Višti karana – Bhadras mute un aste

Višti – nelabvēlīga kustīgā karana, tāpat zināma kā Bhadra (tā, kas dzimusi no Dieva Šivas ķermeņa). Tiek uzskatīts, ka kara laikā starp Devām un Asūriem, Dievs Šiva ar dusmu pilnu skatienu paskatījās uz savu ķermeni, no kura iznāca baiļu un šausmu iedvesoša Dieviete melnā krāsā, rokās turot septiņu veidu ieročus un no mutes vēma uguni. Iznīcinājusi visus rakšasus, tā Devām pasaulē atnesa mieru. Tāpēc to nosauca Bhadra (labvēlīgā).

Bhadra vai Višti karana atrodas augoša Mēness 8-Aštami, 15-Pūrnima (pilnmēness), dilstoša Mēness 7-Saptami, 14-Čaturdaši pirmajā pusē un augoša Mēness 4-Čaturthi, 11-Ekadaši, dilstoša Mēness 3-Tritja, 10-Dašami Tithi otrajā pusē. Mēneša laikā Višti karana atkārtojas 8 reizes, tātad arī Bhadras mutes periodi ir astoņi. Bhadrai ir papildus izanalizēšanas veidi:

Bhadras aste un mute (Bhadra Mukha Pučha) ne vienmēr ir nelabvēlīga. Bhadrai ir mute un aste, kas var būt labvēlīga vai nelabvēlīga, ko nosaka Bhadras periodi. Lai atrastu Bhadras muti un Bhadras asti, Višti karana tiek sadalīta 4 vienādās daļās:

Bhadras mute sākas 1, 2, 3 vai 4 daļā un ilgst 5 Nadi jeb viens grāds:

 • augoša Mēness (Šukla pakša) 4-Čaturthi Tithi 2. puse: Bhadras mute atrodas 1. daļā
 • augoša Mēness 8-Aštami Tithi 1. puse: Bhadras mute atrodas 2. daļā
 • augoša Mēness 11-Ekadaši Tithi 2. puse: Bhadras mute atrodas 3. daļā
 • 15-Pūrnima Tithi (pilnmēness) 1. puse: Bhadras mute atrodas 4. daļā
 • dilstoša Mēness (Krišna pakša) 3-Tritja Tithi 2. puse: Bhadras mute atrodas 4. daļā
 • dilstoša Mēness 7-Saptami Tithi 1. puse: Bhadras mute atrodas 3. daļā
 • dilstoša Mēness 10-Dašami Tithi 2. puse: Bhadras mute atrodas 2. daļā
 • dilstoša Mēness 14-Čaturdaši Tithi 1. puse: Bhadras mute atrodas 1. daļā

Bhadras mutes lielākā daļa ir nelabvēlīga. Uzsāktā darbība Bhadra mutē, pilnībā saņem Bhadras nelabvēlīgo ietekmi, tāpēc jebkurš radošas vai pozitīvas darbības nedrīkst tikt iesāktas Bhadra mutes laikposmā. Bhadras nelabvēlīgās ietekmes ir maksimāli postošas, un sniedz zaudējumus.

Bhadras aste – tie ir pēdējie 3 Nadi jeb 36 minūtes, Višti Karanas 1, 2, 3 vai 4 daļa:

 • augoša Mēness (Šukla pakša) 4-Čaturthi Tithi 2. puse: Bhadras aste atrodas 4. daļā
 • augoša Mēness 8-Aštami Tithi 1. puse: Bhadras aste atrodas 1. daļā
 • augoša Mēness 11-Ekadaši Tithi 2. puse: Bhadras aste atrodas 2. daļā
 • 15-Pūrnima Tithi (pilnmēness) 1. puse: Bhadras aste atrodas 3. daļā
 • dilstoša Mēness (Krišna pakša) 3-Tritja Tithi 2. puse: Bhadras aste atrodas 3. daļā
 • dilstoša Mēness 7-Saptami Tithi 1. puse: Bhadras aste atrodas 2. daļā
 • dilstoša Mēness 10-Dašami Tithi 2. puse: Bhadras aste atrodas 1. daļā
 • dilstoša Mēness 14-Čaturdaši Tithi 1. puse: Bhadras aste atrodas 4. daļā

Bhadras aste praktiski ir labvēlīga, jo parāda visu ierobežojumu beigas, tāpēc, ja Muhurtā nav iespējams atrast laiku labākai darbībai, var sākt kādu radošu aktivitāti. Ļaunu un nelabvēlīgu darbību nedrīkst veikt, jo Bhadras ļaunums un tās graujošais spēks zaudējis savu spēju.

Bhadras dzīvesvieta (Bhadra nivasa): Bhadra dzīvo dažādās vietās atkarībā no Raši (zīmes), kurā atrodas Čandra (Mēness):

 • Kad Čandra (Mēness) atrodas Karkā (Vēzī), Simhā (Lauvā), Kumbhā (Ūdensvīrā), Minā (Zivīs), Bhadra dzīvo Mritjulokā (uz Zemes).
 • Kad Čandra (Mēness) atrodas Meša (Aunā), Vrišabhā (Vērsī), Mithunā (Dvīņos) vai Vriščikā (Skorpionā), Bhadra dzīvo Svargalokā (debesīs).
 • Kad Čandra (Mēness) atrodas Kanjā (Jaunavā), Tulā (Svaros), Dhanu (Strēlniekā) vai Makarā (Mežāzī), Bhadra dzīvo Patalalokā (zemākās pasaulēs)

Tiek uzskatīts, ka Bhadra visspēcīgāk ietekmē vietu un apgabalu, kurā viņa dzīvo. Bhadras ietekme visvairāk būs jūtama, kad Čandra (Mēness) atradīsies Karkā (Vēzī), Simhā (Lauvā), Kumbhā (Ūdensvīrā), Minā (Zivīs), jo šajā laikā Bhadra dzīvo uz zemes. Situācijās, kad nevar atrast labu Muhurtu labvēlīgai darbībai, to var veikt kad Bhadra nedzīvo uz Zemes, tas ir, kad Čandra (Mēness) neatrodas Karkā, Simhā, Kumbhā vai Minā. No otras puses izpildot graujošas, ļaunas darbības (iesūdzēt tiesā), kad Bhadra dzīvo uz Zemes, būs īpaši labvēlīgs rezultāts. Tiek uzskatīts, ka Bhadrai dzīvojot Svargalokā vai Patalalokā, tā nes pārticību un bagātību cilvēkiem uz zemes, taču atrodoties uz zemes tai ir postoša ietekme. Jebkurā gadījumā, ja pastāv iespēja, tad labāk noraidīt ikvienu jaunu aktivitāti Bhadras ietekmes periodos.

Bhadra labvēlīga veicot bartera darījumus, sākot strīdus un debates, iebiedējot ienaidniekus, darbībās saistītās ar dzīvniekiem, piemēram, bifeļiem, zirgiem, ēzeļiem, gatavojot ēdienu, veicot maģijas rituālus, ziedojumus karalim. Laulība, ceļojuma un mājas celtniecības sākums ir īpaši nelabvēlīgs, ja nav citu variantu ceļojumu var veikt virzienā, kurā nav Bhadras. Jebkurā gadījumā ikviena darbībai, kura plānota Bhadras perioda ietekmē, ir jābūt izanalizētai attiecībā pret citām ietekmēm, kā arī attiecībā pret pašas Bhadras novietojumu.

Lai neitralizētu ļaunprātīgās un graujošās Bhadras ietekmes, ieteicams veikt pudžu (ziedošanas rituālu) Šivam.

Informācija un Karanu tabula.

Translate »