13 Hasta

Daba – viegla un kustīga, kas dabiski izriet no Hastas jautrās un vieglās būtības. Hastas vieglums un kustīgums var izpausties caur domām un rīcību. Pārvalodšā graha– Čandra. Deva – Savitar, tulkojumā „tas kurš pamudina” vai arī „Austošas saules pirmie stari”, iegūt to ko vēlamies un ielikt to mums rokās.

Labvēlīgi: darbam ar rokām, meistarot, “urbināties”, labvēlīgi svarīgiem mājas darbiem, remontēt, labot ar rokām, atdot lietas remontā, darbībām, kuru mērķis ir saglabāšana un ilglaicīga turpināšana; Labi trenēt roku darba iemaņas, mājsaimniecības darbiem, kas prasa augstu meistarību un kvalifikāciju, pirkt lietas, ko saliek vai lieto ar rokām, piem., konstruktoru, puzli, instrumentu; stādīt un sēt; visiem biznesa veidiem, pirkt – pārdot, tikšanās, kur jāpaspiež roka; sporta spēles, spēles ar bumbu, spēlēties; laulībām, audzināšanai, visam, kas saistīts ar bērniem; ceļot un mainīt dzīves vietu; zagt, attiecību skaidrošanai ar spēka pielietošanu, kauties, darbībām, kuru mērķis ir pakļaušana, piem., dresēt suni; labi ezotērām aktivitātēm.

Nelabvēlīgi: Seksam, jebkurām darbībām, ko parasti dara naktīs; atpūsties.

TaraBala negatīva dzimušiem 7, 9, 11 Nakšatrā 24.st., 25 vidējās, 27 beigu, 2 sākuma 8 stundas.

Bērna vārda pirmā zilbe:  Pū, Ša, Na, Tha

Kā pamudinošais Savitar ir tas, kas dod dzīvību, tāpēc Hasta palīdz bērna dzimšanai. Pirmie saules stari simbolizē atmošanās potenciālu, kā modinātāja zvans gan fiziskajā, gan garīgajā izpratnē. Savitars ir jautrs, rotaļīgs, iesaistās trikos, spēlēs, atrakcijās. Tāpēc Hasta saistīta ar visa veida sportu, arī prāta spēlēm. Savitar ir veikls trikos, azartspēlēs, melos un krāpšanā, pat laupīšanā (Savitaram viena no Sy izpausmes formām, par kuru daudzi nemaz nezina). Savitar ir ļoti prasmīgs rokdarbos, visā ko dara ar rokām. Kopsummā Savitar padara Hastu par jautru un saulainu nakšatru, kas liek labi justies un iesaista radošās aktivitātēs. Hastai ir 3 simboli: 1) plauksta ar 5 izplestiem pirkstiem, saista ar likteni, ko var nolasīt no plaukstas. Tāpēc Hasta saistīta ar hiromantiju, un arī astroloģiju. Tāpat Hasta saistīta ar lietām, ko dara ar rokām. 2) Sažņaugta dūre – saistīta ar trikiem, manipulāciju, arī slepenību, nespēju ļaut lietām brīvi notikt. Pozitīvā nozīmē – spēks caur vienotību. Sadarbības simbols, taču nevis caur draudzību, bet izdevīguma sadarbību bez uzticēšanās. 3) Reti lietots simbols – podnieka ripa. Norāda uz darbu ar rokām. Ripa, kas griežas arī simbolizē laika ritējumu. Hasta var būt ļoti pieķērusies precīziem laikiem, punktualitātei utml. Hastas šakti – iedod rokās vēlmju objektu. Tas tiek iedots caur cilvēka prasmēm un iemaņām.

Plašāk par Hasta

Translate »