Vara – diena

Vara ir nosacīti vienkāršākā Pančangas daļa. Tā ir nedēļas diena, pareizāk sakot katra Graha (planēta) aizbilst pār noteiktu nedēļas dienu (izņemot Ke un Ra, jo tās ir ēnas Grahas). Noapaļojot 1 diena, ir 10 zodiakā, kopā ir 3600 jeb 360 dienas (faktiski ir 365,3 dienas).

Vara ir saistīta ar Grahu Sūrja (Saule), tātad – dživatmanu jeb dievišķo dvēseli. Vara nosaka attiecīgās dienas radošo spēku un dzīvīgumu (vitalitāti). Dina (diena) ietekmē notikuma dvēseli, piešķir notikumam smalko, garīgo fonu.

Grahām (planētām) atbilstošās dienas
Sy – Svētdiena (Sun day, Son tag utt.) – Sūrja (Saule), oranža, sarkana, rūgta garša
Ch – Pirmdiena (Moon day) – Čandra (Mēness), pienbalta, sāļa garša
Ma – Otrdiena – Mangala (Marss). tumši sarkana, sarkanbrūna, asa garša
Bu – Trešdiena – Budha (Merkurs), zaļa, visas garšas
Gu – Ceturtdiena – Guru (Jupiters), dzeltena, zeltaina, salda garša
Sk – Piektdiena – Šukra Venēra), caurspīdīgi balta, un visas krāsas, skāba garša
Sa – Sestdiena – Šani (Saturns), melna, tumši zila, savelkoša garša

Labvēlīgas un nelabvēlīgās Varas (dienas) POZITĪVĀM DARBĪBĀM
(Sakrīt ar grahu labvēlīgumu un nelabvēlīgumu)

Labvēlīgās:
Gu  (ceturtdiena) – vislabvēlīgākā (jo Gu ir dižs labvēlis)
Sk (piektdiena) – ļoti labvēlīga (jo Sk ir liels labvēlis)
Bu (trešdiena) – labvēlīga (jo Bu ir vienkārši labvēlis)
Ch (pirmdiena) – nav slikta, bet mainīga (Ch dilstot samazinās enerģija, Ch augot palielinās)

Nelabvēlīgās:
Ma (otrdiena) – Mangala (Marss)
Sa (sestdiena) – Šani (Saturns)
un nedaudz mazākā mērā Sy (svētdiena) – Sūrja (Saule)

Dienai labvēlīgās darbības
Zinot katras grahas galvenās īpašības, mēs varam atšifrēt katrai dienai atbilstošās darbības, saprast dienas enerģētisko fonu jeb dvēseli.

Varas spēks un ietekme
Ja radošais spēks un dzīvīgums ir spēcīgi, tad izvēlētais notikums ir piepildīts ar enerģiju, kas dod spēcīgu un ilglaicīgu rezultātu. Un pretēji.

Viss ir atkarīgs no tā kā Varas saimnieks (graha) izvietots muhurtas horoskopā. Ja Vareš (saimnieks) labi jūtas, tad notikumam ir radošais spēks izpausties un tas dos spēcīgu un ilgstošu rezultātu un pretēji.

Ja gribam veikt pozitīvas, radošas darbības, tad izvēlamies – labvēļa dienu (Gu, Sk, Bu un Ch).
Destruktīvām darbībām izvēlamies kaitnieka dienu (Ma, Sa, arī Sy)

 

Svētdiena

Graha (planēta) Sūrja / Saule – Sy. Svētdiena – oranža un sarkana krāsa, rūgta garša.
Jautājumi saistīti ar varu, valsti, tēvu, ietekmi, veselību, uguni. Lietām, kas plānojas uz ilgu laiku, lietām, ko negribam mainīt. Dzīves, tīras apziņas, augstākā “Es” diena, svētki.

Ko darīt: Baudīt dzīvi, sauli, dabu, pievērst uzmanību individualitātei, darbs, kas saistīts ar zeltu, varu, kokiem, zīdu, uguni, kronēšana, dziedāšana, dejošana, uzsākt diagnozi un terapiju, dekorēšana, drosmīgas darbības.

Ko nedarīt: Šajā dienā neejiet Ego pavadā, neesiet sasaistīts, inerts un slinks.

 

Pirmdiena

Graha (planēta) Čandra / Mēness – Ch. Pirmdiena – nav slikta, bet mainīga (Ch dilstot samazinās enerģija, Ch augot palielinās).
Ūdens, šķidrumi, emocijas, veselība, māte, sievietes, altruisms, elastīgums. Lietām, ko nākotnē plānojam mainīt, pagaidu lietām, vai lietām, kuras nākotnē dos izmaiņas. Radoša diena, tīras apziņas, jūtu diena.

Ko darīt: Pirkt jaunas lietas (apģērbu, rotaslietas), laulāties, pastaigāties, lēmumi, kas jāpieņem jūtu līmenī, meklēt sieviešu labvēlību, darbības ar ūdeni saistītām lietām, jūras ceļojumi, akas taisīšana, piens

Ko nedarīt: Nepieņemt grūtus lēmumus (jo valda jūtas), negriezt matus vai nagus, būt uzmanīgam ar citu jūtām, nebūt sīkumainam, nebūt inertam vai slinkam, nemelot, nebūt cietsirdīgam

 

Otrdiena

Graha (planēta) Mangal / Marss – Ma. Otrdiena – tumši sarkana, sarkanbrūna, asa garša.
Ieroči, cīņa, karš, armijas vadība, iznīcināšana, griešana, tīrīšana, uguns, strīdi, debates, drosme un intensitāte, medicīniskas operācijas (ar griešanu). Materiālistiska, ne īpaši labvēlīga diena, virspusēja rupja diena.

Ko darīt: Uzsākt strīdus, cīņu, tiesas procesus, cīnīties, darbs ar metāliem, zeltu un varu, raktuvēm, uguni, elektrību, ārstēšanās, sporta sacensības, zagšana, šmaukšana, iesaistīšanās neēēlībā, lietu destrukcija, asins izliešana.

Ko nedarīt: Nesākt jaunas lietas, izvaitrīties no braucieniem, uzmanīties transportā, sargāties no traumām, strīdiem, nelaimes gadījumiem

 

Trešdiena

Graha (planēta) Budha (Merkurs) – Bu. Trešdiena – zaļa, visas garšas.

Ko darīt: Nodarboties ar tirdzniecību, biznesu, loģiku, sākt jaunus projektus, komunicēties, tikties ar draugiem, iegūt zināšanas, stāties laulībā, publicēties, intelēentas aktivitātes, debates, labdarība.

Ko nedarīt: Izvairīties no uzbudinājuma, nemelot, nestrīdēties, nebūt pārlieku nopietnam, nebūt rupjam.

 

Ceturtdiena

Graha (planēta) Guru (Jupiters) – Gu.  Ceturtdiena – dzeltena, zeltaina, salda garša.

Ko darīt: Laulība, apmācibas uzsākšana, pirkumi, operācijas ar naudu, relēiskas aktivitātes – sākt pudēu, skaitīt šlokas, ornamentu dekorācija un nēsāšana.

Ko nedarīt: Nepieļaujiet ļaunumu vai naidīgumu, neesiet skopi un nepateicīgi, vieglprātīgi vai ciestsirdīgi, neslinkojiet.

 

Piektdiena

Graha (planēta) Šukra (Venēra) – Sk.  Piektdiena – caurspīdīgi balta, un visas krāsas, skāba garša.

Ko darīt: Pirkt rotaslietas, smarēas, apģērbu, ziedus un jebkuras skaistas lietas, stāties laulībā, iet ciemos, uzņemt ciemiņus, gūt baudas, gatavot saldumus, dziedāt, dejot, lauksaimniecības darbības, caurumu urbšanas, govju pirkšana.

Ko nedarīt: Nepārdot lielas un svarīgas lietas, nestādīt mantojumu, neskumt, nebūt vienatnē, nenodarboties ar pašanalīzi.

 

Sestdiena

Graha (planēta) Šani (Saturns) – Sa. Sestdiena – melna, tumši zila, savelkoša garša.
Ko darīt: Atpūsties (atpūta sestdienā pagarina dzīvi), meditēt, nodarboties ar lietām, kas saistītas ar dzelzi, zemi, lauksaimniecību, mājas lietām, ārstēšanās, likt pamatus, eļļu masāžas un vannas, darbinieku pieņemšana, iesaistīšanās ļaunās darbībās.
Ko nedarīt:  Neko svarīgu, nepārpūlēties, nepielikt lielas pūles, nesttrīdēties, negriezt matus vai nagus, nemazgāt veļu.

Translate »