astroloģija, kalendārs, muhurta

2023. gada kalendārs

Lasīt grāmatu "Мухÿрта – Астрология выбора благоприятного времени" – B.V.Raman "Muhurta". Tulkojums: Anotolijs Teļicins

Nakšatra (Mēness zvaigznājs)

    1 Ašvini

    Daba – vieglā. Lietas notiek viegli un ātri. Pārvaldošā graha – Ketu, kas saistās ar visa veida sākumu, jo Ke ir tīra radošā enerģija. Šakti – izārstēšana, dziedināšana, pasaule kļūst brīva no slimībām, ātrums, ātra piegāde, piekļuve,

    Labvēlīgi: Ikvienamm sākumiem, lai iegūtu ātru rezultātu, visam, kas saistīts ar medicīnu, darbības ar kustamo īpašumu, pārvietošanās līdzekļiem, zirgi, dzīvnieki, to iegāde, iesēt sēklu, sākt jaunas īslaicīgas lietas, pirkt un pārdot (īpaši labi), mistiskie dzīves aspekti.

    Neabvēlīgi: laulībām, kaut kā beigšanai, piem., lai šķirtos, darbībām ar tālejošu raksturu, emocionāliem notikumiem, kur emocijas sit augstu vilni, īpaši slikti ir dzert alkoholu (var būt smagas sekas), seksam (var būt sekas), nervu sistēmai.

    TaraBala negatīva dzimušiem 1-Ašvini, 22, 24, 26 Nakšatrā 24.st., 13 vidējās, 15 beigu, 17 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Ču, Čei, Čo, Lā

    Deva – Ašvini Kumaras, divi debesu jātnieki, dvīņi, viņu vārdi Dašra (kas sniedz palīdzību) un Nasatja (patiesums). Viņi pārzina visus medikamentus, viņiem ir pārdabiskas spējas ārstēt jebkuru slimību un risināt jebkuru problēmu. Ašvini simbols – Zirga galva, simbolizē gatavību darboties. Pirmā nakšatra rāda sākumu, iesākumu. 2.simbols Zirga rati, kas norāda uz visa veida transportu. Reizēm Ke enerģija ir tik spēcīga un visaptveroša, ka to kļūst grūti kontrolēt, tas var radīt problēmas šajā nakšatrā. Problēmas rodas darot lietas neapdomīgi. Ja lietas apdomā, tad cilvēks pionieris, jaunatklājējs.

    Plašāk par Ašvini

     

    2 Bharani

    Simbols – sievietes seksuālie orgāni. Daba – Ugra jeb cietsirdīgā nakšatras. Deva – Jama (nāves kontrolieris). Saimnieks – Šukra (Venēra). Raši saimnieks Mangals. 

    Labvēlīgi: Spontānām darbībām, riskam, radošām aktivitātēm (dzemdēšanas, dzimšanas funkcija), labi kaut ko izgudrot, ļoti seksuāla nakšatra – labi seksam, ļoti labi ieņemt bērnu, ļoti labi veikt agresīvas, nežēlīgas darbības, labi lai šķirtos, labi lauksaimniecībai, dārzniecībai, apgriezt kokus, krūmus. Labi darbam ar uguni, ieročiem, indēm un ķīmiskām vielām. Labi pirkt gāzes plīti, labi lai pabeigtu kaut ko kas sākts jau sen, labi atcerēties, labas jebkuras darbības, kas saistītas ar bērniem – veikt pārrunas un audzināt, labi askētiskām, ezotēriskām darbībām, labi pabeigt sen iesāktu procesu.

    Nelabvēlīgi: Bīstamība saindēties, nelaimes gadījumi, aizdegšanās, apmānīšana. Neuzsākt ceļojumu, neaizņemties naudu, neder darbībām ar siltām jūtām, nelabvēlīgi mierīgām un miermīlīgām darbībām, nav labi nopietnām operācijām (īpaši kauliem).

    TaraBala negatīva dzimušiem 23, 25, 27 Nakšatrā 24.st., 14 vidējās, 16 beigu, 18 sākuma 8 stundas.   

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Lī, Lū, Lei, Lo

    Plašāk par Bharani

    3 Krittika

    Daba – jaukta, t.i. variē starp asu un maigu. Krittikas pārvaldošā graha – Sy. Deva – Kartikeja – dievišķo karaspēku pavēlnieks, Šivas dēls.

    Labvēlīgi: Operācijām, griezt, amputēt, izņemt, ļoti labi atmest kaitīgus ieradumus, straujām, drosmīgām darbībām ar agresīvu raksturu, dot pavēles, parādīt kādam viņa īsto vietu, nolikt pie vietas, labi spēcīgiem, galīgiem lēmumiem, skandāli, konflikti, attiecību noskaidrošana, strīdi, aizstāvēt cieņu un godu, gatavot jaunus ēdienus, ļoti labi šūt apģērbu, griezt matus, bārdu, taisīt frizūru, viss, kas saistīts ar uguni, piem., dzinēja remonts, ugunskura kurināšana u.c., labi tikt skaidrībā, noskaidrot patiesību, griezt un durt.

    Nelabvēlīgi: Visam, kas ir labi, jebkurai saskarsmei, kontaktiem, sarunām, īpaši atpūtai, visam, kas saistīts ar ūdeni, biznesa sarunām, vispār sarunām, lai nonāktu pie kopsaucēja, jo te viss ir skaidrs kas labs, kas slikts.

    TaraBala negatīva dzimušiem 1, 24, 26 Nakšatrā 24.st., 15 vidējās, 17 beigu, 19 sākuma 8 stundas.     

    Bērna vārda pirmā zilbe:  A, Ī, U, Ai

    Agni ir otrs Krittikas valdošais deva. Agni ir enerģijas simbols, tas padara Krittiku par ļoti enerģisku nakšatru. Agni saistīts ar prāta spēju uzņemt jaunas zināšanas. Tāpēc Krittika saistīta ar zinātkāri un nezināmā izpēti. Krittikas simbols – cirvis, žilete vai jebkāds ass instruments kā asmens vai nazis. Tas saistās ar griešanu, asumu, t.sk.prāta asumu, iedziļināšanos. Krittikas šakti – sadedzināšana, kā rezultāts ir iznīcināšana vai attīrīšana.

    Plašāk par Krittika

    4 Rohini

    Daba – fiksēta, permanentā. Pārvaldošā graha – Ch. Deva – viens no trīsvienības dieviem – Brahma (radītājs), Prajapati. Simboli – rati, vezums, templis, banjan koks, Šakti (enerģijas raksturs) – augšana, radīšana.

    Labvēlīgi: Īpaši labi ko sākt, darbības ar nākotnes ievirzi, sēšana, pārvākšanās uz jaunu dzīves vietu, mājas pamatu likšana; darbīas, kas nostiprina veselību, hronisku slimību ārstēšana, pozitīvu lēmumu pieņemšana, attiecību sākšanai, laulībai un mīlas lietām, seksam; transportlīdzekļa iegādei, kustamā, nekustamā īpašuma iegādei, naudas ieguldījumi; stādīt vai sēt, lai iegūtu labus, noturīgākus un ražīgākus rezultātus; darbībām lai uzlabotu, ceļojumiem; pirkt apģērbu, apavus, Jantru izlikšana, reliģisku būvju celtniecības uzsākšana, kronēšana.

    Nelabvēlīgi: Visām sliktām darbībām, īpaši slikti mirt (veidojas ļoti negatīva karma).

    TaraBala negatīva dzimušiem 2, 25, 27 Nakšatrā 24.st., 16 vidējās, 18 beigu, 20 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  O, Vā, Vī, Vū

    Rohini ir visvaldzinošākā no visām nakšatrām. Rohini piemīt radošais aspekts, spēja piepildīt vēlēšanās (mantojums no Brahmas kā radītāja, rada ko vien vēlās), radīt uzplaukumu, labklājību (līdzīgi kā Lakšmi). Tās simbols – vēršu pajūgs, ko velk divi vērši. Vērsis visās senās kultūrās ir uzskatīts par auglības simbolu. Rohini saistība ar vērsi norāda uz lauksaimniecību, lopiem un citiem aspektiem saistītiem ar materiālo ražošanu. Tās šakti – augšana, attīstība.

    Plašāk par Rohini

    5 Mrigašira

    Daba – maiga. Pārvaldošā graha – Ma. Deva – Soma jeb Čandra. Simboli – brieža galva; šakti – dod piepildījumu, padara dzīvi baudāmu, skaistas acis.

    Labvēlīgi: Īpaši labi pārbraucieniem, ceļojumiem, pozitīviem sākumiem; labi mainīt dzīves vietu vai virzienu; ārstēšana, atjaunojošās procedūras, plastiskās operācijas; iepazīšanās, saskarsme, pļāpāšana, sekss: labi mācīties, gleznot un pārdot gleznas, pirkt datoru vai komunikācijas līdzekļus; vārda došanai, nosaukt, norādīt kādam vietu, nosūtīt; ziedošanas rituāliem.

    Nelabvēlīgi: Īpaši slikti, lai slēgtu (noformētu) laulību, slikti visām agresīvām un aktīvām darbībām.

    TaraBala negatīva dzimušiem 1, 3, 26 Nakšatrā 24.st., 17 vidējās, 19 beigu, 21 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Vei, Vo, Ka, Kī

    Nepastāvīgums, svārstīgums, mainīgums, maigums, jūtīgums, empātija – šīs Ch īpašības izpaužas Mrigaširā. Mrigašira tiek saistīta ar Parvati (Šakti). Tāpēc Parvati īpašības attiecināmas arī uz Mrigaširu – labvēlība, devība, šarms, mainīgums, līdzjūtība, rotaļīgums, prieks. Parvati var būt arī spēcīga, nepiekāpīga, dusmīga un nikna, ja nepieciešams. Mrigaširas simbols – 1) briedis. Tas ir kautrība, biklums, vieglums, trauslums, nepastāvīgums, klejošana. Brieži parasti staigā pa iepriekš paredzamām takām, tāpēc Mrigašira saistās ar noteiktiem ceļojumiem pa ceļu, gaisu utt. Briedis mīl dzīvot gleznainās vietās, arī Mrigašira jūtas labi tikai gleznainā apkārtnē. 2) Somas pilns trauks. Soma – dievu dzēriens, debesu nektārs, kam ir saistība ar mēnesnīcu.

    Plašāk par Mrigašira

    6 Arudra

    Daba – šausmīgā. Pārvaldošā graha – Rahu. Deva – Rudra, kas tulkojas „briesmīgais”, „Rudi sarkanais”, „transformējošais”, sasniegumi caur piepūli dzīvē. Rudra simbolizē sagraujošos un transformējošo Šivas aspektu. Ardras primārā būtība ir „izmaiņas”, un Rudra tieši zina kā to izdarīt.

    Labvēlīgi: Darbības šeit nedos to rezultātu uz ko liek cerības, bet reizēm iznākums var būt pat ļoti labs (jo pārvalda Rahu); labi šķirties, iznīcināt, nobeigt, atbrīvoties no vecā un nederīgā, agresīvām, nežēlīgām darbībām (Rudra – Shiva niknumā), iznīcināt; labi sarežģītām darbībām, ko negribas darīt, un kur ir sevi jāpiespiež;

    Nelabvēlīgi: Pozitīvām darbībām un sākumiem.

    TaraBala negatīva dzimušiem 2, 4, 27 Nakšatrā 24.st., 18 vidējās, 20 beigu, 22 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Kū, Gha, Nga, Čha

    Rudra ved cilvēku uz atbrīvošanos. Simbols – 1) Dimants un 2) Asara. Asaras asociējas ar bēdām, taču, nevis ar bēdu rašanos, bet bēdu izlādēšanos, respektīvi – attīrīšanos. Rudra atbrīvo cilvēku no pagātnes caur vētrainiem notikumiem. Caur vētrainām izmaiņām, cilvēks nonāk pie jaunām lietām, atklāj ko daudz vērtīgāku, iegūst Dimantu. Dimants ir cietākais materiāls pasaulē, tāpēc Arudra nakšatra apzīmē asu, cietu raksturojumu, ar kuru kā ar dimantu var griezt jebkuru metālu. 3) Cilvēka galva, kas saistās ar prātu un mentālo apvalku un uztveres dziļumu. Ardras šakti – spēja pielikt pūles. Tās galvenais jautājums ir sasniegt vēlamo mērķi.

    Plašāk par Arudra

    7 Punarvasu

    Daba – kustīgā. Saistīta (kā bulta) ar visa veida kustībām, virzībām, jo īpaši tām, kas beidzas savā sākotnējā vietā. Pārvaldošā graha – Gu. Tās nosaukums tulkojas: Atkal labs. Deva – Aditi, 12 Aditju (solāro dievību) māte, iegūt bagātību vai mantu, augu atdzīvināšana.

    Labvēlīgi: viena no labvēlīgākajām Nakšatrām, īpaši labi ieņemt un radīt bērnus; ikviens radošs sākums; labi ārstēšanai, biznesam visos aspektos, svarīgiem pirkumiem; labi laulībām.

    Nelabvēlīgi: Aizdot un aizņemties naudu, jo nevarēs atdot.

    TaraBala negatīva dzimušiem 1, 3, 5 Nakšatrā 24.st., 19 vidējās, 21 beigu, 23 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Kei, Ko, Hā, Hī

    Aditi tulkojas – neierobežota, neizmērojama. Viņu attēlo kā pārpilnības, bagātības dievieti. Punarvasu simbols – 1) Bultu pilna maksts. Bulta vienmēr asociējas ar kustību, piepūli, mērķi. Punarvasu bultas nav parastās, bet maģiskās, kas atgriežas pēc misijas izpildes. Tas norāda uz atjaunošanos, reģenerāciju un bezgalīgu sākotni, apli utt. Punarvasu norāda uz drošu atgriešanos no kādas misijas. 2) Māja. Otrs simbols, arī norāda uz drošību. Šakti – iegūt vai atgūt lietas vai mērķus. Tas norāda uz atjaunošanos, arī harmoniju.

    Plašāk par Punarvasu

    8 Pušja

    Daba – vieglā. Tai piemīt kustīga būtība, ātra domāšana, tāpēc Pušja ir laba darbībām, kas pieprasa domu un ķermeņa ātrumu. Tāpēc tā ir viena no labākajām nakšatrām tirdzniecībai un biznesam. Pārvaldošā graha – Šani, Sa. Simbols – govs tesmenis, var “slaukt” dzīvi, ziediņš, aplis, bulta. Šakti – radīt garīgo enerģiju.

    Labvēlīgi: Īpaši labi visām pozitīvām, harmonizējošām darbībām, ceļojumiem; biznesam un juridiskām darbībām, pirkt mājdzīvniekus;

    Nelabvēlīgi: Īpaši nelabvēlīgi laulībām.

    TaraBala negatīva dzimušiem 2, 4, 6 Nakšatrā 24.st., 20 vidējās, 22 beigu, 24 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Hū, Hei, Ho, Dā

    Pušjas nosaukums tulkojas kā barotāja. Tās deva – Brihaspati, devu vadītājs un skolotājs jeb guru. Tāpēc visas Gu īpašības – cēlsirdība, līdzjūtība, priecīgums un optimisms izpaužas caur Pušju. Tai ir trīs simboli: 1) Govs tesmenis, kas dod pienu. Parāda Pušjas barojošo, dodošo dabu. Govs dod pienu ne tikai savam teļam, bet arī citiem. 2) Ritenis, kas saistās ar kustību, jo īpaši laika plūsmu. Attīstība, kas sasniegta noteiktā laikā, Pušja prot pareizi izmantot laiku. 3) Aplis – Pušjas apļveida būtība – pilns mēness, zeme, govs tesmenis. Pušjas šakti – spēja izmantot Brahmas (Visuma radītāja) radošos spēkus.

    Plašāk par Pušja

    9 Ašleša

    Daba – šausmīgā. Tā ir cietsirdīga, asa un draudīga nakšatra. Tāpēc pamatā izpaužas tās negatīvā daba. Tās pārvaldošā graha – Budha, Bu. Saritinājusies čūska (kundalini), kas hipnotizē upuri, Naga. Šakti – saindēt, upura iznīcināsana.

    Labvēlīgi: Agresīvām darbībām; darbs ar indēm; labi teikt “indīgas” runas, apvainot, maģiski ietekmēt, ttikties ar ienaidniekiem, aci pret aci; labi seksam, tantrai, plānot operācijas un veselības atjaunošanu; labi atpūsties.

    Nelabvēlīgi: Slikti aizdot un aizņemties naudu.

    TaraBala negatīva dzimušiem 3, 5, 7 Nakšatrā 24.st., 21 vidējās, 23 beigu, 25 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Dī, Dū, Dei, Do

    Tās nosaukums iespējams cēlies no čūsku dieva/karaļa „Šešas”. Ašlešu var tulkot kā „apskaujošā”, „sevī ietverošā”, „Apvijošā”, „pieguļošā”, „saritinājusies”. Ašlešas deva – Sarpa, Naga, vai pat visa debesu čūsku valstība kā tāda. Simbols – Gredzenā savijusies čūska. Čūska kā simbols apzīmē tās pozitīvo un negatīvo aspektu. Šakti – iedzelt ar indi. Tas saistīts ar asiem, indīgiem, nikniem, ļauniem uzbrukumiem. Bīstama un dabīgi nelabvēlīga daba izpaužas Ašlešā.

    Plašāk par Ašleša

    10 Magha

    Daba – cietsirdīgā. Aktivitāte – aktīvā. Šakti – Ķermeņa atstāšana. Maghu pārvalda Ke. Deva – Pitris (Senči). Spēja pamest ķermeni, nāve.

    Labvēlīgi: Svinīgiem pasākumiem, laulību svinībām (bet ne slēgšanai); demonstrēt sevi, komandēt, dot pavēles; ieņemt amatu, sākt pildīt jauna amata pienākumus, veikt izmaiņаs karjerā, pieteikties, iekārtoties darbā, saņemt palīdzību, iepazīties ar ietekmīgiem cilvēkiem; dalīt prēmijas un apbalvojumus; atcerēties bijušo.

    Nelabvēlīgi: Slikti aizdot un aizņemties naudu; īpaši slikti plānot nākotni.

    TaraBala negatīva dzimušiem 4, 6, 8 Nakšatrā 24.st., 22 vidējās, 24 beigu, 26 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Mā, Mī, Mū, Mei

    Senču pasaule ir cieši saista mūs ar pagātni. Magha saista mūsu šīsdienas dzīvi ar pēcnāves dzīvi. Tās simbols – Tronis, kas saistās ar karaliskumu, dižciltību, statusu, godu, utml. Tronis ir no vecākiem un senčiem mantotie sasniegumi. Magha ir cieši saistīta ar identitātes apziņu – kas mēs esam un kurp dodamies.

    Plašāk par Magha

    11 Purva Phalguni

    Daba – cietsirdīgā. Tās pārvaldošā graha – Šukra (Venēra) Sk. Deva – Bhaga (viens no 12 Aditi – solārajām dievībām), viņu bieži apzīmē par rīta zvaigzni, kam varētu būt saistība ar Venēru, kas ir Purva Phalguni saimnieks.

    Labvēlīgi: Ļoti laba seksam, laulībām, atpūtai, baudām; lai iepazītos, savaldzinātu, seksuālām sarunām; labi kustamā un nekustamā īpašuma iegādei, diplomātiskām pārrunām, salīgt mieru;

    Nelabvēlīgi: Slikti slimot, jo slimības, kas šeit rodas ārstē ilgi vai vispār neārstē, jāpievērš uzmanība veselībai; domāt un plānot; sarunām intelektuālā līmenī.

    TaraBala negatīva dzimušiem 5, 7, 9 Nakšatrā 24.st., 23 vidējās, 25 beigu, 27 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Mo, Tā, Tī, Tū

    Bhaga tulkojas – bauda, prieks. Bhaga saistīta ar atpūtu, relaksāciju, izbaudīšanu, seksuālo kaisli un laulības laimi. Bhaga saistīta ar vieglu un komfortablu un luksus dzīvi. Visas šīs īpašības sevī uzsūc arī Purva Phalguni nakšatra. Simbols – Gultas jeb dīvāna priekšējās kājas. Dīvāns nevis nakts gulēšanai, bet pēcpusdienas atpūtai un laiskošanai. Atpūta, atslābināšanās, kas dod impulsu radošām aktivitātēm. Purva Phalguni saistās ar augošu vīģes koku, un norāda uz auglības potenciālu un reģenerāciju. Aktivitāte – līdzsvarotā. Līdzsvaro radošumu ar relaksāciju, agresiju ar maigumu. Šakti – radīšana, atjaunošana. Saistīta ar vīrišķo un sievišķo. Tās mērķis ir ģimenes radīšana.

    Plašāk par Purva Phalguni

    12 Uttara Phalguni

    Daba – fiksētā jeb permanentā. Pārvaldošā graha – Sy. Deva – Arjaman (viens no 12 Aditji, solārajām dievībām), dod pārticību, bagātības uzkrāšana.

    Labvēlīgi: Ļoti labi seksam, laulībai; labi veidot organizācijas, radīt sabiedrības; īpašuma pirkšana – pārdošana, svinīgās ceremonijas, uzvilkt pirmo reizi apģērbu; labi karjerai, diplomātiskām attiecībām; Pujas, ziedojumi, rituālās darbības.

    Nelabvēlīgi: Slikti attiecību skaidrošanai un darbībām ar naudu.

    TaraBala negatīva dzimušiem 6, 8, 10 Nakšatrā 24.st., 24 vidējās, 26 beigu, 1 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Tei, To, Pā, Pī 

    Arjaman atbild par aizbildniecību, laipnību, pakalpošanu (izdarīt pakalpojumu). Tāpēc Uttara Phalguni saistīta ar palīdzības sniegšanu vai saņemšanu. Arjamans ir labvēlīguma un viesmīlības iemiesojums, tas padara Uttara Phalguni par kulturālu, sociālu un civilizētu nakšatru, saistīta ar etiķeti un sociālu grāciju. Simbols – Gultas 2 aizmugurējās kājas. Otrs simbols ir vīģes koks gatavs augļu došanai, auglībai. Šakti – uzkrāšana un uzplaukums gan caur savu ģimeni, gan laulību.

    Plašāk par Uttara Phalguni

    13 Hasta

    Daba – viegla un kustīga, kas dabiski izriet no Hastas jautrās un vieglās būtības. Hastas vieglums un kustīgums var izpausties caur domām un rīcību. Pārvalodšā graha– Čandra. Deva – Savitar, tulkojumā „tas kurš pamudina” vai arī „Austošas saules pirmie stari”, iegūt to ko vēlamies un ielikt to mums rokās.

    Labvēlīgi: darbam ar rokām, meistarot, “urbināties”, labvēlīgi svarīgiem mājas darbiem, remontēt, labot ar rokām, atdot lietas remontā, darbībām, kuru mērķis ir saglabāšana un ilglaicīga turpināšana; Labi trenēt roku darba iemaņas, mājsaimniecības darbiem, kas prasa augstu meistarību un kvalifikāciju, pirkt lietas, ko saliek vai lieto ar rokām, piem., konstruktoru, puzli, instrumentu; stādīt un sēt; visiem biznesa veidiem, pirkt – pārdot, tikšanās, kur jāpaspiež roka; sporta spēles, spēles ar bumbu, spēlēties; laulībām, audzināšanai, visam, kas saistīts ar bērniem; ceļot un mainīt dzīves vietu; zagt, attiecību skaidrošanai ar spēka pielietošanu, kauties, darbībām, kuru mērķis ir pakļaušana, piem., dresēt suni; labi ezotērām aktivitātēm.

    Nelabvēlīgi: Seksam, jebkurām darbībām, ko parasti dara naktīs; atpūsties.

    TaraBala negatīva dzimušiem 7, 9, 11 Nakšatrā 24.st., 25 vidējās, 27 beigu, 2 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Pū, Ša, Na, Tha

    Kā pamudinošais Savitar ir tas, kas dod dzīvību, tāpēc Hasta palīdz bērna dzimšanai. Pirmie saules stari simbolizē atmošanās potenciālu, kā modinātāja zvans gan fiziskajā, gan garīgajā izpratnē. Savitars ir jautrs, rotaļīgs, iesaistās trikos, spēlēs, atrakcijās. Tāpēc Hasta saistīta ar visa veida sportu, arī prāta spēlēm. Savitar ir veikls trikos, azartspēlēs, melos un krāpšanā, pat laupīšanā (Savitaram viena no Sy izpausmes formām, par kuru daudzi nemaz nezina). Savitar ir ļoti prasmīgs rokdarbos, visā ko dara ar rokām. Kopsummā Savitar padara Hastu par jautru un saulainu nakšatru, kas liek labi justies un iesaista radošās aktivitātēs. Hastai ir 3 simboli: 1) plauksta ar 5 izplestiem pirkstiem, saista ar likteni, ko var nolasīt no plaukstas. Tāpēc Hasta saistīta ar hiromantiju, un arī astroloģiju. Tāpat Hasta saistīta ar lietām, ko dara ar rokām. 2) Sažņaugta dūre – saistīta ar trikiem, manipulāciju, arī slepenību, nespēju ļaut lietām brīvi notikt. Pozitīvā nozīmē – spēks caur vienotību. Sadarbības simbols, taču nevis caur draudzību, bet izdevīguma sadarbību bez uzticēšanās. 3) Reti lietots simbols – podnieka ripa. Norāda uz darbu ar rokām. Ripa, kas griežas arī simbolizē laika ritējumu. Hasta var būt ļoti pieķērusies precīziem laikiem, punktualitātei utml. Hastas šakti – iedod rokās vēlmju objektu. Tas tiek iedots caur cilvēka prasmēm un iemaņām.

    Plašāk par Hasta

    14 Čitra

    Tās daba – maiga, pārvaldnieks – Mangal (Marss). Deva – Višvakarma – debesu arhitekts jeb radīšanas strādnieks, Maijas (ilūzijas) adepts, viņš rada un maina iluzoro pasauli, viņš ir īsts radīšanas meistars.

    Labvēlīgi: Īpaši labi visam, kas saistīts ar celtniecību un nekustamo īpašumu, uzlabošana un pilnveidošana, piem., remonts, dizainu, interjeru, pirkt mēbeles, tapetes, dāvināt dārglietas, dārgakmeņus; lai izgudrotu vai izdomātu (būs fantastiski rezultāti); visam, kas saistīts ar mehānismiem un tehniku, remontēt mašīnu vai nodot remontā; visu veidu mākslām, izdomāt un plānot un rīkot izklaides pasākumus un tusiņus; visiem jogas aspektiem; enerģija lai iepazītos, visam, kas saistīts ar pretējo dzimumu; taisīt ēst, ghī, gatavot zāles; labi darba intervijai, ja vēlaties atstāt iespaidu.

    Nelabvēlīgi: Precībām, jo pēc tam partneri var ieraudzīt pavisam citā gaismā; nelabvēlīgs laiks, lai tiktu ar kaut ko skaidrībā, jo būs grūti izprast lietu patieso būtību.

    TaraBala negatīva dzimušiem 8, 10, 12 Nakšatrā 24.st., 26 vidējās, 1 beigu, 3 sākuma 8 stundas.  ,

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Pei, Po, Rā, Rī

    Čitra tāpēc arī ir prasmīga mākslās, arodos, dizainā, arhitektūrā, skaistuma lietās un proporcijās. Čitra ir arī ilūziju meistars. Višvakarma gan draugos ar visiem, bet ne ar vienu neiet aliancē. Tāpat arī Čitrai ir nenosakāma kategorija – ne laba, ne slikta, ne svēta, ne dēmoniska. Višvakarma rada, bet neatbild par tālākām sekām, ko dod viņa radītās mantas. Viņš uzbūvēja arī Pandavu pili, kas noveda pie kara starp Pandaviem un Kauraviem. Čitras simbols – 1) liels, spožs dārgakmens. Čitras dārgakmens ir veidojies miljoniem gadu, un tagad ir noslīpēts līdz perfektumam. Čitra nosaka kādai jāizskatās lietai galu galā – gan vismazākajam sīkumam, gan galaktikām. 2) pērle. Pērle rodas no austeres. Tāpēc Čitra saistīta ar mistisku esenci, kas balsta radošumu. Čitra var radīt brīnišķīgas lietas it kā no nekā. Čitra ļauj ieraudzīt arī zināšanu un garīgās pērles. Čitras šakti – Goda un nopelnu uzkrāšana. Tas notiek caur grūtu darbu un saskaņā ar visuma likumiem.

    Plašāk par Čitra

    15 Svati

    Daba – kustīgā. Pārvaldošā graha – Ra. Tās devas ir – (1) Vaiju, kas nozīmē kustību un pārmaiņas. Cilvēciskā un sociālā plānā Vaiju īpašības izpaužas caur Vaiju dēlu Hanumanu: spēks, morāle, ētika, godīgums, atjautība, mērenība, savaldība, inteliģence, gudrība, lojalitāte, kalpošana bez ego dominances. Šīs visas īpašības var attiecināt arī uz Svati. (2) Svati saistīta ar Sarasvati, mūzikas un mācīšanās dievieti, tas saista Svati ar visa veida mācīšanos – materiālo, filozofisko un garīgo.

    Labvēlīgi: Labi visam, ko simbolizē sēkla vai asns, jo sēkla iesēta šeit uzdīgs un dos ražu, labi visam, kas saistīts ar biznesu, ļoti labi pārdot (var arī pirkt, bet vislabāk ir tieši pārdot), labi sākt lietas, kur cerat, ka tās dos rezultātu (bizness), labi sākt reklamēties, mācības, tusiņiem, prezentācijām, jubilejām, pirmizrādēm, iepazīstināt citus ar kādu jūsu draugu, visam, kur ir daudz ļaužu, darīt to, par ko jūs gribētu, lai uzzina pēc iespējas vairāk cilvēku, gūt slavu, kļūt slavenam; labi naudas transakcijām, diplomātiskām kompromisu sarunām, lai vienotos, mierīgām sarunām.

    Nelabvēlīgi: Īpaši slikti ceļojumiem, konfliktēt, jo visdrīzāk zaudēsiet, ja laulāsies, tad laulība būs nestabila.

    TaraBala negatīva dzimušiem 9, 11, 13 Nakšatrā 24.st., 27 vidējās, 2 beigu, 4 sākuma 8 stundas. 

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Rū, Rei, Ro, Tā

    Svati simbols ir auga dzinums plandošs vējā. Nemierīgums, spēja adaptēties, veiklība, klejošana ir Svati īpašības no šī simbola. Tiekšanās uz patstāvību un spēku, tāpat kā augs tiecas nostiprināties un augt. Vējš, kas planda augu nav vētra, bet patīkama brīze. Taču, ja nepieciešams Svati var pastiprināt savu vēju un piemērot spēku mērķu sasniegšanai. Svati otrs simbols ir Zobens. Arī izdīgušais augs var kļūt spēcīgs, arī ass kā žilete vai pat zobens. Svati trešais simbols ir korallis. Korallis aug pats no sevis, tāpat Svati radošums izceļas no viņas pašas. Svati šakti – izklīst kā vējam. Tas dod transformāciju.

    Plašāk par Svati

    16 Višakha

    Daba – jauktā (gan maigās, gan cietsirdīgās īpašības). Pārvaldošā graha – Guru (Jupiters), Gu. Višakai ir 2 dievības – Indra un Agni. Indra – pusdievu vadonis ir mērķtiecīgs un ofensīvs, kas vienmēr cīnās līdz sasniedz savu mērķi, dod spēku iegūt daudz un dažādus augļus dzīvē.

    Labvēlīgi: Kara pieteikšanai un karadarbībai, lai ātrāk uzvarētu, kkonkurences cīņai, piem., konkurss uz amatu vai projektu; pilnīgai uzvarai, panākumiem, sasniegt rezultātu, ddarbībām, kas vērstas uz mērķa sasniegšanu, pparādīt savu spēku un varenību, lieliem projektiem, kas prasa milzīgu enerģiju; apbalvot, ceremonijām. mīlas lietām (sekss); strīdēties un noskaidrot attiecības, sodīt publiski.

    Nelabvēlīgi: Laulāties, jo tad būs karš; doties ceļojumā, jo var nākties visu laiku ar kādu karot; nav labi miermīlīgām darbībām.

    TaraBala negatīva dzimušiem 10, 12, 14 Nakšatrā 24.st., 1 vidējās, 3 beigu, 5 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Tī, Tū, Tei, To

    Reizēm viņa mērķi nemaz nav dievišķi un viņš iekuļas nepatikšanās. Višaka mēdz uzņemties neveselīgus mērķus un nonākt līdz tiem apšaubāmos veidos. Višaka cilvēki parasti meklē sev pozīciju, amatu, kas dod varu un baudas. Agni uguns dievs pārstāv enerģiju. Pateicoties Agni, Višakai ir spējas pielikt neiedomājamas pūles, lai sasniegtu savu mērķi. Pozitīvā ziņā enerģija var izpausties drosmē, apņēmībā un smagā darbā virzītiem uz sasniegumiem. Negatīvā ziņā Uguns var sadedzināt un iznīcināt. Višakhas simbols – izdekorēta arka. Parasti dekorēta no lapām kā laulību ceremonijās Indijā. Višakai saistība ar laulību. Tā ir arī triumfa arka, kas simbolizē kādas lietas beigas, un jaunu sākumu. Višakhas šakti – sasniegt daudz un dažādus ieguvumus, pieaugumus.

    Plašāk par Višakha

    17 Anuradha

    Daba – maigā. Pārvaldošā Graha – Sa. Nosaukums – sekojoša Radhai (Višakhai) jeb „vēl viena Radha”, ko saista ar „sekojošu veiksmi”. Anuradhas deva – Mitra (viens no 12 Aditjiem, solārajām dievībām). Lotosa zieds, arka, cilvēku rinda, kas stāv pie murti, lai upurētu, cieņa un pārpilnība.

    Labvēlīgi: Draudzīgām attiecībām starp cilvēkiem, kolektīvām darbībām; pasākumiem, kur piedalās cilvēku grupa(s); jogai, zinātniskai darbībai, lai kaut ko saprastu; biznesam, ceļošanai; draudzībai un ar kādu iepazīties (neseksuālām attiecībām), saskarsmei, slepenām, slēptām darbībām, domāt par kaut ko un pieņemt lēmumu, naudas transakcijām; vienvirziena izbraukšanai uz ārzemēm; ārstniecībai, labi sākt ārstēt; simbolizē sekošanu. Iesvētības, kristības utml., lai iestātos rindā.

    Nelabvēlīgi: Laulībai, konfliktiem, uzsākt kādas svarīgas lietas, piem., biznesa nodibināšana, veikala atvēršana.

    TaraBala negatīva dzimušiem 11, 13, 15 Nakšatrā 24.st., 2 vidējās, 4 beigu, 6 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Nā, Nī, Nū, Nei

    Mitra tulkojumā nozīmē draugs. Saistās ar draudzību, labo ticību un sirsnību. Tas piešķir Anuradhai bezrūpību, siltumu, līderību, draudzīgumu, izpalīdzību un optimismu. Anuradhas viens no simboliem ir Lotoss, uz lotosa parasti attēlo Sarasvati, kas ir zināšanu un mūzikas dieviete. Tas piešķir Anuradhai tendenci uz mūziku un zināšanām. Otrs Anuradhas simbols ir triumfa arka izpušķota lapām, simbolizē uzvaru. Tās trešais simbols ir zizlis, kas vienmēr bija varenības un pasargāšanas simbols. Tas saistīts ar zināšanām un mācīšanos, un zināšanu uzturēšanu, kā arī saistību ar Visuma spēkiem. Anuradhas šakti – „Radha šakti” – pielūgsmes spēks, ziedošanās.

    Plašāk par Anuradha

    18 Džještha

    Daba – šausmīgā. Tā ir cietsirdīga, asa un draudīga nakšatra. Pārvaldošā graha – Budha (Merkurs), Bu. Deva – Indra, devu priekšnieks. Simbols – auskars, lietussargs. Cilvēks, kam ir pieredze un vara, agresija; izcelties, iekarot un būt drošsirdīgam kaujā, kļūt par varoni.

    Labvēlīgi: Labi karadarbībai, agresīvām darbībām, kādu iegāzt, spīdzināt, pratināt, slepenām darbībām, spiegošanai, veidot shēmas, kombinēt, izrēķināties, atriebties, rast kompromisu, balansu, kaut ko nosvītrot un sākt no jauna, sākt kontrolēt, demonstrēt savu spēku un varu, sodīt, pārņemt iniciatīvu savās rokās; uzņemties atbildību, rūpēties par kādu, labi jogai, diskusijām, konkrēta mērķa sasniegšanai.

    Nelabvēlīgi: Veikt jebkuras darbības, ja nav īstas pārliecības par sevi; laulāties; ārstēties; ceļot.

    TaraBala negatīva dzimušiem 12, 14, 16 Nakšatrā 24.st., 3 vidējās, 5 beigu, 7 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  No, Jā, Jī, Jū

    Džještha nosaukums tulkojams kā – vecākā. Tā ir vecākā starp pirmajām 18.nakšatrām. Agrāk tika izmantotas tikai 18.nakšatras. Pievienojot ar laiku pārējās nakšatras, Džještas nosaukums palika. Tāpat kā ja valdnieks ir grēkpilns, tas nes tautai postu, tā arī Indras negatīvās izpausmes (neuzticamība, iedomība, blēdība u.c) var atnest problēmas. Džještā var izpausties kā pozitīvā, tā negatīvā daba. Ja ir negatīvi aspekti uz Džještu, izpaudīsies tās negatīvie aspekti, ja pozitīvi, tad – pozitīvie. Jārēķinās, ka Džješta dod uzplaukumu tikai caur okultu, pārdabisku pieeju, jo Indra iegūst savu statusu caur garīgām praksēm, pat savu uguns šautru viņš var iegūt tikai ar okultu, garīgu darbību palīdzību. Džješthas simbols – 1) Apaļš talismans, apaļš auskars (riņķis). Saistās ar apli, dievišķās aizsardzības, arī varas simbolu, 2) Lietussargs. Tas aizsargā no lietus, saules utml. Tāpat arī Džješta dod aizsardzību no visuma spēkiem. Lietussargs simboliski aizsargā no visuma spēkiem, caur šo Visuma spēku zināšanu, izpratni. Džješthas šakti – sacelties vai iekarot. Tā rezultātā kļūst par varoni.

    Plašāk par Džještha

    19 Mula

    Daba – cietsirdīgā. Aktivitāte – aktīvā. Šakti – sagraut, iznīcināt. Pārvaldošā graha – Ketu, Ke. Deva – Nritti, destrukcijas un iznīcināšanas dievība, viņas vārds tulkojumā nozīmē – posts, nelaime. Saknīšu saišķis, lauvas aste; iznīcināt, nojaukt, izjaukt lietas, spēks iznīcināt.

    Labvēlīgi: Medicīnai, zālīšu vākšanai, ”aizrakties” līdz būtībai, līdz galam izzināt, darboties ar augiem, rakt zemi; nekustamo īpašumu pirkšana – pārdošana; darboties ar Muladhara chakru – tantra; piedzīvojumu meklēšana, pārraut attiecības; domāt par nāvi, jogu, kaut ko jaunu apgūt; atlaist darbiniekus, izmest lietas, beigt, lai nekas nepaliek; beigt vecus, ievilkušos darbus.

    Nelabvēlīgi: Slikti visam labajam. Jebkuras konstruktīvās darbības novedīs pie negatīvām sekām, īpaši slikti aizņemties un aizdot naudu.

    TaraBala negatīva dzimušiem 13, 15, 17 Nakšatrā 24.st., 4 vidējās, 6 beigu, 8 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Jei, Jo, Bha, Bhī

    Adharmas un Vardarbības meita, Mrity (nāves) un Baiļu māte. Mula ir ļoti varena nakšatra (tāpat kā Nritti ir varena devata). Mula var iedot pasaulīgu statusu, uzplaukumu utt, un tāpat arī atņemt. Mulas mērķis ir cilvēku atvest pie darba ar apziņu. Mulas simbols – sakne, sakņu bunte (saknes simbolizē apslēptas lietas, lietu būtību).

    Plašāk par Mula

    20 Purva Ašadha

    Aktivitāte – līdzsvarotā nakšatra. Šakti – stiprināt, spēcināt. Daba – cietsirdīgā. Pārvaldošā graha – Šukra, Sk. Deva – dieviete Apa jeb ūdens (kopīga sakne ar Apas). Simbols – vēdeklis, vētījamais grozs, ziloņa snuķis, neuzvaramība un slava popularitātes rezultātā; Varuna – ūdens = emocijas; enerģijas piešķiršana, iegūt īpašu spožumu.

    Labvēlīgi: Konfliktēt, aizstāvēt sevi un savu viedokli, tiesas procesiem, ja pieļauj mierizlīgumu; piedošanai (tam vajag lielu spēku); lūgt un saņemt atbalstu, vērsties pēc palīdzības; uzsākt kādu procesu, pāriet pie darbības, atjaunošanās, enerģijas atgūšana, atpūta; sacensības, sporta pasākumi; piedzīvojumi, aktivitātes, kas saistītas ar ūdeni, pirkt peldlīdzekļus,ceļot pa ūdeni, pieņemt lēmumu, ka tālāk tā vairs neturpināsies, sākt jaunu dzīvi; uzsākt attiecības ar sievieti (neatteiks), laulībām, seksam; uzstāties, demonstrēt sevi,  nodarboties ar mākslu; jogai, studēt vēsturi, atcerēties; sarunām par parādiem, izskaidroties par naudu.

    Nelabvēlīgi: Slikti delikātām, mierīgām darbībām, piesardzīgām darbībām, beigt kaut kādu darbu vai procesu, slikti ceļot pa zemi.

    TaraBala negatīva dzimušiem 14, 16, 18 Nakšatrā 24.st., 5 vidējās, 7 beigu, 9 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Bū, Dhā, Phā, Dhā

    Apa, lai arī labdarīga, tomēr bieži ir cietsirdīga un skarba. Simbols  1) Vēdeklis (var atvēsināt, var uzvēdināt uguni), pozitīvā enerģija zina kā savaldīt uguni, negatīvā norāda uz ekspansiju, var sadedzināt; 2) Siets, kas atsijā visu lieko.

    Plašāk par Purva Ašadha

    21 Uttara Ašadha

    Uttara Ašadha – Divdesmit pirmā no 27 nakšatrām (zvaigžņu kopām). Šakti – piešķirt neapstrīdamu uzvaru. Daba – fiksētā, pastāvīgā. Pārvaldošā graha – Sūrja, Sy. Tās deva – Dashavisvadeva.

    Labvēlīgi: Darīt vīrišķīgus, drosmīgus darbus, varoņdarbiem, blefot, tēlot drosmi, lai iznīcinātu, seksam, veiksmei un laulībai, uzsākt plānu veidošanu, labvēlīgiem radošiem sākumiem, galīgā lēmuma pieņemšanai; darbības kurās izpaužas vara, parakstīt līgumus, dokumentus, vienošanās, biznesa aktivitātēm, kontaktiem ar varu, varas orgāniem, priekšniecību, juridiskai darbībai, tiesai, politiskām aktivitātēm, pārcelties uz jaunu dzīvesvietu;

    Nelabvēlīgi: uzsākt ceļojumu (iziet no mājas), noziegumiem, rupjiem aizvainojumiem vai ”uzbraucieniem”.

    TaraBala negatīva dzimušiem 15, 17, 19 Nakšatrā 24.st., 6 vidējās, 8 beigu, 10 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Bhei, Bho, Džā, Džī

    Dashavisvadeva – 10 devas, Visuma dievi, visi pozitīvi, viņu vārdi ir: Labestība, Patiesība, Laiks, Gribasspēks, Prasme, Skaidrība, Stingrība un stabilitāte, Mantošana, Kama, u.c. Visi 10 ir ļoti labvēlīgi un labdarīgi Devas, atspoguļo sākotnējo radošo dzirksti. Aizstāv visu labo Visumā. Uttara Ašadha atspoguļo katru labo īpašību, kas minēta kā Visvadevu vārdi. Tās simbols – ziloņa ilknis.Ilknis saistīts ar Ganešu (devu ar ziloņa galvu). Ganeša tulkojumā nozīmē – „visu cilšu vadonis”. Tāpēc Uttara Ašadha ir tieši saistīta ar karaliskumu un visu atbildību, ko tie uzņemas. Tādejādi „atbildība” ir viens no Uttara Ašadhas atslēgas vārdiem. Ilkņus ziloņi izmanto kaujā, tāpēc arī Uttara Ašadha saistīta ar agresīvām darbībām kā kara pieteikšana (Ganeša arī cīnījās pret dēmoniem). Šakti – piešķir pilnīgu, permanentu un neapstrīdamu uzvaru. Taču uzvara nāk nevis caur personisko spēku, bet kolektīvo, caur apvienošanos ar augstākajiem spēkiem ar mērķi nodibināt taisnīgumu. Daba – Fiksētā jeb permanentā. Izteikti stabila nakšatra visās lietās. Tās pārvaldošā graha – Sy.

    Plašāk par Uttara Ašadha

    22 Šravana

    Daba – kustīgā. Nakšatra veicina ceļošanu, pārsvarā saistītu ar darbu, komandējumi. Darbs saistīts ar lekcijām un apmācību. Šakti – savienošanās, kontaktu nodrošināšana. Pārvaldošā graha – Čandra (Mēness), Ch. Deva – Višnu, uzturošais trīsvienības posms, Saraswati. Simbols – Auss, trīs pēdu nospiedumi smiltīs (3 Višnu soļi). 

    Labvēlīgi: Viltīgām darbībām, intrigām, sarežģītām konstrukcijām, kaut ko sadzirdēt, informācijas nodošanai, mācībām, uztverei ar dzirdi – lai par cilvēku dzirdētu, eksāmeniem, disertācijas aizstāvēšanai, pārliecināt, darīt zināmu par savu viedokli, reklāmai; dokumentu izpētei, apdomāt kaut ko; mūzikai, koncertam, mācīties valodas, žurnālistikai, rakstniecībai, iesniegumiem, lūgumiem, svarīgas tikšanās; jebkurām darbībām ar nekustamo īpašumu; darbības uzsākšanai, jaunām darbībām; pirmā saruna, pirmais zvans un pirmā tikšanās, lai sāktu; rituālām darbībām, pudža, upaijas, jantras; veselībai, seksam; noslēgt vienošanos par mieru, nonākt pie kopsaucēja; politikai, sabiedriskai darbībai; pirkt drēbes, iekārtu un aprīkojama iegādei; padomu došana un saņemšana, svarīgām telefonsarunām; jauna vārda došanai, ceļojumiem, spekulatīvām operācijām, aizņemties naudu.

    Nelabvēlīgi: Agresīvām darbībām, skandāliem, riskantiem pasākumiem, sagraut, tiesas procesiem, kara pieteikumam; azartspēlēm, uzsākt darbības ar rokām, dot solījumus, aizdot naudu; pabeigt kaut ko, laulības noslēgšanai.

    TaraBala negatīva dzimušiem 16, 18, 20 Nakšatrā 24.st., 7 vidējās, 9 beigu, 11 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Džū, Džei, Džo, Gū

    Šravana ievieš kārtību caur taktu un gudrību un arī visos citos veidos. Tas ļauj uzklausīt, uztvert un apsvērt radušās problēmas un risinājumus. Višnu Šravanai piešķir nesteidzīgumu, ļauj nogaidīt līdz pienāk īstais laiks. Caur Višnu Šravanai ir saistība ar Sarasvati  (Višnu sievu), kas Šravanai piešķir valodu, mūzikas un stila iemaņas, un vispār izglītības lietas kā tādas. Šravanas simbols ir Auss – komunikācija ar uzsvaru uz klausīšanos kā runāšanu. Tās šakti – Savienošana (dažādu lietu), komunikācija.

    Plašāk par Šravana

    23 Dhaništha

    Daba – kustīgā. Simbols – Mridanga, bungas. Saved cilvēkus kopā, dot pārpilnību un slavu. Saistās ar ceļošanu un izmaiņām visās tās formās, dod labumu ārvalstīs. Pārvaldošā graha – Mangal (Marss), Ma. Deva – Astoņi Vasus, kas tulkojas kā lieliskie vai pārpilnie.

    Labvēlīgi: Pasaulīgiem sasniegumiem, svinīgiem notikumiem, svinēšanai, banketiem, prezentācijām, koncertiem, mūzikai, dziedāšanai, muzikantiem; darbībām grupā, sanāksmēm, svinīgai atklāšanai; atstāt spēcīgu iespaidu, iegūt kustamo, nekustamo īpašumu; ceļojumiem, aktīvām un izlēmīgām darbībām; aizdot naudu, kredītdarbībai; Jogai, lauksaimniecībai, stādīt, sēt; drēbju pirkšanai, dārgakmeņiem; medicīniskām operācijām; izglītībai, lai par cilvēku uzzinātu, atcerētos; datoriem, mobilajiem telefoniem, sarežģītam tehniskam aprīkojumam, instrumentiem; ieroču iegāde.

    Nelabvēlīgi: Laulībām un partnerattiecību izveidošanai, seksam, pamest vai atmest; sodīt; sakārtot, tīrīt, gudrām sarunām.

    TaraBala negatīva dzimušiem 17, 19, 21 Nakšatrā 24.st., 8 vidējās, 10 beigu, 12 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Gā, Gī, Gū, Gei

    Personas ir prasmīgi mūzikā un pārpilni ar to. Tas saistās ar visuma mūziku, ritmu. Dhaništa saistīta ar hinduisma trīsvienības dievu Šivu. Tās simbols – 1) Bungas, ko spēlē Šiva (Damaru – Šivas mīļākās bungas, bet var būt arī mridanga, tabla u.c), 2) Flauta. Dhaništhas šakti – dod pārpilnību, bagātību un slavu.

    Plašāk par Dhaništha

    24 Šatabhiša

    Daba – kustīgā. Pārvaldošā graha – Rahu, Ra. Tās nosaukums burtiski nozīmē 100 ārstu. Simbols – tukšs aplis, 100 ārstu, 100 zvaigžņu vai ziedu. Deva – Varuna. Šakti – dziedniecības spēks, pasaule atbrīvota no posta.

    Labvēlīgi: Biznesam, kustamā īpašuma iegādei; mistikai; ceļojumiem (īpaši pa ūdeni); ārstēties, procedūrām, organisma atjaunošanās procedūrām un reģenerācijai – Rasajanām; seksam un Jogai; visam, kas saistīts ar masu informācijas līdzekļiem, darbībām augsto tehnoloģiju, high-tech jomā; braukt uz jūru un atrasties pie ūdens; izglītībai, mācībām, pētniecībai.

    Nelabvēlīgi: Jauniem sākumiem, precībām; piedzimt (būs spēcīga iepriekšējās karmas ietekme dzīvē, ieņemt bērnu; tiesas procesiem, strīdiem, konfliktiem; finansu operācijām; publiskiem pasākumiem, drēbju un dārglietu iegādei; mājsaimniecībai.

    TaraBala negatīva dzimušiem 18, 20, 22 Nakšatrā 24.st., 9 vidējās, 11 beigu, 13 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Go, Sā, Sī, Sū

    100 zvaigznes sastāda Šatabhišu, katra no zvaigznēm tiek uzskatīta par vienu no 100 ārstiem. Tai ir divi galvenie pārvaldošie devas – (1) Varuna, Okeānu (gan zemes, gan kosmisko) valdnieks, ūdens elementa dabā pārstāvis. Tas saista Šatabhišu ar visa veida šķidrumiem gan fiziskā, gan astrālā plānā. Varuna vienā rokā tur krūku, otrā – zāļu saišķi. Krūkā atrodas Soma, dievišķais nektārs, kas dod atjaunināšanos un apskurbumu. Zāļu saišķis norāda uz dziedniecību. (2) Šiva. Augstākajā līmenī Šatabhiša ir zem Šivas jurisdikcijas, visu askētu dieva. Tā rezultātā Šatabhiša nes sevī Šivas mistisko, vērojošo, askētisko un izbeidzošo (izsķīdinošo, likvidējošo) dabu. Simbols – tukšs aplis. Tas ir kā maģisks apaļš amulets vai bezgalīgas radīšanas aplis, sākums un beigas, bezgalība utt. Šatabhiša tādejādi saistīta ar noslēpumainību, noslēpumiem, noslēpumu glabāšanu. Šakti – dziedināšanas spēja, te izpaužas 100 ārstu ideja.

    Plašāk par Šatabhiša

    25 Purva Bhadrapada

    Daba – cietsirdīgā. Pārvaldošā graha – Guru (Jupiters), Gu. Simbols – nāves gultas priekšējas kājiņas, šķēps, zobens, cilvēks ar divām sejām; Šakti – dod uguni (enerģiju), kas paceļ garīgumu cilvēku dzīvē, atbalsta visu pasauli.

    Labvēlīgi: Agresīvam darbībām, vardarbībai, riskam, nežēlīgām darbībām; bērēm, nāves spriedumam, pielikt kaut kam punktu, atmest dzeršanu, pīpēšanu, sliktus ieradumus; tehnikai, lauksaimniecībai, stādīt, sēt; jūras ceļojumiem, burāšanai.

    Nelabvēlīgi: Visam labajam; ceļojumiem pa sauszemi; laulībām un seksam; komunikācijai ar varas pārstāvjiem, jo viss beidzas ar sāpēm, zaudējumiem, bēdām.

    TaraBala negatīva dzimušiem 19, 21, 23 Nakšatrā 24.st., 10 vidējās, 12 beigu, 14 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Sei, So, Dā, Dī

    Deva – 1) Adža-Ekapada, nozīmē – „vienkājains āzis”, vēl arī „vienkājainais nedzimušais”. Mistisks radījums ar āža galvu un vien kāju, viens no Rudras svītas. Nes destrukciju un gruvešus, pārvalda melno maģiju. 2) Rudra. Purva Bhadrapada nes Šivas destruktīvo aspektu. Sāpīga attīrīšanās, pēdējā attīrīšanās, jo tuvojas horoskopa nobeigums. Purva Bhadrapadas simbols – 1) bēru šķirsta priekšējās kājas. Tas simbolizē aiziešanu no šīs pasaules. 2) cilvēks ar 2 sejām. Viena seja jauka, otra vājprātīga, vardarbīga un sagraujoša. 3) zobens. Ar zobenu nocērt, nogriež – destrukcija un atdalīšana. Tas saistīts ar sāpēm, negadījumiem, ievainojumiem, nāvi un nobeigumu. 4) Viens vienīgs Saules stars. Tas norāda uz drūmo un nelaimīgo šīs nakšatras aspektu, kur cerības ir minimālas kā šis vienīgais saules stars. Šakti – paaugstināt attīstības līmeni.

    Plašāk par Purva Bhadrapada

    26 Uttara Bhadrapada

    Daba – fiksētā. Pārvaldošā graha – Šani (Saturns), Sa. Simbols – nāves gultas aizmugurējās kājas, cilvēks ar divām galvām, dvīņi. Deva – Ahirbudhnya, Lakšmi. Šakti – atnest kosmisko lietu, trīs pasauļu stabilitāte.

    Labvēlīgi: Klusām, nosvērtām darbībām, izpētei; Jogai un mistikai; dot solījumus, zvērestus; laulībām un iniciācijai; sākt celtniecību, jaunā mājā ieiešanas ceremonijai – Grih pravesh, finansu operācijām, lūgt vai vērsties pēc palīdzības; lauksaimniecībai un visam, kas saistīts ar augiem; bērniem.

    Nelabvēlīgi: Tiesas procesiem, kontaktiem ar ienaidnieku; juridiskām lietām, spekulācijām, azartspēlēm; aizdot naudu, fiziskām aktivitātēm (var beigties ar traumām); sasteigti lēmumi dos negatīvu rezultātu.

    TaraBala negatīva dzimušiem 20, 22, 24 Nakšatrā 24.st., 11 vidējās, 13 beigu, 15 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Dū, Thā, Džha, Ņa

    Deva – Ahir Budhanja, mistisks tēls, kas tulkojas kā Dzelmju Čūska, kas mīt pirmatnējos ūdeņos vai zem zemes.Tas atbild par zemes uzbūvi un auglību uz zemes. Simbols – bēru šķirsta aizmugurējā daļa. Šķirsts simbolizē aiziešanu no šīs pasaules, tāpat kā Mina (pēdējais – 12.zvaigznājs horoskopā). Šakti – izsaukt lietu gan fizisko, gan garīgo lietu, kas nāk no debesu apziņas okeāna.

    Plašāk par Uttara Bhadrapada

    27 Revati

    Daba – maigā. Pārvaldošā graha – Bu. Simbols – zivs, bungas, Deva, kas rūpējas par visām radībām. Šakti – barot ar pienu, visas pasaules paēdināšana. Tulkojumā Revati nozīmē „bagātība”. Cits tulkojums – “pārcelties, transcendēties”, kas cieši saistīts ar to, ka Revati ir pēdējā nakšatra.

    Labvēlīgi: Sekmē pozitīvus dzīves aspektus, īpaši labi biznesam, diplomātiskam dialogam, pirkt – pārdot nekustamo īpašumu; informācijas un viedokļu apmaiņai, kaut ko sarunāt, attiecībām, laulībām, seksam; apmaiņas operācijām; ziedojumiem un Upaijām; lieliski ceļot, īpaši, ja tikai vienā virzienā (uz neatgriešanos); radošai darbībai, ļoti labi uzstāties, parādīt sevi; eksāmeniem, mācībām; visam, kas saistīts ar medicīnu, atpūsties, tusēties; llauksaimniecībai, sēt, pļaut; darbību pabeigšanai.

    Nelabvēlīgi: Slikti agresīvām darbībām, kur nepieciešama izlēmīga rīcība, pretoties, aizstāvēties, turēt spriedzi, spiedienu; ja notiek nelaimes gadījumi būs smagas sekas; slikti medicīniskām operācijām; kāpt kalnos.

    TaraBala negatīva dzimušiem 21, 23, 25 Nakšatrā 24.st., 12 vidējās, 14 beigu, 16 sākuma 8 stundas.

    Bērna vārda pirmā zilbe:  Dei, Do, Čhā, Čhī

    Deva – Pušan, solārā dievība, līdzīga Saules dievam. Tas izgaismo visus ceļus gan fiziskos (kā bāka jūrā un laterna uz ceļa), gan iekšējos, dvēseliskos, dzīves ceļus. Pušanu attēlo kā stāvošu ceļa sākumā vai kādas lietas iesākumā. Pušanu saista arī drošu ceļošanu gan fizisko, mentālo, emocionālo utt. Pušan ir barojošs un maigs, viņš piešķir bagātību, uzplaukumu un piepildījumu. Višnu ir Revati uzraugs. Višnu apkopo un uztur visus Visuma spēkus un apzināšanos. Višnu sieva Lakšmi aizbilst par bagātību un uzplaukumu. Revati ir divi simboli – zivs, kas peld jūrā, un bungas. 1) Zivs ir loģiski, jo sakrīt ar Minas simbolu (Revati atrodas Mina zvaigznājā). Zivs simbolizē dvēseles ceļojumu visuma ūdeņos. Katra dvēsele „peld” savus ceļus, līdz nonāk uz atbrīvošanos. Revati, būdama pēdējā nakšatra, ir cieši saistīta ar Mokšu un galīgo apgaismību. Mokša ir atbrīvošanās. Tā nav obligāti atbrīvošanās no dzimšanas un nāves cikliem. Var notikt pilnīga atbrīvošanās no neziņas, bet cilvēks var pieņemt dzimšanu gan uz zemes, gan citos Visuma līmeņos. 2) Bungas. Arī Dhaništas simbols ir bungas. Tāpēc ir daudz līdzību starp Revati un Dhaništu. Tās abas apzīmē bagātību. Atšķirībā no citām indiešu bungām, Revati bungas spēlē ar vālītēm. Revati bungas saistītas ar ziņu atnešanu (kas nav Dhaništai). Komunikācija ir viens no Revati aspektiem.

    Plašāk par Revati

    Abhidžit

    Abhidžit nakšatra ir zvaigžņu kopa, kas astronomiski saistāma ar zvaigzni Vega (spoža zvaigzne Liras zvaigznājā, kas vasaras vakaros atrodas gandrīz zenītā). Nakšatru sistēmā Abhidžit nakšatra ir divdesmit astotā nakšatra. Šajā Nakšatrā dzimušie ir zinoši un slaveni, tos ievēro sabiedrībā un viņi dzīvo kā karaļi.

    Labvēlīgi: Abhidžit Nakšatra Indiešu kalendārā ir labvēlīgs laika periods, izņemot ceļošanas uzsākšanu dienvidu virzienā.

    Pamatā vēdiskajā astroloģijā, t.sk.muhurtā tiek izmantota divdesmit septiņu nakšatru sistēma, kurā Abhidžit nakšatra netiek ietverta. Taču, lunārais mēnesis ir 27,3 dienas, nevis precīzi 27. Tieši šis apsvērums visdrīzākais kalpo par pamatu divdesmit astotās nakšatras – Abhidžit izmantošanai. Sistēmās, kurās Abhidžit nakšatra tiek izmantota, tā atrodas Makara Raši (Mežāža zīmē) 06°40′ līdz 10°53’20 grādos un tiek novietota starp Uttara Ašadhu (21.nakšatra) un Šravanu (22.nakšatra). Faktiski par Abhidžit nakšatru tiek apzīmētas Uttara Ašadhas 4.pada, un Šravanas 1/15 daļa. Zodiaka 360° aplī Nakšatra atrodas no 276°40″ līdz 280°53″20.

    Nakšatra

    Nakšatras – zvaigznes un zvaigžņu kopas. Atrodas zvaigznāju (Raši) iekšpusē katra 13 grādi un 20 minūtes.

    • Vēdiskajā mitoloģijā dievības sieva ir viņa Šakti jeb spēks. Nakšatras ir Čandras (Mēness) sievas, tātad parāda viņa dažādus spēkus. Kopā ar Abhidžit ir 28 Nakšatras.
    • Nakšatra, kurā atrodas Čandra, pārvalda visus notikumus tanī laikā. Tāpēc šo nakšatru tanī laika posmā (dienā) uzskata par valdošo. Nakšatra atbild par notikuma norisi, attīstību, kas ir uzsākts šajā laikā.
    • Nakšatrām ir atšķirīgas īpašības un raksturojumi, tātad katra nakšatra ir piemērota un labvēlīga noteiktām darbībām un lietām. Ja paredzētā lieta vai notikums nesakrīt ar nakšatras enerģiju, tad notikumam būs šķēršļi un pretējs efekts.

    Nakšatru padas un navamšas
    Katra nakšatra sastāv no četrām padām (daļām), kur katra pada ir 3°20’. Divdesmit septiņu nakšatru padas kopā veido Kosmiskās konstantes skaitli 108 (27×4=108).
    Katra pada precīzi sakrīt ar attiecīgā zvaigznāja navamšu (dalījums 9 daļās – viena navamša arī ir 3°20’). Deviņas padas, tāpat kā deviņas navamšas kopā ir 30° un sastāda vienu zvaigznāju. Ar 9.navamšu (un 9.padu) noslēdzas pirmais – Meša zvaigznājs, kam seko nākamais zvaigznājs – Vrišabha, kurš tāpat sākas ar 1.navamšu un noslēdzas ar 9.navamšu utt.

    Nakšatru spēks un ietekme

    (1)  Nakšatras darbības jeb ietekmes sfēra saistīta ar:

    • Nakšatras Dievību
    • Nakšatras šakti
    • Nakšatras simbolu

    (2)  Nakšatras spēks ir tieši atkarīgs no tā kā jūtas:

    • Čandra (Mēness) labi izvietots nakšatrā ir vēl svarīgāka par nakšatras izvietojumu (protams, ja nakšatra nav tieši pretēja darbībai)
    • Nakšatras saimnieks – Graha (planēta)
    • Čandra signifikators (Raši saimnieks)

    (3)  Nakšatras izpausme, izpausmes veids atkarīgs no:

    • Nakšatru pārvaldošās Grahas (planētas)
    • Raši (zvaigznāja) saimnieka
    • Dabas

    Dhruva – fiksētā

    Dhruva nakšatras. Tas nozīmē – fiksēta, stabila, pastāvīga. 4-Rohini, 12-Uttara Phalguni, 21-Uttara Ašadha, 26-Uttara Bhadrapada. Labvēlīgi:

    • kronēšanai,
    • pilsētu celtniecībai,
    • sējai, koku potēšanai un
    • citām lietām, kas rēķinātas ilgstošam rezultātam.

    Mridu – maigā

    Mridu nakšatras jeb maigās, mīkstās nakšatras. 5-Mrigaširša, 14-Čitra, 17-Anuradha un 27-Revati. Labvēlīgas:

    • jauna apģērba nēsāšanai,
    • apgūt deju, mūziku, mākslu.
    • labvēlīgi intīmām attiecībām un
    • labvēlīgu ceremoniju izpildei.

    Kšipra – vieglā

    Laghu kšipra nakšatras jeb ātrās un vieglās nakšatas. 1-Ašvini, 8-Pušjami un 13-Hasta. Viss, kas te nokļūst, ļoti ātri notiek.

    • jebkurām ātrām darbībām, kaut ko ātri jāpiegādā vai jāsaņem, ātri jāpārdod, ātri jānopērk.
    • Labi baudu gūšanai,
    • sporta sacensībām,
    • sākt lietot zāles vai uzsākt ārstēšanos,
    • sākt biznesu,
    • sākt ceļojumu, auto iegādei.

    Čara – kustīgā

    Čara jeb kustīgās nakšatras. 7-Punarvasu, 15-Svati, 22-Šravana, 23-Dhaništha, 24-Šatabhiša. Tās ir vislabvēlīgākās dinamiskām darbībām.

    • labākās nakšatras biznesam, kādām ātrām darbībām, kam jāatnes maksimāls rezultāts.
    • transporta iegādei un ceļojumiem
    • dārzniecībai

    Tikšna – asā

    Tikšna jeb asās, šausmīgās jeb daruna nakšatras. 6-Ardra, 9-Ašleša, 18-Džešta un 19-Mula. Labvēlīgas:

    • burvestībām, garu izsaukšanai,
    • ieslodzīšanai cietumā,
    • slepkavībām,
    • nodalīšanai no draugiem.

    Ugra – cietsirdīgā

    Ugra jeb cietsirdīgās nakšatras. Ugra – nozīmē briesmīgs. 2-Bharani, 10-Magha, 11-Purva Phalguni, 20-Purva Ašadha un 25-Purva Bhadrapada. Tās ir ļoti nepatīkamas nakšatras, kas nes negatīvu rezultātu sadzīviskā līmenī:

    • zemiskiem plāniem
    • noindēšanas un aizdedzināšanas
    • mānīšanai, krāpšanai
    • ieslodzīšanas
    • citiem ļauniem darbiem

    Mišra – jauktā

    Jauktās nakšatras – vienlaicīgi asas un maigas. 3-Krittika un 16-Višakha. Tām ir gan aso, gan maigo nakšatru īpašības, var veikt ikdienas, rutīnas darbus.

    Raši un navamšu, Nakšatru un padu, Puškaram Čakra

    Muhurtas vārdnīca  A • B-C • D • E-F • G-H • I-J • K-L • M • N • O-P • R-S • T-U • V-Z

    Raši un navamšu, Nakšatru un padu Čakra

    Panchangas-Rokasgramata_Nakshatras

Tithi (Mēness diena)

    1 Pratipada

    Nanda (laime) – Šukra (Venēra). Daba – Vridhi (palielinoša). Dievība – Brahma / Agni. Brahma – viens no trīsvienības, sākotne – aizsākšana.

    Labvēlīgi: Jebkādām pozitīvām un reliģiskām ceremonijām, koronācija, attīstībai, palielināšanai, baudām, priekiem, izklaidēm, atpūtai. Apģērbs un rotas, izklaides, sekss, atpūta, jautra laika pavadīšana. Ceļojumi, ieiešanai jaunā amatā, lietām, kas saistītas ar mājām vai zemi, matu griešana.

    Nelabvēlīgi: Smaga darba veikšanai.

    2 Dvitija

    Bhadra (veiksme) – Budha (Merkurs). Daba – Mangala (labvēlīga). Dievība – Vidhātri (Brahma radītājs) / Brahma.
    Vidhaatri – Brahma (kā radītājs) – radīšanai. Vidhātri, labvēlīgs, Bhadra Bu – Bramas radītāja aspekts dod labvēlību – radīšanai, veidošanai ar ilglaicīgu nolūku – mājas pamatu ielikšana, citām permanentām lietām, vispār labvēlīgām darbībām, komunikācijai, kontaktu nodibināšanai ar svarīgiem cilvēkiem, autoritātēm, ilgstošām attiecībām, iestāties darbā uz ilgu laiku, uzsākt ilglaicīgu biznesu.

    3 Tritija

    Džaja (uzvara) – Mangal (Marss). Daba – Bala (spēcīga). Dievība – Višnu / Gauri.
    Višnu – no trīsvienības – uzturēšana. Višnu, spēcīga, uzvara Ma – labvēlīgi lietu saglabāšanai, uzturēšanai un turpināšanai. Labi darbībām šķēršļu pārvarēšanai, kur nepieciešama spēka pielietošana, attiecību noskaidrošanai, lietas, kurās jāgūst uzvara vai panākumi, konkursiem, tiesu procesiem. Situācijas, kur jādod pretspars, jānodemonstrē spēks un varenība, uzsākot agresiju. Matu griešana, laulība, bērna pirmā barošana, pirmā mūzikas stunda, robežu radīšana, būvniecība, var iet pirtī.

    4 Čaturthi

    Rikta (tukšs, tukšas rokas – Šani (Saturns). Daba – Khala (Cietsirdīga). Dievība – Jama / Ganeša. Jama – Nāves kontrolieris, seko termiņiem, cietsirdīgs.

    Labēvēlīgi: Sagraut ienaidnieku, cīnīties, iznīcināt, izbeigt kādu lietu, atmest netikumu, piespiest sevi izdarīt atliktas, apnicīgas, nevēlamas, apgrūtinošas lietas. Cīņa ar ienaidniekiem, sagraušana, viltība šķiršanās. Atbrīvošanās no nevēlamiem objektiem, tīrīšana, karš, uguns izmantošana, badošanās.

    Nelabvēlīgi: pozitīviem pasākumiem, pirts procedūrām.

    5 Pančami

    Purna (pilns, pilnība) – Guru (Jupiters). Daba – Lakšmi (plaukstoša). Dievība – Čandra / Sarpa.
    Čandra (kā Soma) – dzīvību uzturošais, dodošais. Saistīts ar amritu (somu) – dievišķo dzērienu, kas dod nemirstību. Čandra, plaukstoša, Purna Gu – medicīnai, lietām saistītām ar ūdeni, kaut kā piepildīšanai, palielināšanai, attīstībai. Ārstēšanās, laulība, rotaslietu izgatavošana. Vislabākais Tithi priekš visiem labvēlīgajiem darbiem, laulībām. Var iet pirtī, veikt SPA procedūras, masāžas.

    6 Šasthi

    Nanda (laime) – Šukra (Venēra). Daba – Jaša (Slavinoša). Dievība – Kartikeja.  
    Kartikeja – tas ir Mangala (Marsa) otrais vārds, viņš ir kareivīgs Deva, kura mērķis ir sakaut dēmonus. Šivas dēls. Kartikeja, slavināt –

    Labvēlīgi: Jebkādām pozitīvām un reliģiskām ceremonijām, amata ieņemšana, lietišķas vai draudzīgas iepazīšanās, svinības, izklaides, izrādīšanās. Koronācija, draudzības uzsākšana, būvniecība, lietas, kas saistītas ar mājām vai zemi, rotaslietu izgatavošana, kāda uzticības iekarošana.

    Nelabvēlīgi: Smaga darba veikšanai, laulība vidēji labvēlīga.

    7 Saptami

    Bhadra (veiksme) – Budha (Merkurs). Daba – Mitra (draudzīga). Dievība – Indra / Ravi.
    Indra – Visu devu valdnieks. Kara, pērkona, zibens un negaisa un lietus pavēlnieks. Tā kā Indra sūta lietu zemei, tad viņš ir arī auglības dievs. Aizsargāja pārējos dievus un cilvēkus no ļaunā. Cīnījās pret dēmoniem un iznīcināja tos. Indra, draudzīgs, Bu – uzsākt ceļojumu, iegādāties transporta līdzekļus, veikt darījumus ar kustamo īpašumu, nodrošināt labklājību vai drošību, saziņa, uzsākt darbu, biznesu, uzņemties pasākumu, kur vajadzīga veiksme. Darbības, kas saistītas ar transporta līdzekļiem, brauciena sākums, laulība, mūzika, fiziskas nodarbības.

    8 Aštami

    Džaja (uzvara) – Mangal (Marss). Daba – Dvandva (konfliktējoša). Dievība – Vasus (Ašta Vasavas) / Šiva.
    Ašta Vasavas (8 Vasavi) – 8 dažādi devas, kas mitoloģiski tika apvienoti kā vienība: Apa – ūdens, Dhruva – fiksētais, Dhara – nesējs, Anila – vējš, Soma – Mēness, Anala – uguns, Prabhasa – gaisma, Pratjuša – rīta blāzma, pirmsākums. Dažādi raksturi, dažādas ietekmes. Taču „Vasu” tulkojas kā „lieliskais”, „bagātīgais”. Vasus, konfliktējoša, džaja Ma – rīkoties ar ieročiem, uzsākt uzbrukuma vai aizsardzības pasākumus. Cīņa vai karš ar labu nolūku, piemēram, savējo aizsardzībai. Uzsākt neskaidru, nezināmu, daudzšķautņainu rīcību. Nostiprināšana, fortifikācija, simbola, ģērboņa pieņemšana. Dejas, strīdi, fiziskas aktivitātes, mākslu apgūšana, lietas, kas saistītas ar mājām vai zemi, apmācība, būvniecība. Laulība vidēji labvēlīga. Var iet pirtī.

    9 Navami

    Rikta (tukšs, tukšas rokas – Šani (Saturns). Daba – Ugra (nežēlīga). Dievība – Sarpa / Durga.
    Sarpa – čūsku devata, dēmoniska čūska. Vēdiskās leģendas norāda, ka čūskveidīgās būtnes vai spēki bija nepieciešami pareizai Visuma funkcionēšanai. Čūskas simbols ir saistīts ar kundalini – iekšējo enerģiju, cilvēka garīgo pasauli. Sarpa pārstāv garīgās, ne sadzīviskās enerģijas. Tāpēc tās grauj visu materiālo, pieķeršanos utt. Atbrīvo no materiālā, no Ego un noved pie Atmana. Sarpa, nežēlīga, Rikta Sa – iznīcināt pretinieku, sagraujošas darbības, vardarbība, askētisms, sevis ierobežošana, badošanās, spēcīgas iekšējās prakses, darbs ar kundalini enerģiju. Cīņa ar ienaidniekiem, uzbrukums, strīdi, konkurence, fiziskas nodarbības, darbs ar instrumentiem, risks. Nelabvēlīgi pirts procedūrām.

    10 Dašami

    Purna (pilns, pilnība) – Guru (Jupiters). Daba – Saumja (maiga). Dievība – Dharmaradža.
    Dharmaradža – Dharmas dievs, kas atbild par dharmu, dievišķo kārtību visumā. Tas ir Jamas viens no vārdiem. Taču Dharmas formā viņš kontrolē dharmu, nevis nāvi. Dharma, Purna Gu – labvēlīgām, tikumiskām darbībām, pildīt dharmu, reliģiskām darbībām, garīgām praksēm un dievbijīgām darbībām. Cēlas lietas, goda atdošana brahmaniem, kāzas, rotaslietu uzvilkšana, ceļojumi, ieiešana mājā, lietas, kas saistītas ar transporta līdzekļiem, mājām un svarīgiem cilvēkiem. Pirkumi biznesam.

    11 Ekadaši

    Nanda (laime) – Šukra (Venēra). Daba – Ananda (svētīga). Dievība – Rudra / Višvadevas.
    Rudra – viena no Šivas agresīvajām, niknām formām. Taču Rudra tulkojas arī kā „transformētājs”, „tas, kas izmaina”. Rudra ir Šivas transformējošā forma. Šiva ir jogu augstākais dievs, kas ved uz atmanu. Rudra, Svētīga.

    Labvēlīgi: Jebkādām pozitīvām un reliģiskām ceremonijām, svinībām, ziedošanai, Dieva pieminēšanai, Jogai, sevis izzināšanai un mainīšanai. Uzbrukums, nolādējums, sadalīšana, atņemšana. Pārtikas ierobežošana (Vaišnavi šajā tithi badojas), solījumu pildīšana, laulības, strīdi, fiziskas nodarbības, būvniecība, ierašanās vai došanās prom, kaut kā izrotāšana.

    Nelabvēlīgi: Smaga darba veikšanai, laulība vidēji labvēlīga.

    12 Dvadaši

    Bhadra (veiksme) – Budha (Merkurs). Daba – Jaša (slavinoša). Dievība – Savitri / Višnu.
    Savitri – viens no Saules dieva Sy vārdiem. Reizēm to nošķir, reizēm asociē ar Sy. Viena no versijām, ka Saule pirms uzlēkšanas ir Savitar, pēc uzlēkšanas – Sy. Viena no nozīmēm – dzīvību dodošais, kas dod spēku, palīdzību. Savitar ir gan kustība, gan stabilitāte. Tas uztur dharmu. Savitar ir pozitīva, laba dievība. Savitri, Slavinoša, Bhadra Bu – reliģiskām ceremonijām, uguns rituāliem, savu pienākumu pildīšanai jebkurām citām dharmiskām darbībām, palīdzībai citiem, veikt jebkuras pozitīvas lietas, saziņa ar citiem cilvēkiem. Solījumu izpildīšana, visādas labvēlīgas darbības (izvairīties no eļļu vannām un ceļojumiem). Laulība vidēji labvēlīga.

    13 Trajodaši

    Džaja (uzvara) – Mangal (Marss). Daba – Džaija (uzvaroša). Dievība – Kamadeva.
    Kamadeva – Mīlas dievs (kā grieķiem Erots). Kama nozīmē – vēlme (jo īpaši jutekliskā un seksuālā). Jauns vīrietis ar loku un bultām, bet bultas ar ziediem. Taču Purānās viņš bieži piedalās karadarbībā kopā ar saviem kara pulkiem. Kamadeva, Džaija, Džaija Ma – draudzības nodibināšanai, jutekliskām baudām, svinībām, darbībām, kur tiecas uz uzvaru, draudzīgai konkurencei, sāncensībai, pozitīviem sasniegumiem. Ieiešana mājā pēc ceļojumiem, jauna apģērba un rotaslietu uzvilkšana, cīņa, solījumu izpildīšana.

    14 Čaturdaši

    Rikta (tukšs, tukšas rokas – Šani (Saturns). Daba – Ugra (nežēlīga). Dievība – Kali / Šiva.
    Kali – Agresīva, saniknota Parvati forma. Parvati ir dieva Šivas dzīvesbiedre, sievišķais aspekts. (black complexioned). Kali dzerot dēmona Vidžai asinis neļāva tām krist uz zemes, tā iznīcinot šo dēmonu (ja šī dēmona asins pilieni nokrita zemē, tad viņš atkal atdzima). Kali attēlo ar izbāztu mēli, kas neļauj nokrist asins pilieniem. Kali ir tumši zilā krāsā, rotāta galvaskausu krellēm. Vienā rokā norauta ienaidnieka galva, citās rokās ieroči. Kali pēc uzvaras pār vienu dēmonu, iegāja uzvaras ekstāzē, tā, ka gandrīz iznīcināja pasauli, tikai Šiva viņu varēja apturēt. Kali, Nežēlīga, Rikta Sa – Iznīcināšanai, sagraušanai, cietsirdīgai rīcībai, totālai mājas tīrīšanai, arī nojaukšanai, sevis pilnīgai transformēšanai, totālai ķermeņa tīrīšanai utml. Nelabvēlīgi pirts procedūrām.

    15 Purnima

    Purna (pilns, pilnība) – Guru (Jupiters). Daba – Saumja (maiga). Dievība – Višvadevas / Čandra.
    Purnima – Višvadevas – 10 devas, Visuma dievi, visi pozitīvi (Satja, Kama u.c), viņu vārdi tulkojas kā Patiesība, Laiks, Gribasspēks, Prasme, Skaidrība, Mantošana, u.c. Višvadevas, Purna Gu – labvēlīgi dharmiskām darbībām, jogai. Ziedošana Manu, visas labvēlīgās darbības, ieiešana amatā vai darbā, garīgās ceremonijas, mājas lietas, fiziskā aktivitāte. Šajā dienā gatavo Gī (Ghī) sviestu.
    15 tithi Šukla Pakša ir pārpilns ar enerģiju, Ch ir sava spēka augstākajā punktā, tāpēc arī produktivitāte var ciest. Jāpiedomā pie līdzsvarojošiem faktoriem, lai būtu vēlamais rezultāts.

    Nelabvēlīgi: Attiecību skaidrošanai, aktivitāte var būt pārāk liela un izmaiņas pārāk neprognozējamas.

    15 Amavasja

    Purna (pilns, pilnība) – Guru (Jupiters). Daba – Pitara (Senču). Dievība – Pitris / Čandra.
    Amavasja – Pitris, senču dievība, kūrē mirušo pasauli, aizkapa pasauli, saistīts ar aizgājējiem. Debesu valstībā ir Pitra loka, kurā nonākam pēc fiziskās nāves. Tas ir starpstāvoklis, kur satiekam senčus un atpūšamies pirms nonākam atkal jaunā dzimšanā. Amavasjā Ch enerģija ir ļoti vāja, psihei, emocijām nav atbalsta. Šajā dienā to vislabāk iegūt no senčiem, saņemt senču enerģētisko palīdzību, atbalstu. Mēs pielūdzot, piedomājot dodam enerģiju viņiem, viņi par to mums sniedz pretim savu atbalstu. Tāpēc visās kultūrās senču pielūgšana ir neatņemama dzīves sastāvdaļa. Senajiem latviešiem tas ir veļu laiks. Zaudējot saikni ar senčiem, mēs zaudējam enerģētisko atbalstu, kas mūsu emocijām un psihei jo īpaši mūsdienās ir tik ļoti nepieciešams. Pitris – Senču – Purna Gu – labvēlīgi iekšējiem meklējumiem, reliģiskiem mājas rituāliem, jogai, senču atcerei, godināšanai, mierīgām darbībām.
    15 tithi Krišna Pakš ir arī Tumšais un Aklais, turklāt Amavasja un Pitris, un arī sadedzis – Copa (Sy un Ch kopā), tāpēc šis noteikti ir nelabvēlīgs produktīvām un sadzīviskām darbībām. Pozitīvas pārmaiņas tas var dot tikai pārejai uz garīgu dzīves veidu utml.

    Nelabvēlīgi: Operācijām, kur ir asins zaudēšanas risks.

    Tithi

    15 Tithi (neskatoties šukla vai krišana pakš) dalās piecās grupās katrā pa trim tithi. Iedalījums grupās sniedz apkopojošu Tithi raksturojumu. Taču katras grupas ietvaros arī katram Tithi ir savas individuālās īpašības un īpatnības.

    Tithi iedalījums grupās

    Nanda grupa (nozīmē – labs, laimīgs, prieka pilns) ietver 1-Pratipada, 6-Šašti, 11-Ekadaši lunārās dienas, un šīs grupas saimnieks ir Šukra (Sk) – Venēra. Nanda grupas tithi (1.,6.,11.) ir piemēroti izbaudīšanai, laimei un līksmībai: atpūtai, izklaidei, baudas un labumu gūšanai, tāpat kronēšanai, precībām un jebkādam citam priecīgam notikumam.

    Bhadra  grupa (nozīmē – veiksme, viedais, svētīts, labvēlīgs, plaukstošs) ietver 2-Dvitija, 7-Saptami, 12-Dvadaši lunārās dienas, un šīs grupas saimnieks ir Budha (Bu) – Merkurs. Bhadra grupas tithi (2.,7.,12.) ir piemēroti ieguvumiem, veiksmei un bagātībai: darba vai biznesa uzsākšanai, tikšanās ar svarīgiem cilvēkiem utml., arī ziedošanai, kalpošanai citiem cilvēkiem vai Dievam.

    Džaija grupa (nozīmē – uzvara, uzvarētājs) ietver 3-Tritija, 8-Aštami, 13-Trajodaši lunārās dienas, un šīs grupas saimnieks ir Mangala (Ma) – Marss. Džaja grupas tithi (3.,8.,13.) ir piemēroti šķēršļu pārvarēšanai, vai augsta līmeņa veiksmes sasniegšanai: sacensībām, eksāmeniem, tiesu procesiem, sasniegumiem, rekordiem, utml.

    Rikta grupa (nozīmē – tukšs, tukšas rokas) ietver  4-Čaturthi, 9-Navami, 14-Čaturdaši lunārās dienas, un šīs grupas saimnieks ir Šani (Sa) – Saturns. Rikta grupas tithi (4.,9.,14.) ir piemēroti, lai kaut ko sagrautu vai atbrīvotos no liekā: ienaidnieka sagraušanai, parādu nomaksai, ķirurģiskām operācijām, tīrīšanai, attīrīšanai (mājas, ķermeņa u.c), ziedošanai, lietu vai attiecību izbeigšanai. Nelabvēlīgi pirts procedūrām.

    Purna grupa (nozīmē – pilns, pilnība) ietver  5-Pančami, 10-Dašami, 15-Purnima lunārās dienas, un šīs grupas saimnieks ir Guru (Gu) – Jupiters. Purna grupas tithi (5.,10.,15.), izņemot 15.krišna pakša tithi – Amavasju, ir piemēroti pārpilnības, piepildītības radīšanai: izglītībai, labības ražai, bagātības iegūšanai utt. Amavasja ir piemērota iekšējām darbībām, sevis un Dieva izzināšanai.

Vara (Diena)

    Svētdiena

    Graha (planēta) Sūrja / Saule – Sy. Svētdiena – oranža un sarkana krāsa, rūgta garša.
    Jautājumi saistīti ar varu, valsti, tēvu, ietekmi, veselību, uguni. Lietām, kas plānojas uz ilgu laiku, lietām, ko negribam mainīt. Dzīves, tīras apziņas, augstākā “Es” diena, svētki.

    Labvēlīgi: Baudīt dzīvi, sauli, dabu, pievērst uzmanību individualitātei, darbs, kas saistīts ar zeltu, varu, kokiem, zīdu, uguni, kronēšana, dziedāšana, dejošana, uzsākt diagnozi un terapiju, dekorēšana, drosmīgas darbības.

    Nelabvēlīgi: Šajā dienā neejiet Ego pavadā, neesiet sasaistīts, inerts un slinks.

    Pirmdiena

    Graha (planēta) Čandra / Mēness – Ch. Pirmdiena – nav slikta, bet mainīga (Ch dilstot samazinās enerģija, Ch augot palielinās).
    Ūdens, šķidrumi, emocijas, veselība, māte, sievietes, altruisms, elastīgums. Lietām, ko nākotnē plānojam mainīt, pagaidu lietām, vai lietām, kuras nākotnē dos izmaiņas. Radoša diena, tīras apziņas, jūtu diena.

    Labvēlīgi: Pirkt jaunas lietas (apģērbu, rotaslietas), laulāties, pastaigāties, lēmumi, kas jāpieņem jūtu līmenī, meklēt sieviešu labvēlību, darbības ar ūdeni saistītām lietām, jūras ceļojumi, akas taisīšana, piens

    Nelabvēlīgi: Nepieņemt grūtus lēmumus (jo valda jūtas), negriezt matus vai nagus, būt uzmanīgam ar citu jūtām, nebūt sīkumainam, nebūt inertam vai slinkam, nemelot, nebūt cietsirdīgam

    Otrdiena

    Graha (planēta) Mangal / Marss – Ma. Otrdiena – tumši sarkana, sarkanbrūna, asa garša.
    Ieroči, cīņa, karš, armijas vadība, iznīcināšana, griešana, tīrīšana, uguns, strīdi, debates, drosme un intensitāte, medicīniskas operācijas (ar griešanu). Materiālistiska, ne īpaši labvēlīga diena, virspusēja rupja diena.

    Labvēlīgi: Uzsākt strīdus, cīņu, tiesas procesus, cīnīties, darbs ar metāliem, zeltu un varu, raktuvēm, uguni, elektrību, ārstēšanās, sporta sacensības, zagšana, šmaukšana, iesaistīšanās neēēlībā, lietu destrukcija, asins izliešana.

    Nelabvēlīgi: Nesākt jaunas lietas, izvaitrīties no braucieniem, uzmanīties transportā, sargāties no traumām, strīdiem, nelaimes gadījumiem

    Trešdiena

    Graha (planēta) Budha (Merkurs) – Bu. Trešdiena – zaļa, visas garšas.

    Labvēlīgi: Nodarboties ar tirdzniecību, biznesu, loģiku, sākt jaunus projektus, komunicēties, tikties ar draugiem, iegūt zināšanas, stāties laulībā, publicēties, intelēentas aktivitātes, debates, labdarība.

    Nelabvēlīgi: Izvairīties no uzbudinājuma, nemelot, nestrīdēties, nebūt pārlieku nopietnam, nebūt rupjam.

    Ceturtdiena

    Graha (planēta) Guru (Jupiters) – Gu.  Ceturtdiena – dzeltena, zeltaina, salda garša.

    Labvēlīgi: Laulība, apmācibas uzsākšana, pirkumi, operācijas ar naudu, relēiskas aktivitātes – sākt pudēu, skaitīt šlokas, ornamentu dekorācija un nēsāšana.

    Nelabvēlīgi: Nepieļaujiet ļaunumu vai naidīgumu, neesiet skopi un nepateicīgi, vieglprātīgi vai ciestsirdīgi, neslinkojiet.

    Piektdiena

    Graha (planēta) Šukra (Venēra) – Sk.  Piektdiena – caurspīdīgi balta, un visas krāsas, skāba garša.

    Labvēlīgi: Pirkt rotaslietas, smarēas, apģērbu, ziedus un jebkuras skaistas lietas, stāties laulībā, iet ciemos, uzņemt ciemiņus, gūt baudas, gatavot saldumus, dziedāt, dejot, lauksaimniecības darbības, caurumu urbšanas, govju pirkšana.

    Nelabvēlīgi: Nepārdot lielas un svarīgas lietas, nestādīt mantojumu, neskumt, nebūt vienatnē, nenodarboties ar pašanalīzi.

    Sestdiena

    Graha (planēta) Šani (Saturns) – Sa. Sestdiena – melna, tumši zila, savelkoša garša.

    Labvēlīgi: Atpūsties (atpūta sestdienā pagarina dzīvi), meditēt, nodarboties ar lietām, kas saistītas ar dzelzi, zemi, lauksaimniecību, mājas lietām, ārstēšanās, likt pamatus, eļļu masāžas un vannas, darbinieku pieņemšana, iesaistīšanās ļaunās darbībās.

    Nelabvēlīgi:  Neko svarīgu, nepārpūlēties, nepielikt lielas pūles, nesttrīdēties, negriezt matus vai nagus, nemazgāt veļu.

    Vara (diena)

    Vara ir nosacīti vienkāršākā Pančangas daļa. Tā ir nedēļas diena, pareizāk sakot katra Graha (planēta) aizbilst pār noteiktu nedēļas dienu (izņemot Ke un Ra, jo tās ir ēnas Grahas). Noapaļojot 1 diena, ir 10 zodiakā, kopā ir 3600 jeb 360 dienas (faktiski ir 365,3 dienas).

    Vara ir saistīta ar Grahu Sūrja (Saule), tātad – dživatmanu jeb dievišķo dvēseli. Vara nosaka attiecīgās dienas radošo spēku un dzīvīgumu (vitalitāti). Dina (diena) ietekmē notikuma dvēseli, piešķir notikumam smalko, garīgo fonu.

    Grahām (planētām) atbilstošās dienas
    Sy – Svētdiena (Sun day, Son tag utt.) – Sūrja (Saule), oranža, sarkana, rūgta garša
    Ch – Pirmdiena (Moon day) – Čandra (Mēness), pienbalta, sāļa garša
    Ma – Otrdiena – Mangala (Marss). tumši sarkana, sarkanbrūna, asa garša
    Bu – Trešdiena – Budha (Merkurs), zaļa, visas garšas
    Gu – Ceturtdiena – Guru (Jupiters), dzeltena, zeltaina, salda garša
    Sk – Piektdiena – Šukra Venēra), caurspīdīgi balta, un visas krāsas, skāba garša
    Sa – Sestdiena – Šani (Saturns), melna, tumši zila, savelkoša garša

    Labvēlīgas un nelabvēlīgās Varas (dienas) POZITĪVĀM DARBĪBĀM
    (Sakrīt ar grahu labvēlīgumu un nelabvēlīgumu)

    Labvēlīgās:
    Gu  (ceturtdiena) – vislabvēlīgākā (jo Gu ir dižs labvēlis)
    Sk (piektdiena) – ļoti labvēlīga (jo Sk ir liels labvēlis)
    Bu (trešdiena) – labvēlīga (jo Bu ir vienkārši labvēlis)
    Ch (pirmdiena) – nav slikta, bet mainīga (Ch dilstot samazinās enerģija, Ch augot palielinās)

    Nelabvēlīgās:
    Ma (otrdiena) – Mangala (Marss)
    Sa (sestdiena) – Šani (Saturns)
    un nedaudz mazākā mērā Sy (svētdiena) – Sūrja (Saule)

    Dienai labvēlīgās darbības
    Zinot katras grahas galvenās īpašības, mēs varam atšifrēt katrai dienai atbilstošās darbības, saprast dienas enerģētisko fonu jeb dvēseli.

    Varas spēks un ietekme
    Ja radošais spēks un dzīvīgums ir spēcīgi, tad izvēlētais notikums ir piepildīts ar enerģiju, kas dod spēcīgu un ilglaicīgu rezultātu. Un pretēji.

    Viss ir atkarīgs no tā kā Varas saimnieks (graha) izvietots muhurtas horoskopā. Ja Vareš (saimnieks) labi jūtas, tad notikumam ir radošais spēks izpausties un tas dos spēcīgu un ilgstošu rezultātu un pretēji.

    Ja gribam veikt pozitīvas, radošas darbības, tad izvēlamies – labvēļa dienu (Gu, Sk, Bu un Ch).
    Destruktīvām darbībām izvēlamies kaitnieka dienu (Ma, Sa, arī Sy)

Nitja Joga (attālums starp Sauli un Mēnesi)

    1 Viškumbha

    Viškumbha Jogu pāvalda Jama (Yama jeb Jama Vēdu tradīcijās ir nāves Dievs). Viškumbha ir viena no septiņām nelabvēlīgajām zemākās pakāpes Jogām. Tās sākotnējie 3 Ghati (1 st. 12 min.) tiek uzskatīti par īpaši nelabvēlīgiem, savukārt vārds Viškumbha burtiski tiek tulkots kā “trauks ar indi”. Nelabvēlīgs laiks labvēlīgām lietām. Labi uzvarai pār ienaidniekiem, labklājībai uz citu rēķina, spiediena izdarīšanai. Piemērots šķēršļu pārvarēšanai, konkurētspējīgiem pasākumiem, bagātībai, vēlmei gūt panākumus. Nelabvēlīgi, ja motīvi nav tīri un vilšanās vai slikta griba rada vairāk šķēršļu un neskaidru rezultātu. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    2-Prīti

    Priti Jogu pārvalda Višnu. Priti ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “mīlestība”, “prieks”, “atlīdzība”, “maigums”. Laiks labvēlīgām lietām. Mīlas lietām, seksam, baudām, darbībām, kas vērstas uz baudu iegūšanu. Piemērota popularitātes iegūšanai, kad nepieciešama harizma vai daiļrunība. Mazāk labvēlīga, jo to viegli ietekmē vēlmes. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    3-Ajušmana

    Ajušmāna Jogu pārvalda Čandra (Soma) Devata. Ājušmāna ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība ir aprakstīta kā “ilgmūžība” (“ayush” no sanskrita tiek tulkots kā “dzīve”). Šī Joga ir piemērota ikvienai darbībai, kur svarīga rezultāta stabilitāte un noturība. Laiks labvēlīgām lietām un visam, kas saistīts ar veselību, prānas uzkrāšanu, ilgmūžību, panākumiem un bagātību. Saimnieks planēta Ketu.

    4-Saubhagja

    Saubhāgja Jogu pārvalda Brahma. Saubhāgja ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “labvēlīgā”, “laimīgā”, “lieliskā”, “kas noved pie labklājības, pārticības”. Piemērota visām darbībām, kas nes laimi un veiksmi. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    5-Šobhana

    Šobhana Jogu pārvalda Brihaspati. Šobhana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “brīnišķīga”, “skaista”, “tikumīga”, “efektīva”, “iedarbīga”. Piemērota lietām, kas saistītas ar intelektu, skaistumu, ķermeni, juteklīgām baudām un pelnīšanu ar cienījamiem līdzekļiem. Saimnieks planēta Saule / Graha Sūrja.

    6-Atiganda

    Atiganda Jogu pārvalda Čandra Devata, un tā tiek uzskatīta par nelabvēlīgu. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie 6 Ghati (2 stundas 24.min.). Šī ir viena no 7 nelabvēlīgajām zemākās pakāpes Nitja Jogām, un tās ietekme klasiskajos avotos aprakstīta kā “daudz problēmu”, “daudz sarežģītu mudžekļu”, “liels šķēršļu, barjeru skaits”, “nepārvarama savienošanās”. Sarežģīta un problemātiska Joga, jo tā ir destruktīva, mānīga un neveiksmīga. Problēmas, nelaimes gadījumi, katastrofas, labi atriebībai. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    7-Sukarma

    Sukarma Jogu pārvalda Indra. Šī ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, kuras iedarbība klasiskajos tekstos tiek raksturota kā “labs darbs”, “pareizs darbs”, “labi padarīts darbs”, “tikumība”. Piemērota rīcībai, bagātībai, panākumiem, sasniegumiem, biznesam un mākslai, labdarībai un žēlsirdībai. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    8-Dhriti

    Dhriti Jogu pārvalda Apas (cits šī dievišķā principa nosaukums ir Džala (ūdens)). Tā ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, kuras iedarbība parasti tiek raksturota kā “paliekoša”, “pastāvīga”, “noturīga”, “apburoša”, “turošā”, “sludinošā”. Labi labklājībai, attiecībām ar precētiem cilvēkiem, viesu pieņemšanai. Labi, ja nepieciešams atbalsts, konsekvence, lojalitāte un pacietība. Mazāk labvēlīga, jo tā var novest pie alkatības un dominēšanas pār citiem. Saimnieks planēta Rahu.

    9 Šūla

    Šula Jogu pārvalda Nagas (vēl viens šīs Devatas nosaukums ir Sarpa Devata). Šūla ir viena no 7 nelabvēlīgajām jogām, īpaši pirmās divas stundas. Šīs jogas nosaukumu var tulkot kā “dzelzs smaile”, “pīķis” vai “nāve”. Nelabvēlīgi, jo rada dusmas, pārpratumus un sāpes. Labi konfliktiem, skandāliem. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

    10-Ganda

    Ganda Jogu pārvalda Agni (uguns). Ganda ir viena no 7 nelabvēlīgajām Jogām. Tās ietekme tiek raksturota kā “problēmu mudžeklis”, “šķēršļi”. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie seši Ghati (2 st. un 24. min.). Nelabvēlīga, jo rada pieķeršanos, atkarības, alkatību, skarbumu, neapmierinātību un sarežģīti attiecībām. Labi tumšām, sliktām lietām. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    11-Vriddhi

    Vriddhi Jogu pārvalda Surya (Saule). Vriddhi ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās īpašības ir “augšana”, “pacelšanās”, “pieaugums”, “palielināšanās”. Noderīga izaugsmei, paplašināšanai, gudrībai, runai, bagātībai, biznesam un tirdzniecībai. Dod uzplaukumu un uzlabojumus, palielina rezultātu, bet ne uzreiz, ar laiku. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    12-Dhruva

    Dhruva Jogu pārvalda Bhumi Devi. Tā ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, lai gan dažos avotos tā tiek uzskatīta par ļaunu, nelabvēlīgu jogu, kurā pirmie 4 Ghati (1 st. 36 min.) ir “indīgi” vai īpaši nelabvēlīgi jebkurai darbībai. Dhruva efektu parasti raksturo kā “nesatricināmu”, “noturīgu” vai “pastāvīgu”, “fiksētu”. Noder bagātībai, mācībām un gadījumos, kad nepieciešama stabilitāte, noturība un ilgmūžība. Nav piemērota lietām, kurām būs nepieciešamas pārmaiņas vai kustība. Stabilitāte, labklājība, lietām, kas prasa laiku, pacietību. Saimnieks planēta Ketu.

    13-Vjaghata

    Vjaghata Jogu pārvalda Vayu (gaiss). Vjaghata ir viena no 7 un nelabvēlīgajām zemākās pakāpes jogām. Vjagatas jogas būtība tiek raksturota kā “nāvējoša”, “vedoša uz nāvi”.  Nelabvēlīgā daļa ir pirmās trīs stundas un 30.min. Nelabvēlīga, jo tā ir bīstama, dusmīga, dominējoša, sitoša un var radīt traumas. Labi agresīvām, cietsirdīgām lietām, skandāliem. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    14-Haršana

    Haršana Jogu kontrolē Bhaga (vēdiskā dievība, viena no Aditjām, kas ir atbildīga par labklājību un laulību savienībām un veiksmes un dāvanu izplatīšanu starp cilvēkiem). Sūrja kopā ar Bhagu šeit pauž savas pozitīvākās īpašības, tādējādi pastiprinot Haršana labvēlīgās īpašības. Haršana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “prieks”, “gavilēšana”, “labklājība”, “apburošā”, “priecīgā”. Labi intelektuālām darbībām, slavai, jautrībai, izklaidei, atpūtai. Saimnieks planēta Saule / Graha Sūrja.

    15-Vadžra

    Vadžra Jogu pārvalda Varuna. Vadžra ir viena no 7 nelabvēlīgajām jogām, īpaši tās pirmie 3 Ghati (1 st. 12 min.), un tās iedarbība tiek raksturota kā “pērkons”, “zibens šautra”, “grūti izturams”, “neieņemams”, “nestabils”. Noder spēkam, jaudai, drosmei, enerģijai un motivācijai. Nelabvēlīgi, jo tas var būt grūti, bezrūpīgi un biedējoši. Neparedzams rezultāts, nenoteiktība, labi kaut ko saputrot. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    16-Siddhi

    Siddhi Jogu pārvalda Ganešs (vēdiskā dievība, Šivas dēls, kurš ir atbildīgs par jebkādu šķēršļu pārvarēšanu). Siddhi ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība tiek raksturota kā “labklājība”, “pabeigšana”, “kaut ko darīt”, “veiksme”, “askētiskas īpašības”, “baudīt dievu pielūgšanas augļus”, “superspēju iegūšana”. (pabeidzot kādu maģisku, mistisku vai alķīmisku rituālu vai procesu). Labi panākumiem, piepildījumam, aizsardzībai un sasniegumiem visos pasākumos, pārsteidzošu, neiedomājamu rezultātu sasniegšanai. Īpaši piemērota garīgo zināšanu apguvei un seno reliģisko un filozofisko tekstu studijām. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    17-Vjatipāta

    Vjatipāta Jogu pārvalda Rudra (viena no Šivas “vardarbīgajām” formām, kas personificē neparedzamas katastrofas un briesmas un pārrauga vētras, vētras un citas dabas katastrofas). Vjatipātas būtība tiek raksturota kā “katastrofas, “nepatikšanas”, “katastrofas vēstnesis”, “posts”. Nelabvēlīgi visi 60 Ghati (24 stundas). Visnelabvēlīgākā, jo tā ir mānīga, neskaidra, pārvietojas daudzos virzienos, rada necieņu un ārkārtējas grūtības, pēkšņas nepatikšanas. Saimnieks planēta Rahu.

    18-Varījana

    Varījana Jogu pārvalda Kubera. Varidžana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība ir aprakstīta kā “darīt vairāk, labāk; sniedzot ērtības un komfortu.” Vislabākā, greznība, baudas. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

    19-Parigha

    Parigha Jogu kontrolē Višvakarmans (cits vārds ir Tvashtar, Visuma arhitekts, kurš bija atbildīgs par Visuma “projekta” izveidi un organizēšanu un bija visa Visuma celtnieks. Vēdu mitoloģijā Višvakarmans cēla pilis visiem Dēviem un Asuriem, kā arī izgatavoja visu veidu ieročus un bija labākais ieroču meistars). Šīs jogas būtība klasiskajos avotos ir aprakstīta kā “dzelzs sija vārtu aizvēršanai”, “pils vārti” vai “dzelzs vāle”. Dzelzs slēdzene. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie 30 Ghati (12 stundas, viens Ghati ir 24 minūtes). Ļauj pārvarēt šķēršļus, atrisināt sarežģītas problēmas. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    20-Šiva

    Šiva Joga pārvalda Mitra (vēdiskā dievība, kas atbild par draudzību, sarunām, harmoniju, svētlaimi un saules gaismu). Šiva ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība tiek raksturota kā “labvēlīga”, “veicina labvēlīgu iznākumu”. Labi panākumiem, cieņai, godam un mieram, lai vērstos pie guru, valsts, priekšniecības, ļauj iegūt no šīm personām to, ko vēlas. Īpaši piemērota Džotišai (vēdiskajai astroloģijai), jogai, mantrām, jantrām un jutekļu kontrolei. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    21-Siddha

    Siddha Jogu pārvalda Kartikeja. Šī ir viena no 18 labvēlīgajām Nitya jogām, kuras būtība klasiskajos avotos ir aprakstīta kā “noslēgums”, “pabeigšana”, “pilnība”, “piepildītā”. Piemērota panākumiem uzņēmējdarbībā un visos uzņēmumos, kur nepieciešami tikumi, lietpratība un īpašas vai vairākas prasmes. Mērķu sasniegšanai, jogai, mistikai. Saimnieks planēta Ketu.

    22-Sadhja

    Sadhja Jogu pārvalda Savitri. Sadhja ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “realizējams”, “reāls”, “iespējams”, “sasniedzams”, “pārvarēt”! Mierīga, mērena, skaidrība, izplānotām un saskaņotām darbībām, lai viss noritētu pēc plāna. Piemērots mērķu sasniegšanai. Īpaši labi tur, kur vajadzīga patiesība, tīrība un tikumi. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    23-Šubha

    Šubha Jogu pārvalda Lakšmi. Šubha ir viena no 18 labvēlīgajām jogām un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “veiksmīgs”, “tikumīgs”, “efektīvs”, “labvēlīgs”, “lielisks”, “labs”, “laipns”. Labvēlīgā, labi visam, īpaši veselībai un bagātībai, lai nopelnītu. Planēta Saule / Graha Sūrja.

    24-Šukla

    Šukla Jogu pārvalda Parvati (vēdiskā dievība, Šivas sieva, kura ir “visu lietu māte”, “visa radītāja” un visas pārējās sieviešu dievības, kas cēlušās no viņas). Shukla ir viena no 18 labvēlīgajām jogām un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “balts”, “tīrs”, “spilgts”, “gaišā”. Ātrām darbībām un rezultātam. Noder intelektam, runas spēkam, bagātībai, panākumiem un mākslai. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    25-Brahma

    Nitja (Naisargika) Joga, ko pārvalda Ašvini Kumaras. Brahma ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība ir aprakstīta kā “svētais, dievišķais avots” un “visuma būtība, kvintesence”. Šī joga ir labvēlīga jebkurai darbībai, kurā kaut kas ir jāpiepilda ar enerģiju, jāatjauno vai jāārstē. Attīstība, labi iesākumiem, lai vienotos ar kādu, lielām lietām un rezultātiem. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    26-Indra

    Piederēt Indram. Joga, kuru pārvalda Pitri. Indra ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un viņas būtība tiek raksturota kā “vadonis”, “ķēniņš starp Dēvām”. Labi visam, īpaši mācībām. Noder bagātībai, godam, varai, prestižam, popularitātei un pasākumiem, kas saistīti ar intelektu un labvēlību. Saimnieks planēta Rahu.

    27-Vaidhriti

    Vaidhriti Jogu pārvalda Diti, un tiek uzskatīta par ārkārtīgi kaitīgu. Šīs Devatas būtības raksturīgākā iezīme ir viņas naids un cīņa ar dēmoniskajām būtnēm, kā arī viņas apsēstība ar vēlmi sasniegt Asuru varenību un spēku to absolūtā virsotnē. Kopā ar Vjatipatu Vaidhriti ir īpaši nelabvēlīga joga. Nelabvēlīgi visi 60 Ghati (24 stundas). Tiek uzskatīts, ka abas šīs Jogas ir jāizslēdz no Muhurtas radošu darbību sākumam. Labi konfliktiem, lai kādu pakļautu, strīdiem, visnelabvēlīgākais, jo ir satraukts, neelastīgs, spītīgs, nelaimīgs un nepareizs. Atdalīšana, arestēšana, aizturēšana. Nelabvēlīgā Vaidhriti Joga zaudē nelabvēlīgumu dienas otrajā pusē. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

    Nitja Joga

    Čandra Joga jeb vēl saukta Naisargik joga vai Nitja joga ir ļoti būtiska Pančangas sastāvdaļa. Tā sniedz atbalstu veicamajām darbībām un palīdz notikumu saturēt kopā.

    Katra Čandra joga jeb Nitja joga ilgst aptuveni vienu kalendāro dienu un veido 13°20’ leņķi starp Sauli un Mēnesi. Ik dienu Mēness, riņķojot ap Zemeslodi, attālinās no Saules par 13°20’. Nav brīnums, ka viens no tās nosaukumiem atspoguļo šo domu: Nitja nozīmē – ikdienas, savukārt, joga nozīmē – savienošanās. Nitja joga (Čandra joga) ir Saules un Mēness enerģiju specifisks sakopojums, kas piešķir katrai dienai noteiktas īpašības.

    Nelabvēlīgās Nitja jogas: 1-Viškambha (pirmie 3 ghati – 1 st. 12 min.), 6-Atiganda (pirmie 6 ghati – 2 st 24 min.), 9-Šūla (5 ghati – 2 st.)., 10-Ganda (6 ghati – 2 st. 24 min.), 13-Vjaghata (9 ghati – 3 st. 36 min.)., 15-Vadžra (3 ghati – 1 st. 12 min.), 17-Vjatipata (60 ghati – 24 st.), 19-Parigha (30 ghati – 12 st.), 27-Vaidhriti (60 ghati – 24 st.).

    Ghati (sanskritā “kanna”) ir laika mērvienība Indijā, ko izmanto astroloģijā. 1 ghati = 1/60 dienas = 24 min. = 0,4 stundas)

    Čandra jogu tabula

     JogaNozīmeNakšatraSaimnieks
    1ViškumbhaAtbalstsPušjaSa
    2PrītiPrieks / MīlestībaAšlešaBu
    3AjušmānaDzīveMaghaKe
    4ŠaubhagjaLaba veiksmePurva PhalguniSk
    5ŠobhanaLieliskā / skaistāUttara PhalguniSy
    6AtigandaNepārvarama savienošanāsHastaCh
    7SukarmaLabi darbiČitraMa
    8DhritiTurošā / pasludinošāSvatiRa
    9ŠūlaPīķisVišakhaGu
    10GandaApvienotāAnuradhaSa
    11VriddhiPalielināšanāsDžještaBu
    12DhruvaFiksētāMulaKe
    13VjaghataSitošāPurva AšadhaSk
    14HaršanaPriecīgāUttara AšadhaSy
    15VadžraZibens šautraŠravanaCh
    16SiddhiPiepildītāDhaništaMa
    17VjatipātaPostsŠatabhišaRa
    18VarījanaVislabākāPurva BhadrapadaGu
    19ParighaDzelzs slēdzeneUttara BhadrapadaSa
    20ŠivaLabvēlīgsRevatiBu
    21SiddhaPiepildītāAšviniKe
    22SadhjaPārvarētBharaniSk
    23ŠubhaLabvēlīgāKrittikaSy
    24ŠuklaGaišāRohiniCh
    25BrahmaAttīstībaMrigaširaMa
    26IndraPiederēt IndramArdraRa
    27VaidhritiAtdalīšanaPunarvasuGu

    Muhurtas integritāte atkarīga no Čandra Jogas. Lai varētu piemeklēt labvēlīgu laiku pozitīvām, radošām darbībām, Čandra Jogai jābūt labvēlīgai un tās saimniekam jābūt spēcīgam (labi izvietotam horoskopā, ar spēcīgu Aštakavargu, Navamšu utt).

    1 Viškumbha
    Viškumbha Jogu pāvalda Jama (Yama jeb Jama Vēdu tradīcijās ir nāves Dievs). Viškumbha ir viena no septiņām nelabvēlīgajām zemākās pakāpes Jogām. Tās sākotnējie 3 Ghati (1 st. 12 min.) tiek uzskatīti par īpaši nelabvēlīgiem, savukārt vārds Viškumbha burtiski tiek tulkots kā “trauks ar indi”. Nelabvēlīgs laiks labvēlīgām lietām. Labi uzvarai pār ienaidniekiem, labklājībai uz citu rēķina, spiediena izdarīšanai. Piemērots šķēršļu pārvarēšanai, konkurētspējīgiem pasākumiem, bagātībai, vēlmei gūt panākumus. Nelabvēlīgi, ja motīvi nav tīri un vilšanās vai slikta griba rada vairāk šķēršļu un neskaidru rezultātu. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    2 Prīti
    Priti Jogu pārvalda Višnu. Priti ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “mīlestība”, “prieks”, “atlīdzība”, “maigums”. Laiks labvēlīgām lietām. Mīlas lietām, seksam, baudām, darbībām, kas vērstas uz baudu iegūšanu. Piemērota popularitātes iegūšanai, kad nepieciešama harizma vai daiļrunība. Mazāk labvēlīga, jo to viegli ietekmē vēlmes. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    3 Ajušmana
    Ajušmāna Jogu pārvalda Čandra (Soma) Devata. Ājušmāna ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība ir aprakstīta kā “ilgmūžība” (“ayush” no sanskrita tiek tulkots kā “dzīve”). Šī Joga ir piemērota ikvienai darbībai, kur svarīga rezultāta stabilitāte un noturība. Laiks labvēlīgām lietām un visam, kas saistīts ar veselību, prānas uzkrāšanu, ilgmūžību, panākumiem un bagātību. Saimnieks planēta Ketu.

    4 Saubhāgja
    Saubhāgja Jogu pārvalda Brahma. Saubhāgja ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “labvēlīgā”, “laimīgā”, “lieliskā”, “kas noved pie labklājības, pārticības”. Piemērota visām darbībām, kas nes laimi un veiksmi. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    5 Šobhana
    Šobhana Jogu pārvalda Brihaspati. Šobhana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “brīnišķīga”, “skaista”, “tikumīga”, “efektīva”, “iedarbīga”. Piemērota lietām, kas saistītas ar intelektu, skaistumu, ķermeni, juteklīgām baudām un pelnīšanu ar cienījamiem līdzekļiem. Saimnieks planēta Saule / Graha Sūrja.

    6 Atiganda
    Atiganda Jogu pārvalda Čandra Devata, un tā tiek uzskatīta par nelabvēlīgu. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie 6 Ghati (2 stundas 24.min.). Šī ir viena no 7 nelabvēlīgajām zemākās pakāpes Nitja Jogām, un tās ietekme klasiskajos avotos aprakstīta kā “daudz problēmu”, “daudz sarežģītu mudžekļu”, “liels šķēršļu, barjeru skaits”, “nepārvarama savienošanās”. Sarežģīta un problemātiska Joga, jo tā ir destruktīva, mānīga un neveiksmīga. Problēmas, nelaimes gadījumi, katastrofas, labi atriebībai. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    7 Sukarma
    Sukarma Jogu pārvalda Indra. Šī ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, kuras iedarbība klasiskajos tekstos tiek raksturota kā “labs darbs”, “pareizs darbs”, “labi padarīts darbs”, “tikumība”. Piemērota rīcībai, bagātībai, panākumiem, sasniegumiem, biznesam un mākslai, labdarībai un žēlsirdībai. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    8 Dhriti
    Dhriti Jogu pārvalda Apas (cits šī dievišķā principa nosaukums ir Džala (ūdens)). Tā ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, kuras iedarbība parasti tiek raksturota kā “paliekoša”, “pastāvīga”, “noturīga”, “apburoša”, “turošā”, “sludinošā”. Labi labklājībai, attiecībām ar precētiem cilvēkiem, viesu pieņemšanai. Labi, ja nepieciešams atbalsts, konsekvence, lojalitāte un pacietība. Mazāk labvēlīga, jo tā var novest pie alkatības un dominēšanas pār citiem. Saimnieks planēta Rahu.

    9 Šūla
    Šula Jogu pārvalda Nagas (vēl viens šīs Devatas nosaukums ir Sarpa Devata). Šūla ir viena no 7 nelabvēlīgajām jogām, īpaši pirmās divas stundas. Šīs jogas nosaukumu var tulkot kā “dzelzs smaile”, “pīķis” vai “nāve”. Nelabvēlīgi, jo rada dusmas, pārpratumus un sāpes. Labi konfliktiem, skandāliem. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

    10 Ganda
    Ganda Jogu pārvalda Agni (uguns). Ganda ir viena no 7 nelabvēlīgajām Jogām. Tās ietekme tiek raksturota kā “problēmu mudžeklis”, “šķēršļi”. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie seši Ghati (2 st. un 24. min.). Nelabvēlīgi, jo rada pieķeršanos, atkarības, alkatību, skarbumu, neapmierinātību un sarežģīti attiecībām. Labi tumšām, sliktām lietām. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    11 Vriddhi
    Vriddhi Jogu pārvalda Surya (Saule). Vriddhi ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās īpašības ir “augšana”, “pacelšanās”, “pieaugums”, “palielināšanās”. Noderīga izaugsmei, paplašināšanai, gudrībai, runai, bagātībai, biznesam un tirdzniecībai. Dod uzplaukumu un uzlabojumus, palielina rezultātu, bet ne uzreiz, ar laiku. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    12 Dhruva
    Dhruva Jogu pārvalda Bhumi Devi. Tā ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, lai gan dažos avotos tā tiek uzskatīta par ļaunu, nelabvēlīgu jogu, kurā pirmie 4 Ghati (1 st. 36 min.) ir “indīgi” vai īpaši nelabvēlīgi jebkurai darbībai. Dhruva efektu parasti raksturo kā “nesatricināmu”, “noturīgu” vai “pastāvīgu”, “fiksētu”. Noder bagātībai, mācībām un gadījumos, kad nepieciešama stabilitāte, noturība un ilgmūžība. Nav piemērota lietām, kurām būs nepieciešamas pārmaiņas vai kustība. Stabilitāte, labklājība, lietām, kas prasa laiku, pacietību. Saimnieks planēta Ketu.

    13 Vjaghata
    Vjaghata Jogu pārvalda Vayu (gaiss). Vjaghata ir viena no 7 un nelabvēlīgajām zemākās pakāpes jogām. Vjagatas jogas būtība tiek raksturota kā “nāvējoša”, “vedoša uz nāvi”.  Nelabvēlīgā daļa ir pirmās trīs stundas un 30.min. Nelabvēlīga, jo tā ir bīstama, dusmīga, dominējoša, sitoša un var radīt traumas. Labi agresīvām, cietsirdīgām lietām, skandāliem. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    14 Haršana
    Haršana Jogu kontrolē Bhaga (vēdiskā dievība, viena no Aditjām, kas ir atbildīga par labklājību un laulību savienībām un veiksmes un dāvanu izplatīšanu starp cilvēkiem). Sūrja kopā ar Bhagu šeit pauž savas pozitīvākās īpašības, tādējādi pastiprinot Haršana labvēlīgās īpašības. Haršana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “prieks”, “gavilēšana”, “labklājība”, “apburošā”, “priecīgā”. Labi intelektuālām darbībām, slavai, jautrībai, izklaidei, atpūtai. Saimnieks planēta Saule / Graha Sūrja.

    15 Vadžra
    Vadžra Jogu pārvalda Varuna. Vadžra ir viena no 7 nelabvēlīgajām jogām, īpaši tās pirmie 3 Ghati (1 st. 12 min.), un tās iedarbība tiek raksturota kā “pērkons”, “zibens šautra”, “grūti izturams”, “neieņemams”, “nestabils”. Noder spēkam, jaudai, drosmei, enerģijai un motivācijai. Nelabvēlīgi, jo tas var būt grūti, bezrūpīgi un biedējoši. Neparedzams rezultāts, nenoteiktība, labi kaut ko saputrot. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    16 Siddhi
    Siddhi Jogu pārvalda Ganešs (vēdiskā dievība, Šivas dēls, kurš ir atbildīgs par jebkādu šķēršļu pārvarēšanu). Siddhi ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība tiek raksturota kā “labklājība”, “pabeigšana”, “kaut ko darīt”, “veiksme”, “askētiskas īpašības”, “baudīt dievu pielūgšanas augļus”, “superspēju iegūšana”. (pabeidzot kādu maģisku, mistisku vai alķīmisku rituālu vai procesu). Labi panākumiem, piepildījumam, aizsardzībai un sasniegumiem visos pasākumos, pārsteidzošu, neiedomājamu rezultātu sasniegšanai. Īpaši piemērota garīgo zināšanu apguvei un seno reliģisko un filozofisko tekstu studijām. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    17 Vjatipāta
    Vjatipāta Jogu pārvalda Rudra (viena no Šivas “vardarbīgajām” formām, kas personificē neparedzamas katastrofas un briesmas un pārrauga vētras, vētras un citas dabas katastrofas). Vjatipātas būtība tiek raksturota kā “katastrofas, “nepatikšanas”, “katastrofas vēstnesis”, “posts”. Nelabvēlīga visas 24 stundas. Visnelabvēlīgākā, jo tā ir mānīga, neskaidra, pārvietojas daudzos virzienos, rada necieņu un ārkārtējas grūtības, pēkšņas nepatikšanas. Saimnieks planēta Rahu.

    18 Varījana
    Varījana Jogu pārvalda Kubera. Varidžana ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība ir aprakstīta kā “darīt vairāk, labāk; sniedzot ērtības un komfortu.” Vislabākā, greznība, baudas. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

    19 Parigha
    Parigha Jogu kontrolē Višvakarmans (cits vārds ir Tvashtar, Visuma arhitekts, kurš bija atbildīgs par Visuma “projekta” izveidi un organizēšanu un bija visa Visuma celtnieks. Vēdu mitoloģijā Višvakarmans cēla pilis visiem Dēviem un Asuriem, kā arī izgatavoja visu veidu ieročus un bija labākais ieroču meistars). Šīs jogas būtība klasiskajos avotos ir aprakstīta kā “dzelzs sija vārtu aizvēršanai”, “pils vārti” vai “dzelzs vāle”. Dzelzs slēdzene. Nelabvēlīgā daļa ir pirmie 30 Ghati (12 stundas, viens Ghati ir 24 minūtes). Ļauj pārvarēt šķēršļus, atrisināt sarežģītas problēmas. Saimnieks planēta Saturns / Graha Šani (Saturns). 

    20 Šiva
    Šiva Joga pārvalda Mitra (vēdiskā dievība, kas atbild par draudzību, sarunām, harmoniju, svētlaimi un saules gaismu). Šiva ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība tiek raksturota kā “labvēlīga”, “veicina labvēlīgu iznākumu”. Labi panākumiem, cieņai, godam un mieram, lai vērstos pie guru, valsts, priekšniecības, ļauj iegūt no šīm personām to, ko vēlas. Īpaši piemērota Džotišai (vēdiskajai astroloģijai), jogai, mantrām, jantrām un jutekļu kontrolei. Saimnieks planēta Merkurs / Graha Budha.

    21 Siddha
    Siddha Jogu pārvalda Kartikeja. Šī ir viena no 18 labvēlīgajām Nitya jogām, kuras būtība klasiskajos avotos ir aprakstīta kā “noslēgums”, “pabeigšana”, “pilnība”, “piepildītā”. Piemērota panākumiem uzņēmējdarbībā un visos uzņēmumos, kur nepieciešami tikumi, lietpratība un īpašas vai vairākas prasmes. Mērķu sasniegšanai, jogai, mistikai. Saimnieks planēta Ketu.

    22 Sadhja
    Sadhja Jogu pārvalda Savitri. Sadhja ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās iedarbība tiek raksturota kā “realizējams”, “reāls”, “iespējams”, “sasniedzams”, “pārvarēt”! Mierīga, mērena, skaidrība, izplānotām un saskaņotām darbībām, lai viss noritētu pēc plāna. Piemērots mērķu sasniegšanai. Īpaši labi tur, kur vajadzīga patiesība, tīrība un tikumi. Saimnieks planēta Venēra / Graha Šukra.

    23 Šubha
    Šubha Jogu pārvalda Lakšmi. Šubha ir viena no 18 labvēlīgajām jogām un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “veiksmīgs”, “tikumīgs”, “efektīvs”, “labvēlīgs”, “lielisks”, “labs”, “laipns”. Labvēlīgā, labi visam, īpaši veselībai un bagātībai, lai nopelnītu. Planēta Saule / Graha Sūrja.

    24 Šukla
    Šukla Jogu pārvalda Parvati (vēdiskā dievība, Šivas sieva, kura ir “visu lietu māte”, “visa radītāja” un visas pārējās sieviešu dievības, kas cēlušās no viņas). Shukla ir viena no 18 labvēlīgajām jogām un tās būtību raksturo tādi vārdi kā “balts”, “tīrs”, “spilgts”, “gaišā”. Ātrām darbībām un rezultātam. Noder intelektam, runas spēkam, bagātībai, panākumiem un mākslai. Saimnieks planēta Mēness / Graha Čandra.

    25 Brahma
    Nitja (Naisargika) Joga, ko pārvalda Ašvini Kumaras. Brahma ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un tās būtība ir aprakstīta kā “svētais, dievišķais avots” un “visuma būtība, kvintesence”. Šī joga ir labvēlīga jebkurai darbībai, kurā kaut kas ir jāpiepilda ar enerģiju, jāatjauno vai jāārstē. Attīstība, labi iesākumiem, lai vienotos ar kādu, lielām lietām un rezultātiem. Saimnieks planēta Marss / Graha Mangal.

    26 Indra
    Piederēt Indram. Joga, kuru pārvalda Pitri. Indra ir viena no 18 labvēlīgajām jogām, un viņas būtība tiek raksturota kā “vadonis”, “ķēniņš starp Dēvām”. Labi visam, īpaši mācībām. Noder bagātībai, godam, varai, prestižam, popularitātei un pasākumiem, kas saistīti ar intelektu un labvēlību. Saimnieks planēta Rahu.

    27 Vaidhriti
    Vaidhriti Jogu pārvalda Diti, un tiek uzskatīta par ārkārtīgi kaitīgu. Šīs Devatas būtības raksturīgākā iezīme ir viņas naids un cīņa ar dēmoniskajām būtnēm, kā arī viņas apsēstība ar vēlmi sasniegt Asuru varenību un spēku to absolūtā virsotnē. Kopā ar Vjatipatu Vaidhriti ir īpaši nelabvēlīga joga. Tiek uzskatīts, ka abas šīs Jogas ir jāizslēdz no Muhurtas radošu darbību sākumam. Labi konfliktiem, lai kādu pakļautu, strīdiem, visnelabvēlīgākais, jo ir satraukts, neelastīgs, spītīgs, nelaimīgs un nepareizs. Atdalīšana, arestēšana, aizturēšana. Nelabvēlīgā Vaidhriti Joga zaudē nelabvēlīgumu dienas otrajā pusē. Saimnieks planēta Jupiters / Graha Guru.

Karana (puse no Tithi, Mēness dienas)

    1-Bava

    Bava – Indra + Sy (Indra – dievu valdnieks un aizstāvis, Sy – veselība)
    Labi visām labvēlīgām darbībām, gan ilglaicīgām, gan īslaicīgām, stabilam rezultātam. Veselības uzlabošanai un spēka palielināšanai.

    2-Balava

    Balava (leopards) – Brahma + Ch (Brahma – radītājs, Čandra Ch – publiskums) reliģiskām un slavinošām darbībām, kas pelnījušas uzslavas, apbalvojumus, jebkādas cerimoniālas darbības. Īpaši labi apziņas attīstīšanai.
    Secība – 3, 10, 17, 24, 31, 38, 46, 52

    3-Kaulava

    Kaulava – Mitra + Ma (Mitra – gādīguma, draudzības, vienošanās un tikšanas dievība)
    Labi izvēlēties draugus, laulāto (nevis laulāties, bet izvēlēties, pieņemt lēmumu par labu šim cilvēkam, iepazīties ar nākamo draugu vai laulāto), jebkādas lietas saistītas vai bāzētas uz draudzības, mīlestības, uzticības.

    4-Taitila

    Taitila – Arjaman + Bu. (Arjaman ir solārais dievs, viens no Sy formām, kas izpaužas kā pienākums un viņa dharma ir laika kontrole).
    Labi lietām, kas ved uz popularitāti (jo Sy ir ķēniņš), pieņemt patvērumu (jo Sy kā ķēniņš ir aizgādnis), lietas vērstas uz ilglaicīgu, stabilu rezultātu, lietas saistītas ar nekustamo īpašumu, darbībām sasitītām ar aizsardzību.

    5-Gara

    Gara – Bhu devi + Gu (zemes dievība, viena no 2 Lakšmi formām – Lakšmi auglības izpausme)
    Labi lauksaimniecībai, zemes apstrādei, sēklu sēšanai, māju celšanai, labi stabilām lietām, laulībām, aizsardzībai, paplašināšanai, labklājības celšanai utml.

    6-Vanidža

    Vanidža – Šri devi + Sk (otra Lakšmi forma, kas apveltīta ar 6 labvēlīgām un dievišķām īpašībām, tā piepilda ar spēku pat savu vīru Višnu).
    Labi sadarbībai, tirdzniecībai, visām Sk lietām, sievišķajam spēkam. Ilgstošām lietām.

    7-Višti

    Višti – Jama + Sa.
    Slikti labvēlīgām darbībām, bet labi konfliktiem, strīdiem, sagraušanai, uzbrukumam, darbam ar indēm, indīgām darbībām utml. Tiesāties, ja prasītājs, agresors, labi sākt karu, kontrolēt, ierobežot.

    8-Šakuni

    ŠakuniRahu – (14 tithi 2.daļa) medicīniskām zālēm, tonizējošiem līdzekļu lietošanai, dabiskām zālēm, jogai, buršanai, pareģošanai, pudžai, astroloģijai utml.

    9-Čatušpada

    Čatušpada, Ketu – (Amavasja 1.daļa), četrkājains dzīvnieks.
    Labi rituālām darbībām, senču godināšanai, labi bērēm, darbībām ar mirušajiem. Visam, kas saistīts ar dzīvniekiem, mantojumu lietām, intrigām, politikai.

    10-Naga

    Naga, Rahu – (Amavasja 2.daļa)
    Labi darbam ar kundalini (kundalini joga), tantriskam seksam (ne parastajam), darbībām ar indēm, shēmot un sacelties pret ienaidnieku, nežēlīgām darbībām, pretuzbrukumam, agresijai, nelabvēlīgām darbībām.

    11-Kinstugna

    Kinstugna, Ketu – (Šukla Pakša Pratipada 1.daļa)
    Labi slavinošām aktivitātēm (darbības, kas pelnījušas uzslavas, apbalvojumus), ziedošanai (upurēšanas izpratnē), pozitīvām ceremonijām, mākslai un zinātnei, diplomātiskām darbībām. Laulībai, īpaši aprēķina, veselības lietām, zāļu dzeršana, izrakstīšana.

    Karana

    Karana ir ½ Tithi (Mēness diena). Tā kā ir 30 Tithi, tad lunārajā mēnesī ir 60 Karanas. Taču 60 Karanas nav visas dažādas. Atšķirīgas ir tikai 11, kuras dažādās kombinācijās lunārajā mēnesī atkārtojas 60 reizes.

    Karanas sāk skaitīt sākot no Pratipada Šukla Pakša (augoša Mēness) Tithi otrās daļas.

    • Sākas ar Čara (kustīgās) Karanām. Pirmā ir Bava (Šukla Pratipada 2.daļa), un turpinās visas Čara Karanas pēc kārtas līdz Višti, tad atkal nāk Bava. Tā Čara Karanas pa apli atkārtojas astoņas reizes. Kad 8-ais aplis beidzas ar Višti, tad seko Sthira Karanas.
    • Sthira (fiksētās) Karanas sākas no Krišna Čaturtdaši (14.Krišna) 2.daļas līdz Šukla Pratipada 1.daļai (1.šukla) ieskaitot. Tas ir tieši 4 Karanas, visas pēc kārtas. Tām atkal no Šukla Pratipada 2.daļas seko 8 apļi Čara Karanu.

    Fiksētās atrodas vienmēr vienā vietā:

    • Šakuni 14 Krišna 2.daļa
    • Čatušpada 15 Krišna (Amavasja) 1.daļa
    • Naga 15 Krišna (Amavasja) 2.daļa
    • Kinstughna 1.Šukla 1.daļa
     

    Karanas ietekme

    Jēdziens ‘karana’ cēlies no sanskrita saknes „kri”,  ‘kar’ – darbība. No tā cēlušies arī vārdi ‘karma’ (darīt, rīcība) un ‘ahamkara’ (es daru).

    No karanas ir atkarīgs – vai cilvēks rīkosies pareizi vai nepareizi, atbilstoši vai neatbilstoši situācijai. Protams, ka cilvēka rīcības pareizību pamatā izšķir viņa paša horoskops. Taču, ja horoskops nav viennozīmīgs, tad muhurtas karanai var būt arī visai liela ietekme.

    Karana atbild par darbību pareizību, kas ir jāveic, lai iestātos vēlamais rezultāts, lai šāds rezultāts kā tāds būtu. Karana rāda cik darba un pūļu jāpieliek, lai realizētos plānotais pasākums vai darbība. Ja izvēlēta neatbilstoša karana, tad pūļu būs jāpieliek daudz vairāk, nekā ja izvēlēta atbilstoša.

    Ja karana ir neatbilstoša vai vāja, tad cilvēkam neizdosies izdarīt pareizās darbības veiksmīgai notikuma norisei, jo ārējie apstākļi to neļaus izdarīt. Darot lietas neatbilstošā vai vājā karanā visi apstākļi veidosies neatbilstoši un pretēji vēlamajam, veidosies šķēršļi. Savukārt, ja ir izvēlēta atbilstoša un spēcīga karana, tad cilvēks veiks pareizās darbības, kas būs tieši atbilstošas notikuma veiksmīgai norisei.

    Karanas ietekmes novērtēšanai skatās kā jūtas tās saimnieks. Ja saimnieks slikti jūtas, tad darbībai būs jāpieliek daudz pūļu un tiek veiktas nepareizas vai liekas darbības. Ja saimnieks labi jūtas, tad viss sakārtosies „pats par sevi”.

Čandra Gočara Bhavās (Mēness tranzīts horoskopa mājās)

    1 Bhava

    Mēness tranzītā 1. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laikā cilvēks darbojas, pamatojoties uz iekšējiem emocionāliem impulsiem, ir iespējamas ekstrēmas izpausmes. Viņš kļūst pārāk iespaidojams un jūtīgs pret to, ko viņi saka par viņu, jūtīgi reaģē uz viņam veltītās uzmanības un rūpes pazīmēm. Viņš ļoti vēlas sevi parādīt no labākās puses, īpaši ģimenei un tuviem cilvēkiem, lai gan cenšas demonstrēt savu neatkarību no jebkura. Tas viss izraisa garastāvokļa svārstības un emocionālu nestabilitāti.
    Cilvēka galvenās rūpes šajā laikā ir viņš pats. Cilvēku vada zemapziņas vēlme kaut ko mainīt sevī, savā mājā. Globālām pārmaiņām laika ir maz, un vēlmes drīz mainīs virzienu, pateicoties Mēness tranzītam uz citu māju. Tāpēc cilvēks dara kaut ko ātri atrisināmu, un tomēr realizē šo pārmaiņu vēlmi sev, mīļotajai – piemēram, dodas pie friziera. Šis ir laiks, kad jārisina tīri personiskas lietas. Vēlme pēc fiziskas mīlestības var pieaugt, bet tajā pašā laikā cilvēks, sākumā izrādot degsmi, var ātri izdegt. Šķiet, ka viņš pats līdz galam nesaprot, ko grib, bet, ka vēlme ir, par to nav šaubu. Turklāt iztēle mūsdienās tiek izspēlēta nopietni.

    Negatīvs Mēness tranzīts – var izprovocēt cilvēku uz strīdiem. Emocionālās reakcijas dažkārt neatbilst notiekošajam. Cilvēkam var šķist, ka par viņu slikti runā vai domā, viņu moka sliktas priekšnojautas par sevi vai to, kas viņam dārgs. Viņš sprāgst par sīkumiem, kuru dēļ cilvēki patiešām var no viņa vairīties. Iespējamas fiziskas kaites, nespēks.

    2 Bhava

    Mēness tranzītā 2. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laikā nauda kļūst par cilvēka galveno rūpju. Tā var būt papildu peļņa, īslaicīgi papildu ienākumi, taču Mēness ir mainīga planēta, tāpēc būtu naivi gaidīt, ka nauda šajā laikā plūdīs kā ūdens. Visbiežāk šis laiks rada izmaksas. Cilvēks nodarbojas ar preču iegādi, iegādājas sadzīves piederumus un sīkumus, kas paredzēti, lai iekārtotu mājokli, padarītu to mājīgu. Ēdiens, ko gatavo mūsdienās, ir īpaši garšīgs, saimnieces neapzināti cenšas palutināt savu mājsaimniecību ar kaut ko garšīgu, īpaši mīļu. Kad Mēness iet cauri otrajai mājai, iespējama darba maiņa. Tranzītējošais Mēness iet garām mājai pārāk ātri, tāpēc tam nav laika nopietni ietekmēt, bet pārcelšanās uz citu darba vietu gadījumā tomēr ir vērts pagaidīt, kamēr Mēness paies garām 2. mājai (vai 6. 10 mājai) .

    Negatīvs Mēness tranzīts – var norādīt uz finansiālu zaudējumu iespējamību, jo šādās dienās cilvēki ir pakļauti nepamatotiem tēriņiem. Sievietes var iegādāties sev tīkamu piekariņu vai dārgu atjauninājumu, nopietni satricinot ģimenes budžetu. Taču var būt arī apstākļi, kas noved pie neparedzētiem izdevumiem. Paaugstināta ēstgriba noved pie pārēšanās, aizraušanās ar baudām – pie gadījuma attiecībām, bet, no otras puses, šie aspekti var izraisīt slinkuma lēkmes, apātijas, nomāktu garastāvokli.

    3 Bhava

    Mēness tranzītā 3. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laikā rodas kontakti, kas cilvēku emocionāli uzbudina. Piemēram, būs tikšanās ar kādu tuvu radinieku, kas atkarībā no aspektiem, kas veidojas uz Mēness, būs vai nu parasta abas puses interesējoša informācijas apmaiņa, vai arī radīsies savstarpēji pārmetumi bezjūtībā un neuzmanībā pret. viens otra lietas. Šajā laikā cilvēks zemapziņā meklē informācijas avotus, neapzināti var ieslēgt radio vai televizoru laikā, kad parasti to nedara; varbūt, izdzirdējis interesantas ziņas, papļāpāt ar kaimiņu un aizmirst, kur un kāpēc viņš brauc. Šis ir burzmas, mazu izbraucienu periods, kas galvenokārt saistīts ar ikdienas un ģimenes lietām. Cilvēks var sniegt pakalpojumus ne tikai radiem, bet arī draugiem. Var nodarboties ar dokumentu, izziņu un citu ar ģimenes lietām saistītu papīru sagatavošanu: piemēram, lai identificētu bērnu bērnudārzā. Šajā laikā daudzas lietas paliek nepabeigtas, jo cilvēka uzmanību pastāvīgi novērš sarunas, zvani, steidzamākas lietas. Piemēram, viņš var saņemt vēstuli, paziņojumu vai ko tamlīdzīgu, kas mainīs viņa plānus vai satrauks viņu. Cilvēks var aiziet pēc maizes un nokļūt ciemos, vai, gluži pretēji, pie viņa nāks viesi, un viņš sēdēs kopā ar viņiem līdz tumsai, atsakoties no plānotā biznesa. Šajā laikā lēmumi var nākt it kā paši no sevis, bet patiesībā – paceļoties no zemapziņas dzīlēm. Labs laiks dzejniekiem un rakstniekiem, visiem tiem, kam darbā nepieciešama tēlaina domāšana.

    Negatīvs Mēness tranzīts – šajā periodā rada nervozitāti, nemieru visnenozīmīgākajās situācijās, satraukumu, nespēju koncentrēties. Iespējama kavēšanās, nepatīkamas ziņas, vēstuļu vai citu svarīgu papīru nozaudēšana, strīdi ar radiem, draugiem, kaimiņiem. Šajā laikā ir daudz kļūdainu tālruņa savienojumu. Pastāv briesmas izplatīt baumas, kuras cilvēks uztver ļoti sāpīgi.

    4 Bhava

    Mēness tranzītā 4. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Sievietes, pat ja viņas neko nezina par Mēness ietekmi uz cilvēku, šajās dienās bieži vien “atceras” uzkrātos mājas darbus un sāk veikt mājas darbus – mazgāt, tīrīt, gatavot. Viņiem ir vēlme kaut ko mainīt mājā, piemēram, piekārt citus aizkarus, iegādāties kaut ko jaunu interjeram. Vīrieši mēdz doties mājās, pie ģimenes, uz sava mīļākā dīvāna. Jebkurā gadījumā, ja cilvēkam ir izvēle, viņš labprātāk paliek mājās nekā nekur brauks, ja vien tās nav svētas vai atmiņā paliekošas vietas, vai ciemošanās pie vecākiem un vecvecākiem. Šī ir tā reize, kad cilvēks atceras savus radus un, ja nebrauc ciemos, tad vismaz piezvana vai kaut ko dara viņu labā. Ja vecāku vairs nav pasaulē, viņi par sevi var atgādināt sapņos. Šis ir piemērots laiks, lai plānotu savu pārvietošanos. Būtu lietderīgi apmeklēt senču kapus.

    Negatīvs Mēness tranzīts – šajā laikā partneri izraisa nemierus savas mājsaimniecības vai īpašuma dēļ. Tās var izraisīt nesaskaņas un strīdus ģimenē vai citas ģimenes problēmas, kas cilvēku emocionāli satrauc, piemēram, vecāku vai kāda ģimenes locekļa slimība. Iespējamas emocionāls diskomforts, traucējošas domas un sapņi, iekšēja mētāšanās. Cenšoties no tām atbrīvoties, cilvēks var, piemēram, sākt pārkārtot māju vai ārkārtējos gadījumos pat pamest māju, bet tas ir tad, ja tam ir apstiprinājums dzimšanas kartē.

    5 Bhava

    Mēness tranzītā 5. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laikā cilvēka galvenās rūpes ir bērni un mīlas attiecības. Atkarībā no aspektiem un planētām, ar kurām Mēness mijiedarbojas, bērni iepriecinās vecākus ar saviem panākumiem vai, gluži pretēji, sagādās skumjas, nepatikšanas un sajūsmu. Šis ir periods, kad cilvēks jūt nepieciešamību pēc atpūtas, vēlas atpūsties, nevis domāt par problēmām. Iet uz teātri, uz koncertu, uz restorānu utt. var dot cilvēkam daudz patīkamu minūšu, jo viņš ir iekšēji noskaņots uz to, ka viņš tiks izklaidēts, dāvinās dāvanas, tiks slavēts. Apkārtējiem šajās dienās nevajadzētu taupīties ar komplimentiem un uzslavām šāda horoskopa īpašniekam, jo patīkami mirkļi iegrims viņa dvēselē, un viņš kādreiz atbildēs ar to pašu monētu.

    Labs laiks radošiem cilvēkiem – māksliniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem – viņus, ja ne uz ilgu laiku, apciemo mūzas. Dvēsele lūdz mīlestību, tāpēc cilvēks viens otru vieglāk iepazīst, piekrīt tuvām attiecībām, sievieti var uzpirkt uzmanības un rūpju zīmes par sevi un bērniem, ja tādas ir. Mīļotāji atzīstas savās jūtās, meklē tikšanās ar saviem mīļajiem, raksta viņiem dzejoļus, dāvina dāvanas, izrāda visa veida rūpes. Bet jāatceras, ka šajās dienās palielinās ieņemšanas iespējamība. Šajā laikā ir labi organizēt kādas kopīgas aktivitātes ar bērniem, piemēram, ar visu ģimeni, apmeklēt izklaides vietas vai iesaistīt bērnus kolektīvā jaunradē vai spēlēs.

    Negatīvs Mēness tranzīts – var atnest strīdu ar mīļajiem, neapmierinātību vai vilšanos viņos, kas ietekmē garastāvokli un vispārējo pašsajūtu. Pastāv laulības pārkāpšanas briesmas, pārmērīga tieksme pēc baudām uz reputācijas rēķina. Ar bērniem var rasties problēmas, kurām nepieciešama obligāta iejaukšanās. Cilvēks azartspēlēs var meklēt aizmirstību no emocionālām problēmām, taču tās nenesīs atvieglojumu, jo īpaši tāpēc, ka mūsdienās azartspēles draud ar zaudējumiem.

    6 Bhava

    Mēness tranzītā 6. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šis tranzīts pievērš cilvēka uzmanību galvenokārt savai veselībai, mājsaimniecību, kalpu un mājdzīvnieku veselībai, bet var ietekmēt arī darba un rūpnieciskās lietas. Kas attiecas uz veselību, cilvēks mūsdienās var sākt ievērot kādu diētu, uzsākt veselības kursu vai arī viņš atkal nolemj piekopt veselīgu dzīvesveidu, saistībā ar kuru viņš sastādīs rīcības plānu, atlasīs vingrinājumu sarakstu un pat sākt tos izpildīt bez prieka. Šajās dienās viņš skrupulozi ievēros plānu, bet cik noturēs viņa griba un apņēmība, rādīs dzemdību horoskops. Viens Mēness, kas, kā zināms, ir ļoti mainīgs, nepalīdzēs ar to tikt galā. Kas attiecas uz darbu, tad ar to var būt saistīts zināms nemiers: kolēģis var lūgt palīdzību vai, gluži pretēji, kāds no mājām palīdzēs veikt kādu no pienākumiem. Jūs varat nolemt mainīt darbu. Ja cilvēks meklē darbu, tad mūsdienās to ir vieglāk atrast.

    Šajās dienās cilvēks sāk “redzēt” to, kas citās dienās paiet garām viņa uzmanībai – piemēram, kādam mājsaimniecībā norauta poga, putekļi uz skapja, nekārtība virtuves skapjos. Rezultātā vietējās nekārtības likvidēšana nemanāmi pārvēršas par vispārēju tīrīšanu visā mājā. Nu, ja, lai pabeigtu šo tīrīšanu, pietiks dienas, līdz Mēness virzīsies cauri 6. mājai. Ja nepietiek, tad sabrukums var palikt līdz nākamajai Mēness tranzītami caur šo māju, un tad viss sāksies no jauna. Papildus tīrīšanai ir jāsamazina esošais un jārēķina nākotnes ģimenes budžets un jāizdara daudz sīkumu, ko cilvēks atceras tieši tad, kad Mēness iekrīt 6. mājā, un ko viņa rokas citreiz nesasniedz.

    Negatīvs Mēness tranzīts – var izraisīt sliktu veselību, emocionālu depresiju dažu apstākļu dēļ, kas saistīti ar paša cilvēka vai viņa tuvinieku veselību. Iespējama ar darbu saistīta pieredze: piemēram, dienestā veidojas emocionāli sarežģīta situācija, īpaši sieviešu kolektīvam. Patiesie strīda cēloņi nereti tiek slēpti pat no pašām konfliktējošām pusēm, un tās viena otrai izsaka pilnīgi atšķirīgas pretenzijas. Jebkurā gadījumā cilvēka sniegums mūsdienās krītas. Šādās dienās ar zālēm un alkoholiskajiem dzērieniem jābūt uzmanīgiem. Iespējama saindēšanās. Gremošanas traucējumi var rasties arī raižu, baiļu, spēcīgu sajūtu dēļ.

    7 Bhava

    Mēness tranzītā 7. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laika posmā cilvēks kļūst jutīgāks pret to, kā pret viņu izturas un ko par viņu saka. Viņš pats ir draudzīgs pret citiem un to pašu sagaida arī no viņiem. Šādā brīdī cilvēks kļūst laipnāks un atsaucīgāks, rūpējas par partneri, cenšas iedziļināties viņa lietās. Nejaušai tikšanās var būt tālejošas sekas. Vīrietis var satikt savu nākamo sievu vai topošo biznesa partneri, parasti sievieti. Sieviete ir biznesa partneris, nākotnes tuvs draugs. Jebkurā gadījumā sastaptais cilvēks iegrimst dziļi zemapziņā un iedarbojas uz horoskopa īpašnieku savu, lai arī ne vienmēr redzamo, ietekmi. Mēness kustas ātri, pēc dienas vai divām vēlme var pazust vai to aizēnot citas rūpes. Tas pats attiecas uz šķiršanos. Šajā laikā parasti tiek izlemti jautājumi, kas ir atkarīgi no citas personas noskaņojuma, labas gribas vai autoritātes. Tiek noformēti un apliecināti oficiāli papīri, piemēram, pilnvaras, parakstīti līgumi un vienošanās, iesniegti pieteikumi dzimtsarakstu nodaļā un tiesās utt. Ir labi konsultēties ar juristiem un visādiem konsultantiem, vēlams sievietēm. Arī oficiālās tikšanās un prezentācijas solās būt veiksmīgas (ja nav negatīvu Mēness aspektu un dzimšanas kontrindikāciju), jo šis ir labākais laiks reklāmai, īpaši, ja Mēness ir pilnmēness tuvumā. Šādās dienās cilvēks daudz labprātāk pilda sabiedriskos uzdevumus un parasti ir atvērtāks nekā citreiz. Intervijas ar viņu ir dziļas un sirsnīgas. Arī šajā laikā cilvēks ir ļoti uzņēmīgs pret reklāmu, īpaši sievietes, kuras var iegādāties kaut ko reklamētu vai noslēgt kādu līgumu pēc dvēseles radinieka ieteikuma.

    Negatīvs Mēness tranzīts – var ienest nesaskaņas attiecībās ar laulības un biznesa partneriem, tāpēc stresa apstākļos nevajadzētu izdarīt tālejošus secinājumus un noteikti censties tos punktēt. Jebkurā gadījumā nevar izvairīties no satraukuma un satraukuma par partnerattiecībām. Cilvēks var kļūt aizdomīgs, iedomāties, ka viņu neuzskata, mīdīt viņa tiesības. Visbiežāk tās ir tikai īslaicīgas nesaskaņas, taču, ja laikus neapstāsies, var pienākt pat attiecību lūzums.

    8 Bhava

    Mēness tranzītā 8. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Parasti šis ir grūts mēneša periods. Cilvēkam var uzkrist daudz neatliekamu lietu, kas saistītas ar ģimenes budžetu, alimentiem, apdrošināšanu, nodokļiem, vērtspapīriem, kas prasīs lielu garīgo spēku. Kreditori var prasīt parādu atmaksu, vai, gluži otrādi, šajās dienās “parādās” nauda. Bet tie nav papildu ienākumi, kā Mēness tranzītā laikā, kad viņa staigā pa 2. māju, bet gan nauda, ko cilvēks nav nopelnījis pats, bet tie tomēr viņam bija paredzēti. Piemēram, alimenti, apdrošinājuma summas izmaksa, bankas procenti utt.

    Ja nav ārēju notikumu, tad cilvēks ir iegrimis savās iekšējās domās un pārdzīvojumos, kam vienmēr ir pamats. Iespējamas neskaidras priekšnojautas, brīdinoši sapņi vai murgi, no kuriem cilvēks ilgstoši nevar attālināties. Mēness ejot cauri 8. mājai, cilvēku piesaista viss noslēpumainais. Tie, kas nodarbojas ar meditāciju, psihiskiem eksperimentiem utt., ņemiet vērā, ka šādās dienās pārdzīvojumi ir gaišāki un dziļāki.

    Ja laikā, kad Mēness gāja cauri 7. mājai, starp partneriem izcēlās strīds un izlīgums nesanāca, tad tagad viņi par to piedzīvos vēl sāpīgākus pārdzīvojumus nekā iepriekš. No vienas puses, tas izpaužas kā vainas sajūta, no kuras cilvēks vēlas atbrīvoties, un tāpēc viņš meklē veidus, kā samierināties, bet, no otras puses, tā ir zemapziņas vēlme mainīt attiecību stilu ar partneris vai pat mainīt partneri. Aizvainojums sevī ietver arī zemapziņas vēlmi atriebties likumpārkāpējam. Strīdiem ar partneri šajā periodā var būt seksuāla pieskaņa, tas ir, to pamatā var būt vai nu seksuāla neapmierinātība, vai vēlme piedzīvot kaut ko jaunu un aizraujošu. Šajā laikā seksuālās vēlmes parasti palielinās.

    Negatīvs Mēness tranzīts – jums jābūt uzmanīgam, jo horoskopa 8. mājā – tas ir sarežģītu psiholoģisku pārdzīvojumu lauks. Šobrīd iespējamās problēmas lielā mērā ir atkarīgas no tā, kuras planētas ir iesaistītas aspektos un kuras dzimšanas mājas tās ietekmē. Un, kā jūs jau zināt, no tā, kas rakstīts dzimšanas kartē. Parasti šie aspekti var apdraudēt sieviešu radītās nepatikšanas. Iespējami emocionāli satricinājumi, aizvainojums, skandāli, traumas, saindēšanās, tuvas sievietes slimība. Negatīvās maģiskas ietekmes briesmas. Var rasties problēmas ar nodokļu inspekciju.

    9 Bhava

    Mēness tranzītā 9. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Pēc sāpīgām pārdomām, kas ir neizbēgamas, Mēnesim ejot cauri 8. mājai, cilvēks nonāk pie secinājuma, ka pret dzīvi ir jāizturas filozofiski. Ja visu savu laiku veltīsi neauglīgiem mēģinājumiem mainīt šo pasauli, tad pašai dzīvei laika neatliks. Tā rezumējot savas pārdomas par esības trauslumu, cilvēks tiecas pēc tā, kas nes brīvības un plašuma sajūtu. Studenti ņem mācību grāmatas. Zinātnieki ar īpašu prieku iegrimst savos pētījumos. Dabas un brīvdabas cienītāji dodas pārgājienos, medībās vai makšķerēšanā. Atgriežoties, pat bez liela laupījuma, viņi visi kā viens atzīmē, ka atmosfēra šoreiz bija ārkārtīgi sirsnīga. Ticīgie šādās dienās bieži vēršas pie saviem biktstēviem, kristī savus bērnus.

    Šajās dienās var sagaidīt ciemiņus no tālienes, biežāk radiniekus. Piemērots laiks, lai pieteiktos dažādās valsts aģentūrās, sociālajos departamentos, advokātu birojos, valsts struktūrās, tostarp starptautiskajās komitejās un organizācijās.

    Negatīvs Mēness tranzīts – ja šajā periodā tas veido negatīvu aspektu ar dzimšanas planētu vai tranzīta ļaundabīgu planētu, tad kontaktēšanās ar šiem gadījumiem nedos pareizu rezultātu. Labākajā gadījumā pieteikums pazudīs starp papīriem, un tāpēc būs jāpieliek lielas pūles, lai beidzot to izskatītu. Sliktākajā gadījumā jūs varat saņemt oficiālu atbildi. Arī šajā laikā nevajadzētu doties ceļojumos, īpaši garos un pa ūdeni. Jūs nevarat sākt jaunu biznesu, iegūt darbu, investēt ārvalstu firmās, un kopumā labāk ir piesargāties no jebkura biznesa ar ārzemniekiem.

    10 Bhava

    Mēness tranzītā 10. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Skaidrs, ka straujā Mēness pāreja caur 10. māju nevar būtiski ietekmēt karjeru vai garantēt paaugstinājumu amatā. Šobrīd tranzīts galvenokārt ietekmē cilvēkus, kuri ir populāri, slaveni, ieņem kādu ievērojamu vietu sabiedrībā. Piemēram, politiķi šīs dienas var izmantot publiskām uzstāšanās reizēm, reklāmas kampaņām, mītiņiem, preses konferencēm. Pirmkārt, tas dos cilvēku pieplūdumu, jo lielāks, jo tuvāk Mēness būs pilnmēness, un, otrkārt, pūlis viņus, visticamāk, ievēlēs par saviem pārstāvjiem. Arī pazīstamus māksliniekus šajās dienās gaida pilna māja un pieaugoša popularitāte tautas vidū. Citiem cilvēkiem notikumu esamība vai neesamība ir atkarīga no kādas planētas veido mēness aspektus. Jebkurā gadījumā šie notikumi būs saistīti ar oficiāliem un karjeras jautājumiem. Tās var būt dažāda plāna lietas – no tējkannas iegādes birojam un kolēģa dzimšanas dienas svinībām līdz amata vai vadības maiņai. Vai, piemēram, birojs vai nodaļa, kurā cilvēks strādā, pārcelsies uz citu telpu, un saistībā ar to tas būs jāsakārto. Varbūt cilvēks izrādīs rūpes par priekšniekiem vai, gluži otrādi, varas iestādes izrādīs rūpes par darbiniekiem.

    Visticamāk, horoskopa īpašniekam šajās dienās nāksies saskarties ar ietekmīgām sievietēm vai tādām, kurām ir svarīga loma viņa profesionālās darbības jomā un no kurām ir atkarīga viņa karjera. Lai gan kopumā lūgumu un petīciju izteikšana augsta ranga cilvēkiem mūsdienās lielas uzvaras nesola. Mēness ir mainīga planēta un daudz ko slēpj sevī, atklājot tikai to, kas varētu patikt sabiedrībai.

    Negatīvs Mēness tranzīts – brīdināt no visa, kas saistīts ar 10. mājas jautājumiem. Šobrīd darba lietās var traucēt sadzīves problēmas, nepatikšanas darbā, slikta veselība, liedzot nepārprotami pildīt savus pienākumus, iespējama ķilda ar priekšniecību. Iespējama mātes vai sievas slimība.

    11 Bhava

    Mēness tranzītā 11. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Mēnesim ejot caur 11. māju, draugiem var būt nepieciešama uzmanība vai palīdzība. Lai gan nav izslēgts pretējais, īstajā brīdī palīgā nāks draugi. Var parādīties kāds, kurš vēlāk kļūst par tuvu draugu. Cilvēks kopumā šajā laikā izjūt īpašu tuvību ar draugiem, izjūt vajadzību pēc tiem. Viņš dalās ar viņiem savos nākotnes plānos, cenšas tos iesaistīt savos turpmākajos projektos. Tikšanās var notikt horoskopa saimnieka mājā vai citur, taču atmosfēra tik un tā būs mājīga.

    Iespējams arī, ka cilvēks šajās dienās būs noslogots ar sociālo darbu vai viņš apmeklēs biedrības sapulci, kurā viņš ir biedrs. Labs laiks radošam vai pētnieciskam darbam, komunikācijai ar neparastiem cilvēkiem. Piemēram, ir iespējama tikšanās ar sievieti, ko cilvēks uztvers kā likteņa dāvanu. Šādos periodos ieteicams veidot nākotnes plānus, jo šajā laikā cilvēks intuitīvi jūt daudzsološus virzienus un paredz viena vai otra scenārija veiksmi. Taču tajā pašā laikā jāsaprot, ka jebkuru plānu nevar realizēt tieši tādā formā, kā tas ir plānots, tāpēc būtu jāparedz vairāki varianti jautājuma risināšanai vai idejas īstenošanai un jāidentificē izejas no iespējamiem strupceļiem. Var arī apmeklēt lekcijas, uzsākt kopīgu radošo darbu.

    Negatīvs Mēness tranzīts – gluži pretēji, nes plānu sabrukumu. Šajās dienās izpildei paredzētās lietas noteikti ies nepareizā secībā, un daudzas no tām vienkārši nenonāks rokās, jo noteikti iesakņosies kādi notikumi, kas pārkāps visus plānus. Kādi būs šie notikumi, rādīs Mēness aspekti. Turklāt šajās dienās emocionālais stāvoklis atstāj daudz ko vēlēties. Neapmierināti plāni un sagrautas cerības.

    12 Bhava

    Mēness tranzītā 12. Bhavā (mājā), skaitot no Džanma Čandra (dzimšanas mēness)

    Šajā laikā cilvēks cenšas atrauties no ārpasaules steigas un burzmas. Viņu ievelk nomaļā nostūrī, lai tur mierīgi nodotos domām vai beidzot darītu to, uz ko velk dvēsele. Ikvienam cilvēkam ir nepieciešami vientulības brīži, jo nespēja vismaz kādu laiku pabūt vienam galu galā izjauc garīgo veselību un noved pie neirozēm. Ir labi, ja šī vientulības tieksme sakrīt ar iespēju to izdarīt, un vēl labāk, ja tas viss sakrīt ar laiku, kad Mēness iet cauri horoskopa 12. mājai (sevišķi, kad tas ir pie jauna mēness), kad cilvēka iekšējie ritmi ir noskaņoti uz mieru un saziņu ar Dievu.

    Šajās dienās cilvēks kļūst iejūtīgāks pret tiem, kam ir atņemta dzīvība, viņam rodas vajadzība viņiem palīdzēt. Labi, ka šī vēlme tiek realizēta konkrētās darbībās, nevis nepaliek emociju līmenī. Jums var nākties apmeklēt kādu slimnīcā vai pašam apmeklēt medicīnas centru, lai veiktu nepieciešamās pārbaudes. Šādās dienās var parādīties latentas slimības, lai gan, lai šajā jautājumā izdarītu galīgos secinājumus, ir vērts veikt rūpīgākus un šaurāk fokusētus pētījumus laikā, kad Mēness aizies horoskopa 6. mājā.

    Šis ir vislabvēlīgākais laiks tempļu, klosteru, svētvietu apmeklēšanai, kā arī lūgšanām, komūnām, grēksūdzei. Cilvēki, kas nodarbojas ar garīgām praksēm, šādās dienās saņem atklāsmes.

    Negatīvs Mēness tranzīts – cilvēks vai nu kļūst pārāk jutīgs pret visu, kas notiek viņam apkārt (visā redz dažas pazīmes, kas norāda uz nepatikšanām, viņš var redzēt satraucošus sapņus), vai arī mēģina aizbēgt no problēmām, paslēpties no visiem, lai iegremdēties savos pārdzīvojumos. Iespējamas slepenu ienaidnieku mahinācijas, negodīgas apsūdzības, tenkas. Sajūtas par to un nespēja pasargāt sevi no uzbrukumiem var izraisīt nervu sabrukumu. Ja šajā periodā saasinās kāda hroniska slimība, tad labāk konsultēties ar ārstu un doties uz slimnīcu, ja viņi uz to uzstāj.

    Šajās dienās attiecībās ar mīļajiem iespējama zināma atsvešinātība. Un, protams, nedariet neko nelikumīgu.


Soli pa solim Om-1 lietošana

Om-1 kalendāru visērtāk lietot gadījumos, kad gribam piemeklēt labvēlīgu muhurtu garākā laika posmā. Kalendārs vienā atvērumā apskata veselu mēnesi, padarot vispārīgo muhurtas piemeklēšanu daudz ērtāku. Tieši tāpēc Om-1 kalendārs ir lieliski piemērots tiem lietotājiem, kas nevēlas iedziļināties muhurtā līdz sīkākajām detaļām, bet izmanto kalendāru, lai atrastu nepieciešamās labvēlīgās dienas dažādām vratām, procedūrām, praksēm utt. Kā zināms lielākais uzsvars vēdisko svētku un procedūru noteikšanā ir uz lunārajām dienām jeb tithi.

Jāņem vērā, ka attiecībā uz šādiem svētkiem parasti tithi enerģētika atveras pilnībā tikai krustojoties ar saullēktu (respektīvi, ja attiecīgais tithi jau ir iestājies pirms saullēkta, un tad saullēkta spēks atver šī tithi garīgo enerģiju). Tāpēc, Om-1 kalendāra apakšējā atvērumā pirmās divas kolonnas (vara un tithi) ir kā atslēga, lai pareizi noteiktu – kurā dienā īsti iestājas apskatāmie vēdiskie svētki. Ja, piemēram, ekadaši (11.tithi) ir sācies pēc saullēkta, tad ekadaši vrata ir svinama tikai nākamajā dienā pēc saullēkta, kad šis 11.tithi būs piedzīvojis saullēktu. Ja vēlamies piemeklēt labvēlīgu laiku kādai noteiktai darbībai, tad arī lietojot Om-1 kalendāru ir vairākas „ātrās receptes”.

Pirmkārt un galvenokārt, ir jāatrod diena, kad ir spēcīgs un labvēlīgs Mēness (Čandra). Tātad atrodam apakšējā atvēruma vidū pozīciju „Čandra Raši” un skatāmies, kad Ch iekrīt 4.zvaigznājā „Karka” vai 2.zvaigznājā „Vrišabha” (atruna: Ch Vrišabhā būs pilnībā labvēlīga sākot no 2013.gada 15.janvāra). Tad pārliecināmies (apakšējā atvēruma labajā pusē) lai Ch atrastos labvēlīgajos Puškara navamšas vai puškara bhagas grādos un nebūtu nelabvēlīgajos Mritju bhagas grādos.

Otrkārt, kolonnā „Čandra Nakšatra” novērtējam nakšatras dabu jeb raksturu. Labvēlīgām darbībām izvēlamies kustīgās, vieglās, maigās vai fiksētās nakšatras, savukārt, sagraujošām darbībām izvēlamies atlikušās – cietsirdīgās un šausmīgās nakšatras.

Tāpat izvērtējam Nitja jogas labvēlīgumu – pārliecināmies, ka attiecīgās dienas Nitja jogai nav nelabvēlīguma norādes burta „N”. Nosakot labvēlīgu laiku dienas ietvaros, varam izmantot tos pašus ieteikumus, kas doti pie Om-2 lietošanas paskaidrojumiem.

Tomēr, Om-1 kalendārā Raši čakras nav dotas katrai dienai, tāpēc talkā jāņem Lagnu ilgumu tabula augšējā atvērumā un „Graha Raši Gočara” informācija par grahu stāvokli attiecīgajā dienā, kas kopsummā palīdzēs nodrošināt, ka Lagnā atrodas labvēlīgās grahas (Gu, Sk vai Bu), nevis kaitnieki. Lai nonāktu pie individuālās muhurtas, kas atspoguļo tieši konkrētā cilvēka enerģētisko potenciālu attiecīgajā laikā, mēs talkā ņemam arī tarabalu, kas atrodama Om-1 kalendāra beigās, kā arī Aštakavargas čakru. To lietošanas principi ir izklāstīti Pančangas Rokasgrāmatā.

Ieteikums muhurtas piemērošanai

Lai arī šeit minētas visai ērti un droši izmantojamas muhurtas „receptes”, tomēr mēs ļoti iesakām rūpīgi iepazīties ar Pančangas Rokasgrāmatas aprakstiem, kas daudz izsmeļošāk apraksta gan muhurtas lietošanas soļus, gan katru muhurtas pozīciju atsevišķi, t.sk.tās, kuras šeit vienu vai otru iemeslu dēļ nav pieminētas. Detalizēti skaidrojumi par muhurtas tulkošanu tiek sniegti arī mūsu nodarbībās.

Muhurtas izvēle

Atbilstoša laika izvēles pamatprincips: Labvēlīgi apstākļi un apkārtējā vide – līdzsvarots un harmonisks prāta stāvoklis – darbības uzsākšana, labvēlīgs rezultāts un sekas.

Muhurta – laika posms 48 minūtes. Viena muhurta sastāv no diviem Ghati (viens ghati ir 24 minūtes). Par Muhurtu sauc arī izvēles astroloģiju jeb vēdiskās astroloģijas atzaru labvēlīga laika piemeklēšanai.

Plašākā nozīmē ar jēdzienu ‘muhurta’ apzīmē selektīvo (izvēles) astroloģiju, kas ir džjotiša (vēdiskās astroloģijas) sastāvdaļa, kas apskata labvēlīga laika izvēli noteiktu darbu veikšanai. Ar muhurtas palīdzību tiek noteikts labvēlīgs laiks ne tikai sadzīvisku un sabiedrisku, bet arī visu rituālo darbību veikšanai. Muhurta var tikt piemērota labvēlīga laika noteikšanai notikumiem pat pirms cilvēka dzīves sākuma – nosakot labvēlīgu laiku bērna ieņemšanai, tā arī pēc dzimšanas – gan vārda piešķiršana (nama karana), gan pirmā barošana ar rīsu, gan pirmā matu griešana, apmācības sākšana utt.

Plašākus paskaidrojumus par terminiem lasīt Muhurtas vārdnīcā.

Tabulā vizualizēta Muhurtas – atbilstoša laika izvēles secība.



Translate »