Abhijit
Abhijit nakšatru lieto, ja tiek izmantota 28 nakšatru sistēma. Tomēr šo sistēmu vēdu laikmeta rishi atmeta kā nederīgu vairāku iemeslu dēļ. Vispirms, dalot zodiaka apļa 360 grādus ar 28, veidojas skaitlis ar decimāldaļām. Līdz ar to rodas problēma noteikt katras atsevišķas nakšatras konkrētos grādus. Pat tad, ja mēs pieņemtu, ka viena nakšatra var ietvert atšķirīgu skaitu zodiaka apļa grādu, rastos problēma sadalīt 28 nakšatras starp 9 planētām (ietverot Rahu un Ketu). Savukārt tad, ja vienai planētai būtu pārvaldībā 3 nakšatras, bet citai planētai – 4 nakšatras, pilnībā izjuktu izcili precīzā planētu periodu (dasha) sistēma, ko lieto vēdiskajā astroloģijā.
Ar vārdu sakot, ir saprātīgi lietot 27 nakšatru sistēmu. Papildus tam, skaitlis 27 pats par sevi ir perfektāks nekā skaitlis 28, taču šī apgalvojuma pamatojums jau būtu ārpus pašreizējā izklāsta robežām.
Ir tā, ka vidējais laiks, kas Mēnesim vajadzīgs, lai „izietu“ caur zodiaka apli, ir 27.3217 dienas. Šis cipars ir tuvāks skaitlim 27, nevis skaitlim 28. Līdz ar to 27 nakšatru sistēma labāk „strādā“ arī no lunārā kalendāra viedokļa.
Interesanti atzīmēt, ka ķīniešu un arābu astrologi joprojām lieto aizlienēto 28 Mēness nakšatru sistēmu, kam īsti nav jēgas – ja nu vienīgi fakts, ka skaitlis 28 labi iederas septiņu dienu un četru nedēļu veidotajā solārajā kalendārā (4×7=28).
Abhijit nakšatru var uztvert kā mēģinājumu izgaismot noteiktu zodiaka apļa daļu, kura atrodas starp Mežāža (Capricorn) zvaigznāja 0˚ un 12˚. Abhijit nakšatra izvietojas starp Uttarashada un Shravana nakšatrām.
Abhijit angļu valodā varētu tulkot kā „neuzvaramā“, „vienmēr uzvarošā“, „pilnīga uzvara“. Visi tulkojumi noved pie vienas nozīmes – runa ir par sasniegumiem un triumfu.
Nav brīnums, ka Krishna eposā Bhagavadgita saka: „No visām nakšatrām es esmu Abhijit“. Tieši šis debesu nostūris, kur atrodas Abhijit zvaigznājs, ir saistīts ar vietu, kur Indra un citi dievi guva galīgo uzvaru pār dēmoniem.
Var ieraudzīt, ka Abhijit nakšatras triumfa aspekts ir līdzīgs Uttarashadas triumfa aspektam. Un Abhjit vairāk vai mazāk atrodas tieši Uttarashadas pēdējos 10 grādos. Kā zinām, tad tieši Uttarashada nakšatrā notika dievu izšķirošais triumfs. Līdz ar to Abhijit nakšatru var uzskatīt par Uttarashada nakšatras specifisku daļu, kur no Visuma skatu viedokļa iespējama visu labo spēku absolūta dominēšana.
Papildinājums no Deivida Froulija (Vamadeva Shastri):
Abhijit nakšatru pārvalda Brahma – kosmiskais radošais spēks. Abhijit zvaigznājā ietilpst zvaigzne Vega (Alpha Lyra), kas ir visspožākā zvaigzne Lyra zvaigznājā un otra spožākā zvaigzne visā ziemeļu puslodē. Vēdiskā astroloģija uzskata, ka starp Vegu un mūsu Sauli pastāv saistība – Vega ir kā kontrolieris un kā vadonis mūsu Saulei. Iespējams, ka Saule un Vega abas ir kustībā ap kādu lielāku Visuma centru. Pirms apmēram 15000 gadiem Vega norādīja ziemeļpolu, no kurienes uz Zemi nāca spēcīga garīga ietekme.