Šukra / Venēra

Šukra pārvalda vēlmes un pievilkšanos.
Aktivitātes:
sievietēm paredzēti darbi; govis, zirgi un lieli dzīvnieki; mākslas veidi; romantika un mīlestība; sudrabs, delikateses, greznība, rotaslietas un apģērbs; dzeja; konsultēšana; modes dizains un interjera iekārtošana. Pārvalda garšu. Venēras akmens – dimants.

Pilnais Šukras vārds ir Šukračarja, kas sanskritā nozīmē “tas, kurš seko dzīvībai”. Vārds “Šukra” tulkojumā nozīmē arī “spožs”, “mirdzošs”, kā arī sēkla, sperma – dzīvības esence, jo tieši caur Šukru dzimst jauna dzīvība. Dzīves kvalitāte un tās ilgums cilvēka organismā ir atkarīgs no Šukras un Prānas stāvokļa.

Mīts par Šukru

Notika kauja starp Dēvām (Dieviem) un Asuriem (Dēmoniem). Asuri bija vājāki, un Dēvi tos viegli uzvarēja. Taču kāda mistiska vara nepārtraukti atdzīvināja kritušos Asurus. Dēvi sāka izmeklēt, un viņu skatam atklājās tas, kurš atdzīvināja mirušos – tas bija Šukra, neprātīgi spēcīgs dziednieks, kas zināja nemirstības noslēpumu.

Šukra bija ieguvis zināšanas par gan dvēseles, gan ķermeņa nemirstību, un ar šīm zināšanām viņš varēja atdzīvināt Asurus.

Dēvi nolēma viņu iznīcināt. Sevišķi saniknots bija Šiva, kurš pats personīgi norija Šukru.

Šukra nokļuva Šivas kuņģī, kur mūžīgi dega iekšējā uguns – Džatāragni, un tur eksistēja visa Visuma telpa. Ilgi Šukra klejoja pa šo iekšējo Visumu, iepazīstot dzīves noslēpumus. Kad viņš sasniedza izpratni par Vienotības principu, viņš sāka lūgt Šivu par atbrīvošanu. Bet Šiva nepieņēma viņa lūgumu.

Tā atkārtojās daudzkārt, līdz Šiva beidzot apžēlojās un izsvieda Šukru ārā caur sēklas šķidrumu. Tā Šukra kļuva par īstu Dēvu.

Šukras nozīme

Šis mīts vēsta par to, ka Šukra ir ieguvis visaptverošas zināšanas par materiālās dzīves būtību, un kļuvis par tās kuratoru. Viss, uz ko cilvēks tiecas, ir saistīts ar Stūla Šarīru (fizisko ķermeni) – un Šukračārja ir šīs pasaules gudrības skolotājs.

Viņš pārstāv Lakšmi (Vīšnu sievu) materiālajā pasaulē un pārvalda Kamas (baudas) un Arthas (materiālās vērtības) jomas. Tāpēc viņš dāvā cilvēkam visu, kas sagādā “zemes laimi”.

Šukra un Guru – līdzsvara polaritāte

Šukra un Guru (Jupiters) ir labvēlīgākās Grahas, taču viņi ir savstarpēji naidīgi (vismaz Šukra attiecībā uz Guru), jo pārstāv dažādus principus:

  • Guru – Purušārtas (dvēseles mērķu) pārstāvis, Dievišķo likumu sekotājs, Dieva skolotājs uz zemes.
  • Šukra – atbild par to, lai cilvēks savā materiālajā formā saņemtu visus ar baudu un vērtībām saistītos labumus, kas sasaista viņu ar ilūziju – Māju.

Šukra ir Asuru skolotājs. Asuri – tie paši Dēvi, bet ar Ahankāru (ego). Tāpēc Šukra valda pār visu, kas saistīts ar cilvēka “Es”.

Šukračarja misija – dot cilvēkam visus iespējamos baudas veidus, lai piesātinātu viņu ar pārejošām materiālās pasaules baudām, un sagatavotu viņu apziņas transformācijai, vedot viņu pie Dievišķās Esības.

Translate »