25-Purvabhadrapada

25-Purvabhadrapada 20˚00” Kumbha (Ūdensvīrs) – 3˚20” Mina (Zivis)

Debesīs

Guru (Jupitera) enerģijas kulminācijas punktu Purvabhadrapadu debess sfērā reprezentē divas spožas zvaigznes Pegasus zvaigznājā, ko senatnē asociēja ar gultas divām priekšējām kājām (dažreiz to sauca par mirēja gultu). Pegasus zvaigznāju pašu par sevi uztvēra kā simbolu guļamai gultai vai mirēja gultai.

Minētās Pegasus zvaigznes mūsdienu astronomijā sauc par Alpha-Pegasi (Markab) un Beta-Pegasi (Scheat). Viss spožais Pegasus zvaigznājs atrodas tieši virs astronomiskajiem Aquarius un Pisces zvaigznājiem. Abas nakšatras zvaigznes vaido taisnu līniju, kas ir gandrīz perpendikulāra ekliptikas joslai Aquarius un Pisces zvaigznāju savienojumā. Purvabhadrapada būtībā savieno abus šos zvaigznājus. Alpha-Pegasi ar vizuālā spožuma koeficientu 2.49 pārstāv Ūdensvīra zvaigznāja daļu, bet Beta-Pegasi ar vizuālā spožuma koeficientu 2.47 pārstāv Zivju zvaigznāja daļu. Abas nakšatras zvaigznes nakts debesīs ir iespējams atpazīt.

Nosaukums

Purvabhadrapadu tulko kā “pirmais, kam ir laimīgas kājas” Cits nosaukums ir Purvaproshthapada, kas nozīmē – “kāds, kuram ir ķebļa kājas”. Abi tulkojumi rāda, ka sanskrita vārdu tiešos tulkojumus ir visai problemātiski un mulsinoši saprast, jo tie neko daudz nestāsta par nakšatras būtību. Turpmākā tekstā kļūs skaidrs, ka šis nosaukums drīzāk ir saistīts ar nakšatras pārvaldošo dievību.

Simbols

Galvenais simbols ir bēru gultas priekšējā daļa. Bēres iezīmē mūsu aiziešanu no šīs pasaules.Savukārt astroloģijā šo aiziešanu reprezentē Pisces zvaigznājs un 12. horoskopa māja. Tā kā Purvabhadrapada iesāk Pisces zvaigznāju, tad ir visai atbilstoši, ka tā reprezentē tieši gultas priekšējo daļu. Arī gulēšana vai gulta ir saistīta ar horoskopa 12. māju. Tā rāda momentu, kad starp pasaulīgajiem pienākumiem un draugu pasākumiem (ko parasti norāda 11. māja jeb Aquarius zvaigznājs) mēs sagatavojamies nakts atpūtai gultā.

Alternatīvais simbols ir “cilvēks ar divām sejām”. Viena no tām ir laipna un maiga,bet otra- destruktīva un nežēlīga. Tas saistīts ar nakšatras Jekyll un Hyde (R.L.Stīvensona novele) raksturiem. Indivīds vienmēr spēj uzturēt sociāli pieņemamu, mundru ārējo izskatu, kamēr savas tumšās puses vienmēr patur dziļi sevī.

Daži pētnieki sauc “zobenu” par vienu no nakšatras simboliem. Tas acīmredzami ir saistīts ar “nociršanas” darbību. Šis process attiecas uz dabas destruktīvo un izzūdošo aspektu un ir attiecināms uz visa veida sāpēm, ievainojumiem, negadījumiem, nāvi un nobeigumiem.

Vēl kāds simbols ir “viens vienīgs Saules stars”. Tas attiecas uz nakšatras drūmo, nomākto aspektu, kur cerība ir kļuvusi pavisam vāja un tikpat vāja ir arī “gaisma tuneļa galā”. Tie, kas ir pazīstami ar Aleksandra Dimā romānu “Grāfs Monte Kristo”, var labi iedomāties galvenā varoņa pieredzi ieslodzījumā tālajā Elbas salā.

Pārvaldošā dievība

Purvabhadrapadas pārvaldošā dievība ir Aja –Ekapada, kas ir visai mazpazīstama un neskaidra. Tiešais tulkojums ir “vienkājains āzis”. Alternatīvs tulkojums ir “kāds ar vienu kāju un nepiedzimis” – visai nesaprotama vārdu rotaļa. Šī mistiskā būtne ir vienkājains radījums ar āža galvu, kas ietilpst Rudras (Šivas nežēlīgās formas) pavadošo tēlu grupā. Pārsteidzoši, bet Aja-Ekapada kā vēdiskais raksturs ir atrodams rietumu Taro kāršu komplektā kā kārts Nr.15. To sauc par Sātanu un uzskata par dzīves tumšās puses simbolizētāju. Radījums ar āža galvu vēdiskajā pasaules uzskatā atspoguļo gandrīz tādas pašas idejas. Izņēmums ir fakts, ka destrukcija, ko šī būtne nes, tomēr ir Dieva iepriekšnoteikta.

Pisces zodiaka zīme simbolizē pēdas. Tikai puse no nakšatras atrodas Pisces zīmē, līdz ar to uzskata, ka dievībai ir tikai viena kāja. Interesanti atzīmēt, ka vienkājainā tumšā dievība ir ieguvusi ievērojamu vietu Kali-Yuga laikmetā. To var atrast rietumu civilizācijas dažādos centros. Slepenās brālības un organizācijas, piemēram – Brīvmūrnieki, Romas Klubs, Illuminati uzskata šo radījumu ar āža galvu par savu galveno dievību un sauc to par Baphomet.

Ņemot vērā, ka varas virsotnēs pasaulē pārsvarā ir slepeni grupējumi, kam ir spēcīgas saites ar iepriekšminētajām brālībām, nav grūti saprast, kāpēc uz pasaules nemitīgi ir tik daudz vardarbības un asinsizliešanas.

Aja-Ekapadu var uzskatīt par visa veida melnās maģijas pārvaldošo dievību. Līdz ar to indivīdus, kuri ir stiprā nakšatras ietekmē, pievelk melnās maģijas prakse vai arī viņi paši nodarbojas ar melno maģiju. Nakšatru reprezentējošā attēlā var redzēt visapkārt mētājamies kaulus un galvaskausus, un tie veido sekundāru nakšatras simbolu. Šis simbols vienmēr ir saistīts ar kādām briesmām. Galu galā pie augstsprieguma elektropārvades līnijām arī var redzēt tādus pašus galvaskausu attēlus. Šajā sakarā ir interesanti atzīmēt, ka ASV ir pat slepena organizācija, ko sauc “Skulls&Bones Society”, kurā par biedriem bijuši arī ASV prezidenti. Visbeidzot – pati galvenā pārvaldošā dievība tomēr ir Rudra. Purvabhadrapada satur Šivas destruktīvās formas enerģētiku līdzīgā veidā kā Ardra. Atšķirība ir tikai tajā, ka Ardrā destruktīvā enerģija darbojas mentāli-emocionālajā sfērā, kamēr Purvabhadrapadā tā darbojas visās sfērās. Līdz ar to šī nakšatra var būt vēl vairāk nežēlīga un nepateicīga kā Ardra. Var pat teikt, ka Purvabhadrapada ir vieta, kur Visums galīgi zaudē prātu.

Pamatos tā ir attīroša enerģija. Kad vecais ir pagrimis un sācis grūt, tas ir jāiznīcina, lai varētu dzimt kas jauns. Rudras destruktīvās ugunis tiecas tieši pēc šī mērķa. Vairāk personiskā līmenī nakšatra vēsta, ka dvēselēm ir jāmaksā par pagātnes negatīvajām karmām ar askēzi, saņemot atmaksu un sodu caur šīs nakšatras “ugunīm”.

Raksturs un darbība

Ja lietotu vienu vārdu, kas raksturotu šo nakšatru, tas būtu “velnisķīga” vai “nežēlīga”. Uz Purvabhadrapadu var attiecināt lielu daļu sabiedrības negatīvo tendenču, piemēram – paranoju, pesimismu, izvirtību un tieksmi pēc uzdzīves, vardarbību, hedonismu, drūmumu, melīgumu, viltīgumu un maldināšanu, nežēlību, pataloģiskas kaites. Nakšatra galvenokārt ir saistīta ar transformāciju, pārveidošanos. Indivīdiem, kuriem ir spēcīga Purvabhadrapadas ietekme, nākas būt par lieciniekiem dzīves zemiskajām un tumšajām pusēm, nākas tās izprast, pie tam pašiem tajā visā pat īpaši “nesasmērējot” rokas.

Lai gan vairums pētnieku to neatzīst, tomēr Purvabhadrapadu var uzskatīt par visintensīvāko (spēcīgāko) nakšatru.Tā kā visi tās negatīvie aspekti savā būtībā var tikt izpausti caur Ego, tad pazemīgums kļūst par indivīda vissvarīgāko lietu. Viena no nedaudzajām nakšatras pozitīvajām īpašībām ir tā, ka indivīdi ir uzticīgi tiem, kurus respektē. Taču tas atkal var izvērsties kā abpusgriezīgs zobens, jo godbijības un uzticības objekti ne vienmēr ir tā vērti.

Ramakrishna Paramahansa, 19.gadsimta svētais, kuram Mēness bija Purvabhadrapadas nakšatrā, godināja nežēlīgo dievieti Kali. Lai gan tās būtība ir nežēlīga, tomēr gala rezultātā Kali var būt labvēlīga. Paramahansam šī pielūgsme palīdzēja pacelties virs ierasti negatīvajām nakšatras tendencēm. Tomēr daudziem citiem Purvabhadrapada rada tieksmi dēmonisku un velnišķīgu dievību godināšanai, tādējādi negatīvi ietekmējot savu karmu uz daudzām turpmākajām dzīvēm. Varam saprast, ka indivīdiem ir svarīgi atrast īsto, godināšanas vērto objektu.

Vēl kāda nakšatras labā īpašība – tā ir patiesa un centīga – pat tad, ja mērķi nav īsti “veselīgi”. Tai ir milzīga neatlaidība un savu mērķu vārdā tā ir gatava doties vienalga, cik tālu. Patiesībā daudzi indivīdi visai noteikti sapinas ar sliktu karmu, jo savu mērķu sasniegšanai ir gatavi darīt jebko.

Ja veiktu pētījumu par masu slepkavībām un genocīdiem, tad izrādītos, ka iesaistītajiem ir visai cieša saikne ar Purvabhadrapadu. Nakšatra attiecas vienlīdz gan uz vajātāju, gan vajāto.

Vairāk attīstītas dvēseles izmanto Purvabhadrapadas enerģiju, lai apspiestu vai nomāktu pašas sevi. Senatnes viedie, piemēram, Vishwamitra, Purvabhadrapadas ietekmē veica galēju askēzi. Arī mūsdienu Indijā var vērot lielu daudzumu sadhu, kas vienā vai otrā formā praktizē sevis spīdzināšanu vai pazemošanu. Purvabhadrapadas indivīds ir gatavs stāvēt uz vienas kājas kaut vai desmit gadus, ja vien ir pārliecināts, ka tas dos vēlamo rezultātu.

Izlasot visu iepriekšminēto, lasītājs var būt pārsteigs uzzinot, ka vairumā gadījumu Purvabhadrapadas indivīdus sabiedrībā grūti atpazīt. Tas tāpēc, ka viņiem ir labas spējas iejusties mūsdienu sabiedrības struktūrā. Viņi ir normāli ļaudis ar offisa darbu no deviņiem līdz pieciem, viņi runā, ēd un ģērbjas kā visi citi, un neviens viņus netur aizdomās par dīvainībām privātajā dzīvē. Viņi parasti tur noslēpumā savas savādās un zemiskās tendences.

Vienīgais veids, kā atpazīt Purvabhadrapadas indivīdu, ir viņu galēji saspringtā, nervozā izturēšanās vienlaicīgi ar ļoti nopietno izskatu. Viņi ir tie, kuri pirmie “uzsprāgst” jebkurā konfrontējošā situācijā. Taču sociālajos pasākumos viņi cenšas saglabāt laimīgu izskatu un rīkoties draudzīgi.

Viņi parasti ir cilvēki ar divām sejām. Dienā strādā parastā darbā, bet nakti pavada fetišu klubos, smagā metāla koncertos, nežēlīgās fantāzijās, kreisās tantras rituālos, vardarbīgās vai kriminālās aktivitātēs. Purvabhadrapdas indivīdi mīl ekstrēmus skatus un nereti ir kādas fundamentālistu organizācijas biedri.

Ne visi indivīdi, protams, rod ārēju izpausmi savām negatīvajām enerģijām. Attīstītās dvēseles mācās izcīnīt cīņas starp labo un ļauno pašas savos prātos un sirdīs. Daudzi vienkārši cilvēki tā vietā, lai būtu vajātāji, paši kļūst par vajājamiem. Radoši cilvēki un mākslinieki, kuriem dzimšanas kartēs ir Purvabhadrapadas ietekmes, bieži iemieso dzīves tumšo pusi savos mākslas darbos – rakstniecībā, mūzikā vai drāmā.

Purvabhadrapadas indivīdiem arī seksā patīk svārstīties starp galējībām. Visas seksuālās perversijas un fobijas rod savu izcelsmi tieši šajā nakšatrā.

Tieksme izjust nožēlu ir vēl kāda īpaša šīs nakšatras īpašība. Dziļi iekšienē Purvabhadrapada bieži iegrimst pārdomās un apcerēs par pagātni, mocot pati sevi attiecībā uz sen izdarītajām kļūdām.

Materiālājā sfērā un attiecībā uz naudu indivīdi ir visai sīkstulīgi. Dīvainā lieta ir tā, ka viņi ir gatavi savu bagātību nodot laulātā, partnera, sava skolotāja vai cita tuva cilvēka pārziņā. Savukārt viņu atriebības spējas ir vislielākās nakšatru starpā. Attiecībā uz emocijas novešanu līdz galējībai atkal der atcerēties Aleksandra Dimā romānu “Grāfs Monte Kristo”.

Universālajā lietu kārtībā Purvabhadrapada ir saistīta ar“yajamana udyamana shakti” –

spēku paaugstināt evolucionāro līmeni. Augstākajā izpausmē tas notiek cilvēciskājā sfērā, bet zemākajā – astrālajā sfērā. Purvabhadrapada kalpo kā tilts starp apziņu materiālajā plānā un apziņu nemateriālajā plānā. Šis tilts gan vairumam indivīdu mūsdienās ir nosprostots. Purvabhadrapadai ir spēks attīstīt indivīdu evolucionāri caur iekšēju attīrīšanos, ko rada dievišķas askēzes uguns.

Izpausemes veids

Purvabhadrapadu uzskata par pasīvu nakšatru. Tas gan nenozīmē, ka indivīds nerīkojas vai negrib rīkoties, kad tas ir vajadzīgs. Pasivitāte ir vajadzīga, lai izveidotu un vizualizētu vēlamos mērķus. Rīcība parasti šajā nakšatrā nav sasteigta.

Varna (kasta)

Diezgan pārsteidzoši, ka senatnes viedie Purvabhadrapadu attiecina uz Brahmana jeb bramīnu kastu. Ciešāk ieskatoties, to var saprast, jo nakšatru pārvalda Jupiters. Visuma likumu gaismā spēku un zināšanas var iegūt tikai caur askēzi, un Purvabhadrapadai ir pietiekami kapacitātes, lai to izpildītu un sasniegtu. Cita lieta – ko Purbabhadrapada galu galā dara ar sasniegto.

Dzimte

Tā ir vīrišķā nakšatra, jo to pārvalda vīrišķās dievības. Arī Jupiters galu galā ir vīrišķā dievība

Ķermeņa ajūrvēdiskā konstitūcija

Purvabhadrapada ir saistīta ar ribām, vēderu un kājām, tāpat kreiso augšstilbu un pēdām. Inrteresanti atzīmēt, ka paplikšķināšana pa kreiso augšstilbu tika uzskatīta kā aicinājums uz cīņu vai agresīvu darbību, vai arī lai pieglaimotos citiem, vai pazemotu citus.

Vēdiskajā eposā Mahabharata viens no varoņiem Duryodhana veica līdzīgu žestu, kad aicināja Draupadi nākt un apsēsties sev uz stilba, bet Bhima savukārt zvērēja kaujā salauzt viņa kāju un dzert no kaula asinis (ļoti raksturīgs gājiens Purvabhadrapadai).

Purvabhadrapada ir Vata tipa nakšatra – tas izskaidro tās ekspansīvo dabu.

Debess puses (virzieni)

Nakšatras virzieni ir rietumi un dienvidaustrumi – drīzāk tuvāk austrumiem nekā dienvidiem.

Padas (nakšatras ceturkšņi)

Pirmā pada jeb nakšatras ceturksnis 20˚00′ – 23˚ 20′ Aquarius atbilst Aries Navamsa, ko pārvalda Marss. Tā ir nakšatras visagresīvākā daļa. Enerģija šeit ir vairāk mentāla. Indivīdiem vajadzētu kontrolēt savu temperamentu, agresivitāti un tieksmi uz vardarbību. Ir milzīgas jaudas saniegt savus mērķus.

Otrā pada jeb nakšatras ceturksnis 23˚20′ – 26˚40′ Aquarius atbilst Taurus Navamsa, ko pārvalda Venēra. Tas saistīts ar izdabāšanu savām vēlmēm. Enerģija ir piezemēta un indivīdi visdrīzāk kādā tīri fiziskā veidā izpaudīs agrākminētās Purvabhadrapadas tumšās puses.

Trešā pada jeb nakšatras ceturksnis 26˚40′ – 30˚00′ Aquarius atbilst Gemini Navamsa, ko pārvalda Merkurijs. Šī pada izpaudīs nakšatras enerģiju ar komunikatīviem līdzekļiem un padarīs indivīdu visai ziņkārīgu. Šī ir psiholoģiski vieglākā no visām spēcīgās nakšatras padām.

Ceturtā pada jeb nakšatras ceturksnis 0˚00′ – 3˚20′ Pisces atbilst Cancer Navamsa, ko pārvalda Mēness. Šī ceturkšņa enerģija ir visai nežēlīga – ekstrēmi laipna/labdabīga vai ekstrēmi bīstama. Tā saistās gan ar vajātāju, gan ar to, kurš tiek vajāts. Indivīdus var satikt jebkurā dzīves nozarē un tie ir vislabāk sociāli adaptējušies salīdzinājumā ar iepriekšējām padām.

Profesijas (nodarbošanās)

Visas profesijas, kas saistītas ar nāvi – kapsētu uzraugi, zārcinieki un tml., ķirurgi; mediķi, kam ir darīšanas ar ķīmiju un indēm; fundamentālisti un radikāļi; fanātiķi; teroristi; trilleru rakstnieki; psihiatri; izklaides industrijas darbinieki; valdošās elites tumšā daļa; pornogrāfijas industrijas darboņi; ieroču izgatavotāji un lietotāji; melnās maģijas adepti, okulto sfēru darboņi; tumšās darbības ar tehnoloģijām; ādas apstrādes industrija; askēti; policijas departamentu darbinieki; kareivji; metālindustrijas speciālisti; profesijas, kur izmanto uguni un augstas temperatūras; profesijas, kas strādā ar toksiskām substancēm un indīgiem galaproduktiem; vides aktīvisti; farmācijas industrijas speciālisti.

Vietas

Kapsētas; morgi; kremācijas vietas; fabrikas; smagās rūpniecības ražotnes; nelegālās sfēras; okulto studiju un prakšu centri; operāciju zāles un slimnīcu palātas; labošanas iestādes; baznīcas; slepenas militārās pētniecības bāzes; atomelektrostacijas; jauno tehnoloģiju centri; naktsklubi un līdzīgas izklaides vietas; vietas, kas saistītas ar iepriekšminētajām profesijām.

Guna (esence) un Tattwa (elements)

Senatnes viedie redzēja Purvabhadrapadu kā satvisku (līdzsvarotu) nakšatru. Šī klasifikācija attiecas galvenokārt uz nakšatras askētisko pusi, uz tās devību, augstsirdību un spēju nepieķerties lietām.Jāatceras, ka Purvabhadrapadas augstsirdība gan attiecas tikai uz tuviem ģimenes locekļiem un partneriem.

Nakšatra pieder ētera elementam. Tas ir saistībā ar pārvaldošo planētu Jupiteru, kas arī ir ar “ēterisku” konstitūciju. Elements izpaužas kā nakšatras destruktīvā, izzūdošā, izšķīstošā būtība. Galu galā arī slepkavība ir nekas cits kā fiziskā ķermeņa atdalīšana no ēteriskā ķermeņa.

Gana (tips)

Purvabhadrapada ir Manusha jeb cilvēciskā nakšatra. Ņemot vērā nakšatras iezīmes, varētu gaidīt, ka tā ir dēmoniska nakšatra. Tomēr jāatceras vēdu gudrība, kas vēsta, ka “cilvēki ir vairāk spējīgi uz dēmoniskām darbībām nekā dēmoni paši un vairāk spējīgi uz uz dievišķām darbībām nekā dievi paši.”

Orientācija un dispozīcija

Šī ir lejup vērsta nakšatra. Tas nozīmē, ka Purvabhadrapada ir nodarbināta ar lietu būtību, ar to, paslēpts zem lietu ārējās izpausmes. Tas apzīmē personu, kam acu skatiens vērsts drīzāk lejup, nevis augšup, un uz spēju veikt dziļus pētījumus. Indivīdi ar spēcīgu nakšatras ietekmi ir labi noslēpumu glabātāji un tos nevar vērtēt pēc to sejas izteiksmes. Vēdiskajā izpratnē Purvabhadrapada ir ugra jeb nežēlīgā nakšatra. Tas nebūt nešķiet pārsteigums pēc visa iepriekšminētā.

Lunārais mēnesis un diena

Purvabhadrapada pārvalda pirmās deviņas dienas mēness dilstošajā fāzē Bhadrapada mēnesī. Solārajā kalendārā tas attiecas uz septembra mēnesi.

Nakšatra ir saistīta ar 14. dienu (tithi) katrā Mēness augošajā un dilstošajā ciklā.

Labvēlīgās aktivitātes

Visas bīstamās, riskantās un neskaidrās aktivitātes; darbības ar tehnoloģisku vai mehānisku raksturu; bēru ceremonijas; lietu nobeigšana; nāves jautājumu pētīšana; lauksaimniecība; visas darbības, kas ir saistītas ar ūdeni (piemēram, burāšana).

Nelabvēlīgās aktivitātes

Pamatos nelabvēlīga vairumam darbību, izņemot augstākminētās. Īpaši nelabvēlīga jaunu lietu iesākšanai un visa veida iniciācijām; ceļošanai; seksam; laulībām; aktivitātēm, kas ir saistītas ar valdību un augstām amatpersonām. Vairums darbību, ko veic šīs nakšatras ietekmē, rada bailes, uztraukumu, nožēlu, skumjas vai ekstrēmas grūtības.

Planēta – pārvaldnieks

Ar Purvabhadrapadu ir saistīts Saturns, Jupiters, Urāns, Neptūns un Ketu. Jupiters ir galvenais planetārais pārvaldnieks. Saturns un Urāns pārvalda Ūdensvīra zvaigznāju, bet Neptūns un Ketu pārvalda to nakšatras daļu, kas atrodas Zivju zvaigznājā.

Savarīgi atzīmēt, ka Rahu arī ir saistīts ar Ūdensvīra zvaigznāju, tomēr tas neatiecas uz to daļu, kur izvietota Purvabhadrapada nakšatra (20˚ līdz 30˚ Aquarius), bet gan uz daļu, kur izvietota iepriekšējā – Shatabhisha nakšatra ( 6˚40” – 20˚ Aquarius).

Saturns primāri ir saistīts ar bēdas un nelaimi izraisošo, disciplinējošo nakšatras aspektu. Tas uzsver arī to, ka nakšatrai ir tendence izpaust fiziskajā pasaulē savas tumšās aktivitātes. Saturns nodrošina spēju nepieķerties un nepiesaistīties lietām, ko vislabāk attēlo askētiskā, sevi mokošā stāvēšana uz vienas kājas.

Urāns ir saistīts ar futūristisko un tehnoloģisko nakšatras aspektu. Zinātniskā fantastika Star Wars stilā ir viens no izpausmes veidiem šai tendencei. Nakšatrai ir tieksme pārspīlēt ar tehnoloģijām, un tas beidzas ar tehnoloģiju lietošanu destruktīviem mērķiem. Var atzīmēt, piemēram, mikročipu lietošanu cilvēkiem, cilvēkveidīgo robotu un ģenētisko manipulāciju attīstību.

Ne vienmēr ir viegli saprast, kāpēc tāda labvēlīga planēta kā Jupiters pārvalda pamatos nelabvēlīgu nakšatru. Tomēr nakšatrai ir spējas pielietot Jupiteram raksturīgo, sociāli pieņemamo ārējo izpausmi ar labām manierēm un konservatīvu sejas izteiksmi.

Nakšatrai ir dotības naudas pelnīšanā, kas arī ir Jupitera pārziņā. Naudas pelnīšanas veidi gan var būt apstrīdami. Purvabhadrapada ir ekspansīva nakšatra, kas pilnībā atbilst Jupitera dabai. Dienmžēl savu ekspansiju tā pārsvarā mēdz lietot, lai sekmētu destruktīvus pasākumus. Jupitera tendences vēlreiz parādās tad, kad indivīds ir gatavs nodot savus resursus partneru vai citu respektējamu un cienījamu cilvēku rīcībā.

Purvabhadrapadā Jupitera enerģija ir savā kulminācijā. Tas nozīmē, ka zināmā posmā Purvabhadrapada savā izpausmē iet pat tālāk par Jupiteram raksturīgajām vērtībām sabiedrības atbalstīšanā. Ja reiz Jupitera morālā un aizsargājošā loma ir līdz galam veikta, tad pienāk kārta destrukcijai un iznīcībai. Šo procesu var iedomāties kā Vishnu, kas apstādina dzīves drāmu uzturošās aktivitātes, lai Shivas destruktīvajām aktivitātēm būtu izpausmes vieta.

Neptūns saistās ar Purvabhadrapadas fantazējošo aspektu. Urānam raksturīgās vīzijas, piemēram, ir ietvertas Star Wars filmās. Neptūns, kā zinām, pārvalda kinoindustriju, un Purvabhadrapadai ir ko darīt arī Holivudā. Var viegli redzēt, ka 90% Holivudas pēdējo 20 gadu filmu Purvabhadrapadas enerģija izpaužas ļoti uzskatāmi. Neptūna fantāziju sfēra, protams, izpaužas arī citās jomās.

Ketu dod savu ieguldījumu Purvabhadrapadā caur “pēdas nospiedumu” Zivju zodiaka zīmē. Ketu ir visdestruktīvākā un no materiālajām izpausmēm attālinātā planēta, un Purvabhadrapada pieprasa, lai Ketu enerģija kādā nebūt veidā tiktu lietota sevis vai citu mocīšanai. Ja Ketu enerģija dabojas savā pozitīvajā izpausmē – indivīda iekšējā pasaulē, tad piesaistīšanās materiālās pasaules labumiem iznīkst dabiski un bez sevis spīdzināšanas. Ja tā darbojas ārēji savā labvēlīgajā izpausmē, indivīds moka savu ķermeni kādās ekstrēmās praksēs. Ja Ketu enerģija darbojas nelabvēlīgi, tad ap indivīdu rodas haoss, un te ir vieta, kur rasties aukstasinīgiem slepkavām un vardarbīgiem manipulatoriem.

Astroloģiski skatoties, tādi savienojumi kā Marss/Saturns/Rahu/Ketu/Urāns vai Neptūns, kas izvietoti nežēlīgajās un asajās nakšatrās, rada enerģiju, kas ir līdzīga Purvabhadrapadai.

Purvabhadrapadā labi jūtas reti kura planēta, varbūt vienīgi labi izvietots un labi aspektēts Jupiters. Arī Saturns Purvabhadrapadā var dot labus rezultātus, ja vien Jupiters arī ir labi izvietots. Ja Purvabhadrapadā ir labi izvietots Ketu (īpaši Zivs zīmes daļā), tas pozitīvā veidā veicina nepieķeršanos materiālajam.

Skaņas un burti

Pirmais nakšatras ceturksnis (20˚to 23˚20′ Aquarius) ir saistīts ar skaņu “Se” līdzīgi kā vārdā Seth.
Otrais nakšatras ceturksnis (23˚20′ to 26˚40′ Aquarius) saistīts ar skaņu “So” līdzīgi kā vārdā Somalia.
Trešais nakšatras ceturksnis (26˚40′ to 30˚00′ Aquarius) ir saistīts ar skaņu “The” līdzīgi kā vārdā Then.
Trešais nakšatras ceturksnis (0˚to 3˚20′ Pisces) saistīts ar skaņu “Di” līdzīgi kā vārdā Divali.
Sanskrita alfabētā Purvabhadrapada attiecas uz burtiem “Vam” un “Sham”, un atbilstošās mantras ir “Om Vam” un “Om Sham”.

Tara Bala

Džanma Nakšatra             25-P.Bhadra        

Nr. Pirmā grupa Nr. Otrā grupa Nr. Trešā grupa Tara Nozīme Labi/Slikti Graha Ziedojums
25 P.Bhadra 7 Punarvasu 16 Višaka Džanma Bīstami ķermenim Slikti Guru Rīsi, dārzeņi
26 U.Bhadra 8 Pušja 17 Anuradha Sampat Bagātība, veiksme Labi Šani  
27 Revati – visa Nakš. 9 Ašleša – pirmās 8 st. 18 Džještha – neitrāla Vipat Nelaimes gadījums Slikti Budha palmu cukurs
1 Ašvini 10 Magha 19 Mula Kšema Labklājība Labi Ketu  
2 Bharani – visa Nakš. 11 P.Phalguni – pēdējās 8 st. 20 P.Ašadha – neitrāla Pratjari Šķēršļi, kavēkļi Slikti Šukra sāls
3 Krittika 12 U.Phalguni 21 U.Ašadha Sadhak Sasniegumi Ļoti labi Sūrja  
4 Rohini – visa Nakš. 13 Hasta – vidējās 8 st. 22 Šravana – neitrāla Naidhana Briesmas, draudi Ļoti slikti Čandra Sezams, zelts
5 Mrigašira 14 Čitra 23 Dhaništa Mitra Draugs, labvēlis Labākā Mangal  
6 Ardra 15 Svati 24 Šatabiša Parama mitra Vislabākais draugs Labi Rahu  

Seksuālais tips un saderība

Purvabhadrapadai atbilstošais dzīvnieks ir lauva, kas uzsver nakšatras agresīvo seksuālo dabu un attieksmi. Indivīds vēlas būt dominējošais partneris un ne vienmēr respektē otra partnera intereses. Šis nav lēnprātīgi dižciltīgais lauva kā Dhanishtas gadījumā, bet rēcošs, agresīvs lauva.

Ezotēriskais skaidrojums

Nakšatras pārvaldošā dievība, kā minēts iepriekš, ir visai mistiska figūra un vēdiskajos tekstos ir pieminēta maz. Pārsteidzoši, ka tā tik daudz tiek godināta mūsdienās, un to dara liela daļa valdošās elites. Kāds sakāmvārds vēsta, ka fakts vienmēr ir spēcīgāks par fikciju.

Purvabhadrapada ir saistīta ar visām tumšajām dievībām senajās kultūrās, kuras prasa kādas dzīvas būtnes ziedošanu – vai nu cilvēka vai dzīvnieka izskatā. Piemēram, ir labi zināmi sliktu slavu iemantojušie maiju civilizācijas asiņainie ziedojumi.

Nakšatra ir Jupitera enerģijas pabeigtais, galīgais punkts, kurš līdz ar to nozīmē, ka Jupitera labvēlīgā daba vairs nespēj iejaukties nakšatras destruktīvajās aktivitātēs. Universālā saglabāšanas un uzturēšanas funkcija, kas raksturīga Jupiteram, maz ko nozīmē Purvabhadrapadas iznīcinošajām enerģijām. Tā kā nakšatra saistīta ar ekstrēmi destruktīvo Shivas aspektu, tad te nevalda nekādi ierobežojumi vai apvaldītas darbības. Divsejainā cilvēka tēls ezotēriskajā līmenī attiecas uz miršanas procesu. Šajā procesā ikviens no mums ir spiests pārskatīt savu rīcību pasaulīgajā sfērā un tajā pašā laikā lūkoties astrālajā sfērā, ko parasti sauc par mirušo pasauli.

Gotra (dievišķā izcelsme)

Nakšatra ir saistīta ar Sage Vashishta, vienu no septiņiem dievišķajiem rishi, kuri pārlūko notikumus mūsu galaktikā. Vārdu var tulkot kā “bagātības īpašnieks”. Tas šķiet piemēroti, ja ievēro, ka nakšatrai piemīt labas spējas bagātības iegūšanai, īpaši mūsdienu pasaulē, kur Purvabhadrapada, šķiet, pārņēmusi pilnīgu kontroli pār mūsu planētas resursiem. No otras puses, Vashishta ir pazīstams ar ekstrēmu askēzi, ko atspoguļo Purvabhadrapadas augstākās tendences.

Korekcija (dziedināšana)

Indivīdiem, kuriem Purvabhadrapada rada nelabvēlīgus efektus, vislabākā dziedināšana ir Shivas godināšana. Karma Yogas prakse, kas ietver Dieva iepriekšnoteiktā dzīves ceļa īstenošanu, ir labākais veids, kā neitralizēt nakšatras nevēlamos efektus.

Saknes mantras “Om Vam” un “Om Sham” atkārtošana 108 reizes laikā, kad Mēness šķērso Purvabhadrapadu un ir Mēness dilstošā fāze Bhadrapadas lunārajā mēnesī, ir labākais laiks, lai nestu apgaismību indivīda dzīvē.

Ja horoskopā ir labvēlīga Purvabhadrapadas ietekme, arī tad var vairot šos efektus iepriekšminētajā veidā. Ir labvēlīgi valkāt gaišu apģērbu, piemēram – gaiši zilu. Ir jāizvairās no ādas izstrādājumiem un melnas krāsas.

Piemērs

Maiklam Džeksonam Mēness bija izvietots šajā nakšatrā. Purvabhadrapadas enerģija labi jūtama viņa mūzikā, īpaši videosižetā “Thriller”. Džeksonam pilnīgi noteikti nebija normāla seksuālā dzīve un viņš tika apsūdzēts par uzmākšanos bērniem. Nakšatras tieksme mocīt sevi bija redzama caur nemitīgajām plastiskajām operācijām, lai šķietami iegūtu perfektu ārējo izskatu. Ir stāsts, ka bērnībā viņš cietis daudz apvainojumu un ļaunprātīgas izmantošanas, uz ko norāda Mēness novietojums 4. mājā – bērnības un audzināšanas mājā.

Dažādi papildinājumi

Varahamihira apgalvo, ka Indivīdi ar Mēness izvietojumu Purvabhadrapadā ir “veiksmīgi naudas pelnīšanā, ir visai sīkstulīgi (skopi), tomēr disponēti nodot bagātību savu partneru rokās. Viņu runa ir skaidra un noteikta, un viņi cieš no skumjām”.

Šķiet, ka iepriekšējā piemērā šīs īpašības bija vērojamas visai skaidri. Tās ir klātesošas arī 90% valdošās mūsdienu elites raksturojumā.

Book of Nakshatras, Prash Trivedi

Tulkoja vēdiskā astroloģe Ingūna Birzniece 

Translate »