Trešā nodarbība

12 horoskopa zīmes D-1, 27 zvaigznāji (Nakšatras), Drekkanas D-3, 108 Navamšas D-9, 96 Kakšajas D-8

Ar Pančangas kalendāra Navamšas tabulām Om-1 (29 lpp.), Om-2 (129 lpp.) mācamies izveidot vēdisko horoskopu 2023.g. dienām. Izveidojam tranzītu horoskopu dzimšanas dienai 2023.g. un analizējam ietekmes.
a) 12 zīmes (Raši)
b) 27 zvaigznāji (Nakšatras)
c) 108 Navamšas

Grahu Gočara Navamšā (planētu tranzīts 3°20) vai Nakšatru Padās nozīmē analizēt horoskopa 108 iedaļas. Katru no 12 zvaigznājiem (D-1 Raši 30º) dalot 9 vienādās daļās, iegūstam 108 iedaļas – 3º20, sauktas par Navamšām. Dalītajās kartēs – Vargās, šīs kartes apzīmējums ir D-9. Navamšas pārvalda 7 Grahas, atskaiti sākot no Meša Raši (Auna zīmes), atbilstoši secībai, kā Rašičakrā: Meša, Vrišabha, Mithuna, Karka utt.
Navamša ir tikpat svarīga, kā dzimšanas karte, detalizētāk norādot uz dzīves jomām. Īpaši labvēlīga ir kombinācija, Grahai atrodoties vienā un tajā pašā Raši gan dzimšanas kartē (D1), gan Navamšā (D9). To sauc par Vargottama.
Īpaša uzmanība jāpievērš Grahu Gočarai pa 64 Navamšu (8 Bhava) un 100 Navamšu (12 Bhava), skaitot no dzimšanas Lagnas, Čandra Lagnas (Džanma Lagna) un Sūrjas. Šie aprēķini jau veikti individuālajā kalendārā.

Nokopējiet horoskopus (Raši Čakras) un Navamšas tranzītu tabulas: http://www.panchanga.lv/?page_id=3774

Dzimšanas horoskopā atrodiet, kurā Navamšā novietota Lagna (ascendents). Klasiskajā tekstā Džataka Bharnam netiek precizēts, kuru Lagnu (ascendentu) izvēlēties, tāpēc vēlams apskatīt gan Lagnu (ascendentu), gan Džanma Lagnu (dzimšanas Mēness ascendentu).

1. Dzimšanas rezultāti pirmajā Navamšā:
Cilvēks, kurš dzimis pirmajā Navamšā, ir pazemīgs, uzticīgs (reliģiozs), patiess, uzticīgs savam zvērestam (solījumam) un centīgs (dedzīgs).
2. Dzimšanas rezultāti otrajā Navamšā:
Otrajā Navamša Raši dzimis cilvēks bauda un tērē sava tēva bagātību, uzvar cīņās un mīl dejojošas sievietes (dejotājas).
3. Dzimšanas rezultāti trešajā Navamšā:
Trešajā Navamšā dzimušā sieva “tur viņu zem papēža” (tas ir, dominē pār viņu), viņam nav bērnu, nav sēklas (spermas), viņam ir maģiskas (pārdabiskas) spējas, viņš zina kara mākslu (kauja, cīņa).
4. Dzimšanas rezultāti ceturtajā Navamšā:
Ceturtajā Navamša Raši dzimušam cilvēkam ir daudz sievu, viņš ir izskatīgs, cieņas vērts, īpaši mīl spēlēties ūdenī, apveltīts ar bagātību un īpašumiem, un viņš ir karaļa kalps.
5. Dzimšanas rezultāti piektajā Navamšā:
Piektajā Navamšā dzimušam cilvēkam ir daudz draugu, viņš ir karaļa ministrs, laimīgs, pateicoties draugiem un tuviem cilvēkiem (radiniekiem), sasniedz lielu slavu un autoritāti.
6. Dzimšanas rezultāti sestajā Navamšā:
Sestajā Navamšā dzimis cilvēks uzvarēs ienaidnieku, būs karavīrs, iegūs tuvus draugus un kļūs par nodokļu ierēdni.
7. Dzimšanas rezultāti septītajā Navamšā:
Septītajā Navamšā dzimis cilvēks visur nodibina savu kārtību un kļūst par karali vai ģenerāli.
8. Dzimšanas rezultāti astotajā Navamšā:
Cilvēkam, kurš dzimis astotajā Navamšā, ir progresīvs (brīvs) domāšanas veids, viņš ir slavens, pacietīgi tērē bagātību, dusmojas un saņem nepatikšanas un sāpes ļaunu cilvēku dēļ.
9. Dzimšanas rezultāti devītajā Navamšā:
Devītajā Navamšā dzimušajam ir ilgs mūžs, dzīvespriecīgs raksturs, viņš ir strādīgs, laimīgs, izglītots, ar zināšanām un reliģisko domāšanu, sabiedrībā cienīts.

Otrais uzdevums: Atrodam gada spēcīgāko dienu Akšaja Tritja.
a) Atrodam Saules eksaltācijas zīmi Aunā (Sūrja Uča Mešā)
b) Saule zīmē atrodas 30 dienas, gada laikā izejot caur visām 12 zīmēm. Atrodoties Auna zīmē vienu mēnesi, Saule 2,5 dienas satiekas ar Mēnesi, kas 12 zīmes apceļo 30 dienu laikā. Atrodam dienas, kad Mēness atrodas Vērša zīmē eksaltācijā (Čandra Uča Vrišabhā)

Mēness astotajā mājā > 64 Navamša un 12 mājā > 100 Navamša

Planētas astotajā mājā > 64 Navamša un 12 mājā > 100 Navamša

Mritju Bhaga / Nāves grāds

Mritju bhaga tulkojumā nozīmē nāves vagīna. Astroloģiski tie ir noteikti grādi horoskopā, kas nes “nāves” enerģiju un ir uzskatāmi par nelabvēlīgiem. Lai labāk izprastu, kādu ietekmi dos mritju bhaga, ir jāņem vērā, ka ar vārdu “nāve” astroloģijā tiek apzīmēti astoņi “nāves” veidi: 1) posts, 2) sāpes, 3) bailes, 4) kauns, 5) slimība, 6) ierobežojumi, 7) apvainojumi un 8) fiziska nāve (mritju).

Plašāk par Mritju Bhaga: Mritju Bhaga
2023.g. mēnešu kalendārs ar Mritju Bhaga laikiem visām planētām: 2023.g. nelabvēlīgie laikposmi

Translate »