Nakšatru padas / skaņas

Izvēlēties attēlu, lai palielinātu!
Tabula koriģēta 2017. gada aprīlī, atbilstoši pieejamai informācijai uz doto brīdi. Šravana Nakšatras padām var izmantot arī Abhidžit Nakšatras skaņas.

 

Vārda piešķiršana – Nama karana

Neviens šajā pasaulē nav bez sava vārda. Vēdiskajā kultūrā vārdam un tā atbilstībai ar attiecīgā cilvēka enerģētiku piešķīra ļoti lielu nozīmi. Šī pieeja līdz mūsdienām ir saglabājusies Indijā, un tā sāk rast savu pielietojumu arī citur pasaulē. Vārda piešķiršanai ar Muhurtas palīdzību tiek piemeklēts atbilstošs laiks, astroloģiski tiek izvēlēta piemērota vārda sākuma zilbe, burtu skaits utt, kā arī tiek veikts īpašs vārda piešķiršanas rituāls – Nama karana. Cilvēka vārds ir skaņa. Cilvēks šo skaņu asociē un attiecina uz sevi. Tāpēc, ir svarīgi, lai skaņa, kas pavada viņu visu mūžu, atbilstu cilvēka enerģētikai, nevis konfliktētu ar to. Tas, protams, nav izšķirošais faktors likteņa veidošanā, taču, tam nenoliedzami ir savs svars. Liela daļa cilvēku, vienkārši pieņem savu vārdu kā faktu, pat neaizdomājoties vai tas viņiem atbilst vai nē. Dažreiz, savukārt, cilvēkam ir kāda neizskaidrojama emocionāla pretestība savam vārdam, tas nepatīk, reizēm pat līdz tādai pakāpei, ka cilvēks izvēlas mainīt savu vārdu uz citu. Tam visam ir savs pamats – cilvēka enerģētika pieņem vai atgrūž skaņu (enerģētisko vibrāciju), kas veido viņa vārdu. Tāpēc ir svarīgi cilvēka vārdu pieskaņot viņa enerģētiskajam laukam.

Atbilstošo Nakšatras skaņu/zilbi varam atrast Pančanga Om-1 kalendāros

Saules-mēness-Kalendars-2014-Om-1-skaņa a_Lat Visizplatītākā pieeja vārda noteikšanai ir pirmās zilbes piemeklēšana atbilstoši nakšatru padu skaņām[1]. Katrai nakšatras padai atbilst noteikta skaņa sanskritā. Kurā no šīm nakšatru padām dzimšanas horoskopā atrodas Čandra (mēness), tā skaņa arī ir visatbilstošākā cilvēkam. Taču, jāņem vērā, ka daļa sanskrita skaņu ir tādas, ar kurām latviešu valodā grūti iedomāties cilvēka vārda sākumu, piemēram, „čha” (nakšatras Ardra ceturtā pada). Tādā gadījumā, tiek izmantotas šīs pašas nakšatras pārējo padu skaņas.

Ja nav iespējams izdarīt izvēli no četrām Džanma Čandra Nakšatras (Mēness Nakšatra dzimšanas brīdī) padu skaņām, varam izvēlēties kādu no Džanma Čandra Raši (Mēness Zīme dzimšanas brīdī) deviņu padu skaņām, kurā atrodas Čandra (Mēness). Tikai jāievēro noteikums, ka trešā no Jūsu dzimšanas Nakšatras nav labvēlīga (skaitot pulksteņa rādītāja kustības virzienā).
MEŠA: Ašvini nelabvēlīga ir Krittika 1 pada,
VRIŠABHA: Krittika 2, 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Mrigašira 1,2 pada.
MITHUNA: Mrigašira 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Punarvasu 1,2,3 pada.
KARKA: Punarvasu 1 pada: nelabvēlīga ir visas Ašleša padas.
SIMHA: Magha nelabvēlīga ir Uttara Phalguni 1 pada,
KANJA: Uttara Phalguni 2, 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Čitra 1,2 pada.
TULA: Čitra 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Višakha 1,2,3 pada.
VRIŠČIKA: Višakha 1 pada: nelabvēlīga ir visas Džješta padas.
DHANU: Mula nelabvēlīga ir Uttara Ašadha 1 pada,
MAKARA: Uttara Ašadha 2, 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Dhaništha 1,2 pada.
KUMBHA: Dhaništha 3, 4 pada: nelabvēlīga ir Purva Bhadra 1,2,3 pada.
MINA: Purva Bhadra 1 pada: nelabvēlīga ir visas Revati padas.

Piemērs:
Personas Džanma Čandra (dzimšanas Mēness) atrodas Karka Raši (Vēža zīmē), izcelts dzeltenā krāsā. Džanma Čandra Nakšatru varam atrast tabulā zem horoskopa (izcelts ar dzeltenu) Ch > Mēness > Karka > Ašleša > 3 pada. Nakšatras Ašleša 3-Padai atbilst skaņa Dē. Latviešu vārdiem tuvākā skaņa ir De, tātad atbilst vārdi – Deņiss, Debora, Debora, Dedze, Deila, Deils, Deimonds, Deimons, Deina, Deinis, Deins, Deivids, Deivija, Deivijs, Deivis, Deivs, Deizija, Delfīna, Delfīne, Delfina, Dementijs, Demija, Denīza, Denīze, Deniels, Denija, Denijs, Denisa, Denise, Deniss, Denora, Dens, Dezija.

Lai atvieglotu vārda izvēli, variet nokopēt latviešu vārda dienu sarakstu alfabētiskā secībā (arī kalendārā neiekļautie vārdi) Latviešu vārda dienas.pdf 


[1] Nakšatras ir 27 zvaigžņu kopas uz zodiaka, kurām katrai ir četras daļas jeb padas (plašāks apraksts šeit).
 

Horoskops ar Raši (zīmēm) un tiem atbilstošām Nakšatrām / 108 Padām 

Translate »