
Pārvaldnieks:
Simbols:
Dievība:
Šakti:
Raksturs:
Mērķis:
Novietojums Zodiakā:
Revati aptver laiku no 346° 40′ līdz 360° 00′ Zivju zīmē, kuru pārvalda Jupiters, kurā Venēra atrodas savā augstākajā punktā. Šo Nakšatru pārvalda Merkūrs. Mitoloģiski, zem šī Nakšatras ir dzimis Saturns. Revati sastāv no trīsdesmit divām zvaigznēm. Tās simbols ir zivis. Vēdiskā dievība, kas valda pār šo Nakšatru, ir Pušana – vārds, kas piešķirts Saulei debesu mērīšanai. Tās pamatīpašība ir satviska visos trijos līmeņos. Tās galvenais mērķis ir Mokša jeb atbrīvošanās.
Revati simbolizē lielo dzemdi, kurā Saule guļ miera stāvoklī līdz nākamā radošā cikla impulsa parādīšanās brīdim. Šeit matērija saplūst ar tīro būtību, Garu, kur dominē Dieva vēstnesis cilvēku pasaulei – Merkūrs. Tā ir Lielā plūdu ēra, kur tiek sagatavota nākotnes radīšanas sēkla līdz nākamajam kosmiskajam rītam. Planētām, kas saistītas ar dažādiem radīšanas aspektiem, joprojām ir nozīmīga loma šajā kosmiskās miera laikā. Radīšana kļūst iespējama, kad Mēness lej Soma – dzīvību uzturošo enerģiju. Daudz norisinās aizkulisēs, lai sagatavotu dvēseles ceļojuma beigās un sagatavotu tās nākamajam radīšanas posmam.
Revati ir Balaramas, Krišnas vecākā brāļa, sieva. Kā Krišnas priekšgājēja sievišķais aspekts, Revati, pat būdama pēdējā Mēness nakšatra, pilda svarīgu uzdevumu, palīdzot spēkiem, kas darbojas, lai pasludinātu jaunu sākumu un jaunu Dievišķo misiju.
Balarama tika brīnumaini pārvietots no Devaki dzemdes, kurā viņš tika ieņemts, uz Rohini dzemdi (skatīt nodaļu). Tas tika darīts, lai pasargātu viņu no dēmonu karaļa Kamsas dusmām. Piedzimis no Rohini, ceturtā Nakšatras pārvaldnieka, viņš kļuva par Kunga Krišnas palīgu. Revati, būdama šī varenā spēka līdzgaitniece, kas tika pārvietota no vienas dzemdes uz otru, tiek atpazīta kā noslēpumains dabas saglabājošais un aizsargājošais princips. Tā veicina dabas slepeno enerģiju augļošanos. Revati darbojas tajā evolūcijas cikla posmā, kur viens cikls noslēdzas un iegrimst atpūtā līdz nākamā sākumam.
Ikdienas dzīvē šī Nakšatra paredz indivīda iesaistīšanos zemes lietās un attiecībās, vienlaikus atverot iespējas tālākai attīstībai un materializācijai. Zem šīs Nakšatras indivīds tiek sagatavots jaunai patiesības izpratnei un svaigam stimula pilnam dzīves posmam.
Zivs simbols norāda uz labvēlīgu radošu ietekmi. Zivs simbolizē auglību un nodrošina strauju izaugsmi. Tā palīdz vienam kļūt par daudziem viegli un ātri. Vienlaikus tas veicina cilvēku vērsties uz āru un apsvērt citu jūtas. Senie cilvēki bērnu piedzimšanu uzskatīja par sociālā pienākuma piepildījumu. Kad sociālie pienākumi tiek izpildīti, sociālais prestižs un apmierinātība sniedz mieru un gandarījumu cilvēkam. Zem Revati radošie spēki ļauj izpaust izejošās tieksmes. Šī Nakšatra iezīmē jaunas dzīves sākumu indivīdam.
Višnu iemiesošanās veids kā zivs, Matsjavatara, vēstīja par jauna evolūcijas cikla sākumu. Līdzīgi arī zem Revati indivīds sāk noderīgāku eksistenci. Šī Nakšatra vienmēr simbolizē pārmaiņas un impulsu sākt no jauna, iedziļinoties materiālajā pasaulē ar mērķi uzsākt dzīvi augstākā līmenī.
Mitoloģiskās atsauces saista Revati ar Sauli, enerģijas avotu dzīvības uzturēšanai. Revati tiek saistīta arī ar Saturnu, kas piedzimis no Saules un tās ēnas sievas Čhajas. Saturns piedzimis sestdienas krēslā. Viņš ir bezgalīgā laika dievs. Saturns piedzimis laikā, kad Saules īstā sieva bija prom, viņas vietā ieliekot iluzoru sievieti Čhaju (kas nozīmē ēnu), lai rūpētos par viņas vīru. No šīs ilūzijas Saules ietekmē tika ieņemts Saturns (skatīt Ašvini).
Zem Revati aktīvais laiks, ko simbolizē Saule savā rotācijā, kā aprakstīts tās savienības ar ēnu alegorijā, kļūst par pasīvo laiku, kas tiek piedzīvots kā izturība, ilgums un mūžība. Zivs simbols uzsver Džīvātmas (individuālās dvēseles) saplūšanu ar Universālo Dvēseli – Paramātmu. Šajā posmā liesma kļūst par Uguni, pilienam pievienojoties Jūrai, un zivs atgriežas savās mājās. Merkūrs, šī Nakšatras pārvaldnieks, kopā ar Jupiteru un Saturnu, kas pārvalda tā ceturtdaļas, nodrošina nepieciešamo impulsu materiālo pieredžu garīgai pacelšanai un to sasaistīšanai ar dievu pasauli. No vēlmes pēc garīgās vienotības, ko rada Jupiters pirmajā ceturtdaļā, rodas gandarījums un ciešanas, ko izraisījis Saturns otrajā un trešajā ceturtdaļā, kurā tiek pilnībā iznīcinātas materiālās vēlmes. Tādējādi indivīds tiek atdzimis gudrībā, ko simbolizē Jupiters, kas pārvalda pēdējo Nakšatras ceturtdaļu. Merkūra ietekmē indivīds sasniedz tīru apziņu, kas rodas no izšķiršanas un neapmierinātības ar ārējām reliģiskām izpausmēm.
Venēras eksaltācija Revati pēdējā ceturtdaļā rada apmierinātības un miera sajūtu, īpaši, ja tur atrodas arī Mēness, kas eksaltēts Rohini un simbolizē Balaramas audžumāti. Venēra, kas saistīta ar seksuālām attiecībām, veicina un pastiprina radīšanas aktivitātes.
Tiek uzskatīts, ka Revati, ar savu sievišķo pasivitāti un uztveramību, padara indivīdu ļoti jūtīgu pret ārējiem apstākļiem. Radošie spēki gan fiziskajā, gan psiholoģiskajā līmenī ir ievērojami aktivizēti. Revati tiek klasificēta kā izstumtā, uz kuru balstījās sociālās struktūras, lai saņemtu atbalstu. Tās ietekme ļauj labuma guvējiem sniegt ievērojamu palīdzību līdzcilvēkiem, negaidot daudz pretī. Tās ietekmē rodas psiholoģiska vilšanās un mazvērtības sajūta. Kā suga Revati tiek asociēta ar ziloni, kas raisa majestātisku sajūtu un apbrīnu, savukārt personiskā līmenī ir maz apziņas par saņemto godu. Psiholoģiskās pārmaiņas, kas izraisa šādu mentālo noskaņu, tiek izceltas ar šo Nakšatru, kam piemīt dievišķs temperaments.
Neatkarīgi no tā, vai apsveram Revati ietekmi uz indivīdu vai uz kosmisko evolūciju, impulsi, kas plūst caur to, ved uz apziņas paplašināšanos. Revati mūs ved uz kosmisko plašumu, bezgalīgo ilgumu un saglabā nākotnes izaugsmes un diženuma sēklu klusuma un svētlaimes bezgalīgajā jūrā. Revati simbolizē dvēseles iesaisti pašsaglabājošās aktivitātēs, kas sniedzas no Kalpas līdz Kalpai, no vienas mūžības uz citu.