Kalendāra Om-2 lietošana

2022.g. Pančangas kalendārs Om-2 papildināts ar Om-1 mēnešu kalendāru. Tātad 2 kalendāri vienā, kopā 132 lpp. Nopērkot Om-2 kalendāru, tiek izsūtīta arī kalendāra elektroniskā versija, kura papildināta ar tabulām, grafikiem un paskaidrojumiem.

Om-2 fenomens

Parasti pret skaļiem lozungiem kā: „Pirmo reizi Latvijā un pasaulē”, „Unikāla informācija” utt, mēs izturamies ar pamatotu skepsi vai pat ironiju. Savas preces cildināšana ir ierasta lieta tirgotāju vidū. Attiecībā uz Om-2 kalendāru ar milzīgu gandarījumu varam secināt, ka uz to varam bez mazākā pārspīlējuma attiecināt visskaļākos paziņojumus, un tie visi būs patiesi, un nebūt ne pārspīlēti. Pasaulē ir simtiem vai pat tūkstošiem pančangas kalendāru. Lielā vairumā gadījumu, tie ir visai līdzīgi, lai arī var saturēt atšķirīgas koncepcijas un pieejas. Šādi kalendāri pamatā satur pančangas bāzes informāciju un ir visai nedraudzīgi lietotājam, kas nav zinošs un pieredzējis astrologs. Kāpēc tā? Ar astroloģiju agrākos laikos varēja nodarboties tikai izredzētie. Tāpēc nebija nepieciešamības pēc pančangas kalendāriem, ko varētu saprast jebkurš. Mūsdienās situācija ir būtiski mainījusies. Astroloģijas zināšanas ir atvērušās un kļuvušas pieejamas praktiski ikvienam, kas tās vēlas apgūt vai pielietot ikdienā. Taču pančangas kalendāri vēl pēc inerces ir saglabājuši savu tradicionālo – dziļi iekodēto stilu, kas lietotājam bez fundamentālām zināšanām, maz iespēju patstāvīgi lietot kalendāru.

Izstrādājot Om-2 kalendāru, esam gājuši citu ceļu – mēs to esam atvēruši lietotājam. Turklāt, tas kļūstot ļoti ērts un viegls lietošanā ne tikai neko nav zaudējis informatīvā ziņā, bet tieši pretēji – satur daudz plašāku informāciju kā tradicionālie pančangas kalendāri. Tajā ir ietverti tādi parametri, kas parasti paliek aiz pančangas kalendāru robežām, un kurus astrologi spiesti izskaitļot papildus, kas nenoliedzami paņem daudz papildus laika un pūļu. Om-2 kalendāra fenomens slēpjas tā vienlaicīgā vienkāršībā un dziļumā. Informācija tajā ir sniegta ļoti viegli uztveramā un pārskatāmā veidā un stilā – gan izkārtojuma, gan ietonējuma veidā. Turklāt, Om-2 daudzos aspektos pat būtiski pārspēj labākās astroloģijas datorprogrammas, kurās meklējamie parametri ir izsvaidīti pa daudzām atšķirīgām lappusēm vai pat vispār nav atrodami.

Om-2 visa šī informācija katrai dienai ir izvietota vienā, ērti pārskatāmā kolonnā, tās būtiskākie momenti un atšķirības ir iekrāsoti atbilstošos toņos, un katrai pozīcijai piešķirta skaidra pielietošanas norāde. Ar to, pančanga ir kļuvusi atvērta un brīvi pieejama jebkuram Om-2 kalendāra lietotājam. Lai cik paradoksāli tas nebūtu, bet Om-2 kalendāru pat astroloģijas nezinātājam ir ļoti viegli lietot (pat daudz vieglāk kā Om-1), neskatoties uz to, ka Om-2 satur daudz vairāk un detalizētāku informāciju. Savukārt, astroloģijas profesionālim Om-2 dod iespēju daudz dziļāk analizēt muhurtu, nekā to nodrošina citi pančangas kalendāri. Te arī slēpjas Om-2 fenomens.

Om-2-jaunais-izskats

1 Vara. Pančangas elements, apzīmē – dienu (diennakti no saullēkta līdz saullēktam). Sniedz katras nedēļas dienas enerģētiskā fona raksturojumu.

2 Tithi. Pančangas elements, nozīmē – lunārā diena. Attēlo cilvēka emocionālo attieksmi pret pasākto darbību un iegūto rezultātu.

3 Karana. 1/2 no tithi. Raksturo ieguldāmo pūļu apjomu attiecīgajā darbībā.

4 Nitja Joga. Ļoti būtiska pančangas sastāvdaļa. Sniedz atbalstu veicamajām darbībām un palīdz saturēt notikumu.

5 Nakšatra. Parāda atbilstošās darbības vai notikuma jomu.

6 Čandra Raši. Zvaigznājs, kurā attiecīgajā laika posmā atrodas Čandra. 7 Svara. Nadi. Saules (pingala) un mēness (ida) enerģiju plūsma cilvēka enerģētiskajos kanālos.

8 Vara Hora. Sadala diennakti 24 vienāda garuma nogriežņos (60 minūtes katrs), attēlojot dienas atšķirīgās enerģētiskās vibrācijas.

9 Tithi Kšana. 1/15 no tithi. Katra kšana attēlo atšķirīgus enerģētiskos posmus viena tithi ietvaros.

10 Vara-Tithi-Nakšatra kombinācija. Pančangas elementu: vara-tithi-nakšatra īpašs salikums, kas summējot visu tās sastāvdaļu enerģiju, būtiski pastiprina to ietekmi.

11 Puškara Navamša. Jebkurā zvaigznājā divi labvēlīgi apgabali 3°20’ katrs. Grahas, nonākot šajā navamšā, dod labvēlīgu rezultātu.

12 Puškara Bhaga. Jebkurā zvaigznājā noteikts īpaši labvēlīgs grāds. Grahas šeit dod labvēlīgu rezultātu.

13 Mritju Bhaga. Viena no muhurtas došām (bojājumiem). Astroloģiski tie ir noteikti grādi horoskopā, kas nes “nāves” enerģiju un ir uzskatāmi par nelabvēlīgiem.

14 Raši Čakra. Attiecīgā brīža horoskops, kurā ir redzams grahu un lagnas stāvoklis uz noteiktu brīdi.

15 Raši čakras padziļināts atšifrējums. Padziļināta informācija par grahu izvietojumu un ātrumu attiecīgajā dienā.

16 Grahu gočara jeb tranzīts. Grahu virzība pa horoskopu, kas attēlota laika līnijas veidā.

17 Tara bala. Rāda izvēlētās nakšatras labvēlīguma spēku.

18 Muhurtas un Kalas. Īpaši laika posmi, kas dienas ietvaros norāda labvēlīgus vai nelabvēlīgus laika sprīžus.

19 Papildinformācijas zona. Satur ziņas, kas nav iekļautas citur Kalendārā, vai arī papildus uzsver kādas īpašas ietekmes vai izmaiņas.

Soli pa solim Om-2 lietošana

Om-2 kalendāru var nosacīti iedalīt sešās daļās:
(i) pančangas dati,
(ii) Vara-Tithi-Nakšatra  jogas,
(iii) Puškaras un mritju bhagas,
(iv) Raši čakra un gočara,
(v) Tara bala, kā arī
(vi) īpašie laika posmi.
Šādā izkārtojumā redzami katras dienas astroloģiskie dati kolonnā no augšas uz leju. Ieskicēsim galvenos lietošanas akcentus, ar kuru palīdzību pilnīgi jebkurš lietotājs var atrast labvēlīgas dienas un laikus.

V-T-N jogas, puškaras un mritju bhagas

Mēs varam iegūt ļoti plašu informāciju par attiecīgo dienu, vienkārši ieskatoties Om-2 kalendāra atvēruma viducī (augšējā atvēruma apakšējā daļa). Tajā ir izvietota informācija par vara-tithi-nakšatra jogām, puškara navamšām, puškara bhagām un mritju bhagām. Šī informācija uzreiz, bez īpašas analīzes, ļauj saprast cik šī diena kopumā ir labvēlīga / nelabvēlīga. Vara-tithi-nakšatra jogas (sīkāk par tām lasiet Rokasgrāmatā) apkopotā veidā attēlo galveno pančangas parametru enerģiju. Līdz ar to, tieši šīs jogas ļauj novērtēt attiecīgās dienas pančangas labvēlību, pat neapskatot atsevišķus pančangas parametrus. Kalendārā labvēlīgās vara-tithi-nakšatra jogas iekrāsotas zaļā, bet nelabvēlīgās – sarkanā tonī. Līdz ar to, ja redzam, ka apskatāmajā dienā šī pozīcija visa ir sarkana, vienkārši, atsakāmies no šīs dienas, savukārt, ja zaļa – tad varam turpināt šīs dienas izpēti. Pievēršam uzmanību kādos laikos kādas kombinācijas darbojas. Ja ir gan zaļie, gan sarkanie toņi, tad prātīgi izvērtējam, kuri dod lielāku ietekmi. Ja nespējam izšķirt, tad pieņemam, ka šī diena nav labvēlīga un vienkārši savai izvēlei meklējam citu dienu.

Puškara navamša un puškara bhaga

Puškara navamšas un puškara bhagas (sīkāk par tām lasiet Rokasgrāmatā) ir ļoti labvēlīgi grādi zvaigznāju ietvaros. Ne velti kalendārā šīs rindiņas ir iekrāsotas zaļā tonī. Ja apskatāmajā dienā šajā pozīcijā ir daudz grahu (planētu), tas norāda, ka visas šīs grahas sāk darboties izteikti labvēlīgā veidā, līdz ar to, padarot šo dienu par labvēlīgu. Jo vairāk grahas ir šajos grādos, jo labvēlīgāk. Tas gan nenozīmē, ka grahu trūkums šeit norāda uz dienas nelabvēlību. Šis parametrs sniedz tikai pozitīvās ziņas. Mritju bhaga (sīkāk par to lasiet Rokasgrāmatā) apzīmē grahas atrašanos visai negatīvos grādos, tāpēc uzskatāmības labad visa šī josla ietonēta sarkana. Ja šajā parametrā novērojama pārāk liela grahu drūzmēšanās, tad šajā dienā enerģētiskā ietekme nebūs tā labvēlīgākā, un tāpēc šāda diena nebūtu pareizā labvēlīga laika izvēlei. Ko darīt, ja katrā no šīm pozīcijām (gan labvēlīgām, gan nelabvēlīgām) ir kādas grahas? Te jau ir nepieciešama zināma pieredze un interpretācijas meistarība, kas nāk ar laiku. Ja nejūtamies droši par kādas dienas labvēlīgumu, tad pieņemam, ka tā nav labvēlīga, un meklējam citu, labvēlīgāku dienu.

Tarabala un individuālā muhurta

Pasaulē ir vairāk kā 7 miljardi cilvēku. Ir pilnīgi neiespējami lai viena un tā pati diena katram cilvēkam būtu vienādi labvēlīga vai nelabvēlīga. Tāpēc, Om-2 mūs pārnes jau pilnīgi jaunā muhurtas dimensijā – iespējā novērtēt attiecīgo dienu katram cilvēkam individuāli. Tarabala ir viena no atslēgām, kas ļauj dienas labvēlīgumu / nelabvēlīgumu individualizēt. Bez tarabalas mēs apskatām – vai diena vispār ir labvēlīga kā tāda. Ar tarabalu, mēs jau skatāmies, vai šī diena ir labvēlīga tieši mums. Lai varētu izmantot tarabalu, šo lielisko individualizācijas parametru, mums, loģiski, ir šis tas par sevi arī jāzina. Mēs nevaram individualizēt muhurtu, ja mums nav savu individuālo astroloģisko rādītāju.

Tarabalas lietošanai mums ir jāzina sava džanma Čandra (nakšatra jeb zvaigžņu kopa, kurā atradās Čandra jeb Mēness mūsu dzimšanas brīdī). To jums bez grūtībām noteiks jebkurš vēdiskais astrologs (mums ir arī plānots, ka mājaslapā www.panchanga.lv, būs iespēja ievadot savus datus, pašam uzzināt savu džanma Čandru). Tarabalas lietošana ir aprakstīta Rokasgrāmatā, tāpēc šeit tas netiks atkārtots. Jāņem vērā, ka Om-2 aprēķina tarabalu katrai dienai, tāpēc tās lietošana ir visai vienkārša. Ja lasāt Rokasgrāmatu par tarabalas lietošanu, tad varat mierīgi izlaist visai sarežģīto tarabalas lietošanas aprakstu par Om-1 un iepazīties tikai ar to, kas attiecas uz Om-2. Varam tikai pieminēt, ka Om-2 tarabalas tabulā ir jāatrod savas džanma Čandras kārtas skaitlis un jāskatās, kur tas iekrīt. Ja šis kārtas skaitlis iekrīt sarkanajā laukumā, tad tas norāda, ka šī diena tieši mums nav labvēlīga, ja baltajā vai zaļajā, tad – labvēlīga. Papildus Tarabalai ir vēl viens lielisks individuālās muhurtas rīks – aštakavarga. Aštakavarga sniedz tik detalizētu muhurtas individualizāciju, ka to iekļaut kalendārā vienkārši nav iespējams. Šim nolūkam esam papildus speciāli sagatavojuši Aštakavargas čakru, ar kuras palīdzību ļoti viegli noteikt apskatāmās dienas labvēlīgumu konkrētam cilvēkam līdz ļoti sīkai detalizācijas pakāpei. Ja ir interese vai kādi jautājumi par šo Aštakavargas čakru, tad rakstiet uz e-pastu: ompanchanga@gmail.com .

Soli pa solim Om-2 lietošana

Lai jūs nebiedē sarežģīti nosaukumi. Pašas Aštakavarga čakras lietošana ir ļoti vienkārša, un ļoti efektīva. Turklāt, atceramies, svarīgākais parametrs, kas, piemeklējot labvēlīgu dienu, muhurtā vienmēr jāskatās ir – Mēness jeb Čandra (saīsināti kalendārā apzīmēts – Ch). Ja izmantojam Aštakavarga čakru, tad skatāmies, lai Ch būtu pēc iespējas spēcīgāks. Tāpat, vienmēr novērtējam vai Ch atrodas puškarā vai mritju bhagā. Laika piemeklēšana dienas ietvaros Līdz šim mēs apskatījām kā atrast piemērotu dienu. Ne mazāk svarīgi ir izvēlēties arī piemērotu laiku dienas ietvaros. Tas jau ir nedaudz sarežģītāk, un tam ir jābūt noteiktām zināšanām un iemaņām. Arī par laika piemeklēšanu dienas ietvaros apraksti doti Rokasgrāmatā. Tomēr, arī pat tik šķietami sarežģītā jautājumā, varam iedot pa kādai labai ātrajai receptei. Viens variants – atrodam Abhidžit muhurtu. Tas ir parametrs, kas atrodas Om-2 kalendāra katras dienas kolonnas pašā apakšā zem „Muhurtas & Kalas”. Abhidžit muhurta vienmēr ir labvēlīgs laika posms, kad iesākt kādas labvēlīgas darbības. Ja gribam iet dziļāk – apskatām Raši čakru (horoskopu Om-2 kalendāra apakšējā atvēruma augšpusē).

Tas sadalīts 12 iedaļās – zvaigznājos. Katrā zvaigznājā ir ierakstīts laiks (piemēram, 11:46), kad sākas šī zvaigznāja laiks (tajā atrodas Lagna jeb ascendents). Skatāmies, lai šajā zvaigznājā nebūtu kāda no kaitnieciskajām grahām – Ra, Ke, Sa, Ma vai Sy. Ideāli, ja šajā Lagnas zvaigznājā atrodas kādas labvēlīgās grahas – Gu, Sk vai Bu. Protams, tas ir tikai viens no daudziem bāzes likumiem, bet to ir viegli konstatēt, un turklāt, tam tiešām ir nozīmīga loma pareiza laika izvēlei. Noteikti varam izmantot arī Aštakavargas čakru (kas jau pieminēta iepriekš pie Tarabalas). Ar to novērtējam cik spēcīga ir Lagna un tās zvaigznājs. Šie nav izsmeļoši, bet diezgan pietiekoši noteikumi labvēlīga laika piemeklēšanai. Šīs metodes varam droši izmantot vairumam dzīves gadījumu, tomēr, izslēdzot izteikti nopietnus jautājumus kā laulība, mājas celtniecība utml.  

Bhavu nozīmes horoskopa 12 Bhavās (mājās)

1 Bhava – personas psihotips, viņa raksturs un izskats, izteiktākās spējas un talanti, kurus viņš pats nepamana, un citi cilvēki tos novērtē.
2 Bhava – personas runa, resursi un skaidra nauda, noslēpumi, personas ģimene, dzīvesbiedra dzīves ilgums.
3 Bhava – rokas, prasmes un enerģija, dvēseles uzdevums un vēlmes. Tas, kas kavē Dharmu, centieni uzturēt attiecības, partnera tēvs.
4 Bhava – māte, ģimene, iekšējas laimes izjūta, mentālā veselība, izglītība.
5 Bhava – personas talanti un intelektuālās spējas, kas viņam piemīt.
6 Bhava – krīze partnerībā, konflikti un ienaidnieki, mīļākie, veselības jautājumi.
7 Bhava – partneris, viņa raksturs, īpašības, vēlmes un tieksmes.
8 Bhava – partnera nauda, ​​aizdevumi, laulības ilgums, neparedzētas situācijas, personas ārpuslaulības attiecības.
9 Bhava – personas talanti, kas viņam jāattīsta.
10 Bhava – personas statuss, darbība, kā nopelna iztiku.
11 Bhava – iespējas, peļņa, partnera intelektuālās spējas, rafinieki un draugi.
12 Bhava – zaudējumi, ierobežojumi. Veids, kā reaģē, pārvar krīzes situācijas un stresu, seksuālās attiecības laulībā.

Translate »