Abhidžit

Abhidžit nakšatra ir zvaigžņu kopa, kas astronomiski saistāma ar zvaigzni Vega (spoža zvaigzne Liras zvaigznājā, kas vasaras vakaros atrodas gandrīz zenītā). Nakšatru sistēmā Abhidžit nakšatra ir divdesmit astotā nakšatra. Šajā Nakšatrā dzimušie ir zinoši un slaveni, tos ievēro sabiedrībā un viņi dzīvo kā karaļi.

Labvēlīgi: Abhidžit Nakšatra Indiešu kalendārā ir labvēlīgs laika periods, izņemot ceļošanas uzsākšanu dienvidu virzienā.

Pamatā vēdiskajā astroloģijā, t.sk.muhurtā tiek izmantota divdesmit septiņu nakšatru sistēma, kurā Abhidžit nakšatra netiek ietverta. Taču, lunārais mēnesis ir 27,3 dienas, nevis precīzi 27. Tieši šis apsvērums visdrīzākais kalpo par pamatu divdesmit astotās nakšatras – Abhidžit izmantošanai. Sistēmās, kurās Abhidžit nakšatra tiek izmantota, tā atrodas Makara Raši (Mežāža zīmē) 06°40′ līdz 10°53’20 grādos un tiek novietota starp Uttara Ašadhu (21.nakšatra) un Šravanu (22.nakšatra). Faktiski par Abhidžit nakšatru tiek apzīmētas Uttara Ašadhas 4.pada, un Šravanas 1/15 daļa. Zodiaka 360° aplī Nakšatra atrodas no 276°40″ līdz 280°53″20.

Translate »