Tarabala

Tarabala – dzimšanas zvaigznāja spēks

TaraBala 2016 Om-2 kalendārs nedēļai

Piemērs:

14. janvārī Čandra (Mēness) no plkst. 01:48 naktī līdz 15. janvārim plkst. 00:25 atrodas 25-PūrvaBhadra Nakšatrā. Persona, kura dzimusi 23-Dhaništa Nakšatrā 24 st. būs negatīvā Tara Vipat, 15. janvārī labvēlīgā Kšema un 16. janvārī negatīvā Pratjari 24.st. 16. janvāra vēlā vakarā sākas Sadhana Tara, kura aktīva būs visu 17. janvāri.

Vienā diennaktī aktīvām esot divām Nakšatrām (kā 15. janvārī), kalendārs neuzrāda abu Nakšatru Tarabalu. Tāpēc aprēķini jāveic pašiem, iepriekšējā dienā norādītajiem skaitļiem pievienojot 1.

Tara Bala (Navatara Čakra) Om-2 kalendārā

“Tara” tulkojumā nozīmē – zvaigzne (nakšatra), savukārt “Bala” nozīmē – spēks. Tarabala parāda Čandras Gočaras Nakšatrā (Mēness tranzīts zvaigznājā) ietekmi, raksturu un spēku personai, kura dzimusi noteiktā zvaigznājā. Tarabala tiek aprēķināta atbilstoši konkrēta cilvēka Dzimšanas Nakšatrai. Tarabala (Navatara), veidojas no Nava (deviņi) un Tara (zvaigzne) kas sadalītas trijās grupās (Pariaija) pa deviņām zvaigznēm katrā (27:3=9), atbilstoši Grahām (planētām). 1, 10, 19 Nakšatru pārvalda Ketu, 2, 11, 20 – Šukra (Venēra), 3, 12, 21 – Sūrja (Saule) utt. (skat ceturto kolonnu Om-2 kalendāra Tarabalas grafikā)

Aptuveni divdesmit septiņu dienu laikā Mēness kustība apkārt Zemei veic pilnu apli. Senos laikos šo Mēness kustību astrologi izmantoja, lai noteiktu divdesmit astoņas Nakšatras, kuras sākas no Meša Raši (Auna zīmes). Divdesmit astoto nakšatru, kura ilgst 7 stundas un 38 minūtes, nosauca par Abhidžit. Laicīgai lietošanai senie astrologi šo Nakšatru izslēdza no saviem aprēķiniem, atstājot divdesmit septiņas nakšatras.

Tabula Om-2 kalendārā parāda, kurā Tarā cilvēkam iekrīt šīs Dienas Čandra nakšatra. Kopā ir 9 taras (no Džanma līdz Para Mitra). Visas 27 nakšatras pa trijādēm satilpst 9 Tarās.

Pirms katras Taras ir norādīts tās kārtas skaitlis: 1-Džanma, 2-Sampat, 3-Vipat utt. Kārtas skaitlis palīdz vieglāk atpazīt Taru ietekmju raksturu – nelabvēlīgumu (3, 5 un 7 tabulā atzīmētas ar sarkanu fonu) un labvēlīgumu. Pirmā Tara (Džanma) apzīmē cilvēka ķermeni, īpaši labvēlīgā 9. Para Mitra tara atzīmēta ar zaļu fonu.

Om-2 kalendāra Tarabalas tabulas pielietošana

Lai varētu lietot Om-2 kalendāra Tarabalas tabulu, ir jāzina sava Džanma nakšatra jeb Dzimšanas Nakšatra (Nakšatra, kurā cilvēka individuālajā dzimšanas horoskopā atrodas Čandra). Atrodot tabulā savas dzimšanas nakšatras kārtas skaitli, tabulas kreisajā pusē uz šīs pašas līnijas atrodam atbilstošo dienas Taru (Džanma, Sampat, Vipat utt). Džanma nakšatras kārtas skaitlis sakrīt ar ierasto Nakšatru numerāciju, skaitot no 1-Ašvini līdz pat 27-Revati (visu nakšatru kārtas skaitļus var redzēt pirms katras nakšatras, skatoties Kalendārā pozīciju “Nakšatra” jeb “Ch Nakšatra”).

Kad ir noteikta attiecīgās dienas Tara (atkarībā no Džanma nakšatras tā katram cilvēkam var atšķirties), tiek novērtēta šīs Taras labvēlība. Džanma Tara (1 rinda) pamatā ir labvēlīga, bet nav ieteicama darbībām, kas saistītas ar ķermeni, fizisko veselību utml. Ja iekrīt kāda no nelabvēlīgajām tarām (kas iezīmētas ar sarkanu fonu) – Vipat, Pratjak vai Naidhana, tad ir jāizvērtē attiecīgās Taras nelabvēlīguma pakāpe. Ja tabulā Džanma nakšatras kārtas skaitlis atrodas 1.stabiņā un ir atzīmēts ar intensīvi sarkanu toni, tas norāda, ka šajā dienā Tara ir nelabvēlīga 24 st. Ja Džanma nakšatras kārtas skaitlis atrodas 2.stabiņā, tad šai tarai nelabvēlīga ir tikai sākumdaļa (pirmās 8 stundas), beigu daļa (pēdējās 8 stundas) vaii vidusdaļa (vidējās 8 stundas). Tarabalas sākumu un beigas rēķina pēc Dienas nakšatras sākuma un beigu laika (sk.pozīciju “Nakšatra” jeb “Ch Nakšatra”). Savukārt, ja Džanma nakšatras kārtas skaitlis atrodas 3.stabiņā, tad šī tara nav uzskatāma par nelabvēlīgu (izņemot pārvaldošās Grahas atrašanos Niča-pazeminājumā). Pārējās taras ir labvēlīgas, jo īpaši labvēlīga ir Para Mitra tara, kas tabulā ir atzīmēta ar zaļu fonu. Graha, kas norādīta pēdējā stabiņā, apzīmē attiecīgas Džanma nakšatras saimnieku jeb pārvaldošo grahu.

Tarabalas labvēlīguma noteikšana

Nedrīkst aizmirst, ka attiecībā uz Tara balu darbojas tas pats princips, kas uz visu pārējo Muhurtu. Ja citi apstākļi šo pozīciju pasliktina, tā kļūst vājāka un nelabvēlīgāka, un otrādi. Ja Čandrai un Nakšatras saimniekam (graha, kas pārvalda attiecīgo nakšatru) ir spēcīga aštakavarga, labi aspekti uz to utml, tad arī pati Tara bala atbilstoši pastiprinās. Savukārt, ar negatīviem rādītājiem (vāja Aštakavarga, Grahas ir niča, slikti aspekti utt), Tara bala atbilstoši pasliktinās.

Tas jo īpaši svarīgi kļūst apskatot nelabvēlīgo taru (3-Vipat, 5-Pratjak vai 7-Naidhana) pēdējo trešo kolonnu, kas dod neitrālu rezultātu. Atkarībā no pārējo rādītāju ietekmes, šī Tara var kļūt vai nu par neitrālu, vai arī negatīvu. Tara bala ir ļoti svarīgs Muhurtas faktors, tāpēc šo apsvērumu nekad nevajadzētu aizmirst. Ikdienā lietojot šo astroloģisko instrumentu, mēs kompensējam vājo un pat nelabvēlīgo dzimšanas horoskopā atbilstoši Vimšottari Dašām – planētu periodiem. 

Nakšatru tranzīti,  Tarabala – Nakšatru spēks

1 – Džanma Tara. Izskats, āriene un personība. Šis tranzīts var veidot kādu bīstamību ķermenim, ja ir aspekti vai savienojumi ar nelabvēlīgām Grahām un Čandra (mēness) dilst. Ja ir labvēļu aspekti un Čandra aug, tas var paaugstināt dabisku dzīves enerģiju un pašpārliecību, atnest veiksmi. Bīstamība ķermenim, neriskējiet. Jāveic ikdienas pienākumi un rutīnas lietas.

2 – Sampat Tara. Dotības, bagātība, atbildības un pienākumu sajūta, uztveres spēja. Tas ir plaukstošs un labvēlīgs tranzīts ikviena finansiāla uzņēmuma sākumam, jutekliskiem apmierinājumiem, dažādām svinībām, ceļojuma sākšanai. Finansiāla labklājība, labs uzturs, ģimenes baudas.

3 -Vipat Tara. Šķēršļi un kavēkļi, profilakse, nāve, stūrgalvība, smags darbs, ceļošana, konkurence. Tas ir bīstams tranzīts jebkādai svarīgai darbībai un var novest pie avārijām, bagātības zaudēšanas un attīstības ierobežojumiem, nepatikšanām ar valsti un augstākstāvošiem, nelaimēm ceļojumos un ar radiniekiem. Bīstamība, zaudējumi un nelaimes gadījumi. Izvairieties no svarīgām lietām.

4 – Kšema Tara. Lietas, kas rada drošību, īpašums, mājas, jaunrade. Šis tranzīts ir ļoti labvēlīgs, un kad iesākam darbības šajās ietekmēs, tad tas nes izaugsmi un auglīgus rezultātus, vēlmju piepildījumu. Jūsu pūles tiek atalgotas. Sekojiet jūsu plāniem.

5 – Pratjak Tara. Nespēja sasniegt izvēlēto mērķi, kļūmes, neveiksmes. Šķēršļi. Konflikts, ienaidnieki. Šim tranzītam ir tendence radīt šķēršļus un barjeras jūsu centienos, bet ja ir aspekti vai savienojumi ar labvēlīgām Grahām, tad tomēr var sagaidīt sekmīgus darbības rezultātus. Šķēršļi jūsu centienos. Atlieciet svarīgas lietas.

6 – Sadhana Tara. Pilnveidošanās, lietderība un produktivitāte. Darbs, kas ir iesākts zem šā tranzīta ietekmē atnesīs vēlmju piepildījumu un sekmes pūļu rezultātos. Vēlmju izdošanās, šajā laikā variet iesākt svarīgas lietas.

7 – Naidhana Tara. Slepkava, postītājs, iznīcināšana, izmaiņas. Zvaigznes vēsta par bīstamību un ierobežojumiem, nepieciešams nogaidīt ar nopietnu uzņēmumu sākumu, tāliem ceļojumu, un izvairīties no nevajadzīga riska. Zaudējumi, nelaimes gadījumi. Negaidiet tūlītējus rezultātus.

8 – Maitra Tara. Draudzība, izpalīdzība, dharma, apzinība, piekāpība, darbības, kuras persona velta pasaulei. Var gaidīt progresu un labus rezultātus darbībā, kas ir iesākta šā tranzīta laikā. Labi, lai izpildītu parastas lietas.

9 – Antimaitra, Paramaitra Tara. Labākais un vislabākais, ļoti noderīga, rada daudz ieguvumus no dzīves. Šis tranzīts ir labs jaunu draugu iegūšanai, attiecībām ar veciem draugiem, darījumu veikšanai, ceļojuma turpinājumam. Ļoti labi vēlamā mērķa sasniegšanai.

Группы Тара Бала

Длина Накшатры в среднем 24 часа. Первая группа (от 1 до 9) считая от Накшатры рождения – Накшатра в которию падает Випат, Пратяк, Наидхана есть период с отрицательной тенденцией. Вторая группа (от 10 до 18) – 8 часов от начала Випат, также последние 8 часов Пратяка и середина 8 часов Найдханы являются отрицательными. Третья группа (от 19 до 27) – все 24 часа нейтральны, кроме случаев, когда Накшатру управляет Граха в падении или с отрицательным Дришти (аспектом).

1-я Тара Бала – Джанма. 1 Ашвини, 10 Магха, 19 Мула. Опасности для тела, не рискуйте. Рутинные дела в порядке. Этот транзит может представлять некоторую опасность для тела, если есть аспекты или соединения с вредителями и Луна убывает. Если есть аспекты благодетелей и Луна прибывает, это может повысить естественную жизненную энергию и уверенность в себе, принести удачу.

2-я Тара Бала – Сампат. 2 Бхарани, 11 Пурва-Пхалгуни, 20 Пурва-Ашадха. Финансовое благополучие, хорошая пища, семейные удовольствия. Это процветающий и благоприятный транзит для начала любых финансовых предприятий, чувственного удовлетворения, любых благоприятных празднований, для начала путешествий.

3-я Тара Бала – Випат. 3 Криттика, 12 Уттара-Пхалгуни, 21 Уттара-Ашадха. Опасности, потери и несчастные случаи. Избегайте важных дел. Это опасный транзит для любой важной деятельности и может привести к авариям, потерям богатства и процветания, неприятностям с авторитетами, несчастьям в путешествиях и с родственниками.

4-я Тара Бала – Кшема. 4 Рохини, 13 Хаста, 22 Шравана. Успех ваших усилий. Следуйте вашим планам. Этот транзит очень благоприятен, и когда некая деятельность начинается при его влиянии, то это приносит процветание и плодотворные результаты во исполнение желаний.

5-я Тара Бала – Пратьяк. 5 Мригашира, 14 Читра, 23 Дхаништха. Препятствия на пути ваших устремлений. Отложите важные дела. Этот транзит имеет тенденцию создавать препятствия и барьеры вашим усилиям, но если есть аспекты или соединения с благодетелями, то можно все же ожидать успешных результатов деятельности.

6-я Тара Бала – Садхана. 6 Ардра, 15 Свати, 24 Сатабхиша. Осуществление желаний. Назначайте на это время важные дела. Работа, начатая под покровительством этого транзита принесет исполнение желаний и успешные результаты усилий.

7-я Тара Бала – Наидхана. 7 Пунарвасу, 16 Вишакха, 25 Пурва-Бхадра. Потери, несчастные случаи. Не ожидайте немедленных результатов. Звезды предвещают опасности и затруднения, следует повременить с началом серьезных предприятий, долгих путешествий, и избегать ненужного риска.

8-я Тара Бала – Майтра. 8 Пушъя, 17 Анурадха, 26 Уттара-Бхадра. Хорошо для выполнения обычных дел. Можно ожидать прогресса и хороших результатов в деятельности, начатой во время этого транзита.

9-я Тара Бала – Парама Майтра. 9 Ашлеша, 18 Джйештха, 27 Рэвати. Очень хорошо для достижения желаемой цели. Этот транзит хорош для обретения новых друзей, углубления отношений со старыми друзьями, совершения сделок, путешествий.

Literatūra

Ieteicamā papildus literatūra par Tara balas pielietojumu muhurtā:
V.K. Shridhar “Hindu Electional Astrology”
E. Wilhelm “Classical Muhurta”
K.K Joshi “Muhurta Traditional & Modern”
B.V. Raman “Muhurta”

Informācija internetā

Navatara Chakra un Vimšottari Dašas

Translate »