2023.g.

2023. g. kalendāri latviešu un krievu valodā decembrī nopērkami Jogas veikalā “Rudra”, Skolas ielā 31. Kalendārā pievienoti 13 mēneši, līdz 2024.g. janvārim ieskaitot.

Saules-mēness-Kalendars-2014-Om-1-dece_Lat

Pančangas kalendāri 2023

Om-2 kalendārs pamatā ir saglabājis iepriekšējo gadu izskatu un saturu, papildinot to ar Ravi Jogu (atceļ nelabvēlīgās Vara-Nakšatra Jogas) un Mritju Bhagu laikiem visām 12 diennakts Lagnām. Om-1 kalendārs papildināts ar vēdiskajiem svētkiem, nakšatru padu sākumskaņām un TaraBalu atbilstoši dzimšanas Nakšatrai (plašāks apraksts šeit).

Vēdiskie svētki un nakšatru skaņas Om-1 kalendārā

Om-1 kalendārā ir norādīti visi svarīgākie un populārākie vēdiskie svētki un vratas (garīgās prakses, askēzes), kas visa gada garumā atspoguļo enerģētiski spēcīgākos laika posmus. Vēdisko svētku un vratu apraksti un skaidrojumi atrodami grāmatā “Pančanga. Vēdiskie svētki”. Om-1 kalendārs ir papildināts ar nakšatru padu skaņām, kas ikvienam ļauj noteikt valdošās skaņas attiecīgajā dienā. Tas palīdz piemeklēt enerģētiski atbilstošu skaņu, piemēram, nosakot jaundzimuša bērna vārdu, vai arī izvēloties jaundibināmai organizācijai nosaukumu utt.

Vārda piešķiršana jeb Nama karana

Neviens šajā pasaulē nav bez sava vārda. Katram no mums tāds ir. Vēdiskajā kultūrā vārdam un tā atbilstībai ar attiecīgā cilvēka enerģētiku piešķīra ļoti lielu nozīmi. Šī pieeja līdz mūsdienām ir saglabājusies Indijā, un šobrīd tā sāk rast savu pielietojumu arī citur pasaulē. Vārda piešķiršanai ar muhurtas palīdzību tiek piemeklēts atbilstošs laiks, astroloģiski tiek izvēlēta piemērota vārda sākuma zilbe, burtu skaits utt, kā arī tiek noturēts speciāls vārda piešķiršanas rituāls – Nama karana. Cilvēka vārds ir skaņa. Cilvēks šo skaņu asociē un attiecina uz sevi. Tāpēc, ir svarīgi, lai šī skaņa, kas pavada viņu visu mūžu, atbilstu šī cilvēka enerģētikai, nevis konfliktētu ar to. Tas, protams, nav izšķirošais faktors likteņa veidošanā, taču, tam nenoliedzami ir savs svars. Liela daļa cilvēku, vienkārši pieņem savu vārdu kā faktu, pat neaizdomājoties vai tas viņiem atbilst vai nē. Dažreiz, savukārt, cilvēkam ir kāda neizskaidrojama emocionāla pretestība savam vārdam, tas nepatīk, reizēm pat līdz tādai pakāpei, ka cilvēks galu galā maina savu vārdu uz kādu citu. Tam visam ir savs pamats – cilvēka enerģētika pieņem vai atgrūž skaņu (enerģētisko vibrāciju), kas veido viņa vārdu. Tāpēc ir tik svarīgi cilvēka vārdu pieskaņot viņa enerģētiskajam laukam. Visizplatītākā pieeja vārda noteikšanai ir pirmās zilbes piemeklēšana atbilstoši nakšatru padu skaņām. Katrai nakšatras padai atbilst noteikta skaņa sanskritā. Kurā no šīm nakšatru padām dzimšanas horoskopā atrodas Čandra (mēness), tā skaņa arī ir visatbilstošākā šim cilvēkam. Taču, jāņem vērā, ka daļa sanskrita skaņu ir tādas, ar kurām latviešu valodā grūti iedomāties cilvēka vārda sākumu, piemēram, “čha” (nakšatras Ardra ceturtā pada). Tādā gadījumā, tiek izmantotas šīs pašas nakšatras pārējo padu skaņas. Citas nakšatras, pat tieši blakus esošās, nav piemērojamas.

Laiki, kad mainās Nakšatru Padas, atrodami kalendāra 31.lpp.

Raši Čakra un Lagnu laiki / Horoskops un ascendenta laiki

Kalendārā Om-1 katram mēnesim pievienoti pirmdienu horoskopi ar planētu grādiem, atrašanos Nakšatrās un Navamšās. Diennaktīm norādīti 12 Lagnu sākuma laiki, sniedzot iespēju plānot Muhurtu atbilstoši Planētu izvietojumam 12 Bhavās (mājās). Dienas nelabvēlīgākā ietekme ir Mangal (Marss) astotā mājā. Šīs stundas apvilktas ar sarkanu līniju, atzīmējot ar Ma 8. 
Diena sākas ar Lagnu (ascendentu), kurā atrodas Sūrju (Saule). Tabulā atzīmēts ar gaiši oranžu toni, ierāmētu sarkanā līnijā Sy – Lagna saullēktā. Sūrja maina zīmi (Sūrja Sankranthi) mēneša vidū, pārejot nākamajā zīmē, attiecīgi mainot Lagnu, ar kuru sākas diena.

[1] Nakšatras ir 27 zvaigžņu kopas uz zodiaka, kurām katrai ir četras daļas jeb padas (plašāks apraksts šeit).

Translate »