Lagnešs – Ascendenta pārvaldnieks

PIRMĀ BHAVA – LAGNA (pirmā māja – ascendents)

Pirmā bhava (1. māja) – pats cilvēks, rāda, kas tas ir par cilvēku vispār, viņa statusu un tā noturību. Parāda cilvēka individualitāti, galvenos notikumus dzīvē, cilvēka domāšanas veidu, un tās rezultātu – uzvedību. Analizējot Lagnu, izvērtējam veselību kopējā ainā, izdzīvotspēju, kā cilvēks pats jūtas savā dzīvē – apmierināts vai nē. Ja jūtas labi, tad, neskatoties uz neko, cilvēks būs apmierināts.

Lagna parāda cilvēka kompetenci. Ja Lagna labi jūtas, tad cilvēks tiks galā ar jebkuru situāciju. Piemēram, Guru Dhanu Raši (Jupiters Strēlnieka zīmē) – clvēks atrisinās jebkuru situāciju, jo Guru to pārvalda un tā vēl ir mulatrikona – kompetence augstākajā līmenī. Lagna parāda cilvēka aizsargātību dzīvē. Ja Lagna slikti jūtas, tad jāpaļaujas pašam uz sevi. Parāda cilvēka dzīves vietu – dzīvos dzimšanas vietā vai ārzemēs, arī cilvēka pāvietošanos telpā. Lagna ataino cilvēka bērnību. Ja Lagnā nelabvēlīga Graha (papi), tad grūta bērnība (arī, ja kādi drišti – aspekti), vai cilvēkam būs veiksme, laimīgas sagadīšanās.

Lagnas vai 1. bhavas bhavešu sauc Lagnešs (Ascendenta, uzlecošās zīmes vai 1. mājas saimnieks).

Dotajā piemērā Lagna ir Vrišabha (ascendents Vērsī), kuru pārvalda Graha Šukra (planēta Venēra). Šukra – Sk (Venēra) atrodas Mina Rašī 11. Bhavā (Zivs zīmē 11. mājā) un ir retrogrāda – atpakaļejoša. Mina Raši Šukra ir Uča (Zivs zīmē Venēra ir paaugstinājumā) Tālāk tekstā iepazīstieties ar aprakstu – Lagnas saimnieks 11. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 11. mājā).

 

Lagnas saimnieks Lagnā (ascendenta pārvaldnieks ascendentā) vai
1. bhavas bhavešs Lagnā (1. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Sūrja (Saule) – spēks, enerģija, dzīvotspēja, vecums, dzīves ilgums. Čandra (Mēness), ķermenis.

Tanu Bhava – ķermeņa māja, Es. Graha (planēta) savās mājās – svakšetra, jūtas ļoti labi, atnes veiksmi, un ne tikai. Lagnešs Lagnā (Ascendenta pārvaldnieks savā mājā) – cilvēks zin, ko grib no dzīves, ko grib sasniegt. Labi pozicionēts dzīvē. Noturīgs. Ļoti egoistisks. Ļoti slikti kopdzīvei. Spēks, enerģija, dzīvotspēja, vecums, dzīves ilgums. Graha (planēta) savā Raši (planēta savā zīmē) – svakšetra, jūtas ļoti labi. Cilvēks ir orientēts pats uz sevi, pozicionēts dzīvē, noturīgs, egoistisks. Tiecas pēc neatkarības, pašpietiekošs. Nav labi kopdzīvei, ja Lagnas saimnieks ir nelabvēlīgā Graha (papi), jo dod drišti (aspektu) uz 7. bhavu. Ļoti grūti sastrādāties ar citiem, jo tuvākas attiecības, jo grūtāk. Cilvēks zina, ko vēlas no dzīves, ko grib sasniegt. Likme – pats, ego.

Zīmējums: Lagna Vriščika Raši (ascendents Skorpiona zīmē), pārvaldnieks Ma-Mangal Lagnā (Marss ascendentā Skorpiona zīmē)

 

2. bhavas bhavešs Lagnā (2. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Guru (Jupiters) – bagātība, turība, labums. Budha (Merkurs) – runāšana, runasveids, valoda. Šukra (Venēra) – ģimene, cilts, dzimta, saime.

Dhanu Bhava – bagātības uzkrāšanas māja. Nauda, lakbklājība, ģimenes dzīve, cilvēks uz to visu tieksies. Iegūto bagātību izmantos sev un ģimenei. Ja bhavešs šeit labi jūtas, tad būs bagātība. Ir spēja uzkrāt naudu. Ja bhavešs slikti jūtas, tad tieksme uz bagātībām būs, bet pati bagātība var nebūt. Cilvēka apziņa ir aizņemta ar bagātību.

2. bhavas bhavešs Lagnā – cilvēkam ļoti patīk garšīgi paēst, diēta būs ļoti svarīga dzīvē. Ja labi jūtas, tad būs pareiza diēta. Labklājība un ģimenes dzīve būs atkarīga no diētas. Ja bhavešs šeit slikti jūtas, tad cilvēks var mirt no saindēšanās, nāves iemesls – diēta. Ja šāda situācija ir gočarā (tranzītā), tad šajā periodā cilvēks var mirt vai ļoti smagi saslimt. Tāpēc šajā periodā ir ļoti svarīga ir pareiza ēst. Ja slikti jūtas bhavešs, tad cilvēks dzer un smēķē, problēmas ar diētu. Otrā bhava norāda uz garšu, kāda vairāk patīk – kura Graha (planēta) pārvalda 2. bhavu, tāda garša vairāk patīk*.

Zīmējums: 2. Bhava – Makara Raši, lagnešs Sa-Šani Lagnā (2. māja – Mežāža zīme, pārvaldnieks Saturns ascendentā Strēlnieka zīmē)

2. bhava – runa. Bhavešs šeit rāda kā cilvēks runās, būs pašam ļoti svarīgi. Viņa runāšana var pat kļūt par viņa nāves iemeslu. Runa noteikti būs akcentēta – vai nu īpaši laba, vai tieši problēmas šajā jomā. Tā Graha (planēta), kas pārvalda 2. bhavu, arī noteiks, kāda būs runa. No tā, kā jūtas bhavešs, atkarīgs vai cilvēks runās labu vai sliktu. Ja slikti, tad tenkos, izpļāpās slepenas lietas.

2. bhava – valodas, būs jāmācās, jāstrādā ar valodām. Graha (planēta), kas pārvalda otro Bhavu, nosaka, kāda būs seja.

2. bhavas bhavešs – paša cilvēka pūles. Tātad nauda jāpelna pašam, ar paša spēkiem. Būs svarīgi, ko par šo cilvēku runā citi. Akcijas, dokumenti ar vērtību, vekseļi – iespējams, ka cilvēks strādās ar dokumentiem, kuriem ir vērtība, piemēram, biržā. Cilvēks tiecas uzkrāt bagātības. Nav noslieču uz risku. Tiecas ātri apprecēties. Ļoti konstruktīvs cilvēks. Ja bhavešs jūtas slikti, tad var būt problēmas ar naudu. Ja labi jūtas, tad māk nopelnīt naudu netradicionālā veidā – aizbrauc uz ārzemēm un sapelna lielu naudu.

Ja 2. bhavešs labi jūtas, tad cilvēks visticamāk, ka apprecēsies, ja slikti, tad nē vai arī apprecēsies, bet ne uz ilgu laiku, iegūstot negatīvu pieredzi.

2. bhavas bhavešs rāda kā cilvēks jutīsies savā ģimenē, kādi tur būs apstākļi, kāda būs ģimenes dzīve pašam cilvēka.

* Grahas (planētas) un garšas

Sūrja (Saule) regulē aso, sīvo garšu (piemēram, sīpoli, ingvers, pipari). Čandra (Mēness) regulē sāļo (jūras sāls, akmens sāls, īru sūnas, brūnaļģes). Mangal (Mars) regulē rūgto garšu (piemēram, tamarinds, pienenes saknes, rabarbera saknes, neem koka lapas (Indijas ceriņi)). Budha (Merkurs) regulē jauktu garšu. Guru (Jupiters) regulē saldu garšu (cukurs, rozīnes, dateles, fenhelis, linsēklas, lakrica). Šukra (Venēra) nosaka kombinēto skābo un saldo. Šani (Saturns) regulē savelkošo garšu (piemēram, dārzeņi, granātāboli, aveņu lapas, baltā ozola miza, deviņvīru spēks). Rahu līdzīgs Šani (Saturns), Ketu līdzīgs Mangal (Marss).

 

Lagnas saimnieks 2. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 2. mājā):

2. bhava – ģimene, nauda kabatā. Dhana bhava – bagātības bhava. Cilvēks dzīvē koncentrējas uz bagātību, turīgumu, ģimeni – tuvo cilvēku loku. 2. bhava nosaka cilvēka diētu, Lagnas saimnieks 2. bhavā – patiks daudz ēst, cilvēks var pārēsties.

2. bhava – runas bhava – patīk daudz runāt un arī sanāk labi, ja Lagnas saimnieks labi jūtas. Cilvēks fokusēts uz materiālo labklājību, tiecas pēc bagātībām un tas, kā Lagnas saimnieks jutīsies, noteiks vai sasniegs šo bagātību, vai nē. Lagnas saimnieks cilvēkam ir svarīgākais. Tas, kā jūtas Lagnas saimnieks, rāda vai vispār situāciju risinājums būs labvēlīgs, vai nē. Vai sasniegs labu ģimenes dzīvi, vai nē. Kāda būs diēta, laba vai slikta un cik liela loma diētai būs cilvēka dzīvē. Visas šīs trīs sfēras ir savā starpā saistītas – diēta, bagātība un ģimene – diēta ietekmēs labklājību un ģimeni un otrādi. Būs pareiza diēta – būs labklājība un ģimenes dzīve.

2. bhava – maraka (nāves) bhava – 2. saimnieks būs maraka Graha (planēta). Maraka Graha – nāves planēta. Tas nav ļoti labi veselībai. Lielu lomu spēlēs problēmas ar veselību, tas nenozīmē, ka cilvēks slimos, bet veselība būs vājā vieta. Likme – ģimene, bagātība.

 

3. bhavas bhavešs Lagnā (3. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Mangala (Marss) – brāļi, drosme. Šani (Saturns) – bēdas; ciešanas, posts, nabadzība, ilgmūžība.

Sahadža Bhava – brāļu māja. Izlēmība, talanti, talantīgi cilvēki. Avantūristi, meklē piedzīvojumus, sportisti pēc būtības – cīnītāji. Viegla attieksme pret dzīvi. Iespējams, ka cilvēks nodarbosies ar mārketingu, tirdzniecību, reklāmu, rakstniecību, žurnālistiku. Ļoti daudz pārvietojas nelielos attālumos. Dzīvē var būt daudz šķēršļu, grūtību, var rēķināties tikai ar sevi. Cilvēki var būt nežēlīgi un agresīsvi. Būs attiecības ar jaunākiem brāļiem un māsām, kādas šīs attiecības, atkarīgs no tā, kā jūtas bhavešs. Būs atkarīgs no jaunākajiem brāļiem un māsām, visu laiku tie ir blakus. Cilvēks ar gribasspēku, mērķtiecīgs. Veiksmīgs, sasniegs augstumus, bet kādus un cik ilgi, tas atkarīgs no tā, kā jūtas bhavešs.

3. bhava – instruktāža, var instruēt, apmācīt citus cilvēkus. Darbības, cilvēks būs darbīgs, mērķtiecīgs. Var būt nenoturīgs. Ļoti labi strādāt ar rokām, darbi ar rokām.

Zīmējums: 3. Bhava – Vrišabha Raši, lagnešs Sk-Šukra Lagnā (3. māja – Vērša zīme, pārvaldnieks Venēra ascendentā Zivs zīmē)

Akcentētas attiecības ar radiniekiem, kaimiņiem. Cilvēks ne īpaši labi attiecas pret savu veselību, nerūpējas par to. Labi, lai nodarbotots ar kaut kādu rakstniecību, ja slikti jūtas, tad rakstnieks nebūs. Ja bhavešslabi jūtas, tad laba veselība, enerģija. Neatkarīgs, par sevi pārliecināts. Ja labi jūtas, tad enerģija tiek novirzīta pareizā virzienā. Vienmēr visu tieksies darīt patstāvīgi. Labi biznesam.

3. bhava – māksla, aktiermāksla – cilvēks var būt aktieris. Visa veida komunikācijas, liels talants komunikācijas sfērās. Cilvēks var visus pārliecināt. 3. bhava – apkārtējie.

 

Lagnas saimnieks 3. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 3. mājā):

Gribasspēka bhava – cilvēks aktīvs, komunikējošs, darbojošs, daudz paziņu un draugu.

3. bhava – radinieki, īpaši jaunākie brāļi un māsas. Būs daudz radinieku. Ļoti drosmīgs, izlēmīgs cilvēks. 3. bhava – darbības bhava. Cilvēkam patiks piedzīvojumi, avantūrists. 3. bhava – kaimiņi. Attiecības ar kaimiņiem – vai nu ļoti labas, vai sliktas – kā Lagnas saimnieks j ūtas. Lagnas saimnieks 3. bahvā – labs aktieris. 3. bhava – sports, īpaši atlētiskais sports un ātrsoļošana, slēpošana un kross. Tas kā jūtas Lagnas saimnieks, rāda kā cilvēkam veiksies šajās sfērās, kā viņš tajās jutīsies. 3. bhava – enerģija – ja labi, tad bezgalīgi enerģijas krājumi. Likme – griba, gribasspēks.

 

4. bhavas bhavešs Lagnā (4. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Čandra (Mēness) – māte. Budha (Merkurs) – audzināšana, izglītība, mācības, pedagoģija. Šukra (Venēra) – transportlīdzekļi, pārvadājumi, tirdzniecība. Mangala (Marss) – īpašums, manta.

Bandhu Bhava – mātes un laimes māja. Galvenā cilvēka prioritāte ir laimes sajūtas iegūšana ģimenes attiecībās. Cilvēka apziņa tiecas pēc ģimenes laimes.

4. bhava mātes bhava – šim cilvēkam dzīvē māte spēlē lielu lomu. Attiecības ar māti var mainīties atkarībā no Dašas (planētu periodiem), bet vairāk tas atkarīgs no tā, kā bhavešs šeit jūtas. Var redzēt vai mātes ietekme ir pozitīva vai negatīva. Ļoti spēcīga saikne ar māti, liela mātes ietekme. Atkarībā no tā, kā jūtas Lagnas saimnieks, ietekme vai nu pozitīva, vai negatīva. Cilvēks tendēts uz 4. bhavas aspektiem, galvenokārt māti. 4. bhava – ģimenes bhava. Cilvēkam ir liela tieksme precēties. Bet māte jauksies arī privātajā dzīvē, laulību dzīvē.

Zīmējums: 4. Bhava – Mithuna Raši, lagnešs Bu-Budha Lagnā (4. māja – Dvīņu zīme, pārvaldnieks Merkurs ascendentā Zivs zīmē)

Visi tiecas iegūt ģimeni un īpašumus – 4. bhava parāda attiecības ar nekustamo īpašumu. Perspektīvas uz īpašuma iegūšanu parāda, kā jūtas bhaveša šajā vietā. Ja bhavešs lagnā, tad cilvēks ļoti tiecas pēc nekustamā īpašuma, kur sadēt olas. Šajā gadījumā nekustamā īpašuma jautājumi, veiksmes un neveiksmes, ļoti dziļi ietekmē cilvēka apziņu.

4. bhava simbolizē arī kustamo īpašumu. Ja bhavešs lagnā, tad cilvēks tiecas ne tikai pēc mājas, bet arī noteikti pēc mašīnas un ne vienas vien. 4. bhava – formālās izglītības bhava. Ja bhavešs lagnā jūtas labi, tad cilvēks labi mācīsies. Skatoties uz bērna 4. bhavu, var redzēt kā un ko mācīsies. Cilvēks tieksies pēc izglītības. Ja bhavešs jūtas slikti, būs mūžīgais students. 4. bhava – komforta un greznības Bhava – bhavešs Lagnā – cilvēks tiecas pēc komforta utt.

4. bhava – emocijas, emocionālais stāvoklis. Skatoties uz 4. bhavu, var pateikt, cik jūtīgs, juteklisks ir cilvēks. Cilvēks būs ļoti emocionāls. Labas vai sliktas emocijas. Emocionālais stāvoklis ietekmēs pašu cilvēku, viņa veselību. Izglītības bhava – tieksies pēc izglītības. Izglītība – spēja dzīvē kaut ko mācīties – izdarīt secinājumus. 4. bhava – apģērbs. Var redzēt kā cilvēks ģērbjas. Ja labi jūtas, tad ģērbjas labi un smuki, jājūtas slikti, tad drēbes no dizaineriem, bet bezgaumīgi. Akcents uz apģērbu.

4. bhava – zeme, zemnieku saimniecība. Cilvēkam var patikt ņemties pa zemi, rakties, dzīvot ārpus pilsētas. Labklājība nāks no zemes, var meklēt apslēptus dārgumus. Cilvēka dzīves vieta – cik kvalitatīvs mājoklis. Cilvēkam ir ļoti laba intuīcija, tas kā viņš to izmantos, atkarīgs no tā, kā jūtas bhavešs. 4. bhava – īpašumu bhava, labi vai slikti ietekmēs īpašumus. Cilvēks tiecas uz īpašumiem, kustamie vai nekustamie. Mājas cilvēks. Kā jūtas Lagnas saimnieks, tā arī ir ar īpašumiem. Greznība un komforts. Arī zemnieku saimniecība vai kas līdzīgs.

 

Lagnas saimnieks 4. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 4. mājā):

Ļoti spēcīga saikne ar māti. Spēcīga mātes ietekme. Atkarībā no tā, kā jūtas Lagnešs, ietekme vai nu pozitīva, vai negatīva. Cilvēks tendēts uz 4.bhavas aspektiem, galvenokārt māti. 4. bhava – ģimenes bhava. Cilvēkam ir liela tieksme precēties. Bet māte jauksies arī privātajā dzīvē, laulību dzīvē.

4. bhava – zemes bhava – patiks ņemties pa zemi, rakties. Labklājība nāks no zemes, var meklēt apslēptus dārgumus. Īpašumu bhava, labi vai slikti ietekmēs īpašumus. Cilvēks tiecas uz īpašumiem, kustamie vai nekustamie. Mājas cilvēks. Kā jūtas Lagnešs, tā arī ir ar īpašumiem. Pārlieka greznība, arī zemnieku saimniecība vai kas līdzīgs.

4. bhava- emocijas. Cilvēks būs ļoti emocionāls. Labas vai sliktas emocijas. Emocionālais stāvoklis ietekmēs pašu cilvēku, viņa veselību.

4. bhava – izglītības bhava – tieksies pēc izglītības. Izglītība – spēja dzīvē kaut ko mācīties – izdarīt secinājumus.

 

5. bhavas bhavešs Lagnā (5. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Putra Bhava – bērnu māja. Liela tieksme, pat maniakāla pēc bērniem. Tāpat arī pēc mīlestības. Mīlestība – tai būs liela ietekme uz dzīvi, laba vai slikta. Tiekšanās pēc mīlestības, rāda būs vai nebūs, kāds rezultāts. Azartspēles, spekulācijas, birža – veiksme ātras naudas pelnīšanā, ja bhavešs labi jūtas, ja ne – neveiksme, atkarība. Intelekts. Labi attīstīts intelekts, intelektuālis, ja labi jūtas bhavešs, tad vivika, ja nē, tad nepareizi lēmumi, analīzes. Attiecības ar valsti finansu sfērā – ja jūtas slikti, tad būs sodi.

Radža joga – karaliska kombinācija, labvēlīgs un ļoti spēcīgs savienojums. Sports – veiksme sportā, labi sportam.

5. bhava – purva punja, Lakšmi bhava – ja labi jūtas, pozitīva karma no pagājušās dzīves, pārējais atnāks pats. Ja slikti, tad problēmas.

5. bhava – apziņas bhava. Ja Lagnas (ascendenta) saimnieks slikti jūtas Lagnā (ascendentā) un ja vēl nelabvēlīgā Graha (planēta), tad cilvēks var būt dēmonu varā. Cilvēks veic neadekvātas darbības, kuras neviens, pat pats, pēc tam nevar izskaidrot. Ja labi jūtas, tad apziņa var būt attīstīta. 5. bhava – mantra – šim cilvēkam ļoti palīdz mantras, jantras, tantra.

Zīmējums: Lagnā Vrišabha Raši Bu-Budha (Merkurs ascendentā Vērša zīmē), 5. Bhava – Kanja Raši (5. mājas pārvaldnieks Merkurs ascendentā Vērša zīmē)

5. bhava ir 9. bhava attiecībā pret 9. bhavu. Tas ir rādītājs tēva darbības rezultātam. Kā jūtas, tāds rezultāts.

5. bhava ir 7. bhava no 11. bhavas – attiecības ar draugiem var atnest lielus ienākumus.

 

Lagnas saimnieks 5. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 5. mājā):

Radža joga – karaliska kombinācija, labvēlīgs un ļoti spēcīgs savienojums. 5. bhava – apziņas bhava. Prioritāte – paša apziņa un tas ir ļoti labi. 5. bhava – putra bhava – mīlas bhava. Atkarībā no tā, kā jūtas Lagnas saimnieks, var redzēt – būs mīlestība vai nebūs. Likme – mīlestība. Ja ir mīlestība, pārējais atnāks pats no sevis. Cilvēkam patīk izklaidēties, spēles, rotaļās ut.t. Liela nozīme dzīvē bērniem. Ļoti grib bērnus. Bērna piedzimšana ļoti ietekmēs šī cilvēka dzīvi, no tā, kā jūtas Lagnas saimnieks, atkarīgs vai ietekme būs pozitīva, vai negatīva. Tas, vai bērni būs, vai nebūs, ir ļoti nozīmīgi dzīvei.

Zīmējums: 5. Bhava – Vriščika Raši, lagnešs Ch-Čandra 5. Bhavā (5. māja – Skorpiona zīme, Mēness 5. mājā)

Lagnas saimnieks rāda, ka pastāv cieša karmiska saikne ar bērniem. Bērnu dzīve ir atkarīga no tā, kā jūtas Lagnas saimnieks. Spēcīga saikne ar iepriekšējām dzīvēm. Iespējama mīlestība no pagājušām dzīvēm. Ja Lagnas saimnieks 5. bhavā labi jūtas, tad karma no iepriekšējām dzīvēm ir pozitīva, ja ne, tad otrādi.

Putra bhava rāda, kāda ir cilvēka apziņa, meditācijas spējas, apziņas attīstības spējas. Kāds ir cilvēka apziņas līmenis. Parāda spēju gūt labklājību. (2. bh – nauda; 4. bh – īpašumi; 8.bh – mantojums; 11. bh – alga, ienākumi). Ja Lagnas saimnieks labi jūtas 5.bhavā, tad iespējami panākumi šajās sfērās.

 

6. bhavas bhavešs Lagnā (6. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Mangala (Marss), labvēlīgs – ienaidnieks, pretinieks, nelabvēlis, Šani (Saturns), nelabvēlīgs, slimība, saslimšana. Bēdas, sēras, skumjas.

Ari Bhava, Šatru Bhava – ienaidnieku māja. Arišta Joga. Konflikti, kas negatīvi ietekmē cilvēka apziņu, meklē tos, iesaistās problēmās. Tas ir labi armijas vai policijas dienestam, karotāji, pastāv par sevi, labi priekš izdzīvošanas spējām visur, arī slimībās, bet tas nozīmē daudz darba un šķēršļu. Ja labi jūtas, tad iedzimtas dziednieka spējas, ārsti. Ja nē, tad cilvēks slimīgs, dīvainas slimību vēstures, daudz traumu. Ja labi jūtas, tad aizsardzība pret traumām, slimībām, bet tās tomēr obligāti būs, tikai viss labi beigsies. Interesē slimības. Skandālisti, daudz parādu, traumu.

6. bhava – dienests, darbs. Cilvēkam nākas daudz strādāt, konflikti un tiesu procesi.

Zīmējums: 6. Bhava – Meša Raši, lagnešs Ma-Mangal Lagnā (6. māja – Auna zīme, pārvaldnieks Marss ascendentā Skorpiona zīmē)

 

Lagnas saimnieks 6. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 6. mājā):

Arišta Joga. Cilvēka dzīvē daudz problēmu, bet šī bhava arī parādīs kā šis cilvēks tiks ar šīm problēmā galā, sarežģīta konfigurācija. Tas, ka Lagnas saimnieks ir 6. bhavā, nozīmē, ka cilvēks ir gatavs tikt galā ar problēmām. Cilvēks var būt veikmīgs policists, apsargs, armijnieks u.t.t. Patika vai tieši nepatika pret ieročiem. Cilvēkam ir lielas pretošanās spējas, dzīvelīgs, izdzīvotspējīgs, ja ir pozitīvs grahu izvietojums. Cilvēks labi strādā, daudz atrodas darbā.

3, 6, 10, 11 – upačaja bhava – dzīve iet uz augšu, uzlabojas.

6. bhava – slimības un to ārstēšana. Šādam cilvēkam labi strādāt par ārstu. Dzīvnieku bhava – var patikt vai tieši nepatikt dzīvnieki. Pret šo cilvēku var notikt vardarbība, nelaimes gadījumi, avārijas. Ja veselība ir ok, tad Lagnas saimnieks 6. bhavā jūtas labi un otrādi. Bhava parāda kā attīstīsies sarežģītas situācijas, konflikti, konkursi utt. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad cilvēks uzvarēs konkursos, konkurencē, sacensībā. Cilvēks var būt skandālists, agresīvs.

Zīmējums: Tula Raši lagnešs Sk-Šukra 6. Bhavā Mina Raši, (Svaru ascendenta pārvaldniece Venēra 6. mājā Zivīs)

 

7. bhavas bhavešs Lagnā (7. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Šukra (Venēra) – sieva, dzīvesbiedrs, laulātais draugs, partneris. Mangala (Marss) – spējas seksā.

Džaija Bhava – sievas, partneru māja, sadarbība. Cilvēks ļoti interesējas par partnerattiecībām, tiecas pēc tām. Spēcīga partnera ietekme uz šo cilvēku. Ja Lagnas saimnieks 7. bhavā, tad pašam cilvēkam ir liela ietekme uz partneriem, iespējami vairāki partneri. Kā jūtas bhavešs, tādas būs partnerattiecības. 7. bhava – bizness. Cilvēks interesējas par biznesu.

7. bhava – formāls sekss. Liela interese par seksuālo dzīvi. Cilvēks ļoti grib patikt partnerim. Vēlme no partnera izveidot kaut ko, kas pašam patīk. Cilvēks tiecas uz ārzemēm.

Zīmējums: Lagna Kumbha Raši (ascendents Ūdensvīra zīmē), 7. Bhava – Simha Raši, lagnešs Sy-Sūrja Lagnā (7. māja – Lauvas zīme, pārvaldnieks Saule ascendentā Ūdensvīra zīmē)

 

Lagnas saimnieks 7. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 7. mājā):

Spēcīga tieksme uz attiecībām, sevišķi ar pretējo dzimumu. Tieksme pēc seksa. Ļoti liela atkarība no attiecībām. Cilvēks gatavs upurēties partnerim. Tieksme uz biznesu. Ļoti iespējamas attiecības ar ārzemniekiem.

7. bhava – dzīves beigas, bhava pretim Lagnai – rietumi. Ja Lagnas saimnieks šeit slikti jūtas, tad būs sliktas dzīves beigas. Dzīves beigas, jo rietumi, un Šani (Saturns) pārvalda rietumus.

7. bhava – visi apkārtējie cilvēki. Aktīva publiskā dzīve, daudz kontaktu. cilvēks gūs pieredzi un sevis izpratni caur attiecībām. Tas vēl nenozīmē, ka attiecības būs, bet noteikti būs tieksme pēc tām.

Zīmējums: Lagna Simha Raši (ascendents Lauvas zīmē), 7. Bhava – Kumbha Raši, lagnešs Sy-Sūrja 7. Bhavā (Lauvas zīmes pārvaldniece Saule 7. mājā Ūdensvīra zīmē)

 

8. bhavas bhavešs Lagnā (8. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Mritju Bhava – nāves māja, ilgmūžība. Šani (Saturns) – ilgmūžība. Prarabha karma (pagātnes karma), ļoti spēcīga iepriekšējās dzīves ietekme, paradoksāla domāšana, ekstrasensa spējas. Arišta Joga. 8. bhava – dzīve un nāve, augu bhava. Cilvēka dzīvē daudz negaidītu notikumu ar mazām spējām dzīvi ietekmēt. Laba vai slikta prarabha karma – atkarīgs, kā jūtas bhavešs.

8. bhava – mistika. Cilvēks interesējas par ezotēriskām lietām, mistiski notikumi dzīvē. Interesējas par jogu, filozofiskām lietām. Tā ir viss labākā upaija šai pozīcijai. Zemākā līmenī tas var nozīmēt izmeklēšanu, cilvēks var būt kaut kāds izmeklētājs. Bieži ļoti laba intuīcija, ja bhavešs labi jūtas.

8. bhava – dusthana – uzliek ierobežojumus, kompleksus, bailes, problēmas ar psihi. No tā kā jūtas bhavešs, var spriest, kā risināsies slimības. Ja slikti, tad būs mistiskas, neārstējamas slimības, kļūdainas diagnozes utt. Cilvēks ne īpaši seko līdzi tam, kas notiek apkārt, atrauts no realitātes, atrodoties citur. Cilvēks var kļūt par mistisku nelaimes gadījumu upuri – upura sindroms. Vai arī nepatiesu apvainojumu upuris.

Zīmējums: Lagna Meša Raši (ascendents Auna zīmē), 8. Bhava – Vriščika Raši, lagnešs Ma-Mangal Lagnā (8. māja – Skorpiona zīme, pārvaldnieks Marss ascendentā Auna zīmē)

8. bhava – sekss – ļoti ineteresējas par seksu + upura komplekss – cilvēku var vairrākkārt izvarot. Psiholoģiskas vai fizioloģiskas problēmas seksuālajā jomā. Cilvēks būs materiāli atkarīgs no sava partnera, jo 8. bhava ir 2. bhava no 7. bhavas. Cilvēks var iegūt mantojumu, loterijas naudu, apdrošināšanas naudu utt., ja labi jūtas un neko nedabūt, ja slikti jūtas bhavešs. Cilvēks var būt naivs, noslēpumains, ar maniakālām tendencēm, var dzīvē neveikties.

 

Lagnas saimnieks 8. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 8. mājā):

Pirms iepazīties ar Pirmās Bhavas pārvaldnieka ietekmi 8. Bhavā, mums ir jāzina par Tanu Bhavu un astoto Bhavu (māju). Arišta Joga. Mritju bhava – nāves bhava. Melnais caurums, kurā viss pazūd un parādās nepatikšanas.

8. Bhava (māja) ir neārstējamas slimības, ja Lagnešs ir spēcīga 8. Bhavā (mājā), tas norāda, ka dzimušais necieš no neārstējamām slimībām. Bet, ja Lagnešs 8. Bhavā ir vājš vai ar sliktu ietekmi, dzimušais var ciest no smagām, hroniskām, neārstējamām slimībām. Maģijas un burvestības bhava, Upura bhava. Cilvēks diezgan viegli var kļūt par upuri, upura sindroms. Cieš no nesaprotamām kaitēm, kas nepadodas tradicionālai ārstēšanai. Ļoti slikta kombinācija – notikumu attīstība negatīva. Cilvēkam būs ļoti daudz kompleksu. Slikti sevi kontrolē. Dzīvē neiet – apzog, apvaino, smagi slims, nelaimīgs. Problēmas dzīvē atrast vietu. Narkomānija, alkoholisms, toksikomānija.

Zīmējums: Lagna Mina Raši (ascendents Zivs zīmē), 8. Bhava – Tula Raši, lagnešs Gu-Guru 8. Bhavā (Zivs zīmes pārvaldnieks Jupiters 8. mājā Svaros)

8. bhava – tantriskā seksa bhava. Ja nodarbojas ar jogu, tad ļoti labi. Dzīves jēgas, slepenu zinību bhava. Mantojumu, nenopelnītās naudas bhava – loterijas, laimesti, mantojumi un alimentu bhava. Cilvēks var no tā gūt kādu labumu, ja bhavešs labi jūtas. Ja Lagnas saimnieks 8. bhavā, tad sieviete atkarīga no sava vīra, iespējams viņai nav jāstrādā, vīrs uztur.

8. Bhava (māja) ir Dzīves ilguma (“Life span”) vai “ayu” māja, tāpēc Lagneša atrašanās 8. Bhavā (mājā) tieši ietekmē dzimušā ilgmūžību. Ja Lagnešs ir labi izvietots 8. Bhavā (mājā), tad dzimušajam ir ilgs mūžs. Bet, ja Lagnešs ir apgrūtināts vai novājināts, tad dzīves ilgums var būt īss.

8. Bhava (māja) parāda šķēršļus dzīves ceļā, un Lagnešs 8. Bhavā (mājā) nedrīkst būt vājš, jo vājš Lagnešs nozīmē, ka dzimušais dzīves ceļā var saskarties ar daudziem šķēršļiem. Ja Lagnešs (ascendenta saimnieks) ir spēcīgs, tad dzimušais viegli vai ar paša spēkiem pārvarēs grūtības. Piemēram, izturība cīņai ar slimību nozīmē augstu vitalitātes spēku. Lagnešs 8. Bhavā var būt cēlonis pēkšņai nāvei vai nāvei, notiekot nelaimes gadījumam vai esot neārstējamai slimībai. Ja Lagnešs ir stiprs un labi novietots, tad personai var būt mierīga dzīve un pēkšņa nāve. Bet, ja Lagnešs tiek apgrūtināts ar negatīvu Drišti (aspektu), tad personai ir nemierīga dzīve un nāve, ciešot no neārstējamas slimības.

8. bhava – mistikas bhava. Lagnas saimnieks 8. bhavā – cilvēkam iespējams ekstrasensa spējas, zīlē, pareģo. Daiva. Mistiska dievišķā palīdzība. 8. māja pieder zinātniskām un pētnieciskām aktivitātēm, ja Lagnešs ir spēcīgs un labi novietots, tad dzimušais var būt zinātnieks un pētnieks, arī izlūks. Persona var iegūt zināšanas par slepeniem tematiem. Dzimušie var interesēties par okultām, dziednieciskām vai garīgām praksēm un intelektuālām zināšanām. Personai var būt domas par spekulācijām. Labi novietots Lagnešs norāda uz panākumiem šajā jautājumā vai vājš Lagnešs (ascendenta saimnieks), kas norāda, ka dzimušais var saskarties ar zaudējumiem visos šajos jautājumos.

8. Bhava (māja) norāda par īpašumu pēc tēva nāves vai no tā. Ja labi novietots Lagnešs, tas norāda, ka dzimušais iegūst īpašumu caur testamentu. Var arī norādīt, ka iegūst slēptu naudu vai naudu nelegālā ceļā, vai persona varētu iegūt naudu loterijā (nenopelnītu). Bet, ja Lagnešs ir vājš vai novājināts, tad dzimušie var zaudēt savu bagātību slepenu vai nelikumīgu lietu un darījumu dēļ. Dzimušiem iespējami zaudējumi veicot sasteigtus, neapdomātus darījumus vai citi notikumi, piemēram, nelaimes gadījumi, zagļi, ugunsgrēks utt., atkarībā no horoskopa.

8. mājas Lagnešs norāda par dzimušo, kuram var būt spēlmaņa daba. Tiem ir tieksme uzņemties riskus. Ja spēcīgs un labi novietots Lagnas saimnieks, tad gūst panākumus azartspēlēs, ja vājš, tad cieš zaudējumus.

8. mājas Lagnešs norāda uz dzimušo, kas var runāt nepatiesību, melot, un tam ir slikta morāle. Bet, ja Lagnešs ir pakļauts labvēlīgai Grahai (planētai), tad ļaunuma efekts var mazināties. Ja Lagnešs ir spēcīgs, tad dzimušajam var būt izpalīdzīga daba. Ja Lagnešs 8. Bhavā (mājā) ir saistīts ar dievišķo Nakšatru (zvaigznāju) vai garīgo planētu, tad persona var būt intelektuālas spējas, tā var iegūt apgaismību.

Kad Lagnešs 8. Bhavā (mājā) atrodas kopā ar 8. Bhavas pārvaldnieku, tad tā ietekmē Lagnešs pasliktinās. Viss atkarīgs no Lagnešs spēka 8. Bhavā (mājā), bet kopumā tas nav uzskatāms par labu. Tas norāda, ka dzimušais var ciest zaudējumus. Dzimušais var būt nabadzīgs vai ciest no nabadzības, var dzīvot uz parāda. Personai ir cīņa par nodrošinātu un labklājīgu dzīvi. Dzimušajam iespējamas atkarības, var būt degradēts un nepareizs dzīvesveids. Dzimušais var iesaistīties kriminālos un noziedzigos darījumos. Ja 8. Bhavas pārvaldnieks ir vājš, tad ļaunums var mazināties.

8. Bhava (māja) ir apvainojumi, kad Lagnešs (ascendenta saimnieks) atrodas 8. Bhavā (mājā), personu var apvainot.

 

9. bhavas bhavešs Lagnā (9. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Sūrja (Saule) – tēvs. Guru (Jupiters)- Brihaspati, skolotājs, pasniedzējs. Dharma Bhava – veiksmes māja, zināšanas.

Radža joga – karaliska kombinācija, labvēlīgs un ļoti spēcīgs savienojums. 9. bhava, bhagja – laime. Un ja šubha Graha (labvēlīga planēta), tad izcili. Lagna gūst labvēlību no 9. bhavas. Cilvēks ar lielu tēva ietekmi, dzīvē iespēja satikt guru. Ļoti laba karma, tiekšanās pēc pareizas dzīves, zināšanām, kas sakārto dzīvi, pasaules un savas dzīves jēgas izzināšanas. Daudz ceļojumu un ilgstoša uzturēšanās ārzemēs. Cilvēkam dzīvē laba karma, spēcīga aizsardzība.

9. bhava – dharma. Cilvēks seko dharmai. Nav problēmas ar savas vietas atrašanu.

9. bhava – dzīves sapratne, gudrība. Ļoti labi šai jomai. Ja tā ir nelabvēlīgā Graha (planēta) (papi), tad var būt problēmas ar dharmas realizāciju. Ja Graha (planēta) ir niča, tad pozitīvais būs vienalga, bet bhagja var būt svārstīga un nenoturīga un var būt problēmas attiecībās ar tēvu, cilvēks ir uz nepareizā ceļa, maldās, pārmērīga atkarība no tēva, cilvēks it kā ne no šīs pasaules. Šī ir kombinācija, kas dod visu un cilvēks kļūst slinks un viņam nav stimula. Iespējams, ka cilvēkam dzīvē būs vadoši amati, posteņi.

Zīmējums: Lagnešs Sk-Šukra Lagnā Kanja Raši (Venēra ascendentā Jaunavas zīmē), 9. Bhava – Vrišabha Raši (9. māja – Vērša zīme, pārvaldniece Venēra)

 

Lagnas saimnieks 9. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 9. mājā):

Radža Joga. Dzīve kā pa sviestu. Ar minālām pūlēm, maksimāls labums. Visu laiku veicas. No tā, kā jūtas Lagnas saimnieks, atkarīgs vai būs laime, vai nebūs. Ja slikti jūtas, tad šī kombinācija nozīmē tikai tieksmi uz laimi, veiksmi. Pataloģisks laimes meklētājs. Ja Lagnas saimnieks jūtas labi, tad laimi atradīs. Ja Lagnas saimnieks slikti jūtas, tad dzīve solīs bhagju, bet to nedos. Cilvēka dzīves mērķis maksimāla dharmas realizācija, misija, liktenis. Ja Lagnas saimnieks 9. bhavā, tad cilvēks ir zem lielas dharmas ietekmes. Ja Lagnas saimnieks slikti jūtas, tad dharmu grūti izpildīt, nejūtās kā savā ādā, darbā slikti jūtas. Gudrs cilvēks, dzīves gudrs, visu zin, visu saprot. 9. bhava – Guru bhava – cilvēks Guru.

Lagnas saimnieks 9. bhavā – vienmēr apkārt cilvēki, varētu būt skolotājs. 9. bhava – apziņas attīstīšana, attīstības rezultāts. Cilvēkam tuvs ir likums – prokurors, policists, jurists, valsts iestāde. Cilvēki tiecas pēc izglītības. Ja Lagnas saimnieks jūtas labi, tad viss būs/ir ok. Bhagja sthana simbolizē dharmu, ja Lagnas saimnieks 9. bhavā, tad ļoti labi var redzēt kā cilvēks dzīvējutīsies. Noķers vēju burās vai nenoķers. 9. bhava – tēva bhava, pitru bhava – tēvs ir saimnieks, guru, dieva vietnieks savai ģimenei. No tēva jānāk bhagjai. Ja Lagnas saimnieks 9. bhavā labi jūtas, tad tēvs spēlēs lielu lomu dzīvē, tēvam labi ies, veiksies visur un tāpēc arī ietekme no viņa būs pozitīva. Ja Lagnas saimnieks slikti jūtas, tad tieši otrādi.

Lagna šeit rāda kā cilvēks attīstīs savu apziņu – labi vai slikti atkarīgs, kā bhavešs un Lagnas saimnieks jūtas. Bhagja sthana nodrošina dzīvē kustību. Ja Lagnas saimnieks tur slikti jūtas, tad dzīvē iespējami kritumi, sliktie periodi.

9. bhava – valsts, tēvs, priekšniecība, valdība – ja Lagnas saimnieks 9. bhavā, tad būs attiecības ar valsti – labas vai sliktas atkarīgs no tā, kā jūtas Lagnas saimnieks, bet attiecības būs izteiktākas. Tas pats ar tēvu, priekšnieku. Tas var arī nozīmēt, ka cilvēks vēlas būt tēvs. 9. bhava – ceļojumi, kas dod pieredzi, garīgo attīstību. Ja Lagnas saimnieks 9. bhavā – daudz tiks braukāts pa ārzemēm. 9. bhava rāda vai cilvēks iegūs gudrību, vai nē. Vai dzīve mācīs un vai cilvēks šo mācību spēc saprast, uztvert. Kā jūtas Lagnas saimnieks, tāda principā ir visa dzīve.

 

10. bhavas bhavešs Lagnā (10. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Sūrja (Saule) – spēks, ietekme, stāvoklis sabiedrībā. Budha (Merkurs) – tieksme, aicinājums, profesija, nodarbošanās, arods, tirdzniecība, pienākums, tiesības, darīšanas. Guru (Jupiters) – laime, veiksme, liktenis, manta. Šani (Saturns) – darbs, dienests, apkalpošana, iztika; iztikas līdzekļi.

Karma Bhava – darbības māja, aktivitātes. Radža joga – karaliska kombinācija, labvēlīgs un ļoti spēcīgs savienojums. Karmai ir liela ietekme uz šo cilvēku – dzīvē notiks kaut kas ļoti svarīgs vai cilvēks veido kādu ļoti nozīmīgu karmu. Šādam cilvēkam labāk strādāt vienam vai būt vadītājam – var būt grūti strādāt kolektīvā vai kāda padotībā. Neatkarīgs darbs. Ļoti labi priekš profesionālo mērķu sasniegšanas, atstās pēdas vēsturē, mērķtiecīgs un uzstājīgs cilvēks. Labi priekš profesionālo mērķu sasniegšanas un dzīves vispār. Dzīve met izaicinājumus un rezultāts atkarīgs no tā, kā jūtas bhavešs. Cilvēks var būt egoistisks. Dzīvē nāksies pielikt daudz pūļu. Nāksies daudz strādāt, jo to liek darīt karma.

Zīmējums: Lagnešs Bu-Budha Lagnā Kanja Raši (Merkurs ascendentā Jaunavas zīmē), 10. Bhava – Mithuna Raši (10. māja – Dvīņu zīme, pārvaldnieks Merkurs 10. mājā)

 

Lagnas saimnieks 10. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 10. mājā):

Radža Joga. Ja Lagnas saimnieks atrodas 10. bhavā, tad cilvēkam ir uzkrāta daudz karmas. Tas, kā Lagnas saimnieks jūtas, rādīs, vai karma ir laba, vai slikta. Cilvēkam būs daudz jāstrādā. Ja Lagnas saimnieks atrodas 10. bhavā, tad ir darbs ar sevi, pie sevis. Labi savam biznesam. Lagnas saimnieks 10. bhavā parāda spēju būs vadītājam, bosam. Cilvēka mērķis attīstīt savu individualitāti. Līdera dotības. 10. bhava – tā ir karma vispār, visai dzīvei. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad veiksme biznesā, karjerā, darbā vispār. Veiksme arī ar karmu.

Zīmējums: Lagna Mithuna Raši (ascendents Dvīņu zīmē), 10. Bhava – Mina Raši, lagnešs Bu-Budha 10. Bhavā (10. māja – Zivs zīme, ascendenta pātvaldnieks Merkurs 10. mājā Zivīs)

Cilvēks karjerists. No tā, kā Lagnas saimnieks karma sthana jūtas, atkarīga cilvēka līdera dotības. Tieksme pēc prestiža – vai nu tas ir, vai nav. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad ir laba reputācija, ja ne, tad otrādi. Nosaka arī cilvēka kompetenci. Kad Lagnas saimnieks gočarā (tranzītā) iet caur karma sthanu, cilvēki bieži maina darbu, realizējas karma. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad cilvēks ir ļoti profesionāls. Ja Lagnas saimnieks slikti šeit jūtas, tad cilvēkam ir ļoti lielas, spēcīgas ambīcijas, bet maz rezultāta. Lagnas saimnieks rāda, cik labi cilvēkas jutīsies tur, kur viņš tiecas un kā viņš to sasniegs, vai izdosies.

Kad Lagnas saimnieks ir kendru bhavā (4;7;10), tad šajā sfērā ļoti daudz notikumu.

Ja Lagnas saimnieks 10. bhavā – cilvēks zin, ko dzīvē un no dzīves grib. Šādi cilvēki dzīvē var sekot vienai profesijai. 10. bhava rāda kā cilvēks jutīsies darbā. Ja Lagnas saimnieks slikti jūtas, tad darbā bieži un pēkšņi konflikti.

 

11. bhavas bhavešs Lagnā (11. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Guru (Jupiters) – ieguvums, labums, ienākums, peļņa, laimests, pieaugums & vecākie brāļi.

Labhja bhava – ieguvumu māja, iespējas un ienākumi. Peļņa, laimests, pieaugums & vecākie brāļi, radinieki. Dzīvē ļoti labi, daudz iespēju. Tas, kā jūtas bhavešs parāda, vai cilvēks spēs šīs daudzās iespējas izmantot, realizēt. Ja labi jūtas, tad daudz labas karmas, daudz paziņu, spēja izmantot iespējas, draugi, radi atnes pozitīvu karmu, palīdzību, cilvēkam papildus priekšrocības konkurences jomā, notikumiem dzīvē pozitīvs scenārijs. Laba kombinācija labklājībai, biznesam un veiksmei vispār. Bet ja labi jūtas. Vecāki cilvēki sniegs palīdzību un aizbildniecību, ja bhavešs labi jūtas. Ja bhavešs labi jūtas, tad nauda vienmēr pietiks. Ja slikti, tad nauda būs, bet daudz tērēsies un vajadzīgā momentā pietrūks. Daudz tusējas. Ja bhavešs jūtas slikti, tad iespējas dzīvē nespēj izmantot iespējas, bet radineki, draugi, paziņas atnes problēmas, rodas ilūzija par iespējām. Ja 11. bhavešs ir nelabvēlīgā Graha (planēta) (papi), tad tas izsauks veselības problēmas.

 

Lagnas saimnieks 11. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 11. mājā):

Ja Lagnas saimnieks šeit labi jūtas, tad ir izdarītas investīcijas pagājušajā dzīvē un procenti nāk jau šinī dzīvē. Iespējas ne tikai naudā, bet arī notikumos. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad visas vēlēšanās piepildās. Naudu bieži taisa caur kontaktiem. Cilvēkam vispār daudz kontaktu.

11. bhava – draugi, radinieki, paziņas. Attiecības ar tiem. Rāda, kādi draugi – patiesi vai ienaidnieki. Daudz draugu, spēcīga vecāko brāļu vai māsu ietekme. Ja Lagnas saimnieks slikti jūtas, tad cilvēks tiecas uz bagātību, bet to nedabūs.

Zīmējums: Lagna Vrišabha Raši (ascendents Vērša zīmē), 11. Bhava – Mina Raši, lagnešs Sk-Šukra 11. Bhavā (11. māja – Zivs zīme, Venēra 11. mājā Zivīs)

11. bhava arī investīcijas – ja slikti jūtas, tad parasti daudz parādu, jo nepareizas investīcijas. Dzīve vienmēr dod iespējas. Nekad nebūs bezizejas situāciju, ja Lagnas saimnieks labi jūtas. Ja slikti jūtas, tad iespējas būs, bet kā mēģinās tās izmantot, tā tās pazudīs. Pretī 5. bhava – būs akcentēti notikumi saistībā ar šī cilvēka bērniem. 5. bhava ir apziņa; 11 – iespējas. Iespējas ietekmēt apziņu. Būs daudz notikumi. Ja Lagnas saimnieks labi jūtas, tad – ienākumi no paša darbības.

Cilvēks vienmēr kaut ko vēlēsies. Ar vien vairāk, plašāk. Bet to, cik ļoti vēlēšanās piepildīsies, atkarīgs no Lagnas saimnieksa jušanās. Cilvēks ir dzimis, lai gūtu augļus no pagātnes darbiem – labi vai slikti rādīs – Lagnas saimnieks.

 

12. bhavas bhavešs Lagnā (12. mājas pārvaldnieks ascendentā):

Šani (Saturns) – bēdas, skumjas, nožēla. Mangala (Marss) – ierobežojumi, ieslodzījums. Šukra (Venēra) – materiālās vēlmes, iekāre, alkas, lūgums, slepenās baudas. Guru (Jupiters) – Džnāna, garīgās apzināšanās ceļš. Ketu – Mokša, atbrīve, Rahu – ārzemju ceļojumi.

Vaiju Bhava – zaudējumu māja, atbrīve. Arišta Joga. Cilvēkam nepieciešams strādāt ar sevi, nodarboties ar jogu, jo viņam ir ļoti labas iespēas apziņas transformācijai. Ja nenodarbojas ar jogu, tad ļoti daudz problēmas, izdevumi, privāti zaudējumi, vilšanās dzīvē. Ja svakšetra, tad labi, iespējams būs lielāka tendence uz jogu. Jebkurā gadījumā, vai nu joga, vai cilvēks slikti beigs. Dzīvē ir liela polarizācija – vai nu mokša, vai lieli zaudējumi. Šeit cilvēka dzīvē tiek radīts apstākļiem negatīvs scenārijs , kombinācija pasliktina cilvēka perspektīvas. Lai arī ko cilvēks iesāktu, to pavada lielas problēmas un sodi. Cilvēkiem izveidojas upura sindroms. Ja kaut kas slikts notiek, tad noteikti ar viņiem. Šo cilvēku karā nošaus pirmajā dienā. Otra alternatīva ir tikai Mokša – atbrīve. 12. bhava – ārzemes, cilvēks var dzīvot ārzemēs. 12. bhava – beigas, mokša, tātad dzīvē jāveic kaut kas kardināls. Ja tas nenotiek, šāds cilvēks dzīvo īsu, problemātisku dzīvi. Ja nodarbojas ar jogu, tad viss sāk notikt vēl labāk nekā citiem cilvēkiem.

12. bhava – fiziskās baudas. Cilvēks meklēs dzīvē baudu. Sekss spēlē lielu lomu šī cilvēka dzīvē. Braucieni uz ārzemēm būs veiksmīgi, ja bhavešs labi jūtas. Cilvēkam var būt attiecības ar kādu, kas pēc tam viņu pieviļ – blēžu upuris. Šāds cilvēks nedrīkst nevienam uzticēties, ja runa ir par ar naudu un citiem resursuiem. Cilvēks var būt slepenu organizāciju, izmeklēšanu objekts vai pats tur strādāt. Ja tāir sieviete, tad liels izvarošanas risks. Zaudējumi. Naudas problēmas dzīvē. Ja Lagna ir saistīta ar Dusthanu – ir jāvēršas pēc apziņas transformējošiem līdzekļiem, jo tas ir liels brīdinājums. Ja bhavešs labi jūtas, tad pareģ ojo ši sapņi iespējami, jo 12. bhava ir sapņi, pagājušās uz nākamās dzīves. Iespējams, ka interesējas par ezotēriskām dzīves pusēm. 12. bhavu pārvalda Šhiva. Viņš atrisina 12. bhavas problēmas – jāklausās Šivoham, Šiva mantras.

 

Lagnas saimnieks 12. bhavā (ascendenta pārvaldnieks 12. mājā):

Arišta Joga. 12. bhava – nāves bhava. Daudz notikumu, intereses ap šo sfēru. 12. bhava – mokša bhaja, jogas bhava – ļoti labi priekš jogas. Iespējams ka cilvēks interesēsies par mistisko, jogu, ezotēriku. Slimību bhava – varētu būt ļoti slimīgs cilvēks.

12. bhava – ierobežošana – gan ķermeniska, gan iespēju ierobežojumi. Cilvēks tieksies pēc vienpatnības, vientulības. Ja Lagnas saimnieks jūtas labi, tad šī vientulība izpaudīsies pozitīvi, bet ja slikti, tad nonākšana vientulībā var būt piespiedu kārtā – paralīze, slimnīca, klosteris, cietums.

Zīmējums: Lagna Makara Raši (ascendents Mežāža zīmē), 12. Bhava – Dhanu Raši, lagnešs Sa-Šani 12. Bhavā (12. māja – Strēlniekaa zīme, Saturns 12. mājā Strēlniekā)

12. bhava – ārzemes. Vai nu ļoti gribēs doties uz ārzemēm, vai arī tur dzīvos un strādās. Ļoti meklēs baudu iespējas. Cilvēkam būs zaudējumi, nozīmīgi priekš paša, bet tas attīstīs apziņu. Problēmas šajā bhavā var atrisināt ar jogu.

12. bhava – žēlsirdības bhava. Labdaris, sarkanā krusta medmāsa. Dzīve bieži saistīta ar pagātni vai nākotni.

Kad Lagnas saimnieks Gočarā (tranzītā) iet caur 12. bhavu, tad dzīvē notiek nopietni notikumi saistīti ar pagātni un nākotni. Bieži šajā laikā cilvēki mirst. 

 

Horoskopa saimnieks un tā ietekme

Apraksti atbilst Raši (Zīmei) kurā sākas 1. māja (ascendents). Ja pirmā Bhava (māja) sākas Simhā (Lauvā), tad lasām par Sūrju (Sauli).

Sūrja Simha Raši (Saule – Lauvas zīmes saimnieks). Izpauž sevi pārliecināti un ar augstu pašnovērtējumu, tiešu un atklātu darbību. Uzvedība spilgta ar aktiera manierīgumu. Maksimāli izpauž savu saulaino raksturu. Noskaņots uz apkārtējo uzmanību, autoritārs, tiecas būt situācijas saimnieks. Neredz sev līdzīgos starp konkurentiem (Lauvas zīme, kuras saimnieks ir Saule ir karaļi). Saspringtos aspektos – var izprovocēt titāniskās rakstura noslieces, augstprātība un dižoties kāri, kas citiem ir grūti paciešama. Agresīvi reaģē uz kritiku, neveselīgi uztver citu neitrālo attieksmi pret sevi. Atrod nesimpātiskus veidus uzmanības pievēršanai.

Čandra Karka Raši (Mēness – Vēža zīmes saimnieks). Horoskopa pārvaldnieks Mēness nosaka maigu, noslēpumainu raksturu, neuzbāzīga rūpība. Pārāk iespaidojams, lai personīgi kaut ko vadītu, bet var būt cilvēku mīlēts par īpašu apdāvinātību un gādību pār citiem. Saspringtos aspektos var izpausties – vieglprātīga uzvedība, neizskaidrojamas garastāvokļa maiņas, kaš šokē apkārtējos, kā arī bērnišķīgums. Sliecas sevi parādīt kā kaprīzu un izlutinātu bērnu, kurš patstāvīgi prasa uzmanību un rūpes. Dīvainas fantāzijas, bailes kļūt pieaugušam, neadekvāta noslēpumainība attiecībās.

Budha Mithuna vai Kanja Raši (Merkurs Dvīņu vai Jaunavas saimnieks). Sevi pauž caur prātu, lokanību, veiklību un prasmi pielāgoties pārmaiņām. Var veikli ieņemt vidutāja lomu dažāda veida attiecībās, apmierinot apkārtējo cerības. Spriedzes aspektos dažkārt var izpausties- izpauž sevi ar aizdomīgumu un neuzticību, cilvēks var būt ārēji neveikls, noslēgts, kurš ar grūtībām pamana pārmaiņas vidē. Dažkārt grūti saprast pasniegto informāciju, iegūto info tālāk mēdz nodot pārveidotā veidā (baumas). Pārmērīgi pļāpīgs, melīgs un pat zaglīgs. Var būt prāta un runas defekti.

Šukra Vrišabha vai Tula Raši (Venēra Vērša vai Svaru zīmes saimnieks). Venēra kā horoskopa pārvaldniece – dod grāciju pievilcību un labu gaumi. prasme runāt par tīkamo , par jūtām un iespaidiem, nomierina apkārtējos ienesot harmoniju. Iniciatīva izpaužas miera nesēja funkcijā. Nosliece nodarboties ar mākslu, estētiku visur rada patīkamu atmosfēru ar savu klātbūtni. Saspringtos aspektos var izpausties savtīgi – izmanto savu piemīlību, dažreiz diezgan merkantīls, izšķērdīgs vai pārāk taupīgs, reizēm nevar būt pārliecināts par šī cilvēka patieso simpātiju, jo reizēm glaimo. mēdz ņemt kukuļus un sevi nesaista ar solījumiem. Ir grūtības partnerībā un mīlestībā.

Mangal Meša vai Vriščika Raši (Marss Auna vai Skorpiona zīmes saimnieks). Kā horoskopa pārvaldnieks. izpaužas patiesi un izlēmīgi, reakcijas spontānas un tiešas. visos iesākumos pauž spēku un pārliecību. parasti drosmīgs un atklāti cīnās ar konkurentiem- orientējoties uz ātru uzvaru. Spriedzes aspektos sevi izpauž ar neattaisnotu agresiju un rupjību. Ar spontānām reakcijām dzīvē tiecas ieņemt līdera pozīcijas, bet šajā ceļā gaida bīstami pārsteigumi. Tieksme uz neattaisnotu risku, saved ar atriebīgu pretinieku. Personīgā iniciatīva var pārsniegt personīgās fiziskās robežas. Var pēkšņi zaudēt interesi par nosprausto mērķi.

Guru Dhanu vai Mina Raši (Jupiters Strēlnieka vai Zivs zīmes saimnieks). Var ievērot tā izpausmi ārējā cilvēka nozīmīgumā un brīvās kustībās. iniciatīva vadīta, kas apmierina prasību aizsargāt un palīdzēt citiem, dalīties ar citiem. Cilvēka rīcība atkarīga no sapratnes par godīgums un taisnīgumu. Parasti pacietīgs, iecietīgs, bieži pilns jūtām par savu personisko nozīmīgumu. Jebkuros apstākļos spēj aizstāvēt savas tikumības pozīcijas, bieži ieņem nozīmīgu amatu. Spriedze – izpauž sevi pārmērībās. Var savtīgi izmantot labvēlīgo situāciju, vai apkārtējo uzticību. Var radīt iespaidu kā kompetentu speciālistu vai bagātnieku. Var būt lētticīgs. Bieži „labā rīcība” ir ar motivāciju, lai saņemtu pateicību naudā vai graudā. Tomēr bieži šīs cerības saņemt pateicības rada viņā aizvainojumu pret apkārtējiem un paša nozīmīgums mēdz novest pie vientulības.

 

Šani Makara vai Kumbha Raši (Saturns Mežāža vai Ūdensvīra saimnieks). Izpauž sevi ieturēti un nopietni, cilvēks cenšas rīkoties apdomīgi- nesteidzoties sevi apkraut ar atbildību. Vispirms cenšas izveidot karjeru un tādēļ gatavs iziet caur šķēršļiem. Savos nolūkos bieži ir spītīgs un savās izpausmēs tādēļ var būt neveikls. Spriedze – sevi ārēji pauž padrūmi un sasaistīti. Iekšēja nosliece pēc noslēgtības, kuru mēdz novest līdz askētismam. Neuzticīgs un aizdomīgs, nosliece uz depresijām un paliekošām bailēm- fobijām. Parasti pietrūkst laika, veiksmes un līdzekļu, lai novestu līdz galam iesākto. Viņa neveiksmes var būt dēļ spītības, uzstājības un nekonsekvences. Lai veiktos nereizi vien nāksies sākt visu no sākuma.

Papildus apraksts ko Lagnešs (pirmās mājas saimnieks) ietekmē atrodoties katrā no Bhavām (mājām). Tiem Raši (zīmēm), kurām divi saimnieki jāapskatās abi un abu atrašanās kādā no Bhavām (mājām).

1. mājā. Prasme visā, ko tas dara pēc savas iniciatīvas. Ir spēcīga pārliecība un intuīcija.

2. mājā. Ir spējas nopelnīt naudu. Uzsākt jaunus projektus, ja ir kaut kādi iekrājumi. Liela vēlme nopelnīt, uzkrāt un iegūt. Saņem erotisku apmierinājumu par uzkrājumiem. Ja trūkst nauda – bojājas oma.

3. mājā. Izjūt tieksmi audzināt un ir prasība pēc izglītības. Var daudz laika veltīt brāļiem un māsām vai cenšas tiem izpatikt. Ir personiska interese par kaimiņu, tuvējo vidi, vienaudžiem. Var pārcelties, mainīties aizbraukt kaut kur tepat netālu un ne uz ilgu laiku. Mēdz nodarboties ar literatūru, strādāt informācijas jomā vai skolā.

4. mājā. Aizņemts ar savu iekšējo pasauli, ģimenes darbiem. Piemīt tieksme slēpt savu nodarbošanos. Nemīl vai neprot runāt par savām vēlmēm. Interešu lokā ģimenes labklājība, kuru mēdz mantot no vecākiem. Profesija tiek izvēlēta pēc ģimenes tradīcijām.

5.mājā. Rīkojas lai galvenokārt saņemtu baudas. Viņu iniciatīva ir artistiska tieksme sevi demonstrēt nepieciešams pateicīgs skatītājs, var pārlieku dramatizēt savus pasaules uzskatus. Var kļūt par ieroci bērnu un iemīļoto rokās.

6. mājā. Iniciatīva atkarīga no veselības stāvokļa. Prasība pēc pilnības dara personu izvēlīgu, piesardzīgu un lēnīgu. Rūpīgi pārdomā lēmumus, balstās uz tehnoloģijām, izmanto citu pieredzi. Šādu cilvēku dažkārt vada padotie. Ierobežo rutīnas pienākumi. Pārdzīvo atkarību no dažādiem nevajadzīgiem niekiem. Rūpējas par veselību un reti, kad ir ar sevi apmierināti. Uz šādiem cilvēkiem var diezgan droši paļauties, mēdz būt uzticami.

7. mājā. Ārējie apstākļi valda pār iniciatīvu. Personīgā rīcība atkarīga no citu (partneru, kolēģu) interesēm. Meklē partnerus kopējai darbībai, šiem partneriem mēdz pieķerties pat ja attiecības ir sarežģītas. Profesija bieži saistīta ar klientu apkalpošanu.

8. mājā. Mēdz norādīt uz pašnāvības mēģinājumiem. Līdzdalība citu cilvēku darbībā. Darbs, slimības krīzes veicina nepieciešamību darboties. Mēdz strādāt grupās, kuras risina psiholoģiskas, finansiālas, enerģētikas problēmas. Var ietekmēt citu emocionālo stāvokli. Pievelk okultās darbības, zinātne un nāves jautājumi.

9. mājā. Interese par augstāko izglītību, valodām, tāliem radiem.

10. mājā. Var norādīt uz spēcīgu tēva vai citas autoritātes ietekmi, kas nosaka profesijas izvēli. Ambīcijas un tieksme attīstīties stimulē Tavu iniciatīvu. Elki var ietekmēt Tavu izvēli.

11. mājā. Norāda uz īpašu aktivitāti, kura rodas ārkārtējās situācijās- izlemjot rīkoties. Prasme rīkoties kritiskās situācijās. Nereti secina, ka nokļūst avārijas situācijās, kļūst par liecinieku vai dalībnieku katastrofās. Rada sev grūtus apstākļus . Meklē ekstremālas izklaides un profesijas, kas saistītas ar risku. Pārliecinātāks jūtas grupās nekā vienatnē.

12. mājā. Tieksme pēc vientulības, prasības pēc ciešanām vai līdzjūtības neapzinoties izvēlas upura lomu. Var izvēlēties profesijas sniedzot palīdzību nabagiem, nelaimīgiem, slimiem un klaidoņiem. Viņu iniciatīvu uztur ticība un iedvesma, par kuru tas gatavs cīnieties. Nosliece iestāties slepenās organizācijās ar reliģisku vai okultu nokrāsu. Mēdz nodarboties ar psiholoģiju un ezotēriku.

Translate »