18 Džještha

Daba – šausmīgā. Tā ir cietsirdīga, asa un draudīga nakšatra. Pārvaldošā graha – Budha (Merkurs), Bu. Deva – Indra, devu priekšnieks. Simbols – auskars, lietussargs. Cilvēks, kam ir pieredze un vara, agresija; izcelties, iekarot un būt drošsirdīgam kaujā, kļūt par varoni.

Labvēlīgi: Labi karadarbībai, agresīvām darbībām, kādu iegāzt, spīdzināt, pratināt, slepenām darbībām, spiegošanai, veidot shēmas, kombinēt, izrēķināties, atriebties, rast kompromisu, balansu, kaut ko nosvītrot un sākt no jauna, sākt kontrolēt, demonstrēt savu spēku un varu, sodīt, pārņemt iniciatīvu savās rokās; uzņemties atbildību, rūpēties par kādu, labi jogai, diskusijām, konkrēta mērķa sasniegšanai.

Nelabvēlīgi: Veikt jebkuras darbības, ja nav īstas pārliecības par sevi; laulāties; ārstēties; ceļot.

TaraBala negatīva dzimušiem 12, 14, 16 Nakšatrā 24.st., 3 vidējās, 5 beigu, 7 sākuma 8 stundas.

Bērna vārda pirmā zilbe:  No, Jā, Jī, Jū

Džještha nosaukums tulkojams kā – vecākā. Tā ir vecākā starp pirmajām 18.nakšatrām. Agrāk tika izmantotas tikai 18.nakšatras. Pievienojot ar laiku pārējās nakšatras, Džještas nosaukums palika. Tāpat kā ja valdnieks ir grēkpilns, tas nes tautai postu, tā arī Indras negatīvās izpausmes (neuzticamība, iedomība, blēdība u.c) var atnest problēmas. Džještā var izpausties kā pozitīvā, tā negatīvā daba. Ja ir negatīvi aspekti uz Džještu, izpaudīsies tās negatīvie aspekti, ja pozitīvi, tad – pozitīvie. Jārēķinās, ka Džješta dod uzplaukumu tikai caur okultu, pārdabisku pieeju, jo Indra iegūst savu statusu caur garīgām praksēm, pat savu uguns šautru viņš var iegūt tikai ar okultu, garīgu darbību palīdzību. Džješthas simbols – 1) Apaļš talismans, apaļš auskars (riņķis). Saistās ar apli, dievišķās aizsardzības, arī varas simbolu, 2) Lietussargs. Tas aizsargā no lietus, saules utml. Tāpat arī Džješta dod aizsardzību no visuma spēkiem. Lietussargs simboliski aizsargā no visuma spēkiem, caur šo Visuma spēku zināšanu, izpratni. Džješthas šakti – sacelties vai iekarot. Tā rezultātā kļūst par varoni.

Plašāk par Džještha

Translate »