Om-5

Pančangas kalendārs Om-5 veidots tradicionālā vārdadienu kalendāra izkārtojumā. Ir divi kalendāru veidi – ar Jantrām un Pančangu 30 lpp. un tikai Pančanga 20 lpp. Kalendāram pievienoti paskaidrojumi par Dienu (Vara), Mēness dienu (Tithi), Zvaigznājiem (Nakšatrām), Karanu un Nitja Jogu. 

Katrai dienai norādīti saullēkta, saulrieta laiki un Sūrja Raši (Saules zīme), Lagna (ascendents) kurā sākas diena. Zemāk norādīta Mēness Tithi dienas sākumam atbilstošā elpošanai atvērtā deguna nāss saullēkta brīdī, kāja un pirmā soļa virziena debespuse. Sekojot elpošanai mēs ar Svara Jogas palīdzību līdzsvarojam savus individuālos bioritmus kopīgi Dabas ritmiem. 

Seko nelabvēlīgās Višti Karanas Bhadra mutes laikposms, kas atkārtojas vidēji 8 reizes mēnesī un tās ilgums ir 2 stundas.

Panchanga 2019 RĪGA-27_diena

Norādītas visu piecu Pančangas sastāvdaļu: Vara-diena, Tithi-Mēness diena, Karana – puse Mēness dienas, Nitja Joga un Nakšatra – zvaigznājs sākuma laiki.

Tara Bala (Navatara) – zvaigznāja spēks

“Tara” tulkojumā nozīmē – zvaigzne (Nakšatra), savukārt “Bala” nozīmē – spēks. Tarabala parāda Čandras Gočaras Nakšatrā (Mēness tranzīts zvaigznājā) ietekmi, raksturu un spēku personai, kura dzimusi noteiktā zvaigznājā. Tarabala tiek aprēķināta atbilstoši konkrēta cilvēka Dzimšanas Nakšatrai. Tarabala (Navatara), veidojas no Nava (deviņi) un Tara (zvaigzne) kas sadalītas trijās grupās (Pariaija) pa deviņām zvaigznēm katrā (27:3=9), atbilstoši Grahām (planētām). 1, 10, 19 Nakšatru pārvalda Ketu, 2, 11, 20 – Šukra (Venēra), 3, 12, 21 – Sūrja (Saule) utt. (skat ceturto kolonnu Om-2 kalendāra Tarabalas grafikā)

Skaitļi •T 2-4-8 norāda Nakšatras kārtas skaitli, dzimušajiem šajā zvaigznājā attiecīgo laikposmu noraidīt jaunām aktivitātēm. Piemērā tās ir 2-Bharani, 4-Rohini un 6-Ardra.

Nakšatra Planēta Guru Kvalitāte Raksturs Nakšatras garums vidēji ir 24 stundas.   

 

Pirmā grupa (no 1 līdz 9) – Nakšatra, kura iekrīt Vipat, Pratjak, Naidhana periodā visa ir ar negatīvu tendenci.

 

Otrā grupa (no 10 līdz 18) – nelabvēlīgas ir Vipat sākuma 8 stundas, Pratjak beigu 8 stundas, Naidhana vidus 8 stundas. 

 

Trešā grupa (no 19 līdz 27) – ir neitrāla visas 24 stundas, izņemot gadījumus, kad Nakšatru pārvaldošā Graha ir Niča (pazeminājumā), ar nelabvēlīgu Drišti (aspektu)

1, 10, 19 Ketu Ketu Džanma Dzimšana
2, 11, 20 Venēra Šukra Sampat Bagātība un labklājība
3, 12, 21 Sūrja Sūrja Vipat Bīstamība
4, 13, 22 Mēness Čandra Kšema Labklājība
5, 14, 23 Marss Mangal Pratjak Šķēršļi
6, 15, 24 Rahu Rahu Sadhaka Sasniegumi
7, 16, 25 Jupiters Guru Naidhana, Vadha Sagraušana
8, 17, 26 Saturns Šani Maitra Draugs
9, 18, 27 Merkurs Budha Paramaitra Lielais draugs


1 Džanma.
Dzimšanas brīža Nakšatra. Izskats, āriene un personība. Šis tranzīts var veidot kādu bīstamību ķermenim, ja ir aspekti vai savienojumi ar nelabvēlīgām Grahām un Čandra (Mēness) dilst. Ja ir labvēļu aspekti un Čandra aug, tas var paaugstināt dabisku dzīves enerģiju un pašpārliecību, atnest veiksmi. Bīstamība ķermenim, neriskējiet. Jāveic ikdienas pienākumi un rutīnas lietas.

2 Sampat. Veiksme, dotības, bagātība, atbildības un pienākumu sajūta, uztveres spēja, saticība. Tas ir plaukstošs un labvēlīgs tranzīts ikviena finansiāla uzņēmuma sākumam, jutekliskiem apmierinājumiem, dažādām svinībām, ceļojuma sākšanai. Finansiāla labklājība, labs uzturs, ģimenes baudas.

3 Vipat. Šķēršļi, kavēkļi, nelaimes un neveiksmes, slikts rezultāts. Profilakse, nāve, mokas, stūrgalvība, darīt nepareizi, smags darbs, konkurence. Tas ir bīstams tranzīts jebkādai svarīgai darbībai un var novest pie avārijām, bagātības zaudēšanas un attīstības ierobežojumiem, nepatikšanām ar valsti un augstākstāvošiem, nelaimēm ceļojumos un ar radiniekiem. Bīstamība, zaudējumi un nelaimes gadījumi. Izvairieties no svarīgām lietām.

4 Kšema. Lietas, kas rada drošību, komforts, labklājība, īpašums, mājas, jaunrade. Šis tranzīts ir ļoti labvēlīgs, un kad iesākam darbības šajās ietekmēs, tad tas nes izaugsmi un auglīgus rezultātus, vēlmju piepildījumu. Jūsu pūles tiek atalgotas. Sekojiet jūsu plāniem.

5 Pratjak. Nespēja sasniegt izvēlēto mērķi, doties atpakaļ – pretējā virzienā, kļūmes, neveiksmes. Šķēršļi un konflikts, ienaidnieki. Šim tranzītam ir tendence radīt šķēršļus un barjeras jūsu centienos, bet ja ir aspekti vai savienojumi ar labvēlīgām Grahām, tad tomēr var sagaidīt sekmīgus darbības rezultātus. Šķēršļi jūsu centienos. Atlieciet svarīgas lietas.

6 Sadhaka. Sasniegumi, pilnveidošanās, lietderība un produktivitāte. Darbs, kas ir iesākts šā tranzīta ietekmē atnesīs vēlmju piepildījumu un sekmes pūļu rezultātos. Vēlmju izdošanās, šajā laikā variet iesākt svarīgas lietas.

7 Naidhana / Vadha. Slepkava, postītājs, iznīcināšana, destruktīvas izmaiņas. Zvaigznes vēsta par bīstamību un ierobežojumiem, nepieciešams nogaidīt ar nopietnu uzņēmumu sākumu, tāliem ceļojumu, un izvairīties no nevajadzīga riska. Zaudējumi, nelaimes gadījumi. Negaidiet tūlītējus rezultātus.

8 Maitra. Draudzība, izpalīdzība, dharma, apzinība, piekāpība, darbības, kuras persona velta pasaulei, maigums, laipnība. Var gaidīt progresu un labus rezultātus darbībā, kas ir iesākta šā tranzīta laikā. Labi, lai izpildītu parastas lietas.

9 Paramaitra / Antimaitra. Labākais un vislabākais, ļoti noderīga, rada daudz ieguvumus no dzīves. Šis tranzīts ir labs jaunu draugu iegūšanai, attiecībām ar veciem draugiem, darījumu veikšanai, ceļojuma turpinājumam. Ļoti labi vēlamā mērķa sasniegšanai.

Čandra Raši Gočara (Mēness tranzīts pa zīmēm)

Mēneša laikā Čandra (Mēness) tranzītā virzās pa visām 12 zīmēm, katrā vidēji pavadot 2,5 dienas. Datumos ar zaļo stūri Mēness atrodas Vērša zīmē eksaltācijā, ar rozā stūri Skorpiona zīmē pazeminājumā.

Ekadaši vrata – gavēnis

Dienā ar simbolu atzīmēta Ekadaši vratas diena. Katra lunārā mēneša 11.dienā, gan augošā, gan dilstošā mēness fāzē. Šī vrata ir īpaša vaišnavu tradīcijā (dieva Višnu un tā avatāru, pielūdzējiem). Tomēr šīs vratas nozīmīgumu ir atzinuši arī vairums pārējo hinduisma novirzienu, tāpēc ekadaši ir visai populāra diena visā hinduisma sabiedrībā. Tiek uzskatīts, ka Ekadaši vrata palīdz atbrīvoties no cilvēka negatīvajām karmiskajām (iepriekš veikto darbību) sekām.

Mritju Bhaga

Mritju bhaga tulkojumā nozīmē nāves vagīna. Astroloģiski tie ir noteikti grādi horoskopā, kas nes “nāves” enerģiju un ir uzskatāmi par nelabvēlīgiem. Lai labāk izprastu, kādu ietekmi dos mritju bhaga, ir jāņem vērā, ka ar vārdu “nāve” astroloģijā tiek apzīmēti astoņi “nāves” veidi: 1) posts, 2) sāpes, 3) bailes, 4) kauns, 5) slimība, 6) ierobežojumi, 7) apvainojumi un 8) fiziska nāve (mritju).

Mritju bhaga nav pārāk plaši izpētīts jautājums, pamatā tas tiek apskatīts medicīnisku un izdzīvošanas jautājumu sakarā. Tāpēc visai droši varam pieņemt, ka tā ir jāņem vērā visos muhurtas jautājumos, kas saistīti ar cilvēku dzīvību, veselību un fizisko drošību. Tāpat jāpatur prātā, ka jebkurš notikums iesākts mritju bhagas ietekmē var novest pie “nāves” rezultāta. Kurš no minētajiem astoņiem “nāves” rezultātiem tas var būt, ir atkarīgs no pārējiem muhurtas parametriem.

Uz plānoto darbību muhurtu iespaidu atstāj tikai tās grahas, kas saistītas ar apskatāmo jautājumu. Ja attiecīgā jautājuma muhurta nav saistīta ar Grahu, kas šajā laikā atrodas mritju bhagā, tad arī, loģiski, ka šī Mritju bhagas doša neatstās būtisku negatīvu iespaidu uz plānoto darbību. 

Sūrja Sankranti (Saules pāreja nākamajā zīmē)

Ar “Sankranti” saprot Sūrjas (Saules) pāreju no viena Raši (zīmes) otrā. Sankranti laiks ir 6 st. 24 min. pirms un pēc Raši (zīmes) maiņas, un uzskatāms par došu (negatīvu ietekmi), no šī laikposma ieteicams atturēties, iesākot jaunas lietas. Piemēram, Makara-Sankranti (janvāra vidū) Indijā tiek atzīmēts kā lieli svētki. Tas ir saistīts gan ar ražas novākšanu, gan visdažādākajiem mitoloģiskajiem, reliģiskajiem un daudziem citiem apsvērumiem. Mitoloģiski – astroloģiskais pamatojums ir tāds, ka šajā dienā Sūrja apciemo savu dēlu Šani (Makara zvaigznāja pārvaldnieku). Lai arī Sūrjas un Šani kā tēva un dēla attiecības nav labas, Sūrja ir nolēmis reizi gadā apciemot savu dēlu. Līdz ar to, Makara-Sankranti diena simbolizē arī tēva un dēla attiecību svarīgumu.

Tāpat kā jebkura doša, arī sankranti nav uzskatāma par nepārvaramu šķērsli, jo īpaši, ja tā nav viena no divām “lielajām” sankranti. Tāpēc, tai ir jāpieiet ar atbilstošu sapratni un izvērtējot attiecīgo muhurtas horoskopu, jāpieņem izsvērts lēmums. Taču, šaubu gadījumā, ieteicams vienkārši nogaidīt, kad beidzas sankranti nelabvēlīgā ietekme.

Kalendārs četriem mēnešiem

Katram mēnesim pievienots kalendārs nākamajiem mēnešiem. Dzeltenās dienas ir Aiggošs Mēness, sarkanās dienas – Mēness Skorpionā, zalās dienas – Mēness Vērsī, zilās dienas – Pilnmēness (Pūrnima), oranžās dienas – Tukšs/jauns Mēness (Amavasja). Dienas ar rozā rāmīti – Ekadaši gavēņa diena, ar melno rāmi – Saules vai Mēness aptumsumu dienas.

 Jantras

Jantru vienkāršākais pielietojums ir no rīta atšķirt nedēļas dienai atbilstošo Jantru. Svētdiena – Sūrja (Saule), pirmdiena – Čandra (Mēness), otrdiena – Mangal (Marss) vai Ketu, trešdiena – Budha (Merkurs), ceturtdiena – Guru (Jupiters), piektdiena – Šukra (Venēra), sestdiena – Šani (Saturns) vai Rahu. Var turēt atvērtu ŠriJantru, kurai ir universāla un harmonizējoša nozīme.

Jantras dzīvoklī vai mājā var izvietot pēc Vaštu principiem – atbilstoši debespusēm un to enerģijām.

Translate »