
Pārvaldnieks:
Simbols:
Dievība:
Šakti:
Raksturs:
Mērķis:
Novietojums Zodiakā:
Pūrva Phalguni, vienpadsmitā Nakšatra, aptver zodiaka daļu no 133° 20′ līdz 140° 40′, atrodoties Lauvas centrālajā daļā, kuru pārvalda Saule. Pašu Nakšatru pārvalda Venēra. Tās galvenais motivators ir Kama jeb vēlme, savukārt tās pamatīpašība ir Tamas (inertums), ar Radžasu sekundārajā un Tamasu terciārajā līmenī.
Divas Nakšatras – Purva un Uttara Falguni – kopā veido vienu zvaigznāju, ko attēlo kā četras zvaigznes, kas simbolizē gultas četras kājas. Tomēr šīm divām Nakšatrām ir smalkas atšķirības, kuras atspoguļo to pārvaldošās dievības. Purva Falgunu pārvalda Bhaga – vēdiskā svētlaimes dievība. Tās simboli ir dīvāns, platforma un kamīns. Uttara Falgunu pārvalda Arjamans, kuram ir aktīvāks raksturs. Abas vēdiskās dievības – Bhaga un Arjamans – ir ļoti labvēlīgas. Tās piešķir bagātības, pārticību un materiālo labklājību. Vēdas par viņiem saka: “Tie, kurus viņi aizsargā, ir uzvarētāji pār saviem pretiniekiem.”
Cilvēka intensīvās dzīves gaitā pienāk laiks, kad nepieciešama atpūta pirms nākamā darba posma. Dīvāns nodrošina šādu atpūtu. Kamīnam ir līdzīga nozīme. Senajā Indijas sabiedrībā skolotāji sapulcināja savus skolēnus ap kamīnu, lai apspriestu garīgās zināšanas. Tā radās Upanišadas – senās Indijas gudrības mācības. Platforma ir arī vieta, kur atpūsties un sagatavoties šādām aktivitātēm. Visi šie simboli kopā atspoguļo Purva Falgunas kopīgo īpašību. Pūrva Phalguni nostiprina Dievišķo impulsu tās materializējošajās aktivitātēs. Tā izsaka to kosmiskās evolūcijas fāzi, kurā nolaižamā dvēsele saņem savus pavēlējuma norādījumus.
Zem šīs Nakšatras var šķist, ka karalis ir ieradies, ka karš ir sācies, ka ir sākušies lielie reliģiskie rituāli, taču nākamais attīstības posms vēl nav atklāts. Tas ir norādīts “Šiva Puranā,” kur teikts, ka Kungs Šiva sāka savu laulību procesiju zem šīs zvaigznes. Viņa laulība ar visu tās dziļo nozīmi simbolizē Dievišķās enerģijas sākumu, kas dziļi iekļūst matērijā, lai to garīgi pārveidotu.
Pūrva Phalguni nodrošina ceļu dinamiskās enerģijas izpausmei. Tā ļauj dvēselei darboties ārējā pasaulē, lai izpildītu tai uzticētās Dievišķās atbildības. Šīs Nakšatras pamatīpašība ir gatavība mesties darbībā. Šīs Nakšatras darbības laikā rodas arī citas īpašības, kas atbalsta šo pamatimpulsu. Kamas jeb kaisles virzošais spēks padara indivīdu entuziastisku par visu, ko viņš uzņemas, tādējādi viņš iegulda savu iekšējo spēku un vitalitāti katrā darbībā. Taču viņš ir mērķtiecīgs, ieguvumu meklējošs un izrēķinošs, vērtējot iznākuma priekšrocības un trūkumus. Bieži vien viņa pieeja dzīvei un attiecībām ietver egoisma iezīmes. Vitalitātes pārpilnība, kas izplūst no viņa, parasti padara viņu veiksmīgu savos centienos. Tā piesaista viņam ietekmīgu cilvēku uzmanību, viņš saņem atzinību un karalisko labvēlību. Tas pats padara viņu pievilcīgu pretējam dzimumam. Vīriešiem šis spēks pastiprina vīrišķību un piesaista sievietes. Viņa materiālās tieksmes arī padara viņu tendētu uz baudas meklēšanu un pašslavināšanu.
Bhaga un Arjamans sniedz cilvēkiem daudz materiālu dāvanu. Tie piešķir materiālo pārticību, labklājību, pasaulīgās ērtības un slavu. Īpašā apdāvinātības sajūta, būšana labāk kvalificētam nekā vairums citu, ir dažas no šīs Nakšatras psiholoģiskajām īpašībām, kas bieži rada oriģinalitātes sajūtu. Cilvēki, kas atrodas spēcīgā šīs Nakšatras ietekmē, bieži cieš no pārākuma sajūtas. Viņu dabiskās tieksmes ir egocentriskas, un viņiem ir neapmierināma slāpes pēc personīgas slavas. Tas izpaužas kā seksuāli iekarojumi, jaunu impēriju izveidošana vai gatavība uzņemties konkurētspējīgas uzņēmējdarbības. Tomēr, kad planētu ietekmes modina garīgās tieksmes dvēselē, indivīds nespēj būt apmierināts, kamēr nav sasniegta galīgā atbrīvošanās un pārvarēti visi egoistiskie šķēršļi. Būtībā šī Nakšatra ir starta platforma gan garīgām, gan materiālām uzvarām.
Bhaga, dievība, kas pārvalda šo Nakšatru, ir arī nozīmīga citā kontekstā. Sanskrita vārds “Bhaga” nozīmē arī sieviešu reproduktīvo orgānu. Tam piemīt īpaša vara, jo caur to tiek dzemdēti visi cilvēki, veidojas ģimenes un tiek uzturēta sabiedrība. Senie cilvēki to uzskatīja par Dievišķās radošuma un dabas spēka simbolu. Šajā kontekstā Pūrva Phalguni ir būtiska starojuma forma, kas ir dvēseles attīstības nākotnes pamats un tās paplašināšanās virzienā uz augstāko. Bhaga ir arī viens no Saules vārdiem – Saules, kas pārvalda zīmi, kurā atrodas šī Nakšatra. Pūrva Phalguni ir papildus saistīta ar Sauli. Šī Nakšatra baro indivīdu daudzos veidos un nodrošina enerģiju izaugsmei un paplašināšanai.
Šāda izaugsme neizbēgami ir Trishnas – pieredzes slāpju – rezultāts. Dvēsele šajā posmā tiek atbrīvota, lai klaiņotu un iegūtu pasaules zināšanas. Dažādie ceļi, kuros cilvēks var atklāt savas iekšējās īpašības, tagad ir pieejami. Indivīdam tie ir jāpārvar atbilstoši savām augošajām spējām. Tas izraisa neapmierināmas slāpes, kas attīstības sākuma posmos izpaužas kā iekāre. Tomēr Venēra, kas pārvalda šo Nakšatru, piešķir daudz jutīguma, sabiedriskuma un intuitīvas iztēles lidojumu.
Atzīstot cilvēku pieredzes paplašinātos apvāršņus, Pūrva Phalguni padara cilvēku ambiciozu. Ja garīgā enerģija tiek mobilizēta, lai sasniegtu tīrākos apziņas priekus, indivīds var veltīt sevi smagai nožēlai, taču parasti tā nenotiek. Viņš bieži sapinas savos sapņos un esošajās ikdienišķajās iespējās. Viņš bieži racionāli pamato nepieciešamību iesaistīties materiālajā pasaulē. Panākumi dzīvē, kas saistīti ar īpašām planētu ietekmēm, padara viņu pārāk ambiciozu pat garīgajos jautājumos. Ja viņš nav piesardzīgs, šādi cilvēki var nonākt pie melnās maģijas prakses vai kreisās rokas Tantras. Viņiem varētu patikt alkohola lietošana un azartspēles. Šīs Venēras īpašības var pilnībā izjaukt dzīves līdzsvaru, ja cilvēks nav ļoti uzmanīgs. Tomēr šādās situācijās indivīdu vairāk aizrauj pieredzes jaunums, nevis pats akts. Šī pieredze patiešām ir jauna dzīves veida sākums. Tā atver vārtus uz jaunu eksistences dimensiju. Pūrva Phalguni ir planētu starojums, kas atver iekšējo potenciālu plūdus iesaistei materiālajā eksistencē.