Ghataka Čakra – ciešanu cēloņi

Kā norāda nosaukums, Ghataka Čakrā tiek aplūkots un noskaidrots, ar kādiem aizvainojumiem, pārestībām vai emocionālām sāpēm, iespējams, sastapsies persona. Tās var būt gan fiziskas, gan garīgas sāpes, pāridarījumi, kurus mēs piedzīvojam nepiemērotā brīdī vai no nelabvēlīgas personas. To var ieraudzīt Ghataka Čakrā.

Piemērotu vai nepiemērotu laiku skatās Pančangas kalendārā, salīdzinot personas dzimšanas horoskopa Čandra Lagnas (Mēness ascendenta) un Grahu (planētu) novietojumu ar dotā brīža Grahu izvietojumu Gočarā (tranzītā).

Ghata Čandra (Mēness) – Kad Čandra šķērso šo Raši (zīmi) – Ghata atnes vilšanos, neapmierinātību, emocionālas ciešanas.

Ghata Tithi (Mēness diena) – Partneri, kuri dzimuši Ghataka Tithi, būs pārdzīvojuma un aizvainojuma avots attiecībās. Planētas un Arudha, kas atrodas Raši (zīmēs), kas atbilsts Ghata Tithi piedzīvos sāpes un pārdzīvojumus. Sūrja (Dagdha tithi*) – tēva ciešanas pirms jūsu dzimšanas. Čandra (Shunya-tithi**) – mātes ciešanas pirms jūsu dzimšanas.

Ghata Nakšatra (zvaigznājs) – Čandra Gočarā (Mēness tranzītā) pa Ghata Nakšatru būs fiziskas vai emocionālas sāpes. Tieši tāpat, Raši (zīmes), kuras attiecībā pret dzimšanas Nakšatru ir novietotas Ghata pozīcijā, un viss, kas tajās atrodās (Grahas, Arudha) var izjust, atnest sāpes.

Ghata Vara (diena) – Nedēļas dienās, kas veido Ghata attiecībā pret dzimšanas zvaigznāju, var pasliktināties veselība. Raši (zīmes), kuras atbilst Ghata dienām, un viss kas tajās atrodās, var tikt pakļautas sāpēm.

Ghata Lagna (ascendents) – Cilvēki ar Ghata Lagnu (ascendentu), attiecībā pret jūsu dzimšanas Čandras (Mēness zīmi) var atnest jums ciešanas, sāpes. *Dagdha Tithi – “sadegusi” Mēness diena **Shunya Tithi – tukša, nederīga, neauglīga, nesekmīga, veltīgu pūļu Mēness diena

Mēness dzimšanas zvaigznājs (Mēness zīme)Čandra Gočara (Mēness tranzītā)Tithi (Mēness diena) Ūdens Nakšatra (Mēness zvaigznājs tranzītā) GaissVara (nedēļās diena) UgunsLagna (ascendents) tas pats dzimumsLagna (ascendents) pretējais dzimums
Meša (Auns) Mangal UgunsMeša (Auns) Mangal  UgunsNanda 1,6,11
Šukra Ūdens
10-Magha
Ketu Uguns
Svētdiena
Sūrja Uguns
Meša (Auns)
Mangal Uguns
Tula (Svari)
Šukra Gaiss
Vrišabha (Vērsis) Šukra ZemeKanja (Jaunava) Budha ZemePūrna 5,10,15
Guru Ēters
13-Hasta
Čandra Ūdens
Sestdiena
Šani Gaiss
Vrišabha (Vērsis) Šukra ZemeVriščika (Skorpions) Mangal Ūdens
Mithuna (Dvīņi) Budha GaissKumbha (Ūdensvīrs)
Šani Gaiss
Bhadra 2,7,12
Budha Zeme
15-Svati Rahu GaissPirmdiena Čandra ŪdensKarka (Vēzis) Čandra ŪdensMakara (Mežāzis) Šani Zeme
Karka (Vēzis) Čandra ŪdensSimha (Lauva) Sūrja UgunsBhadra 2,7,12
Budha Zeme
17-Anuradha Šani GaissTrešdiena
Budha Zeme
Tula (Svari)
Šukra Gaiss
Meša (Auns)
Mangal Uguns
Simha (Lauva) Sūrja UgunsMakara (Mežāzis) Šani ZemeDžaja 3,8,13
Mangal Uguns
19-Mula Ketu UgunsSestdiena
Šani Gaiss
Makara (Mežāzis) Šani ZemeKarka (Vēzis) Čandra Ūdens
Kanja (Jaunava) Budha ZemeMithuna (Dvīņi) Budha GaissPūrna 5,10,15
Guru Ēters
22-Šravana Čandra ŪdensSestdiena
Šani Gaiss
Mina (Zivis) Guru ŪdensKanja (Jaunava) Budha Zeme
Tula (Svari) Šukra GaissDhanu ( Strēlnieks) Guru UgunsRikta 4,9,14
Šani Gaiss
24-Šatabhiša Rahu GaissCeturtdiena
Guru  Ēters
Kanja (Jaunava) Budha ZemeMina (Zivis)
Guru Ūdens
Vriščika (Skorpions) Mangal ŪdensVrišabha (Vērsis) Šukra ZemeNanda 1,6,11
Šukra  Ūdens
27-Revati
Budha Zeme
Piektdiena
Šukra Ūdens
Vriščika (Skorpions) Mangal ŪdensVrišabha (Vērsis) Šukra Zeme
Dhanu ( Strēlnieks) Guru UgunsMina (Zivis) Guru ŪdensDžaja 3,8,13
Mangal Uguns
1-Ašvini
(Dvéjä) Ketu Uguns
Piektdiena
Šukra Ūdens
Dhanu (Strēlnieks) Guru UgunsMithuna (Dvīņi) Budha Gaiss
Makara (Mežāzis) Šani ZemeSimha (Lauva) Sūrja UgunsRikta 4,9,14
Šani Gaiss
4-Rohini
Čandra Ūdens
Otrdiena
Mangal Uguns
Kumbha (Ūdensvīrs) Šani GaissSimha (Lauva)
Sūrja Uguns
Kumbha (Ūdensvīrs) Šani GaissDhanu (Strēlnieks)
Guru Uguns
Džaja 3,8,13
Mangal Uguns
6-Arudra
Rahu Gaiss
Ceturtdiena
Guru  Ēters
Mithuna (Dvīņi) Budha GaissDhanu (Strēlnieks) Guru Uguns
Mina (Zivis) Guru  ŪdensKumbha (Ūdensvīrs) Šani GaissPūrna 5,10,15
Guru Ēters
9-Ašleša
Budha Zeme
Piektdiena
Šukra Ūdens
Simha (Lauva)
Sūrja Uguns
Kumbha (Ūdensvīrs) Šani Gaiss

Kā redzams no Ghataka Čakras, pamatojoties uz dzimšanas Čandras (Mēness) izvietojumu, kādu no Laika elementiem, proti, Čandra Raši (Mēness zīme), Tithi (Mēness diena), Vara (nedēļas diena), Nakšatra (zvaigznājs) vai Lagna (ascendents), var būt nelabvēlīgs, nelaimi vēstošs. Šos principus var izmantot analizējot Ghataka Čakru.

  1. Jebkurā laika posmā, ik brīdi var būt aktīvs kāds no Ghatakas elementiem, nodarot personai kaitējumu / sāpes. Tātad, lai veiktu radošas, rezultatīvas un veiksmīgas darbības, regulāri jāizvērtē brīdinājumi par iespējamām briesmām, analizējot Čandra Gočara (Mēness tranzītu) pa Raši (zīmēm), Sūrjas (Saules) dienu – Varu, kā arī konkrētā brīža Lagnu (ascendentu). Ja vairāki Ghataka elementi sakrīt un vienlaicīgi pārklājas, tās ir norādes par konkrētā laikposma bīstamību. Piemēram, persona dzimusi Vriščika Lagnā (Skorpions), tad jābūt ļoti uzmanīgam, dienās, kad Čandra (Mēness) ir tranzītā pa Vrišabha (Vērsis), vai Nanda: 1-Pratipada, 6-Šasti, 11-Ekadaši Tithi, kā arī Revati Nakšatru. Arī piektdienas Vriščika Džanma Lagnai (Mēness Skorpionā dzimšanas brīdī) nav pateicīgs jauniem iesākumiem un aktivitātēm.
  2. Izmantojot Ghataka Čakru var pārliecināties par personas attiecību harmoniju. Lai pārbaudītu Ghataka elementu klātbūtni, mums ir nepieciešams otras personas horoskops. Dzimušajam Vriščikā (Skorpiona zīmē), persona ar Vrišabha Raši (Vērša zīmi), Revati Nakšatru, dzimušu piektdienā, ar Nanda tithi (1,6,11) un / vai ar Vriščika (vīrietis) vai Vrišabha (sieviete) Lagnu, var izraisīt emocionālus pārdzīvojumus, stresu, neapmierinātību partnerattiecībās. Piemērā apstiprinās vairāku Ghataka elementu klātbūtne.
  3. Pārdzīvojuma vai ievainojuma raksturu var ieraudzīt no Ghataka elementa dabas un vērtējamā elementa pārvaldnieka. Ja Ghataka elements ir Čandra (Mēness), tad pārdzīvojumi ir par reputāciju, ja tās skar nedēļas dienu (Vara) vai Lagnu (ascendentu), ievainojums ir vairāk fiziskā plānā, un ja tas ir Tithi vai Nakšatra, sāpes ir vairāk garīgā un emocionāla plānā. No Ghataka elementa, kas izraisījis nodarīto kaitējumu, var precīzāk pateikt par kaitējuma raksturu, pamatojoties uz tā pārvaldnieku, tā izvietojumu un Jogām.

Pirmelementu konflikts Uguns (Vara – nedēļas diena) – Ūdens (Tithi) Zeme (Karana) – Gaiss (Nakšatra) Ja Grahas, Tithi, Nakšatras vai Lagnas pārvaldnieki vienādi – tad šī Graha (planēta) ir novājināta. Tithi iedalījums grupās 15 tithi (neskatoties šukla vai krišana pakš) dalās 5 grupās katrā pa 3 tithi. Iedalījums grupās sniedz apkopojošu tithi raksturojumu. Taču katras grupas ietvaros arī katram tithi ir savas individuālās īpašības un īpatnības. Iedalījums grupās ir šāds:
Nanda grupa / Džala, ūdens (nozīmē – labs, laimīgs, prieka pilns) ietver 1-Pratipada, 6-Šasti,11-Ekadaši. lunāro dienu, un šīs grupas saimnieks ir Šukra (Sk). Nanda grupas tithi (1.,6.,11.) ir piemēroti izbaudīšanai, laimei un līksmībai: atpūtai, izklaidei, baudas un labumu gūšanai, tāpat kronēšanai, precībām un jebkādam citam priecīgam notikumam.
Bhadra grupa / Prithvi, zeme (nozīmē – veiksme, viedais, svētīts, labvēlīgs, plaukstošs) ietver 2-Dvitja, 7-Saptami,12-Dvadaši lunāro dienu, un šīs grupas saimnieks ir Budha (Bu). Bhadra grupas tithi (2.,7.,12.) ir piemēroti ieguvumiem, veiksmei un bagātībai: darba vai biznesa uzsākšanai, tikšanās ar svarīgiem cilvēkiem utml., arī ziedošanai, kalpošanai citiem cilvēkiem vai Dievam.
Džaija grupa / Agni, uguns (nozīmē – uzvara, uzvarētājs) ietver 3-Tritja, 8-Aštami,13-Trajodaši lunāro dienu, un šīs grupas saimnieks ir Mangala (Ma). Džaja grupas tithi (3.,8.,13.) ir piemēroti šķēršļu pārvarēšanai, vai augsta līmeņa veiksmes sasniegšanai: sacensībām, eksāmeniem, tiesu procesiem, sasniegumiem, rekordiem, utml.
Rikta grupa / Vaiju, gaiss (nozīmē – tukšs, tukšas rokas) ietver 4-Čaturthi, 9-Navami,14-Čaturdaši lunāro dienu, un šīs grupas saimnieks ir Šani (Sa). Rikta grupas tithi (4.,9.,14.) ir piemēroti, lai kaut ko sagrautu vai atbrīvotos no liekā: ienaidnieka sagraušanai, parādu nomaksai, ķirurģiskām operācijām, tīrīšanai, attīrīšanai (mājas, ķermeņa u.c), ziedošanai, lietu vai attiecību izbeigšanai.
Purna grupa / Akaša, ēters (nozīmē – pilns, pilnība) ietver 5-Pančami, 10-Dašami, 15-Pūrnima / Amavasja. lunāro dienu, un šīs grupas saimnieks ir Guru (Gu). Purna grupas tithi (5.,10.,15.), izņemot 15.krišna pakša tithi Amavasju, ir piemēroti pārpilnības, piepildītības radīšanai: izglītībai, labības ražai, bagātības iegūšanai utt. Amavasja ir piemērota iekšējām darbībām, sevis un Dieva izzināšanai.

Translate »