Interpretācija ar Aštakavargu

Aštakavarga ir summētais enerģiju daudzums, ko kāda Graha vai Bhava (māja) saņem no horoskopā izvietotajām Grahām. Tā kā, katram cilvēkam ir savs individuāls horoskops, tad arī katram cilvēkam ir viņa individuālā Aštakavarga. Atsaucoties šeit uz Aštakavargu vai kādu tās elementu, tiek domāta – katra cilvēka personiskais dzimšanas horoskops un tā aštakavargas ietekme uz Muhurtas horoskopu, Gočaru (planētu tranzītu) vai Grahu periodu (Vimšottari Dašu) analīzi.

Aštakavarga ir ļoti būtisks faktors novērtējot Muhurtu. Aštakavargu var apskatīt vairākos līmeņos, no kuriem katrs dod savu neatsveramu informāciju. Aštakavargas rādītāji (Bindu jeb pozitīvo punktu skaits) jāskatās paša cilvēka dzimšanas horoskopā (ne Muhurtas horoskopā). Taču, Muhurtas horoskopā mēs skatāmies, kurā zvaigznājā un kādos tā grādos izvietota Graha attiecīgajā laikposmā. Un tad izvērtējam, cik Bindu (pozitīvo punktu) šī pati Graha mūsu individuālajā dzimšanas horoskopā uzrāda attiecīgajā zvaigznājā (tajā pašā, ko mēs skatāmies Muhurtas horoskopā). Tas arī parādīs cik labvēlīga attiecīgā Muhurtas pozīcija ir tieši attiecībā pret mūsu horoskopu. Piemēram, mums ir jāizvērtē kā Muhurtā jūtas Čandra. Mēs atrodam, kurā zvaigznājā Čandra atrodas Muhurtas horoskopā, teiksim, Kumbhā (ūdensvīrs), un tad novērtējam cik Aštakavargas punktu mūsu pašu dzimšanas horoskopā Čandra saņem Kumbhā. Ja bindu skaits pārsniedz 4, tad tas norāda, ka apskatāmā Graha Muhurtas horoskopa attiecīgajā zvaigznājā dos labvēlīgu rezultātu, ja tas ir mazāks par 4, tad – nelabvēlīgu, ja skaits ir 4, tad – vidēju.

Tieši tāpat kā iepriekš minētajā piemērā ar Čandru, mēs varam apskatīt un izvērtēt jebkuras Grahas Aštakavargu. Tas pamatā nepieciešams, papildus Čandrai, novērtējot citu Muhurtas pozīciju (tithi, nakšatras utt) pārvaldošo Grahu spēku, kā arī Muhurtas Lagnešu – Lagnas zvaigznāja pārvaldošo Grahu.

Vai izvēlēto Muhurtu atbalsta dzimšanas horoskops?

Papildus katras Grahas novērtējumam, svarīgi ir arī izvērtēt visa Raši (zvaigznāja), kurā atrodas izpētāmā Graha, Aštakavargu. Raši Aštakavargu arī apskata savā personiskajā dzimšanas horoskopā un tad salīdzina ar Muhurtas horoskopu. Piemēram, novērtējot kādu Grahu, kas Muhurtas horoskopā atrodas Kumbha zvaigznājā, mēs skatāmies cik ir kopējais Bindu skaits Kumbha zvaigznājam mūsu pašu dzimšanas horoskopā. Ja tas ir virs 28, tas nozīmē labvēlīgi, zem 24 – nelabvēlīgi, no 24-28 – vidēji*. Muhurtas izvēlei piemēroti ir tie Raši, kuros Aštakavarga ir labvēlīga, un noraidāmi tie Raši, kuros tā ir nelabvēlīga.

Astoņas Raši (zīmes) daļas – Kakšajas

Prastaraštakavargā katrs Raši (zīme) ir sadalīts astoņās daļās, ko pārvalda Grahas (planētas) konkrētā secībā, atbilstoši to attālumam no zemes, vai tās ātrumam – sākot ar Šani, seko Guru, Mangal utt.

Nr.Pārvaldošā GrahaGrādiGočara (tranzīts) ilgums
1Šani0°00’ – 3°45’ 3 mēn. 22 dien
2Guru3°45’ – 7°30’ 45 dienas
3Mangal7°30’ – 11°15’ 5 dienas
4Sūrja11°15’ – 15°00’ 3 dienas 18 st.
5Šukra15°00‘ – 18°45’ 3 dienas
6Budha18°45’ – 22°30’ 2 dienas 12 st.
7Čandra22°30’ – 26° 15’ 6 st. 45 min.
8Lagna26°15’ – 30°00’ skat. RašiČakrā

Piemeklējot labvēlīgu Muhurtas laiku, nekad nevajadzētu aizmirst Aštakavargu, šo ārkārtīgi vērtīgo parametru, kas parāda faktisko enerģijas plūsmu. Pretējā gadījumā pat šķietami pozitīva Nakšatra vai Tithi nespēs sniegt vēlamo rezultātu.Kakšajā varam ieraudzīt katra zvaigznāja astoņkārtīgu atšifrējumu, kurā Aštakavarga tiek skatīta nevis visam zvaigznājam kopā, bet katrai šī zvaigznāja daļai 3°45’ garumā. Ja Kakšaja uzrāda Bindu – punktu, tad tā ir pozitīva zīme labvēlīgam iznākumam, ja neuzrāda (respektīvi, ka ir “0”), tad – negatīva. Kakšajas ir ļoti vērtīgs instruments dzimšanas horoskopa un Muhurtas padziļinātai izpētei. Tāpēc, pat, ja Graha atrodas sev labvēlīgā Raši, kurā tā saņem daudz bindu (virs 4), bet vienlaicīgi atrodas nelabvēlīgā Kakšajā, tas var būtiski pasliktināt rezultātu. Un otrādi – Grahai esot Raši, kur tā saņem maz bindu (zem 4), bet vienlaicīgi atrodoties labvēlīgā Kakšajā, tas var būtiski uzlabot rezultātu.

Šis bindu skaits dažādos avotos mēdz nedaudz atšķirties, taču 28 bindu ir vidējais aritmētiskais bindu skaits, ko parasti arī piemēro kā galveno robežšķirtni starp spēcīgu un vāju raši aštakavargu.

Aštakavargas interpretācija atbilstoši Bhavu (māju) spēkam

BhavaVairāk, mazākBindu summa Bhavā SarvaštakavargāInterpretācija / rezultāti
1, 8 Bhava>28 BinduLaba veselība
1, 8 Bhava<28 BinduSlimīgums, veselības problēmas
6 Bhava>28 BinduDzīvē daudz cīņas un šķēršļu; slimības
2 Bhava>12 BhavaIenākumu vairāk nekā izdevumu / prieks un izpriecas
11 Bhava>10 BhavaVairāk sasniegumu ar mazāku piepūli
12 Bhava>11 BhavaIzdevumi pārsniedz ienākumus
5 Bhava>10 BhavaCieš karjera
(tikai tad, ja 11 > 10)
1, 9, 10,11 Bhava>
<
<
30
25
21
Veiksme un panākumi
Neveiksmes
Nabadzība
1 Bhava
3 Bhava
>
>
30
25
Vara, stāvoklis sabiedrībā
1 Bhava (Guru), 10, 11 un Čandra Raši (Guru)>30Augsts stāvoklis sabiedrībā
2, 9, 10, 11 Bhava>30Vadītājs, priekšnieks
4 Bhava (labvēlis), 4 pārvaldnieks (labvēlis)>30Dzīvē turība un labklājība
11 Bhava
12 Bhava
1, 2 Bhava
>
<
>
10 Bhava
11 Bhava
12 Bhava
Slava, bagātība, laime
1, 4, 11 Bhava>30Slava un veiksme pēc 40 gadu vecuma
4, 9 Bhava>28Bagātība pēc 28 gadu vecuma

Labvēļi (Šubha Grahas): Guru, Šukra, augoša Čandra, Budha viens un bez negatīviem Drišti (aspektiem)
Nelabvēļi (Papi Grahas): Šani, Rahu, Ketu, Mangal

Interpretējot Bhavas (mājas) tiek izmantoti klasiskie astroloģijas noteikumi. Bhava uzplaukst, ja tajā atrodas tās pārvaldnieks vai no tā saņem Drišti (aspektu), ja labvēlīgās Grahas* (planētas) ietekmē ar Drišti** (aspektu) un novietotas kopā ar Grahu – Bhavas pārvaldnieku. Bhavu (māju) pārvaldnieku stiprums  arī ir svarīgs un ļoti būtisks.

Ņemot šos priekšnosacījumus par pamatu, apkoposim rezultātus par katras Grahas (planētas) Bindu. Kopumā, izvērtējot Grahas (planētas) novietojumu horoskopā kopā ar tā Bindu skaitu, kas ir tās Aštakavargā un Binaštakavargā, veidojas priekšstats par notikumiem, kuri varētu notikt.

* Labvēļi (Šubha Grahas): Guru, Šukra, Budha novietots kopā ar labvēļiem vai viens, augoša Čandra
**Drišti (aspekti): Guru – 5, 7, 9 Bhava (māja), Šukra, Budha un Čandra – 7 Bhava, Mangal – 4, 7, 8, ani – 3, 7, 10, Rahu un Ketu – 5, 7, 9

Translate »