Nakšatru saderība

Cilvēku saderība pēc Ānukūljas

Aštakuta (pēc dzimšanas Čandras Nakšatras (Mēness zvaigznāja)):

Varna
Cilvēku savstarpējās saderības rādītājs Varnas līmenī (piederība pie noteiktas Kastas).

Vašja
Vašja norāda spēju ieklausīties partnerī un savstarpējo ziedošanās pakāpi. Tā nosaka partneru savstarpējo mistisko ietekmi. Ja sievietei ar viņas vīru ir saderība pēc Vašjas, tad viņa gūs laimi, nesot veiksmi un labvēlību vīram. Jo vīrieša Čandra Raši (Mēness zīme) atrodas tālāk no sievietes Raši, jo harmoniskāki attiecību rezultāti.

Tarabala/Dinakuta
Aštakutas sistēmā šis rādītāja saucas Tarabala, un tas norāda uzdevumus, kas jāpaveic attiecībās un likteņa ietekmi uz tām. Dašakutas sistēmā tā saucas Dinakuta (tulkojumā no Sanskrita Dina nozīmē “diena”), un tā norāda uz sapratni un laimi ikdienā.

Joni Kuta
Jonikuta norāda partneru seksuālo saderību, savstarpējo seksuālās enerģijas apmaiņas pakāpi. Joni Kuta norāda, vai seksuālās dzīves kvalitāte veicina harmoniju attiecībās (kā arī pēcnācēju kvalitāti) vai arī periodiski radīsies strīdi un domstarpības.
Sekojošie pāri pēc Joni Kutas kritērijiem ir savstarpēji naidīgi: Zilonis – lauva, govs – tīģeris, suns – zaķis, čūska – mangusts, mērkaķis – aita, kaķis – žurka.

Graha Maitri
Ļoti svarīgs parametrs, kas norāda partneru psiholoģisko saderību. Grahamaitri nosaka parneru apziņu saderības līmeni un emocionālā komforta līmeni attiecībās.

Gana Kuta
Gana norāda saderības līmeni parneru uzskatos, dzīves orientieros un darbības uzsākšanas veidu, kā arī temperamentu saderību.

Raši Kuta
Raši Kuta analizē partneru individuālo saderību, izvērtējot partneru kopdzīves ilgtermiņa psiholoģisko saderību. Tas ir viens no galvenajiem uzplaukuma, sapratnes, laimes, attiecību ilguma un auglīgas sadarbības rādītājiem.

Raši Kutas analīzes kritēriji:
a) Vīrieša un sievietes Čandra Raši (mēness zīmes) saimnieki ir draudzīgās attiecībās – tas ir labvēlīgākais Raši Kuta rādītājs. b) Viens ir draugs, bet otrs neitrāls – ir pieņemami. c) Abi ir neitrāli, Raši Kuta ļoti vāja. d) Abi ir ienaidnieki vai viens no tiem ir ienaidnieks, bet otrs neitrāls – Raši Kuta neeksistē.

Nadi Kuta
Nadi Kuta ir viens no galvenajiem rādītājiem Ānukuljā, kas nosaka partneru enerģētisko saderību. Tā norāda, kā partneru apziņu saderība ietekmēs viņu fizisko un psiholoģisko veselību. Tāpat Nadikuta ietekmē arī pēcnācēju kvalitāti.

Maksimālais punktu kopskaits ir 36

Saderības tabula_Gotra_www

 

Gotra Kuta (sarkanie trijstūri)

Ja vīrieša un sievietes Džanma Nakšatras pieder pie viena un tā paša Riši pārvaldītās Nakšatras, tad tas ir nelabvēlīgs Gotras rādītājs.

(1) Marichi: 1-Ašvini, 8-Pušja, 15-Svati, Abhidžit
(2) Vasišta: 2-Bharani, 9-Ashlesha, 16-Višakha, 22-Šravana
(3) Angiras: 3-Krittika, 10-Magha, 17-Anuradha, 23-Dhaništha
(4) Atri: 4-Rohini, 11-Purvaphalguni, 18-Džjestha, 24-Šatabhišaka
(5) Pulastja: 5-Mrigašira, 12-Uttaraphalguni, 19-Mula, 25-Purva Bhadrapada
(6) Pulaha: 6-Ardra, 13-Hasta, 20-Purvašadha, 26-Uttarabhadrapada
(7) Kratu: 7-Punarvasu, 14-Čitra, 21-Uttarašadha, 27-Revati

Gotra – tulkojumā nozīmē izcelsme, klans, rase, dzimta utml. Gotras ir saistītas ar Sapta Rišajah vai septiņiem Riši, kas stāv cilvēku civilizācijas pamatā un tie nodeva cilvēkiem visas dzīvei nepieciešamās zināšanas, kā arī atbild par visiem uz Zemes notiekošajiem procesiem un ne tikai to. Katrs no Riši  kļuva par kādas ģenealoģiskās dzimtas pamatlicēju un tāpēc visu cilvēku dzimtas sākums ir kāds no tiem. Ja abi pāri pieder pie vienas Gotras, tas skaitās nelabvēlīgs rādītājs(ģenētiskā nesaderība).

Gotrai ļoti spēcīgi ietekmē pēcnācēju kvalitāti un citus cilvēka dzīves aspektus.

 

Translate »