Katru no 12 zvaigznājiem (D-1 Raši 30º) dalot 9 vienādās daļās, iegūstam 108 iedaļas – 3º20, sauktas par Navamšām. Navamša burtiski nozīmē “devītā iedaļa”. Dalītajās kartēs – Vargās, šīs kartes apzīmējums ir D-9. Navamšas pārvalda 7 Grahas (planētas), atskaiti sākot no Meša Raši (Auna zīmes), atbilstoši secībai, kā Rašičakrā (12 zīmju horoskopā): Meša (Auns), Vrišabha (Vērsis), Mithuna (Dvīņi), Karka (Vēzis) utt.
Navamša ir tikpat svarīga, kā dzimšanas karte, detalizētāk norādot uz dzīves jomām. Īpaši labvēlīga ir kombinācija, Grahai (planētai) atrodoties vienā un tajā pašā Raši gan Natālajā kartē (D1), gan Navamšā (D9). To sauc par Vargotama. Dzimšana Vargotama Lagnā tiek uzskatīta par ļoti laimīgu un panākumus nesošu, Vargotamas Grahas (planētas) ir ļoti spēcīgas, sniedzot labvēlīgus rezultātus, ja tās neieņem nelabvēlīgas zīmes. Navamša ir vienāda ar vienu devīto Raši (Zīmes) daļu vai vienu Nakšatra-padu (zvaigznāja viena ceturtā daļa)
1., 4. un 7. Raši (zīmes) Navamšas pārvaldnieki pārstāv Devu (“Dievišķās būtnes” un konstruktīvos spēkus); personas, kas dzimušas ar kādu no šīm Navamšām, atrodoties Lagnā (ascendentā), ir dāsnas, reliģiozas, bagātas, spēcīgas un ietekmīgas. Personas, kas dzimušas 2., 5. vai 8. Navamša Lagnā, kuru pārvaldnieki pārstāv Naras (“Cilvēki” un viņu centieni), parasti ir laipni, labsirdīgi, nodarbojas ar cilvēku labklājību un ir pazīstami; un 3., 6. vai 9. Navamša Lagnā, kuru pārvaldnieki pārstāv Rakšasas (“Dēmoniskas būtnes” un ļaunos spēkus), ir savtīgi, nežēlīgi, vardarbīgi, destruktīvi un tiem piemīt daudzas negatīvas īpašības. Turklāt Lagna-Raši (Ascendenta zīme) un Lagna-Lord (Ascendenta pārvaldnieks/saimnieks) Navamšas horoskopā nedrīkst būs saistīts vai ieņemt 6., 8. vai 12. Bhavu (māju), kā arī 6., 8. vai 12. Raši horoskopa pārvaldniekiem nevajadzētu būt saistītiem ar Navamšas Lagnu (ascendentu), vai tā pārvaldnieku/saimnieku.
Raši Čakra ar Nakšatrām, Padām / 108 Navamšu grādiem
Bhavu nozīmes D1 & Navamšā D9
1 Bhava – tas, ar ko cilvēks sevi asociē, personas psihotips, viņa raksturs un izskats. Iedzimti talanti, prasmes, aizraušanās, kuras viņš pats var nepamanīt, bet citi cilvēki tos novērtē. Kaut kas tāds, kas cilvēkam nāk viegli. Bieži vien viņš nenovērtē savus panākumus šajā virzienā, jo viņš nepieliek pūles, neapzinās.
2 Bhava – personas runa, noslēpumi, personas ģimene, dzīvesbiedra dzīves ilgums. Sākotnējie resursi un skaidra nauda, ģimenes bagātība, audzināšana, personiskās īpašības, intereses. Viss, ar ko dzimušais ieiet pilngadībā.
3 Bhava – rokas, prasmes un enerģija, dvēseles uzdevums un vēlmes. Tas, kas kavē Dharmu, centieni uzturēt attiecības, partnera tēvs. Kārdinājumi, kas novērš mūsu uzmanību no mūsu Dharmas apzināšanās.
4 Bhava – māte, ģimene, izglītība. Cilvēka emocionālā sfēra, iekšējas laimes izjūta, mentālā veselība. Spēja piedzīvot prieku un emocionālu gandarījumu, emocionālā stabilitāte.
5 Bhava – personas talanti un intelektuālās spējas, kas viņam piemīt. Vēlamā darbības joma. Tās spējas, kuras viņš sevī attīsta ar smagu darbu.
6 Bhava – krīze partnerībā, konflikti un ienaidnieki, mīļākie, veselības jautājumi. Izaicinājumi, ko pasaule piedāvā cilvēkam. Kaut kas tāds, ar ko var cīnīties un uzvarēt. Attīstības iemesls.
7 Bhava – partneris, viņa raksturs, īpašības, vēlmes un tieksmes. Vispārēja labklājība laulībā, spēja izveidot ilgstošas un noturīgas attiecības.
8 Bhava – dēļ kā cilvēks var nogriezties no pareizā ceļa. Partnera nauda, aizdevumi, laulības ilgums, neparedzētas situācijas, personas ārpuslaulības attiecības. Kārdinājumi, kas novērš cilvēka uzmanību no viņa Dharmas apzināšanās.
9 Bhava – personas talanti, kas viņam jāattīsta. Vēlamā darbības joma. Tie talanti, kas attīstās ārēju situāciju ietekmē.
10 Bhava – personas statuss, darbība, kā nopelna iztiku. Kas palīdz vai kavē cilvēka misijas izpildi. Darbību būtība, instrumenti, ieradumi, iedvesmas avots.
11 Bhava – iespējas, peļņa, partnera intelektuālās spējas, radinieki un draugi. Mantojumi, dāvanas, pūrs, laulības vai dzimumakta materiālie rezultāti.
12 Bhava – visneaizsargātākā vieta cilvēka psihē, kur zaudē savu enerģiju, ierobežojumi. Veids, kā reaģē, pārvar krīzes situācijas un stresu, seksuālās attiecības laulībā. Planētas 12. mājā parādīs veidu, kā cilvēks izvēlas rīkoties biedējošās un noslēpumainās situācijās.
Grahu (planētu) raksturīgās iezīmes
1. Sūrja – Sy (Saule) – (i) tēvs, valdnieks, priekšnieks (ii) statuss dzīvē, vara pār citiem, valsts iestāde vai amatpersona, uguns, (iii) atmans, dživa, ahamkara, racionālais prāts.
2. Čandra – Ch (Mēness) – (i) māte, (ii) sabiedriskums, publiskums, šķidrumi un ūdens (iii) apziņa, emocijas, sajūtas.
3. Guru – Gu (Jupiters) – (i) vīrs (sievietei), bērni, garīgais skolotājs, (ii) pārticība, finanses, attīstība un paplašināšanās, laime, veiksme un žēlsirdība, tradīcija un reliģija (iii) dharmiskums, reliģiskā uztvere.
4. Rāhu – Ra (ziemeļu mezgls) – (i) vectēvs no tēva puses, zagļi (ii) nediagnosticējamas slimības, apmātība, ārzemju ceļojumi un dzīve ārzemēs, pēkšņi notikumi, neīstums, azartspēles, saindēšanās, tehniskā izglītība (iii) psihiski traucējumi.
5. Budha – Bu (Merkurs) – (i) jaunieši, tēvocis no mātes puses (ii) bērnība, izglītība un apmācība, runa, tirdzniecība, pielāgoties spēja, (iii) intelekts.
6. Šukra – Sk (Venēra) – (i) sieva (vīrietim), laulātais (jebkurš no partneriem), mīļotā sieviete, jaunas sievietes (ii) laulība, ģimene (kā laulāto attiecības), bagātība, māksla, skaistums un greznumlietas, automašīna, kaisle un intīmās attiecības (iii) mīlestība.
7. Ketu – Ke (dienvidu mezgls) – (i) mistiski vai aizpasaulīgi cilvēki, vectēvs no mātes puses (ii) zināšanas, mistiska lietu izpratne, garīgās atklāsmes, nāve, traumas, naids, noliegšana, nezināmas izcelsmes hroniskas slimības (iii) mokša (atbrīvošanās no pārdzimšanu apļa).
8. Šani – Sa (Saturns) – (i) veci cilvēki, kalpi, ārzemnieki (ii) kārtība, stabilitāte, ierobežojumi, grūtības, zaudējumi, nelaimes, vecums, dzīves ilgums, slimības, nāve , (iii) askētisms, viedums.
9. Mangala – Ma (Marss) – (i) jaunākie brāļi un māsas, draugi, ienaidnieki, militārpersonas, jauni vīrieši (ii) drosme, enerģija, fiziskais spēks, traumas, asinis, uguns, policija un armija, ķirurģiskas operācijas (iii) loģika, ahamkara.
Bhavu (māju) raksturīgās iezīmes
Pirmā Bhava [māja], Lagna (ascendents, 1. māja) Thanu Bhava – ķermeņa māja. Personība, raksturs, ego, temperaments un fiziskais ķermenis, ārējais izskats, briesmas ķermenim, dzīvotspēja, dzīvības un veselības saglabāšana, uzvedība un paradumi, patriotisms, dzimtene, fiziskais spēks, prāts, laime un bēdas, veiksme un neveiksme.
Otrā Bhava [māja] Dhanu bhava – bagātības un labklājības māja. Bagātība, nauda, naudas lietas, dārgakmeņi un dārgmetāli, ģimene un ģimenes lietas, maksātspēja, nodrošinātība, apgādājamie, visi ģimenes locekļi, tirgošanās, pirkšana un pārdošana, maiņa, pārtikas un uztura uzņemšanas process, diēta, runa, kustamais īpašums.
Trešā Bhava [māja] Sahadža, Bhratru bhava – brāļu un māsu. Brāļi un māsas, informācija un sakaru līdzekļi, drosme, vīrišķība, jaunākie brāļi un māsas, militārais spēks, armija, ieroči, kalps, sabiedrotais, rokraksts, roku prasmes, ceļojumi uz īsiem attālumiem, vecāku nāve.
Ceturtā Bhava [māja] Matru, Bandhu bhava – mātes un īpašuma māja. Māja, dzīvoklis, nekustamais īpašums, zemesgabals, māte, draugi, jūtas, draudzīgums, visi zemes produkti, visi transporta līdzekļi (automobilis, lidmašīna utt.), pārvadāšana un piegāde, baudas un komforts, apģērbs, vieta kur patverties, kaps, bedre, uzticība, radinieki, hobiji.
Piektā Bhava [māja] Putra bhava – bērnu un intelekta māja. Bērni, izglītība, intelekts, biznesa spējas, spekulācijas, zināšanas un prāta spējas, zinātne, profesija, sekotāji, padomi, intuīcija un atjautība, morāles likumi, izklaides, tālredzība, mantras, Jogas un garīgās prakses, mīlas jautājumi, politiskā gudrība, sports, radošās spējas, investīcijas.
Sestā Bhava [māja] Ari, Roga, Ripu bhava – ienaidnieku, slimību māja. Slimības, nelaimes gadījumi, ienaidnieks, oponenti, nelabvēlis, nežēlīgas lietas un attiecības, akūtas saslimšanas, brūces, kārpas, rētas, audzēji, čūlas, strīdi, sports, rūpes un raizes, bailes, bēdas, neuzticība, aizdomas, tēvocis no mātes, šķēršļi, zagļi, parādi, kalpi vai palīgi, algoti darbinieki.
Septītā Bhava [māja] Juvati, Kalatra, Džaja bhava – partneru, dzīvesbiedru māja. Laulāto attiecības, laulība, seksuālās baudas, ceļojumi, aizbraukšana un atbraukšana, saistība ar ārzemēm, sabiedriskie darbi, diplomātija, vēlmes, komercdarbība, tirdzniecība, bizness, vinnesti azartspēlēs, vīrs un sieva, mīļākais un mīļākā, darījums.
Astotā Bhava [māja] Mritju, Ayur, Randhra bhava – nāves, atdzimšanas māja . Nāve, ilgmūžība, zaudējumi, izdevumi, iznīcināšana, nāvējošs ierocis, trakomāja, briesmas un risks, vaina, izvirtība, ļaunums, apmelošana, nelaimes gadījums, katastrofa, slepeni darījumi, noslēpumi, tradīciju neievērošna, pašnāvība, slepenā dzīve, psihiskie spēki, aizturēšana, mantojums, pensija, attiecību pārtraukšana, kauja, vardarbīga nāve.
Devītā Bhava [māja] Bhagja, Dharma bhava – veiksmes, laimes, tēva māja. Tēvs, reliģija, liktenis, veiksmes un neveiksmes, reliģiskās organizācija, tikums, priekšnieki, garīgie padomdevēji, ceļojumi, sievas un vīra brāļi, priesteri, svētceļnieki, Dievs, laimīgs liktenis, ētika, likums, dievišķā mīlestība, augstākās mācību iestādes, godīgums, mazbērni, medikamenti un zāles, bagātība, pārticība.
Desmitā Bhava [māja] Karma, Karmasthana, Ambara bhava – liktens, goda, karmas māja. Karjera, darbs, amats, nodarbošanās, profesija, amats, aicinājums, tēvs, valdība, aizbildniecība, aizsardzība, slava, gods, cieņa, reputācija, valsts funkcijas, vara, konferences, zīmogs uz pilnvaras, sabiedriskais stāvoklis.
Vienpadsmitā Bhava [māja] Labhja, Aaja, Prapti bhava – ienākumu, laimestu māja. Ieņēmumi un peļņa, pirkumi, laimests, vecākie brāļi un māsas, alga, dažādas rotaslietas, cerības un to īstenošana, bērni vienam no laulātajiem no citas laulības, labklājības uzplaukums, draugi, mājdzīvnieki.
Divpadsmitā Bhava [māja] Vjaija, Mokša bhava – atbrīves, zaudējumu māja. Smags zaudējums, kaut kā samazināšanās, konfiskācija, ilgstoši ārvalstu ceļojumi, apgaismība, apskaidrība, fiziskās baudas, atsvešināšanās, skandāli, nodevība, slimnīca, cietums, izsūtījums, izšķērdība, netikumi, izdevumi, labdarība un ziedojumi, tēva māsas un brāļi (tēvoči un tantes), nabadzība, dzīves beigas, cēlsirdība, pašuzupurēšanās.
Grāmatas par Navamšu
Interesēties un pirkt:
Навамша в астрологии “Издательство Атма”
Навамша в астрологии Шри Пателя с комментариями и примерами Шри Джотиш Акубенс.