veiksmīgi biznesā, patiesi uzticīgi dievam vai guru, panākumus gūst ar mantru palīdzību.
23Dzimšanas rezultāti ŠUBHA JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Šubha jogā, veic labas (pareizas, pareizas) darbības, runā maigi, sniedz pareizus un labvēlīgus padomus, un viņam piemīt labvēlīgas pazīmes un īpašības. • Šubha nozīmē labvēlīgs, mirdzošs un skaists. Cilvēkiem ar Šubha jogu tiek piešķirtas daudzas līdzīgas augstākās kvalitātes īpašības. Viņi būs izcili, pievilcīgi, spoži, laimīgi, tikumīgi, graciozi, veiksmīgi, gudri, padomdevēji un sasniegs iecerēto. Tomēr šādi cilvēki var ciest no vājas konstitūcijas.
24Dzimšanas rezultāti ŠUKLA JOGĀ: Šukla jogā dzimušais pakļauj savas jūtas un kaislības, ir patiess, ārkārtīgi spēcīgs, uzvar strīdos (diskusijās) un cīņās (cīņās), tiecas pēc slavas un valkā tīras drēbes.
Šukla nozīmē tīrs, balts un spožs. Prāts ir gaišs un skaidrs. Šiem cilvēkiem patīk baltā krāsa. Viņi ļoti vēlas būt veiksmīgi un bagāti, prasmīgi strīdēties un konkurēt, kā arī iekarot. Šukla cilvēki zina, kā kontrolēt savas kaislības un vēlmes, un ir prasmīgi mākslā un mūzikā, taču viņi var būt pārāk impulsīvi un runīgi.
25Dzimšanas rezultāti BRAHMA JOGĀ: Brahma jogā dzimušam cilvēkam ļoti patīk mācīties, viņam ir spēcīga apdomība (intelekts), viņš gūst slavu ar savu taisnīgo uzvedību, ir miermīlīgs, dāsns un veic labvēlīgus darbus.
Brahma nozīmē gudrs, dievbijīgs, reliģiozs, mūžīgs. Šī joga ir saistīta ar galveno Vēdu dievu Brahmu, kurš radīja pasauli. Tas dod spēju būt radošam, garīgam, akadēmiskam un gudram, sazināties ar citiem gudrajiem un izprast zināšanas par Brahmanu (mūžīgo būtni). Šie cilvēki ir apņēmīgi, spēcīgi, galanti, dāsni, ievēro dharmu, studē svētās zināšanas un reliģiskos tekstus.
26Dzimšanas rezultāti INDRA JOGĀ: Indras jogā dzimušais ir apveltīts ar inteliģenci (gudrību), spēku un spēku, viņam ir daudz īpašumu, kas tiek nopelnīts ar labvēlīgiem (pareiziem) līdzekļiem, viņu nomoka kāda Kapha slimība, ārkārtīgi apdāvināts un spilgts, piemēram, karalis savā ģimenē un apveltīts ar tīru un burvīgu raksturu. • Indra nozīmē piederēt sajūtām, bet šeit tas attiecas arī uz spēju tās kontrolēt. Indra ir dievu dievs un dižens karotājs, spēcīga personība, kas cīnās par uzvaru pār maldīgām vēlmēm un cīnās ar dēmoniem, lai glābtu pasauli. Šie cilvēki ir apdāvināti, slaveni, godīgi, īpaši bagāti ar nekustamo īpašumu, viņiem ir vēlme gūt panākumus, būt populāriem un draugu un ģimenes dievināti kā karalis. Bet viņi mēdz ciest no slimībām, kas saistītas ar kapha, un var būt iesaistīti nepareizās attiecībās.
27Dzimšanas rezultāti VAIDHRITI JOGĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Vaidhriti jogā, ir mainīgs (rotaļīgs), negodīgs (viltīgs), draudzējas ar ļauniem (amorāliem) cilvēkiem, nepietiekami ciena Šastras, ir netīrs (ļaunprātīgs) sirdī, dzird kaut ko biedējošu, zaudē sirdi. un zaudē pacietību.
Komentāri: Vaidhriti joga attiecas uz jogām, kas izraisa nelaimi. Ja dzimšana notika šajā jogā, tad ir jāveic rituāli <korektīvie pasākumi> ļaundabīgā audzēja likvidēšanai. Šajā jogā dzimuša cilvēka spriedumi parasti ir pretrunā ar Šastrām. Par Vaidhriti jogu Man-Sagri saka, ka cilvēkam trūkst drosmes, viņš kļūst nemierīgs un viņu nomoka izsalkums; viņš saņem apsūdzību (nosodījumu) pat tad, kad dara ko noderīgu citiem cilvēkiem.
Saskaņā ar Hora-Ratnas traktātu šāds cilvēks ir mantkārīgs (skops), mēdz sūdzēties par citiem, pārāk daudz runā, un pirmajos gados viņam ir nepastāvīgs (mainīgs) prāts.
Vaidhrati ir nelabvēlīga joga. Tas nozīmē nekontrolējamu, ļaunprātīgu, satrauktu personu. Šie cilvēki ir nepastāvīgi, bailīgi, satraukti un neapmierināti, mēdz nonākt sliktā vidē. Viņiem trūkst godbijības, viņi ir viltīgi un nemierīgi, bagāti, bet ne vienmēr ar taisnīgiem līdzekļiem. Šādi cilvēki bieži tiek vainoti citu cilvēku kļūdās, un tas palielina viņu emocionālās grūtības. Viņi alkst panākumus un tāpēc smagi strādā, lai tos sasniegtu, taču jābūt uzmanīgiem, griežot stūrus ceļā uz slavu un bagātību. Vaidhrati cilvēki parasti ir veiksmīgi, bet viņu prāts to nepieņem.

Jogi un Avajogi Grahas, Jogi grādi un Sahajogi (planēta Jogi dublieris)

Jogi Graha ir labklājības planēta, un Avajogi Graha var dot un radīt neveiksmi vai zaudējumus. Jogi un Avajogi planētas parasti ir saistītas ar panākumiem vai to trūkumu; Jogi Graha dod panākumus, un Avajogi Graha to noliedz. Veiksmes veids, materiāls vai garīgs, ir atkarīgs no tā, ko jūs meklējat.
Precīzs Nitja Jogas grāds kļūst par Jogi punktu. Nakšatras pārvaldnieks, kurā atrodas šis punkts, būs Jogi Graha, un Jogi punkta Nakšatras Raši pārvaldnieks būs Sahajogi (zīme Jogi dublieris). Jogi punktam un Jogi dublierim ir jāaizsargā, jānes svētība, veiksme un panākumi dzīvē.
Sestā Nakšatra no Jogi Nakšatras ir Avajogi Nakšatra, un tās pārvaldnieks ir Avajogi Graha. Avajogi traucēs apzināties iespējas, planētu svētību un liks jums cīnīties par panākumiem.
Māja, kurā atrodas Jogi Punkts, kļūst par labāko, savukārt Avajogi var radīt nepatikšanas. Jogi Punkta mājas pārvaldnieks ir planēta Sahajogi (Jogi Dublieris), kas arī palīdz.

NrJogaJogas grādiNrJogi NakšatraJogi GrahaJogi grādiNrAvajogi NakšatraAvajogi GrahaAvajogi grādi
1Viškumbha0 – 13°208PušjaSaturns93°20 – 106°4022ŠravanaMēness280° – 293°20
2Priiti13°20 – 26°409AšlešaMerkurs106°40° – 120°23DhaništaMarss293°20 – 306°40
3Ajušmana26°40° – 4010MaghaKetu120° – 133°2024ŠatabhišaRahu306°40° – 320°
4Šaubhagja40° – 53°2011Purva PhalguniVenēra133°20 – 146°4025Purva BhadraJupiters320° – 333°20
5Šobhana53°20 – 66°4012Uttara PhalguniSaule146°40° – 160°26Uttara BhadraSaturns333°20 – 346°40
6Atiganda66°40° – 80°13HastaMēness160° – 173°2027RevatiMerkurs346°40° – 360°
7Sukarma80° – 93°2014ČitraMarss173°20 – 186°401AšviniKetu0° – 13°20
8Dhriti93°20 – 106°4015SvatiRahu186°40° – 200°2BharaniVenēra13°20 – 26°40
9Šula106°40° – 120°16VišakhaJupiters200° – 213°203KrittikaSaule26°40° – 40°
10Ganda120° – 133°2017AnuradhaSaturns213°20 – 226°404RohiniMēness40° – 53°20
11Vridhi133°20 – 146°4018DžještaMerkurs226°40° – 240°5MrigaširaMarss53°20 – 66°40
12Dhruva146°40° – 160°19MulaKetu240° – 253°206ArdraRahu66°40° – 80°
13Vjagata160° – 173°2020Purva AšadhaVenēra253°20 – 266°407PunarvasuJupiters80 – 93°20
14Haršana173°20 – 186°4021Uttara AšadhaSaule266°40° – 280°8PušjaSaturns93°20 – 106°40
15Vadžra186°40° – 200°22ŠravanaMēness280° – 293°209AšlešaMerkurs106°40° – 120°
16Siddhi200° – 213°2023DhaništaMarss293°20 – 306°4010MaghaKetu120° – 133°20
17Vjatipata213°20 – 226°4024ŠatabhišaRahu306°40° – 320°11Purva PhalguniVenēra133°20 – 146°40
18Varidžana226°40° – 240°25Purva BhadraJupiters320° – 333°2012Uttara PhalguniSaule146°40° – 160°
19Parigha240° – 253°2026Uttara BhadraSaturns333°20 – 346°4013HastaMēness160° – 173°20
20Šiva253°20 – 266°4027RevatiMerkurs346°40° – 360°14ČitraMarss173°20 – 186°40
21Siddha266°40° – 280°1AšviniKetu0° – 13°2015SvatiRahu186°40° – 200°
22Sadhja280° – 293°202BharaniVenēra13°20 – 26°4016VišakhaJupiters200° – 213°20
23Šubha293°20 – 306°403KrittikaSaule26°40° – 40°17AnuradhaSaturns213°20 – 226°40
24Šukla306°40° – 320°4RohiniMēness40° – 53°2018DžještaMerkurs226°40° – 240°
25Brahma320° – 333°205MrigaširaMarss53°20 – 66°4019MulaKetu240° – 253°20
26Indra333°20 – 346°406ArdraRahu66°40° – 80°20Purva AšadhaVenēra253°20 – 266°40
27Vaidhriti346°40° – 360°7PunarvasuJupiters80 – 93°2021Uttara AšadhaSaule266°40° – 280°

Jogi punkts ir ārkārtīgi pozitīvs punkts dzimšanas horoskopā, kad labvēlīgās planētas šķērso šo punktu, var sagaidīt materiālus panākumus. Jogi Grahas Dašas dos labus rezultātus, savukārt Avajogi Dašas dos negatīvus rezultātus.
Ja Lagnas vai kādas planētas pārvaldnieks atrodas tieši Jogi punktā, tie kļūst īpaši nozīmīgi. Tā ir liela svētība, kad Lagnas pārvaldnieks ir arī Jogi Graha. Ja 9. vai 10. pārvaldnieks ir Jogi Graha, cilvēks gūs lielus panākumus. Ja šie valdnieki ir Avajogi, tad viņi var traucēt gūt panākumus. Planētas, kas atrodas tieši Jogas punktā, kļūst pozitīvas un enerģijas pilnas.

Apsverot saderību, ir svarīgi atzīmēt, ka, ja jūsu partnera Lagnas pārvaldnieks ir jūsu Jogi Graha, tad tas nesīs veiksmi šajās attiecībās, kad tas ir jūsu Avajogi Graha, tad var rasties parādi, ciešanas un nesaderība. Ja satiekat cilvēkus, kura Lagnsa pārvaldnieks ir jūsu Jogi Graha, viņi vienmēr jums noderēs. Piemēram, ja jūsu Jogi Graha ir Lauva, tad kāds ar Lauvas Lagnu var jums atnest veiksmi un sniegt jums aizsardzību. Planētas vispirms izspēlē savas lomas dzimšanas kartē. Ja Saule pārvalda 8. māju un tiek ievietota 10. mājā, tad tā vispirms pilda savu lomu, radot negaidītas izmaiņas karjerā un interesi par 8. mājas lietām, kas var radīt ilgstošas veselības problēmas, bet kā Jogi Graha dos arī labus rezultātus. Tas parasti notiek Jogi Grahas datumā. Jogi Graha nes aizsardzību un svētību, pārmaiņas noved pie pozitīviem rezultātiem, un, iespējams, saņemsi īstās zāles veselības problēmu risināšanai. Planēta spēj vienlaikus dot gan negatīvus, gan pozitīvus rezultātus atbilstoši savai lomai dzimšanas kartē un pozīcijai Jogi Grahā. Ja Saule ir Avajogi Graha un 8. nama pārvaldnieks atrodas 10. mājā, tas var radīt papildu problēmas Saules Dašā.

Tomēr ir svarīgi neaizrauties ar Jogi un Avajogi Grahas principu, bet uzskatīt tos par papildu informāciju, kas paplašina dzimšanas horoskopss analīzi. Tie var ietekmēt kopējo ainu, bet tomēr nav vienīgais faktors, kas jāņem vērā.

Dzimšanas gads Samvatsara

Samvatsara, vienkārši runājot, nozīmē viena gada periodu. Laiks, kurā Graha Guru [planēta Jupiters] ar savu vidējo ātrumu šķērso vienu Raši [zīmi], ir aptuveni Samvatsara. Tādējādi, Guru [Jupiters] šķērsojot vienu zodiaka apli (360°), paiet 12 Samvatsaras. Pārvietojoties Guru [Jupiters] caur zodiaka Raši, dažreiz viņš atrodas tuvu Zemei, bet citreiz tālu. Bez tam viņš kustības laikā saskaras ar labvēlīgiem vai nelabvēlīgiem aspektiem. Tāpēc katra Samvatsara rezultāti būs atšķirīgi. Sešdesmit Samvatsaras atkārtojas 60 gadu ciklos. Radīšanas sākumā Guru [Jupiters] un Šani [Saturns] atradās Meša [Auns] nulles punktā. Šani [Saturns] vidējā ikdienas kustība ir 2 Kalas [minūtes]. Tāpēc Šani [Saturnam] ir pilni 30 gadi zodiaka lokā. Guru [Jupitera] vidējā ikdienas kustība ir 5 Kalas [minūtes]. Tāpēc Guru [Jupiteram] ir nepieciešami pilni 12 gadi, lai pabeigtu savu kustību caur 12 zodiaka Rašī [zīmēm]. Minimālais cikls, kad 30 gadu un 12 gadu cikls beidzas vienā punktā, ir 60 gadi. Tāpēc ik pēc 60 gadiem gan Graha Guru, gan Šani vienlaikus atrodas 0° Raši Mešā [Auns]. Šajā savstarpējā kustībā dažādie leņķi, kas veidojas starp Guru [Jupiteru] un Šani [Saturnu], ietekmē samvatsaru rezultātus. Patiesībā nevienas citas Grahas [planētas] attiecības neietekmē cilvēku, vietu vai valsti tik spēcīgi kā Šani un Guru savstarpējā leņķiskā pozīcija. Galvenie apraksti Bhrigu Samhita traktātā ir balstīti uz šo divu Graha [planētu] attiecībām.

Grāmatās par Siddhanta Jyotish (par astronomiju) ir norādītas 60 Samvatsaras, sākot no “Vidžaja” Samvatsara (1.) līdz “Nandana” Samvatsarai (60.). Bet Varaha-Mihira Brihat-Samhitā par Samvatsaras cikla sākumu uzskata nevis “Vidžaja”, bet gan par 35. Prabhavu. Kopš Varaha-Mihira laikiem ir pieņemta šāda secība.

Siddhanta Jyotish (astronomija) sniedz šādu Samvatsara secību:

1. Vidžaja16. Kulaka31. Rudhirodhari46. Bahudhanja
2. Džeja17. Saumja32. Raktakši47. Pramati
3. Manmatha18. Sadharana33. Krodhana48. Vikrama
4. Durmukha19. Virodha-Krita34. Kshaya49. Vraša
5. Hemalamba20. Paridhavi35. Prabhava50. Čitrabhanu
6. Vilamba21. Pramadi36. Vibhava51. Subhanu
7. Vikārs22. Ananda37. Šukla52. Tarāna
8. Šarvari23. Rakšasa38. Pramoda53. Parthiva
9. Pļava24. Anala (Nala)39. Pradžapati54. Waya
10. Šobha Krita25. Pingala40. Angira55. Sarvajita
11. Šobhana26. Kāla Jukta41. Šrimuha56. Sarvadhari
12. Krodhi27. Sidharta42. Bhava57. Virodhi
13. Visvavasu28. Raucra43. Iuva58. Vikrati
14. Prabhava29. Durmati44. Dhata59. Khara
15. Pamvanga30. Dundubhi45. Išvara60. Nandana
195024Anala (Nala)Dzimšanas rezultāti Samvatsarā NALA: Samvatsaras Nalā dzimušais ir apveltīts ar veselu prātu, prasmīgs (pieredzējis) ar ūdeni saistītu lietu tirdzniecībā, viņam ir labs raksturs, nedaudz bagātības, viņš ir nemierīgs un atbalsta daudzus cilvēkus.
195125PingalaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PINGALA: Samvatsaras Pingalā dzimušajam ir dzeltenīgas acis, viņš veic nosodāmas darbības, nikns raksturs un cēls (majestātiskums), viņš ir nemierīgs, dāsns (nodarbojas ar labdarību), stulbs un nepatīkami runā (t.i. runā rūgtus vārdus).
195226Kāla JuktaDzimšanas rezultāti Samvatsaru KĀLAJUKTA (KALA-YUSH): Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Kala-yukta izbaudīs pārāk daudz bez mērķa runāt, būs apveltīts ar nosodāmu (zemu) intelektu, bez veiksmes, vājš miesā un uzvedīsies kā Jamas iemiesojums ( nāves dievs), kad notiek strīds.
195327SidarthiDzimšanas rezultāti Samvatsarā SIDARTHI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Sidarthi, būs augstsirdīgs (dāsns), laimīgs, skaists, daudzu cilvēku cienīts, apdāvināts, pašpietiekams (spēcīgs), iegūs slavu cīņā, kļūs par karaļa ministru.
195428RaudraDzimšanas rezultāti Samvatsarā RAUDRA: Samvatsaras Raudrā dzimušajam ir briesmīgs izskats, viņš audzēs lopus, slikti runās par citiem, būs blēdīgs, iegūs sliktu slavu, viņam ir ļauna sirds un viņš ir ļoti nežēlīgs.
195529DurmatiDzimšanas rezultāti Samvatsarā DURMATI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Durmati, lepojas ar dotā vārda turēšanu, pastāvīgi nelaimīgs, juteklisks (nododas seksuālām baudām), izdara nelietīgus darbus, stulbs (nezinošs).
195630DundubhiDzimšanas rezultāti Samvatsarā DUNDUBHI: Ja dzimšanas laiks bija Samvatsarā Dundudhi, cilvēks vienmēr saņems pagodinājumus no karaļa, būs apveltīts ar ziloņiem, zirgiem, zemēm un zeltu, mīlēs dejas un dziesmas.
195731RudhirodhariDzimšanas rezultāti Samvatsarā RUDHIRODHARI: Samvatsarā ‘Rudhirodhari’ dzimušam cilvēkam ir sarkanas acis, vājš ķermenis (iespējams, slimības ‘Kamla’ [dzelte] dēļ) un slikti nagi uz rokām un kājām, viņš ir ļoti karsts (tiek pakļauts pārmērīgām dusmām) un tiks ievainots ar kādu to ieroci.
195832RaktakšaDzimšanas rezultāti Samvatsarā RAKTAKŠA: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Raktakša, ir taisnīga uzvedība, viņš ir ārkārtīgi iekārīgs, necieš citu izaugsmi un vienmēr ir neveselīgs (slims).
195933KrodhanaDzimšanas rezultāti Samvatsarā KRODHANA: Cilvēkā Samvatsara Krodhana kavē citu darbu, ir Tamoguni (rakturā dominē Tamas kvalitāte), mežonīgs (briesmīgs), maldina (maldina) cilvēkus.
196034KšajaDzimšanas rezultāti Samvatsarā KŠAJA: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Kšaja, ļoti ātri iznieko nopelnīto bagātību, mēdz kalpot citiem, ir cieta sirds un nejūt vēlmi darīt labus darbus.
196135PrabhavaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRABHAVA: Cilvēkam, kurš dzimis ‘Prabhava-Samvatsarā’, patīk kolekcionēt (vienmēr gatavs kolekcionēt visādas lietas), viņš ir svētīts ar daudziem dēliem, viņam ir izcils intelekts, viņš bauda visa veida ērtības un dzīvo ilgi. Vārda Prabhava nozīme ir izcelsme vai dzimšana. Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Prabhavā jebkurā dzīves sfērā nesīs jaunus ceļus, metodes un risinājumus; viņš radīs jaunas kustības, kas nākotnē saņems vispārēju tautas atbalstu.
196236VibhavaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIBHAVA: Samvatsaras Vibhavā dzimušais izbaudīs to, kas paredzēts lietošanai iekšā (pārtika, <alkoholiskie> dzērieni un tamlīdzīgi); viņš ir ārkārtīgi izskatīgs, spēcīgs un inteliģents; viņš zina mākslas noslēpumus; viņš būs kā karalis savā ģimenē (ģimenes galva); viņam ir labas manieres, viņš būs kulturāls un ļoti izglītots. Komentāri: Vibhava nozīmē augstība, spožums, varenība (labklājības stāvoklis). Tas nozīmē arī pārmērību (stāvoklis, kad ir pārāk daudz). Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Vibhavā, saņems savu vārdu pirmajā vietā, ko viņš izvēlējies par savu darbības jomu. Viņa raksturā pilnībā nav rūgtuma, kas var rasties trūkuma vai nabadzības dēļ. Rūgtums (rūgtums) var piedzimt arī no bailēm zaudēt iegūto. Un Vibhava ir vajadzību vai nabadzības pretstats. Samvatsarā dzimušais Vibhava ir racionāls, nepakļaujas aklai ticībai (fanatismam), dižojas vai dižojas, viņš būs apveltīts ar zinātnisku pasaules uzskatu. Saskaņā ar citu tekstu – traktātu Man-Sagri’, Samvatsarā Vibhava dzimušam cilvēkam būs tāds raksturs kā sievietei, viņš pēc dabas būs nepacietīgs, viņš var kļūt par laupītāju vai kontrabandistu, viņš būs bagāts un darīt labu citiem.
196337ŠuklaDzimšanas rezultāti Samvatsarā ŠUKLA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Šuklā vienmēr ir dzīvespriecīgs, ārkārtīgi dāsns, viņam piemīt izcilas īpašības, viņš ir svētīts ar dēliem un sievu, pilns krāšņuma, viņš ir pārtikušs, apveltīts ar laimi, izglītots un pazemīgs. Komentāri: Samvatsaras Šuklā dzimušajam parasti ir atvērta sirds, viņš ir tīrs, vienmēr tiecas saņemt zināšanas, viņa vidē nav ienaidnieku un viņš pats ne ar vienu nav naidīgs. Saskaņā ar traktātu Jataka Parijata, šāds cilvēks ir inteliģents un gudrs, ar atteikšanās garu un var pavedināt svešu sievu. Man-Sagri’ cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Šuklā, tiek raksturots kā nabadzības upuris. Šis apgalvojums ir pretrunā ar šo tekstu.
196438PramodaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAMODA: Samvatsaras Pramodā dzimušais dod žēlastību, ir svētīts ar dēlu piedzimšanas prieku, bauda priekus, ir ārkārtīgi skaists, patiess, ar labām īpašībām, izveicīgs, blēdīgs, dara labu citiem un ir lepns. Komentāri: Vārda Pramoda nozīme ir prieks, laime un komforts. Tāpēc ir gluži dabiski, ka Samvatsarā Pramod dzimušam cilvēkam būs īpašības, kas saskan ar tā nosaukumu. Šeit tika norādīta negatīva īpašība – mānīgums. Bet ir pretruna, ka cilvēkam, kurš ir pazīstams ar savu patiesumu, labajām īpašībām un labiem darbiem, var būt arī slikta īpašība – viltība. Viltība un patiesums ir pretstati. Tāpēc mēs varam secināt, ka šāds cilvēks būs ļoti prasmīgs darbā, ko viņš darīs. Jataka Parijata autors par šādu cilvēku saka: viņš būs ārkārtīgi veltīts savam darbam.
196539PradžapatiDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAJAPATHI: Samvatsarā Pradžapati dzimis cilvēks lepojas ar to, ka ir ar labām īpašībām apveltītas sievas vīrs, viņš vienmēr ir labsirdīgs, seko savas ģimenes reliģijai, viņam ir izcils raksturs, viņš ciena Dievu, brahminus, savu skolotāji, un viņš ir pieklājīgs. Komentāri: Šādam cilvēkam papildus iepriekšminētajiem tikumiem piemīt ļoti svarīga un raksturīga īpašība – radošās tieksmes. Pateicoties priekam, ko viņš gūst, radot kaut ko jaunu, cilvēks nepiedzīvo sāpes, kas ir pasaulīgu, materiālo lietu un notikumu rezultāts. Tāpēc viņa dzīvē gandrīz nav sāpju. Saskaņā ar grāmatu Man-Sagri šādam cilvēkam ir daudz bērnu, viņš ir daudzbērnu ģimenes galva un viņš ir bagāts.
196640AngiraDzimšanas rezultāti Samvatsaru ANGIRA: Samvatsarā dzimušais Angira ir apveltīts ar skaistumu, laimīgs, viņam pieder viss, kas sagādā baudu, viņam ir pašcieņa, viņš runā mīļi un ir svētīts ar daudziem dēliem, savas domas (plānus) tur noslēpumā un dzīvo ilgi. Komentāri: Saskaņā ar Man-Sagri’ teikto, šāds cilvēks pareizi veic reliģiskos rituālus, zina Dharma-Šastrās (svētajos rakstos) noteiktos noteikumus, zina Vēdas un ciena savus viesus un draugus. Pēc traktāta ‘Jataka Parijata’ autora domām, šāds cilvēks ir inteliģents, saprātīgs, veikls, vienmēr labsirdīgs un bagāts. Turklāt viņam kopumā patīk ēst satviskus un ļoti saldus ēdienus, viņš interesējas par pretējo dzimumu, viņam ir bezbailīgs raksturs.
196741ŠrimukhaDzimšanas rezultāti Samvatsarā ŠRIMUKHA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Šrimukhā, ir bagāts, drosmīgs, enerģisks, pazīst daudzus Šastrus, mīl savus draugus, apveltīts ar patiesu intelektu, viņam ir fizisks spēks un slava, viņš ir ārkārtīgi dāsns. Komentāri: Pēc Man-Sagri domām, šāds cilvēks tirgojas ar precēm vai metālu un zina, kā izlikties, ka dara savu darbu vai sasniedz savu mērķi. Jataka Parijata autors arī izsaka dažus pretrunīgus apgalvojumus par šādu cilvēku un saka, ka viņš vēlēsies seksuālās attiecības ar svešu sievu, jo viņa prāts ir pakļauts flirtam. Taču dažādi šāda cilvēka apraksti dažādās grāmatās saskan, vismaz tajā, ka viņš ir bagāts, cienīgs un bauda patīkamas lietas.
196842BhavaDzimšanas rezultāti Samvatsara BHAVA: Cilvēkam, kura dzimšana notika Samvatsarā Bhavā, ir izcils (majestātisks) prāts, viņš ir ļoti slavens, apveltīts ar labām īpašībām, ir gatavs dot žēlastību, pieklājīgs, vienmēr iepriecina un daudzos iedvesmo mīlestību. Komentāri: Šādai personai ir majestātiska vai cēla izturēšanās. Viņa sirds ir pilna dāsnuma un inteliģences, viņš izstaro pievilcību un mīlestību pret vienu un visiem. Viņa iekšējā gaisma (halo) satur visas viņa dzīves enerģiju. No traktāta ‘Jataka Parijata’ autora viedokļa šāds cilvēks būtu vientuļnieks, valsts darbā iesaistīts, izcili bagāts, slavens, slavens un varens.
196943DžuvaDzimšanas rezultāti Samvatsaru DŽUVA (YUVA): Cilvēks, kas svētīts ar piedzimšanu Samvatsarā Yuva ir laimes iemiesojums, viņš ir apveltīts ar labām īpašībām, viņš ir pieklājīgs, miermīlīgs, dāsns, erudīcijas pilns, izglītots un apmierināts, dzīvo ilgi, viņam ir ļoti spēcīgs ķermenis. Komentāri: saskaņā ar tās nosaukumu (Yuva – jauns, jauns) cilvēkam, kas dzimis šajā Samvatsarā, vienmēr ir laba veselība, spēcīgs un spēcīgs ķermenis. Bet nav skaidrs, kāpēc Man-Sagri runā par šādu cilvēku kā pakļautu slimībām un sāpēm; turklāt tiek minēts, ka sieva viņam rada trauksmi un viņš baidās no ūdens. Un grāmatā Samhita-Grantas teikts, ka, tā kā viņam ir jauns augums, daudzas skaistas sievietes ir gatavas uzticēt viņam savu jauno ķermeni.
197044DhataDzimšanas rezultāti Samvatsarā DHATA: Tā kā viņš ir dzimis Samvatsarā Dhatā, viņš lepojas ar visām labajām īpašībām, viņš ir ārkārtīgi izskatīgs, uzticīgs savam Guru (Meistaram), viņš ir prasmīgs kādā amatā vai mākslā, pieklājīgs un ar labām manierēm. Komentāri: Sinonīms vārdam Dhata ir Vidhata (Kungs Brahma ir Visuma Radītājs un Valdnieks). Šis vārds nozīmē arī Trimurti – Brahma, Višnu un Mahešu (Trīsvienība vēdiskajā mitoloģijā). Ja šāds cilvēks nodarbojas ar kādu amatu vai mākslu, tad viņa darbā ir skaidri un skaidri redzamas daudzpusīgās vai atšķirīgās īpašības. Viņa paveiktais darbs rada pabeigtības sajūtu. To Man-Sagri saka par piedzimšanas rezultātiem Samvatsara Dhatā. Rezultāti, piedzimstot šajā samvatsarā, aprakstīti traktātā ‘Jataka Parijata’, ir gluži pretēji: saka, ka cilvēks ir pieķēries svešai sievai, stulbs, neapdomīgs un strīdīgs.
197145IšvaraDzimšanas rezultāti Samvatsarā IŠVARA: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Išvarā, var ātri kļūt dusmīgs (viņš ir ātrs), prieka pilns, ar labām īpašībām, drosmīgs, prasmīgs un saprātīgs, prasmīgs mākslā un pieklājīgs. Komentāri: Šajā Samvatsarā dzimušais ļoti ātri kļūst dusmīgs, ja notiek kaut kas pretrunā ar viņa redzējumu vai interesēm. Citās situācijās viņš parasti ir priecīgs. Man-Sagri tika konstatēti labvēlīgi rezultāti šajā Samvatsarā dzimušajam: šāds cilvēks ir bagāts, bauda visa veida fiziskus priekus, interesējas par liellopu audzēšanu, bagātību pelna, ievērojot reliģijas noteiktos noteikumus, viņam ir ļoti spēcīga dzimumtieksme. Jataka Paridžatā teikts, ka šādai personai piemīt citu cilvēku tikumu uztveres vai izpratnes īpašība.
197246BahudhanjaDzimšanas rezultāti Samvatsarā BAHUDHANJA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Bahudhanjā, gudrs tirdzniecībā, varas (valdības) cienīts, labdarīgs, cieš sava lepnuma dēļ, zina Šastru būtību (noslēpumus) un viņam ir daudz dažādu bagātību un labības (fiziskas, materiālas). komforts).
197347PramathiDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAMATHI: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Pramati, piederēs rati, karogi, palankīni un zirgi, dižciltīgas dzimšanas un bagātības pazīmes>, viņš aizraujas ar Šastras izpēti, iznīcinās savus ienaidniekus, kļūs par karaļa ministru un zinās Vēdas . Komentāri: Pramathi ir cilvēks, kas apveltīts ar karavīra cieņu. Viņš sasniedz savus mērķus ar spēku un atbalsta stingras darbības politiku. Šlokā minētie rati, karogs un zirgi ir pazīmes, ka Samvatsarā Pramathi dzimis cilvēks būs karaliskās armijas augsta amatpersona. Karogs norāda uz karaļa zīmotnēm. Rati un zirgi tagad ir aizstāti ar ātriem un jaudīgiem transportlīdzekļiem, lidmašīnām un raķetēm, ko izmanto mūsdienu karadarbībā. Šeit aprakstītie rezultāti ir pretēji ‘Man-Satri’, saskaņā ar kuru šāds cilvēks izveidos romānu (nelegālu) ar cita vīrieša sievu, kļūs bagāts, pakļauts atkarībām un būs azartisks. Taču traktātā ‘Yavana-Jataka’ aprakstītie rezultāti saskan ar Slokā minētajiem: Samvatsaras Pramathi dzimušais būs armijas karotājs vai karaļa ministrs, saņems dāvanas, gribas. nēsāt loku (bultas), zināt Šastras un krāt bagātību.
197448VikramaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIKRAMA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Vikram laikā, iesaistīsies briesmīgos (nežēlīgos) darbos, viņš prasmīgi uzbruks ienaidnieka armijai, viņš būs karotājs (uzvarētājs), būs pacietīgs un izturīgs, stiprs, dāsns un drosmīgs (drosmīgs). Komentāri: Vārds Vikrama nozīmē ‘spēks’, ‘drosme’ vai ‘varenība’ <Vikrama ir viens no 3. Bhavas nosaukumiem>. Rezultāti, kas saistīti ar šīm īpašībām, ir sniegti Shloka. Šāds cilvēks spēs veikt pat vissarežģītāko darbu, un viņš ir vienmēr gatavs un tiecas uz to. Ja viņš kļūst par augstu karaļa (valdības) amatpersonu, tad viņa kalpošana būs dažādu karaļa plānu (vadības) īstenošana.
197549VrašaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VRAŠA: Samvatsaras Vrašā dzimušais slavēs paša paveikto darbu, darīs pārmetumus pelnošus darbus, būs ļaunas (amorālas) uzvedības cilvēku sabiedrībā, darīs lietas citu labā, viņam būs daudz sievu, viņam būs zems (vidējais) raksturs, slinkums un skopums (alkatība).
197650ČitrabhanuDzimšanas rezultāti Samvatsarā ČITRABHANU: Samvatsaras Čitrabhanā dzimušajam ļoti patiks valkāt dažādas drēbes un ziedus, viņa sirds un prāts ir dažādu tieksmju pilns, viņš būs apveltīts ar labu raksturu, prasmēm vai iemaņām.
197751SubhanuDzimšanas rezultāti Samvatsarā SUBHANU: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Subhanā, ir cirtaini mati, vienkāršs raksturs, skaists ķermenis, viņš būs ienaidnieka zemes iekarotājs, viņš būs gudrs, pieklājīgs, viņam ir smaidoša dzīvespriecīga seja, viņš būs apveltīts ar spožumu (spožumu).
197852TaranaDzimšanas rezultāti Samvatsaru TARAN: Ja dzimšana notika Samvatsara Taranā, tad šāds cilvēks būs viltīgs (viltīgs), bet būs drosmīgs karotājs (uzvarētājs, varonis), viņš būs nemierīgs, labi pārzina mākslu un amatu, ārkārtīgi nežēlīgs un skarbs, darīs to, kas izraisa naidu, izmantos tās lietas, kuras dabūs un būs apveltīts ar bagātību. Komentāri: Šlokas vārdiem ir liela nozīme. Šeit Pandits Dhundhiraja nozīmē, ka, lai gan šāds cilvēks būs bagāts, viņš nekrās lietas (nekrās); viņš sliecas izmantot iegūtās lietas.. Pēc Man-Sagri domām, šāda persona būs pazīstama, to var boikotēt citi vai atstumt (izraidīta no sabiedrības) citas reliģijas cilvēki (tas ir, viņš ir ateists), viņš strādās valsts dienestā un ar to nopelnīs bagātību.
197953ParthivaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PARTHIVA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Parthivā, veiks savas reliģijas rituālus (ar godbijību un cieņu), viņš būs pieredzējis (izglītots) augstākajās Šastrās, perfekts mākslā, juteklisks (mīlestības prieki), un viņš kļūs ģimenes galva. Komentāri: Dzimis Parthivou ļoti apzināti sekos savas valsts paražām; viņš nekad nedos sev nekādu indulgenci šajā sakarā. Viņš ir tradīciju sekotājs un viņa uzvedība ir saskaņā ar Šastrām (vēdiskajām zinātnēm). Viņam nav pat ne mazākās intereses par kaut ko jaunu <viņš ir tradicionālists>.
198054VjajaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VJAJA (VYAYA): Cilvēks, kurš ir dzimis Samvatsarā Vjaja, ir ieslīgts pasaulīgo prieku baudīšanā, ir pakļauts atkarībām (piemēram, dzērumam), nebaidās nevienam jautāt, tas ir, vienmēr sliecas kaut ko lūgt bez vilcinās un tāpēc vienmēr ir parādos, viņš ir nemierīgs un daudz tērē. Komentāri: Šāds cilvēks nav tendēts uz bagātības uzkrāšanu (vākšanu), lai grūtos laikos būtu nauda. Viņam ir ieradums aizņemties ar ārkārtīgu bezkaunību, un viņa ieraduma tērēt pārāk daudz dēļ viņš vienmēr būs parādā.
198155SarvajitaDzimšanas rezultāti Samvatsaru SARVAJITA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Sarvajita, ķēniņa pagodināts, vienmēr dara lielus darbus, viņš ir tīrs. Viņam ir milzīgs ķermenis, viņš uzvar savus ienaidniekus. Komentāri: Milzīgs ķermenis nozīmē, ka viņa ķermeņa daļas ir salīdzinoši lielas. Saskaņā ar Trantas Samhitu, šāds cilvēks ir gudrs un inteliģents, bet lepns, vienmēr cenšoties nostiprināt savu pārākumu vai varu pār tiem, kas ir vājāki par viņu.
198256SarvadhariDzimšanas rezultāti Samvatsarā SARVADHARI: Ja dzimšana notika Samvatsarā Sarvadhari, tad personai pieder kalpu pulks un viņš bauda dažādas ērtības un priekus. Viņš ir apveltīts ar skaistumu, mīl saldos ēdienus, ir pacietīgs, izturīgs un ievēro tradīcijas un vienošanās (līgumus, solījumus).
198357VirodhiDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIRODHI: Tas, kurš dzimis Samvatsarā ‘Virodhi’, ir daiļrunīgs, ceļo uz ārzemēm, nesniedz prieku un laimi tuviem cilvēkiem (savas ģimenes cilvēkiem), ir ļoti viltīgs (viltīgs) un netiecas veidot attiecības (draudzības) ar cilvēkiem.
198458VikratiDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIKRATI: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Vikrati, ir pakļauts nabadzībai, lepns, nav pietiekami gudrs un intelektuāls, izskatās briesmīgi, garš un nedraudzējas ne ar vienu.
198559KharaDzimšanas rezultāti Samvatsarā KHARA: Tas, kurš dzimis Samvatsarā Khara, ir iekārīgs, ar netīru ķermeni, bez iemesla (mērķa) runā skarbus un skaļus vārdus, ir tendēts uz strīdiem, bezkaunīgs un ar milzīgu ķermeni.
198660NandanaDzimšanas rezultāti Samvatsaru NANDANA: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Nandana, pieder ūdens tvertne (aka) un viņš būvē Dharamshala (svētceļojumu māju). Viņš vienmēr ziedo labību žēlastībai, viņam ir tīra sirds, un sieva un dēli viņu iepriecina.
19871VidžaijaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIDŽAIJA: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Vidžaija, kara laikā parādīs drosmi un drosmi, viņam būs cienīga uzvedība, viņu pagodinās karalis, viņš ir lielisks orators, viņš būs dāsns un labsirdīgs. , viņš iznīcinās savus ienaidniekus. Komentāri: Šāds cilvēks skaidri apzinās savus mērķus un sasniegs savus centienus jebkurā veidā, neatkarīgi no tā, ko tas viņam maksā. Viņš paļaujas uz visbrutālākajiem līdzekļiem un prasmīgāko stratēģiju, lai novērstu šķēršļus savu mērķu un nodomu sasniegšanai. Viņam ir vienalga, vai kāds no tā cieš. Saskaņā ar Jataka Parijata teikto, šāda persona būs reliģioza, patiesa un pārtikusi. Man-Sagri autors runā par Samvatsarā dzimušu Bijaya: šāds cilvēks iegūs slavu, ilgu mūžu, slavu, laimi, panākumus visos savos centienos, kļūs par varoni (uzvarētāju) karā, viņu neuzvarēs ienaidnieki.
19882DžaijaDzimšanas rezultāti Samvatsarā DŽAIJA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Džaija, veic Šastrārtu (piedalās diskusijās un diskusijās par Šastrām) ar mācītiem cilvēkiem, viņš tiek cienīts visā pasaulē, dāsns, iznīcina ienaidniekus, viņam ir spēcīga vēlme gūt uzvaru, viņš ir iesūcies pasaulīgās jutekliskās baudās. , piemīt krāšņums (spožums). Komentāri: Šāds cilvēks ir apveltīts ar visa veida komfortu un prieku. Viņš ir dzimis labklājībā, visu savu dzīvi pavada labklājībā un atstāj šo pasauli labklājībā. Viņa dzīve ir piepildīta ar visu veidu priekiem. Lepnums no panākumiem, harmonija no vēlmju apmierināšanas, cieņa no zināšanu, pilnības sajūta – tas viss ir viegli redzams viņa sejā. ‘Man-Sagri’ papildus iepriekš uzskaitītajiem tikumiem ir teikts, ka šāds cilvēks uzvarēs karā, būs laimīgs caur savu sievu, gūs labvēlīgus un nelabvēlīgus rezultātus no draugiem un ienaidniekiem un iesaistīsies tirdzniecībā.
19893ManmathaDzimšanas rezultāti Samvatsarā MANMATHA: Ja dzimšana notika Samvatsarā Manmatha, tad cilvēks būs izrotāts ar īpaša veida dārgakmeņiem, baudīs ar sievieti, runās mīļi, dziedās un dejos, viņš būs juteklisks (baudīs jutekliskos priekus). Komentāri: Manmatha’ ir Mīlestības Dievs (Amors), seksuālo vēlmju Dievs. Purānās Kamadeva (Manmatha) tiek identificēta ar mākslas dievu (deju, mūziku utt.). Runā, ka Samvatsarā Manmatha dzimušais būs skaists, izsmalcināts, ar noslieci uz jutekliskumu (izdosies dzimumtieksmēm), rāms (mīksts), runās mīļi un mīlēs rotaslietas. Viņš visu dara ārkārtīgi skaisti (viņam ir stils). Viņam patīk skaistums, viņa estētiskā izjūta ir lieliska. Viņa daba ir pakļauta mīlestībai. Slavu sabiedrībā viņš iegūs ar savu mierīgumu un pieticību, pieklājību (pieklājība un cienīga uzvedība), sabiedriskumu, līdzsvarotu domāšanu, gudrību un saprātīgumu, sapratni un ieskatu (kritiskais skatījums). Šāds cilvēks nesaskarsies ar vajadzību (nabadzību).
19904DurmukhaDzimšanas rezultāti Samvatsarā DURMUKHA: Samvatsaras Durmukhā dzimis cilvēks ir nežēlīgs, apveltīts ar nosodāmu domāšanu, mantkārīgs, pēc dabas ir krāpnieks, viņam ir līka mute, greizas rokas un kājas, viņš ir iegrimis grēkos, viņa idejas ir pretrunā ar priekšstatiem no citiem cilvēkiem viņš ir ļauns un amorāls. Komentāri: Vārds Durmukha nozīmē ar neglītu seju. Tāpēc saka, ka šādam cilvēkam ir līka mute, līkas rokas un kājas. No otras puses, izliekums būs arī intelektuālajā plānā. Gandrīz nekad nenotiek, ka šāds cilvēks piekrīt citu cilvēku domām un idejām. ‘Man-Sagri’ minētās Samvatsaras ‘Durmukhā’ dzimušā cilvēka īpašības ir pilnīgi pretējas iepriekš minētajām. Tajā teikts, ka šāds cilvēks ir tīrs un kārtīgs, miermīlīgs, ārkārtīgi veikls (prasmīgs), visur cienīts sava tikuma dēļ, veselīgs, iesaistīts reliģiskās diskusijās vai diskusijās, un viņam ir neglīta sieva. Bet saskaņā ar traktāta Jataka-Parijata autoru šādai personai nav tikumu, bagātības un cienīgas uzvedības.
19915HemalambaDzimšanas rezultāti Samvatsaru HEMALAMBA: Ja dzimšana notikušas Samvatsaras Hemalambā, tad cilvēks ir apveltīts ar zirgu, dārgu un ātrgaitas četrriteņu transportlīdzekli, zeltu, drēbēm, bagātību, graudiem un rotaslietām. Viņš ir apmierināts ar cienīgu sievu un dēliem, viņam ir tendence vākt visādas materiālās lietas (ērtībai un ērtībām). Komentāri: Vārds Hema ir sinonīms vārdam Svarana (zelts). Šāda persona, kā likums, meklē komfortu un laimi. Viņš pieturas pie materiālistiskā viedokļa un ir ļoti veiksmīgs pasaulīgās lietās, sasniedz labklājību tieši jaunībā, viņam ir tendence ienest mājā visdārgākās lietas, pirmajā vietā izvirza komfortu un laimi. Šāds cilvēks sabiedrībā tiek cienīts tikai viņa labklājības vai bagātības dēļ. No otras puses, viņš ir ļoti ļauns. Šāds cilvēks maz vēršas pēc palīdzības un nesniedz palīdzību, kad citiem tā ir vajadzīga. Pēc Jataka Parijata autora domām, ja cilvēks ir dzimis Samvatsara Hemalambā, tad viņam ir amorāla dvēsele un viņš ir pakļauts lauksaimniecības vai tamlīdzīgiem darbiem.
19926VilambaDzimšanas rezultāti Samvatsaru VILAMBĀ: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsaras Vilambā, ir viltīgs, ārkārtīgi skops (mantkārīgs), slinks, flegmatisks (t.i., viņa dominējošā daba ir Kapha [gļotas], Zeme + Ūdens), vājš, viņš ir fatālists un viņam ir ieradums runāt bez mērķa.
19937VikariDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIKARI: Samvatsaras Vikari dzimušais ir ārkārtīgi spītīgs, prasmīgs (pieredzējis) visās mākslās, tiecas kolekcionēt lietas, ar nemierīgu prātu, veikls (viltīgs), viņam ir ieradums runāt pārāk daudz bez mērķa un ne. uzticies saviem draugiem.
19948ŠarbariDzimšanas rezultāti Samvatsaru ŠARBARI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Šarbari ir prasmīgs (pieredzējis) tirdzniecības aktivitātēs, juteklisks (mīl priekus), nav apmierināts ar draugiem vai nepiekrīt tiem, un ir aizņemts ar zināšanu iegūšanu daudzās zinātnes jomās (daudzās Šastrās) .
19959PlavaDzimšanas rezultāti Samvatsaru PLAVA: Samvatsaras Plāvā dzimušais ir ārkārtīgi juteklisks (pārmērīga dzimumtieksme), turīgs, cienīts savas izpalīdzības dēļ, padevīgs sievai, apmierināts, noklusē savas domas un ir nemierīgs.
199610Šubha KritaDzimšanas rezultāti Samvatsarā ŠUBHAKRITA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Šubhakritā, ir apveltīts ar veiksmi, izglītots, laipns (pazemīgs raksturā) un veic tikumīgus darbus, dzīvo ilgi, viņam ir daudz dēlu, daudz bagātības un īpašuma. Komentāri: Vārds Subhakrta ir saistīts ar vārda Shubha nozīmi – labvēlīgs, labs. Subhakrita nozīmē veikt labvēlīgus vai labus darbus. Šāds cilvēks dzīvo saskaņā ar reliģiskiem priekšstatiem (principiem), turklāt viņš veic arī labdarības (tikumīgus) darbus. Turklāt viņš ir veikls (prasmīgs) savā darbā.
199711ŠobhanaDzimšanas rezultāti Samvatsarā ŠOBHANA (SHOBHANAKRITA): Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Šobhana, progresē (sasniedz) katrā jomā. Viņam ir skaists izskats un skaistas acis, izcilas īpašības, viņš ir labsirdīgs un centīgs, un dara labus darbus. Īpaši viņam padodas uzvaras un panākumi dzīvē, viņš ir apveltīts ar spožumu (velosipēds), pieklājību (pazemību), viņš ir izveicīgs. Komentāri: Samvatsara Shobhana ir pazīstama arī kā Šobhanakrta. Vārdu Šobhanakrta’ un ‘Subhakrta’ nozīme ir līdzīga, jo abi vārdi nozīmē ‘skaista’, ‘izcili’, ‘labvēlīga’. Vārdi skaistums un spožums ir viņu sinonīmi. Traktāta Jataka-Paijata autors šai Samvatsarai lieto vārdu Shubhakriti, nevis Shobhanakrita. Šubhakriti tiek tulkots kā labvēlīgs sastāvs. Šīs Samvatsaras rezultāts ir arī tas, ka cilvēks kļūst par zinātnieku vai karali, par cienīgu un izglītotu cilvēku.
199812KrodhiDzimšanas rezultāti Samvatsarā KRODHI: Samvatsaras Krodhi dzimušam cilvēkam ir nežēlīgas acis un nežēlīgs raksturs, viņš ļoti mīl savu sievu un ir viņai dārgs (viņa arī viņu mīl), viņš ir ārkārtīgi augstprātīgs (lepns), rada šķēršļus citiem cilvēkiem. , karsts raksturs (tiek pakļauts dusmām). Komentāri: Nežēlīgas acis nozīmē, ka cilvēks met grēcīgus skatienus (uz sievietēm). Tiek teikts, ka Man-Sagri šāds cilvēks interesējas par zinātni un sakņu un garšaugu vākšanu.
199913VišvavasuDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIŠVAVASU: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Višvavasu, ir svētīts ar tikumīgu sievu un dēlu, ir pārmērīgi dāsns, ar izcilu uzvedību, pārmērīgu pacietību un izturību, mīl saldu ēdienu un ir apveltīts ar visiem tikumiem.
200014PrabhavaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PARABHAVA: Tas, kura dzimšana notika Samvatsarā Parabhava, ļoti uzkrāj bagātību, runā rūgtus (skarbus) vārdus, viņam nav cienīgas uzvedības un viņš ir stulbs.
200115PamvangaDzimšanas rezultāti Samvatsaru PAMVANGA: Samvatsaras Pamvangā dzimušam cilvēkam ir mainīgs (nemierīgs) prāts, viņš nevēlas darīt labus darbus, viņš ir viltīgs, bez labas uzvedības, neuzmanīgs un ar vāju ķermeni.
200216KēlakaDzimšanas rezultāti Samvatsaru KĒLAKA: Samvatsaras Kēlakā dzimušam cilvēkam ir vidējs skaistums (tas ir parasts izskats, viņš nav ne skaists, ne neglīts), viņš runā mīļi, labsirdīgi, mīl ūdeni, viņam ir resnas kājas, skaista piere, viņš ir stiprs un iznīcina savus ienaidniekus.
200317SaumjaDzimšanas rezultāti Samvatsarā SAUMJA: Ja dzimšana notika Samvatsara ‘Saumja’, tad cilvēkam ir lemts būt pandītam (mācītam cilvēkam), viņš ir bagāts, ļoti juteklisks (nododas pasaulīgām baudām), mīl Dievu/savu Dēvatu un savus viesus, viņš ir tīrs, apveltīts ar satviskām īpašībām un vāju ķermeni.
200418SadharanaDzimšanas rezultāti Samvatsarā SADHARANA: Cilvēks, kas dzimis Samvatsarā Sadharana, mīl ceļot visur, talantīgs rakstniecībā, gudrs (apdomīgs), pakļauts dusmām, tīrs un nepiesaistīts pasaulīgajiem priekiem.
200519Virodha-KritaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIRODHAKRITA (VIRODHI): Cilvēks, kura dzimšana iekrīt Samvatsarā Virodhakrita (Virodhi), ir iegrimis Kunga Šivas pielūgšanā, krīt dusmās un strīdos, pretojas citiem un nerūpējas par savu tēvu.
200620ParidhaviDzimšanas rezultāti Samvatsarā PARIDHAVI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Paridhavi, būs izglītots, pieklājīgs, prasmīgs mākslā, gudrs, cienīs karali un iegūs reputāciju ar savu mēreno <biznesu>.
200721PramadiDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAMADI: Samvatsaras Pramadhi dzimušais ir ļauns (amorāls), lepns, strīdīgs, skopuļš, ļoti mīl tuvus cilvēkus, ir pakļauts nabadzībai, viņam ir ļoti vājš intelekts un viņš izdara bīstamus (nosodāmus) darbus.
200822AnandaDzimšanas rezultāti Samvatsaru ANANDA: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Anandā, ir daudz sievu, viņš ir izveicīgs, veikls, vienmēr laimīgs, pateicoties savam dēlam, izglītots, ar pateicības sajūtu, pieklājīgs un dāsns.
200923RakšasaDzimšanas rezultāti Samvatsaru RAKŠASA: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Rakšasa, ir ļoti nežēlīgs, izdara nosodāmus darbus, strīdīgs, bez reliģijas un pārdomām, nežēlīgs un bezbailīgs.
201024Anala (Nala)Dzimšanas rezultāti Samvatsarā NALA: Samvatsaras Nala dzimušais ir apveltīts ar veselu prātu, prasmīgs (pieredzējis) ūdenī saistītu lietu tirdzniecībā, viņam ir labs raksturs, nedaudz bagātības, viņš ir nemierīgs un atbalsta daudzus cilvēkus.
201125PingalaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PINGALA: Samvatsaras Pingala dzimušajam ir dzeltenīgas acis, viņš veic nosodāmas darbības, nikns raksturs un cēls (majestātiskums), viņš ir nemierīgs, dāsns (nodarbojas ar labdarību), stulbs un nepatīkami runā (t.i. runā rūgtus vārdus).
201226Kāla JuktaDzimšanas rezultāti Samvatsaru KALAYUKTA (KALA-YUSH): Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Kāla-Jukta izbaudīs pārāk daudz bez mērķa runāt, būs apveltīts ar nosodāmu (zemu) intelektu, bez veiksmes, vājš miesā un uzvedīsies kā Jamas iemiesojums (nāves dievs), kad notiek strīds.
201327SidarthiDzimšanas rezultāti Samvatsarā SIDARTHI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Sidarthi, būs augstsirdīgs (dāsns), laimīgs, skaists, daudzu cilvēku cienīts, apdāvināts, pašpietiekams (spēcīgs), iegūs slavu cīņā, kļūs par karaļa ministru.
201428RaudraDzimšanas rezultāti Samvatsarā RAUDRA: Samvatsaras Raudrā dzimušajam ir briesmīgs izskats, viņš audzēs lopus, slikti runās par citiem, būs blēdīgs, iegūs sliktu slavu, viņam ir ļauna sirds un viņš ir ļoti nežēlīgs.
201529DurmatiDzimšanas rezultāti Samvatsarā DURMATI: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Durmati, lepojas ar dotā vārda turēšanu, pastāvīgi nelaimīgs, juteklisks (nododas seksuālām baudām), izdara nelietīgus darbus, stulbs (nezinošs).
201630DundubhiDzimšanas rezultāti Samvatsarā DUNDUBHI: Ja dzimšanas laiks bija Samvatsarā Dundudhi, cilvēks vienmēr saņems pagodinājumus no karaļa, būs apveltīts ar ziloņiem, zirgiem, zemēm un zeltu, mīlēs dejas un dziesmas.
201731RudhirodhariDzimšanas rezultāti Samvatsarā RUDHIRODHARI: Samvatsarā ‘Rudhirodhari’ dzimušam cilvēkam ir sarkanas acis, vājš ķermenis (iespējams, slimības ‘Kamla’ [dzelte] dēļ) un slikti nagi uz rokām un kājām, viņš ir ļoti karsts (tiek pakļauts pārmērīgām dusmām) un tiks ievainots ar kādu to ieroci.
201832RaktakšaDzimšanas rezultāti Samvatsarā RAKTAKŠA: Cilvēkam, kurš dzimis Samvatsarā Raktakša, ir taisnīga uzvedība, viņš ir ārkārtīgi iekārīgs, necieš citu izaugsmi un vienmēr ir neveselīgs (slims).
201933KrodhanaDzimšanas rezultāti Samvatsarā KRODHANA: Cilvēkā Samvatsara Krodhana kavē citu darbu, ir Tamoguni (rakturā dominē Tamas kvalitāte), mežonīgs (briesmīgs), maldina (maldina) cilvēkus.
202034KšajaDzimšanas rezultāti Samvatsarā KŠAJA: Cilvēks, kura dzimšana notika Samvatsarā Kšaja, ļoti ātri iznieko nopelnīto bagātību, mēdz kalpot citiem, ir cieta sirds un nejūt vēlmi darīt labus darbus.
202135PrabhavaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRABHAVA: Cilvēkam, kurš dzimis ‘Prabhava-Samvatsarā’, patīk kolekcionēt (vienmēr gatavs kolekcionēt visādas lietas), viņš ir svētīts ar daudziem dēliem, viņam ir izcils intelekts, viņš bauda visa veida ērtības un dzīvo ilgi. Vārda Prabhava nozīme ir izcelsme vai dzimšana. Cilvēks, kurš dzimis Samvatsarā Prabhavā jebkurā dzīves sfērā nesīs jaunus ceļus, metodes un risinājumus; viņš radīs jaunas kustības, kas nākotnē saņems vispārēju tautas atbalstu.
202236VibhavaDzimšanas rezultāti Samvatsarā VIBHAVA: Samvatsaras Vibhavā dzimušais izbaudīs to, kas paredzēts lietošanai iekšīgi (pārtika, <alkoholiskie> dzērieni un tamlīdzīgi); viņš ir ārkārtīgi izskatīgs, spēcīgs un inteliģents; viņš zina mākslas noslēpumus; viņš būs kā karalis savā ģimenē (ģimenes galva); viņam ir labas manieres, viņš būs kulturāls un ļoti izglītots.
Komentāri: Vibhava nozīmē augstība, majestātiskums, spožums, varenība (labklājības stāvoklis). Tas nozīmē arī pārmērību (stāvoklis, kad ir pārāk daudz). Cilvēks, kurš dzimis Samvatsara Vibhava, saņems savu vārdu pirmajā vietā, ko viņš izvēlējies par savu darbības jomu. Viņa raksturā pilnībā nav rūgtuma, kas var rasties trūkuma vai nabadzības dēļ. Rūgtums (aizkaitināts, nikns) var piedzimt arī no bailēm zaudēt iegūto. Un Vibhava ir vajadzību vai nabadzības pretstats. Samvatsarā dzimušais Vibhava ir racionāls, nepakļaujas aklai ticībai (fanātismam), dižojas vai dižojas, viņš būs apveltīts ar zinātnisku pasaules uzskatu. Saskaņā ar citu tekstu – traktātu Man-Sagri’, Samvatsarā Vibhava dzimušam cilvēkam būs tāds raksturs kā sievietei, viņš pēc dabas būs nepacietīgs, viņš var kļūt par laupītāju vai kontrabandistu, viņš būs bagāts un darīt labu citiem.
202337ŠuklaDzimšanas rezultāti Samvatsarā ŠUKLA: Cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Šuklā vienmēr ir dzīvespriecīgs, ārkārtīgi dāsns, viņam piemīt izcilas īpašības, viņš ir svētīts ar dēliem un sievu, pilns krāšņuma, viņš ir pārtikušs, apveltīts ar laimi, izglītots un pazemīgs.
Komentāri: Samvatsaras Šuklā dzimušajam parasti ir atvērta sirds, viņš ir tīrs, vienmēr tiecas saņemt zināšanas, viņa vidē nav ienaidnieku un viņš pats ne ar vienu nav naidīgs. Saskaņā ar traktātu Jataka Parijata, šāds cilvēks ir inteliģents un gudrs, ar atteikšanās garu un var pavedināt svešu sievu. Man-Sagri’ cilvēks, kurš dzimis Samvatsaras Šuklā, tiek raksturots kā nabadzības upuris. Šis apgalvojums ir pretrunā ar šo tekstu.
202438PramodaDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAMODA: Samvatsaras Pramodā dzimušais dod žēlastību, ir svētīts ar dēlu piedzimšanas prieku, bauda priekus, ir ārkārtīgi skaists, patiess, ar labām īpašībām, izveicīgs, blēdīgs, dara labu citiem un ir lepns.
Komentāri: Vārda Pramoda nozīme ir prieks, laime un komforts. Tāpēc ir gluži dabiski, ka Samvatsarā Pramod dzimušam cilvēkam būs īpašības, kas saskan ar tā nosaukumu. Šeit tika norādīta negatīva īpašība – mānīgums. Bet ir pretruna, ka cilvēkam, kurš ir pazīstams ar savu patiesumu, labajām īpašībām un labiem darbiem, var būt arī slikta īpašība – viltība. Viltība un patiesums ir pretstati. Tāpēc mēs varam secināt, ka šāds cilvēks būs ļoti prasmīgs darbā, ko viņš darīs. Jataka Parijata autors par šādu cilvēku saka: viņš būs ārkārtīgi veltīts savam darbam.
202539PradžapatiDzimšanas rezultāti Samvatsarā PRAJAPATHI: Samvatsarā Pradžapati dzimis cilvēks lepojas ar to, ka ir ar labām īpašībām apveltītas sievas vīrs, viņš vienmēr ir labsirdīgs, seko savas ģimenes reliģijai, viņam ir izcils raksturs, viņš ciena Dievu, brahminus, savu skolotāji, un viņš ir pieklājīgs.
Komentāri: Šādam cilvēkam papildus iepriekšminētajiem tikumiem piemīt ļoti svarīga un raksturīga īpašība – radošās tieksmes. Pateicoties priekam, ko viņš gūst, radot kaut ko jaunu, cilvēks nepiedzīvo sāpes, kas ir pasaulīgu, materiālo lietu un notikumu rezultāts. Tāpēc viņa dzīvē gandrīz nav sāpju. Saskaņā ar grāmatu Man-Sagri šādam cilvēkam ir daudz bērnu, viņš ir daudzbērnu ģimenes galva un viņš ir bagāts.
Translate »