Planētu raksturs un iezīmes

Planētas eksaltācijā, kritumā, savā mājā / Grahas Uča, Niča un Svakšatra

 GrahaSūrjaČandraMangalBudhaGuruŠukraŠaniRahuKetu
 PlanētaSauleMēnessMarssMerkursJupitersVenēraSaturnsZiemeļu mezglsDienvidu mezgls
SimbolsSyChMaBuGuSkSaRaKe
Uča
Eksaltācijā
Meša 10°
Auns
Vrišabha 3° VērsisMakara 28° MežāzisKanja 15° JaunavaKarka 5° VēzisMina 27° ZivisTula 20° Svari
Niča
Kritumā
Tula 10° SvariVriščika 3° SkorpionsKarka 28° VēzisMina 15° ZivisMakara 5° MežāzisKanja 27° JaunavaMeša 20° Auns
Svakšetra
Savā zīmē
Simha LauvaKarka VēzisMeša, Vriščika Auns, SkorpionsMithuna DvīņiDhanu, Mina Strēlnieks, ZivisVrišabha, Tula Vērsis, SvariMakara, Kumbha Mežāzis, Ūdensvīrs

Planētas draugi, neitrālas un ienaidnieki

PlanētaGrahaSimbolsDraugsNeitrālaIenaidnieksGunaAspekti DrištiIezīmes
SauleSūrjaSyCh, Ma, GuBuSk, Ra, Ke, SaSattva7Dvēsele, , Ego, “es”, enerģija, ambīcijas, cieņa, tēvs, valsts
MēnessČandraChSy, BuMa, Gu, Sa, SkRa KeSattva7Emocijas, apziņa, veselība, māte, garīgais līdzsvars
MerkursBudhaBuSy, SkSa, Ma, GuChRajas7Intelekts, runa, attiecības, komunikācija, diplomātija
MarssMangalMaSy, Ch, GuSa, SkBuTamass4, 7, 8Enerģija, ambīcijas, agresija, veiklība, nelaimes gadījumi, brāļi, draugi, kareivība
JupitersGuruGuSy, Ch, MaSaBu, SkSattva5, 7, 9Panākumi, taisnīgums, dievišķums, bagātība, statuss, paplašināšanās, vīrs
VenēraŠukraSkBu, SaGu, MaSy, ChRajas7Vēlmes, baudas, radošums, skaistums, jutekliskums, seksualitāte
SaturnsŠaniSaBu, SkGuCh, Sy, MaTamass3, 7, 10Šķēršļi, nopietnība, patiesums, ciešanas, ierobežojumi, praktiskums
Ziemeļu mezglsRahuRaSk, Bu, Sa Sy, Ch, MaTamass Karma, dīvains, ārzemes, nemiers, slimības, neatkarība
Dienvidu mezglsKetuKeSa, Sk, MaBu, GuSy, ChTamass Nāve, garīgums, atšķirtība, traumas, plašums, intuīcija

Labvēlīgās un nelabvēlīgās planētas 12 Ascendentiem/Lagnām

Lagna AscendentsNelabvēlīgā planētaLabvēlīgā planētaJoga karaka*, labvēlīgi rezultāti savienojumam ar citām planētāmBadhaka*, šķērsļiMaraka*Paskaidrojums
1. Meša
Auns
Saturns, Venēra, MerkursJupiters, Saule, MarssSaturna-Jupitera savienojums nav labvēlīgs. Saule un Mēness ir Joga karaka.SaturnsVenēra nenogalinās. Merkurs un un Saturns nogalināsDilstošs mēness ir nelabvēlīgs. Augošs Mēness labvēlīgs. Dilstošs Mēness var dot parastus labus rezultātus. Augošs Mēness sniegs labus rezultātus. Saules un Mēness jogas karakas.
2. Vrišabha VērsisJupiters, MēnessSaule, Venēra, Merkurs, SaturnsSaturns ir Joga karakaSaturnsJupiters un MarssJupiters kā 8. Pārvaldnieks ir slikts. Saturns dos jogu, bet kā badhaka viņš būs arī ļauns
3. Mithuna DvīņiJupiters, Marss, SauleVenēra, MerkursSaturns nav Joga karaka jo 8. mājas pārvaldnieks. Venēras un Merkura savienojums veido JoguJupitersMēness JupitersSaule kā 3. pārvaldnieks ir nelabvēlīga un maraka. Mēness arī ir maraka kā 2. mājas pārvaldnieks
4. Karka VēzisVenēra, Merkurs, SaturnsMarss, Jupiters, MēnessMarss – Joga karakaVenēraMerkurs, Venēra, SaturnsSaturns nogalinās. Venēra kā 11. Mājas pārvaldnieks ir nelabvēlīga. Merkurs kā 2. un 12. mājas pārvaldnieks ir ļaundabīgs. Saturns ir maraka un ļaundabīgs.
5. Simha LauvaVenēra, SaturnsMarss, JupitersJupitera un Marsa savienojums ir nelabvēlīgs. Marss ir Joga karakaMarssJupiters, MerkursJupiters gan 5. pārvaldnieks ir ļauns kā 8. pārvaldnieks. Merkurs kā 2., 11. pārvaldnieks ir malefisks kā arī maraka. Starp Jupiteru un Merkuru pēdējais ir spēcīga maraka. Marss kā 9. pārvaldnieks ir badhaka un slikts
6. Kanja JaunavaMarss, Jupiters, MēnessVenēraVenēra + Merkurs Joga karakasJupitersJupiters, MarssJupiters ir badhaka kā 7. pārvaldnieks. Marss kā 8. pārvaldnieks ir ļaundabīgs. Mēness kā 11. pārvaldnieks ir nelabvēlīgs. Savā ziņā viņš arī ir maraka.
7. Tula
Svari
Jupiters, MarssVenēra Merkurs, SaturnsMēness + Merkurs Joga karakasSvVenēra, MarssSaule kā 11. pārvaldnieks ir badhaka. Venēra kā 8. pārvaldnieks, lai gan slikta kā Lagnas pārvaldnieks ir neitrāla. 2. un 7. mājas pārvaldnieks Marss ir spēcīga maraka.
8. Vriščika SkorpionsMerkurs, Venēra, MarssJupiters, Marss, Jupiters, MēnessSaule + Mēness ir Joga karakasMēnessVenēra, JupitersMerkurs ir ļaundabīgs kā 8. un 11. pārvaldnieks. Jupiters kā 2. pārvaldnieks un Venēra kā 7. pārvaldnieks ir abi marakas.
9. Dhanus StrēlnieksVenēraSauleSaule + Merkurs Radža joga. Abi veido Joga karakasMerkursMerkurs, SaturnsKā 7. mājas pārvaldnieks Mekurs ir maraka. Tā kā 6. un 11. mājas pārvaldnieks Venēra ir ļaundabīga. Kā 2. pārvaldnieks Saturns ir arī maraka.
10. Makara MežāzisMarss, Mēness, JupitersMarss, VenēraVenēra, Merkurs, Venēra ir parama Joga karakasMarssSaule, MēnessTā kā 7. un 8. pārvaldnieks Mēness un Saule ir sekundāras marakas. Kā 11. pārvaldnieks Marss ir Badhaka, kā arī Maraka. Kā 9. Mājas pārvaldnieks Merkurs ir labvēlīgs kā 6. pārvaldnieks slikts, bet tas ir Joga karaka.
11. Kumbha ŪdensvīrsJupiters, MēnessVenēraMarss + Venēra Venēra ir viena pati parama jogas karakaVenēraJupiters, MerkursJupiters kā 2. un 11. pārvaldnieks ir nelabvēlīgs. Kā 11. pārvaldnieks savā ziņā ir maraka. Tā kā 6. Lord Mēness ir nelabvēlīgs. Kā 9. pārvaldnieks Venēra ir badhaka. Bet kā jogas karaka viņš arī darīs labu.
12. Mina
Zivis
Saturns, Venēra, SauleJupiters, Mēness, MarssJupiters + Marss Radža jogaMarssMerkurs, SaturnsMerkurs kā 7. pārvaldnieks ir badhaka, kā arī maraka. Bet kā 4. pārvaldnieks viņš arī darīs labu, Saturns kā 11. pārvaldnieks ir maraka. Lai gan Marss ir 2. Lords, viņš nenogalinās, jo ir 9. Lords.

Joga karaka nozīme un ietekme horoskopā

Joga karaka ir tās planētas, kuras saskaņā ar vēdisko astroloģiju piešķir slavu, godu, cieņu, finansiālu labklājību, politiskos panākumus un reputāciju. Kendru (1, 4, 7, 10 māja) un Trikonu (1, 5, 9) pārvaldnieki (ja viņiem nav arī trikona; vai saistīti ar Trikonu pārvaldniekiem 6., 8. vai 12. mājā), kas saistīti viens ar otru (parivartana), vai 9. un 10. mājas pārvaldnieki, vai pilnībā aspektējot viens otru, rada Radža jogu.
Joga karaka norāda uz kādu svarīgu dzīves jomu. Vēdiskajā astroloģijā Jupiters ir laimes, laulības un bērnu karaka. Saule ir planēta karaka valdībai, tēvam, darbam, vārdam un slavai. Marss ir planēta karaka drosmei, sportam, transportlīdzekļiem un tā tālāk. Tās ir dabiskas nozīmes, kamēr planēta kļūst par karaku tai matērijai, kurā šīs planētas atrodas. Piemēram, ja Jupiters atrodas 4. mājā, tad Jupiters ir mājas, nekustamo īpašumu un mātes Karakas planēta.

Badhaka, badhakeša, Badhakasthana nozīme

Vārds Badhaka nozīmē šķēršļi. Vēdiskajā astroloģijā Badhaka jēdziens balstās uz kustīgu, fiksētu un divdabīgu (duālu) zīmes dabu.
kustīga zīme (Auns, Vēzis, Svari, Mežāzis) – badhakasthana būs 11. māja no apskatāmās, un tās pārvaldnieks būs Badhaka
fiksēta zīme (Vērsis, Lauva, Skorpions, Ūdensvīrs) – badhakasthana būs 9. māja no apskatāmās, un tās pārvaldnieks būs Badhaka
divdabīga (duāla) zīme (Dvīņi, Jaunava, Strēlnieks, Zivis) – badhakasthana būs 7. māja no apskatāmās, un tās pārvaldnieks būs Badhaka
Badhakasthana – vieta, kur rodas šķēršļi vai problēmas, “grūtību vieta”. Badhakas pārvaldnieku sauc par Badhakešu (šķēršļu cēlāju).

Badhakas ietekmes periodi

Badhakasthana, badhakeša un planētu nelabvēlīgums Badhakasthanā tiek realizēts tikai Zīmju vai planētu periodos (Dasās), kas saistīti ar Badhakasthanu, vai arī pašas Badhakasthanas periodos. “Nevajadzētu gaidīt labus rezultātus Badhakešas (Badhakasthanas pārvaldnieka, šķēršļu nama) vai ar to saistīto planētu laikā.
Badhakasthana ir redzama no:
1. Lagnas D1 (Ascendenta horoskopā)
2. Arudha lagna
3. Arudha Padas
4. Jebkura māja jebkurai Vargai (dalītajai kartei) utt.
Pandits Sanjay Rath atzīmē, ka nelabvēlīgie Badhaka atkarībā no to rakstura izraisīs skumjas, nelaimes, ieslodzījumu un slimības. Piemēram:
Saturns norāda uz problēmām darbā un pakalpojumu jomā,
Mars par tiesvedību vai negadījumu,
Saule uz problēmām, ko rada ietekmīgi cilvēki vai valdība,
Rahu badhaka zīmē uzvedas ļoti draudīgi, tādēļ šādā situācijā ir jāveic korektīvie pasākumi,
Ketu var radīt ierobežojumus materiālajā sfērā un neizprotamas slimības.

Maraka, Maraka Sthana un Maraka Daša

Maraka vēdiskajā astroloģijā attiecas uz planētu vai planētām, kas izraisa nāvi noteikta dzīves ilguma beigās; ja novērtētais mūža ilgums nav beidzies, tās izraisa nelaimes gadījumus, sliktu veselību, nabadzību un postu savas Dašas vai AntarDašas (planētu periodi) norises laikā vai planētas periodā, kurā tie ir saistīti/ietekmēti.
8. un 3. māja tiek uzskatīta par ilgmūžības mājām (8. māja ir ilgmūžība un 3. māja ir 8. no 8. Bhavat Bhavam). Un 12. māja jebkurai mājai ir pazīstama kā zaudējums šai mājai. Tātad 2. un 7. māja zaudē ilgmūžību un ir pazīstama kā Maraka un Maraka sthana
1. Maraka planētas ir 2. un 7. mājas pārvaldnieki
2. Planētas, kuras atrodas 2. un 7. mājā
3. Planētas, kas saistītas ar iepriekš minētajām planētām
Maraka planētas to Dašā un AntarDašā (planētu periodos) var radīt problēmas. Šīs problēmas var būt garīga vai fiziska rakstura. Tā kā 2. māja apzīmē arī ģimeni, bagātību, runu un citas lietas, tad šie rezultāti iespējams tiks piedzīvoti. Tikai tad, kad cilvēka ilgmūžība ir beigusies, šīs planētas rada lielākās dzīves problēmas. Citās jomās šīs planētas var sniegt labvēlīgus rezultātus, piemēram, naudas uzkrāšanu, laimi ģimenē, laulībā utt.
Maraka Dašas (nelabvēlīgos planētu periodus nevajadzētu uzskatīt tikai par sliktām.

Šubha un Papa Kartari jogas nozīme un ietekme horoskopā

Šubha Kartari Joga – labvēlīgas planētas abās pusēs no apskatāmās planētas vai mājas (12 un 2. mājā).
Piemēram, Jupiters 2. mājā un Venēra 12. mājā uzlabos Ascendenta (Lagnas) raksturu un īpašības.

Papa Kartari Joga – nelabvēlīgas planētas abās pusēs no apskatāmās planētas vai mājas (12 un 2. mājā). Piemēram, Saturns 9. mājā un Marss 11. mājā sabojās 10. mājas īpašības. Papa Kartari joga astroloģijā rada nelabvēlīgu ietekmi dzimšanas kartē vai Muhurtā un šīs jogas dēļ nebūs iegūstami labie rezultāti konkrētajā mājā.

Translate »