24 Šatabhiša

Daba – kustīgā. Pārvaldošā graha – Rahu, Ra. Tās nosaukums burtiski nozīmē 100 ārstu. Simbols – tukšs aplis, 100 ārstu, 100 zvaigžņu vai ziedu. Deva – Varuna. Šakti – dziedniecības spēks, pasaule atbrīvota no posta.

Labvēlīgi: Biznesam, kustamā īpašuma iegādei; mistikai; ceļojumiem (īpaši pa ūdeni); ārstēties, procedūrām, organisma atjaunošanās procedūrām un reģenerācijai – Rasajanām; seksam un Jogai; visam, kas saistīts ar masu informācijas līdzekļiem, darbībām augsto tehnoloģiju, high-tech jomā; braukt uz jūru un atrasties pie ūdens; izglītībai, mācībām, pētniecībai.

Nelabvēlīgi: Jauniem sākumiem, precībām; piedzimt (būs spēcīga iepriekšējās karmas ietekme dzīvē, ieņemt bērnu; tiesas procesiem, strīdiem, konfliktiem; finansu operācijām; publiskiem pasākumiem, drēbju un dārglietu iegādei; mājsaimniecībai.

TaraBala negatīva dzimušiem 18, 20, 22 Nakšatrā 24.st., 9 vidējās, 11 beigu, 13 sākuma 8 stundas.

Bērna vārda pirmā zilbe:  Go, Sā, Sī, Sū

100 zvaigznes sastāda Šatabhišu, katra no zvaigznēm tiek uzskatīta par vienu no 100 ārstiem. Tai ir divi galvenie pārvaldošie devas – (1) Varuna, Okeānu (gan zemes, gan kosmisko) valdnieks, ūdens elementa dabā pārstāvis. Tas saista Šatabhišu ar visa veida šķidrumiem gan fiziskā, gan astrālā plānā. Varuna vienā rokā tur krūku, otrā – zāļu saišķi. Krūkā atrodas Soma, dievišķais nektārs, kas dod atjaunināšanos un apskurbumu. Zāļu saišķis norāda uz dziedniecību. (2) Šiva. Augstākajā līmenī Šatabhiša ir zem Šivas jurisdikcijas, visu askētu dieva. Tā rezultātā Šatabhiša nes sevī Šivas mistisko, vērojošo, askētisko un izbeidzošo (izsķīdinošo, likvidējošo) dabu. Simbols – tukšs aplis. Tas ir kā maģisks apaļš amulets vai bezgalīgas radīšanas aplis, sākums un beigas, bezgalība utt. Šatabhiša tādejādi saistīta ar noslēpumainību, noslēpumiem, noslēpumu glabāšanu. Šakti – dziedināšanas spēja, te izpaužas 100 ārstu ideja.

Plašāk par Šatabhiša

Translate »