Mēness dienu / Tithi kalendārs

Mēness dienu / Tithi kalendārs

Tithi ir lunārā diena, respektīvi, Čandras (Mēness) diena. Čandra ir psihe, emocijas. Tithi rāda Mēness jeb prāta enerģijas kvalitāti.

Katrs Tithi ir piemērots noteiktam darbības veidam, noteiktiem notikumiem. Tithi pamatā rāda prāta emocionālo attieksmi pret notikumu (to, kā mēs notikumu uztveram). Ja tithi ir piemeklēts atbilstošs, tad cilvēks jutīsies pozitīvi par notikuma rezultātu, cilvēks redzēs notikuma pozitīvo pusi un būs gandarīts par padarīto vai notikušo. Ja Tithi neatbilstošs, tad cilvēks vairāk saskatīs notikuma negatīvo pusi, kā rezultātā negūs emocionālo gandarījumu no tā.

Tithi dalās 2 veidos:
15 šukla pakša – augoša Mēness tithi (laiks ir piemērotāks darbībām, kas vērstas “uz āru”, sabiedriska rakstura);
15 krišna pakša – dilstoša Mēness tithi (laiks ir piemērotāks darbībām, kas vērstas “uz sevi”, savu iekšējo pasauli, lai gan tas nenozīmē, ka šajā laikā jebkādas sabiedriskās aktivitātes lemtas neveiksmei).

Apraksti par Mēness dienām / Tithi
Kādas aktivitātes atbilstošas, kādas neatbilstošas.
Plašāk par Ekadaši vratu – gavēni

Apraksts par elpošanu – Svara Jogu

Mēness Vērsī eksaltācijā / Čandra Vrišabhā Uča

Kad Mēness atrodas Vērša zīmē, emocionālais fons kļūst mierīgāks, stabilāks un praktiskāks. Vērsis ir zemes zīme, kas saistīta ar stabilitāti, fizisko komfortu un materiālo drošību, tāpēc šis periods mēdz būt harmonisks un saistīts ar drošības sajūtu. Lūk, dažas galvenās īpašības:

  1. Miers un stabilitāte: Mēness Vērsī veicina iekšēju mieru un vēlmi pēc stabilitātes. Cilvēki var justies vairāk sazemēti un mazāk pakļauti emocionālām svārstībām, pievēršoties savai ikdienas dzīvei un rutīnai.
  2. Komforts un praktiskums: Šis laiks rosina rūpes par fizisko labklājību un komfortu. Var rasties vēlme baudīt ērtas lietas un sevi lutināt, piemēram, ar garšīgu ēdienu, relaksējošām nodarbēm vai dabas tuvumu.
  3. Finanšu un materiālo jautājumu kārtošana: Mēness Vērsī bieži liek pievērsties materiālajiem jautājumiem, kā finanšu plānošanai vai ieguldījumiem. Tas ir labs laiks, lai pārskatītu budžetu, pieņemtos izdevumus un domātu par veidiem, kā vairot savu drošību un stabilitāti.
  4. Pacietība un izturība: Vērsis pazīstams ar savu pacietību un neatlaidību, un šīs īpašības izpaužas arī emocijās, kad Mēness ir šajā zīmē. Cilvēki var būt iecietīgāki pret sevi un citiem, lēnāk reaģēt uz provokācijām, un biežāk izrādīt sapratni.
  5. Vēlme pēc vienkāršības un dabas tuvuma: Vērsis bieži mudina pievērsties vienkāršiem dzīves priekiem, piemēram, dabas baudīšanai, meditācijai vai vienkāršai atpūtai. Tas ir labs laiks, lai atrastos ārpus pilsētas vai izbaudītu laiku mierīgā un harmoniskā vidē.
  6. Stiprākas attiecības un drošība: Šajā laikā cilvēki parasti vēlas emocionālu stabilitāti un uzticamību savās attiecībās. Mēness Vērsī var palīdzēt nostiprināt saites ar tuviniekiem un mīļoto cilvēku, veicinot lojalitāti un rūpes vienam par otru.

Mēness Vērsī piešķir dzīvei stabilu pamatu un palīdz justies komfortablāk ar ikdienas lietām un apkārtējo vidi.

Mēness Skorpionā kritumā / Čandra Vriščikā Niča

Kad Mēness atrodas Skorpiona zīmē, emocionālais fons kļūst intensīvs, dziļš un aizrautīgs. Skorpions ir ūdens zīme, kas saistīta ar pārvērtībām, noslēpumiem un dziļām emocijām. Šajā periodā cilvēki var piedzīvot spēcīgas jūtas, kas var būt gan pozitīvas, gan izaicinošas. Lūk, dažas no galvenajām iezīmēm:

  1. Intensīvas emocijas: Mēness Skorpionā pastiprina emociju dziļumu. Jūtas var šķist intensīvākas nekā parasti, un cilvēkiem var rasties nepieciešamība iedziļināties savos iekšējos pārdzīvojumos.
  2. Noslēpumainība un intuīcija: Šis laiks veicina interesi par dzīves noslēpumiem, psiholoģiju un dziļāku sapratni par sevi un citiem. Intuīcija kļūst spēcīgāka, kas var palīdzēt pieņemt lēmumus vai atklāt lietas, kas parasti paliek nepamanītas.
  3. Transformācija un atbrīvošanās: Skorpions saistīts ar pārvērtībām un atdzimšanu, tāpēc Mēness šajā zīmē bieži mudina atlaist vecos ieradumus, emocijas vai attiecības, kas vairs nav derīgas. Tas ir labs laiks, lai strādātu ar personīgo izaugsmi un pārmaiņām.
  4. Aizsargājošs un aizvainojams: Šajā laikā cilvēki var būt jutīgāki pret aizvainojumiem un vairāk sargāt savu privāto telpu. Skorpions nereti uzsver uzticēšanās jautājumus, tāpēc var pieaugt vēlme aizsargāt sevi no potenciāliem emocionāliem apdraudējumiem.
  5. Kaislība un dziļums attiecībās: Mēness Skorpionā veicina dziļas emocionālas saites un var pastiprināt kaislību attiecībās. Tas var būt lielisks laiks, lai pavadītu kvalitatīvu laiku ar tuvajiem cilvēkiem, bet jārēķinās, ka attiecībās var rasties arī spēcīgas emocijas un greizsirdība.

Mēness Skorpionā aicina pārskatīt savas dziļākās emocijas un mudina uz godīgu un dziļu attieksmi pret sevi un citiem.

Pilnmēness ietekme / Čandra Pūrnima

Pilnmēness bieži saistīts ar emocionālu intensitāti un enerģijas pieplūdumu, kas var ietekmēt cilvēku fizisko un garīgo stāvokli. Daudzām kultūrām un tautas ticējumiem piemīt uzskats, ka Pilnmēness ietekmē cilvēkus, un pat zinātniskie pētījumi ir mēģinājuši izpētīt šī fenomena ietekmi. Lūk, kā Pilnmēness var ietekmēt cilvēkus:

  1. Emocionālā spriedze un intensitāte: Pilnmēness laikā emocijas var saasināties, un cilvēki biežāk izjūt spēcīgākas un sarežģītākas jūtas. Tas var radīt emocionālu diskomfortu, un daži cilvēki var būt viegli aizkaitināmi vai nemierīgi.
  2. Bezmiegs un miega traucējumi: Daudzi cilvēki sūdzas par miega kvalitātes pasliktināšanos Pilnmēness laikā. Daži pētījumi liecina, ka šajā laikā miega cikls var būt traucēts, un var būt grūtāk aizmigt vai saglabāt dziļu miegu. Dažiem cilvēkiem mēness spožums vai vienkārši Pilnmēness enerģija rada nelielu trauksmes sajūtu, kas var apgrūtināt miegu.
  3. Pastiprināta intuīcija un iztēle: Pilnmēness laikā cilvēki mēdz būt jutīgāki pret savām emocijām un intuīciju. Šis laiks var veicināt dziļākas pašrefleksijas un iztēles procesus. Tas ir labs brīdis mākslinieciskām izpausmēm vai garīgām praksēm, kas prasa emocionālu saikni.
  4. Enerģijas un aktivitātes pieplūdums: Daži cilvēki Pilnmēness laikā jūtas enerģiskāki un aktīvāki. Tas var būt pozitīvi, ja šī enerģija tiek izmantota produktīvi, bet var būt arī pārslodzes risks, īpaši, ja cilvēks cenšas paveikt pārāk daudz. Pilnmēness nereti pastiprina gan pozitīvos, gan negatīvos emocionālos impulsus, tāpēc cilvēki var justies motivētāki vai arī vairāk uztraukties par lietām, kas ikdienā netiek pamanītas.
  5. Spēcīgāka savienība ar dabas ritmiem: Mēness fāzes ietekmē dabu, īpaši paisumu un bēgumu, tāpēc Pilnmēness laikā dažiem cilvēkiem ir lielāka saiknes sajūta ar dabu un apkārtējo pasauli. Šis laiks var būt piemērots meditācijai, dabas baudīšanai un mierīgai pašrefleksijai.
  6. Lielāka nosliece uz risku: Daži cilvēki Pilnmēness laikā izjūt pastiprinātu vēlmi riskēt vai izlauzties no rutīnas. Tā var būt iespēja ieviest jaunas idejas vai izpausties drosmīgāk, taču jāuzmanās, lai emocijas neved pie nepārdomātiem lēmumiem.
  7. Sociālās attiecības: Pilnmēness laikā biežāk saasinās attiecību jautājumi un saskarsmes grūtības. Tas ir laiks, kad cilvēki vairāk pievērš uzmanību attiecībām, kā arī var kļūt jūtīgāki pret tuvinieku vārdiem un rīcību. Dažiem tas ir iespēja runāt par to, kas ilgstoši bijis “zem virsmas,” kamēr citi var izvēlēties būt uzmanīgāki savā saziņā, lai izvairītos no konflikta.

Pilnmēness ietekme atšķiras no cilvēka uz cilvēku, un tās spēcīgāk jūtamas tiem, kuriem ir spēcīga emocionālā saikne ar apkārtējo pasauli vai izteikta intuīcija.

Jauna Mēness ietekme / Čandra Amavasja

Amavasja ir sanskrita vārds, kas apzīmē Jauno Mēnesi, kad Mēness nav redzams naktī. Šī fāze tradicionālajā Indijas un hinduistu kalendārā tiek uzskatīta par svarīgu garīgo un enerģētisko pāreju punktu. Amavasja ir laiks, ko bieži izmanto introspekcijai, karmiskai attīrīšanai un jauniem sākumiem. Lūk, kādus aspektus cilvēki saista ar Amavasju:

  1. Garīgā attīrīšanās un meditācija: Daudzas kultūras Amavasjas laikā praktizē meditāciju un citus garīgus rituālus. Tiek uzskatīts, ka šajā laikā saikne ar garīgo pasauli un iekšējo Es kļūst spēcīgāka, tāpēc cilvēki bieži cenšas attīrīt prātu un dvēseli no negatīvas enerģijas.
  2. Priekšteču pieminēšana un godināšana: Hindu tradīcijā Amavasjas dienas laikā ir pieņemts godināt senčus, jo tiek uzskatīts, ka viņu svētība šajā laikā ir īpaši nozīmīga. Daudzi cilvēki veic rituālus, kas veltīti priekštečiem, lūdzot viņu mieru un atbrīvošanos.
  3. Jauni sākumi un atjaunošanās: Līdzīgi kā ar Jaunu Mēnesi, Amavasja ir laiks, kad pievēršas jauniem sākumiem un nākotnes plāniem. Tā tiek uzskatīta par piemērotu laiku, lai izvirzītu jaunus mērķus, veiktu pārdomas un uzsāktu jaunas ieceres.
  4. Negatīvās enerģijas attīrīšana: Amavasja tiek uzskatīta par īpaši piemērotu laiku, lai atbrīvotos no negatīvās enerģijas, grūtībām vai nevajadzīgām saiknēm. Daudzi cilvēki izmanto šo laiku, lai attīrītu savu telpu vai izdarītu tīrīšanas rituālus, piemēram, ar vīraku, sāli vai citiem simboliskiem attīrīšanas līdzekļiem.
  5. Enerģētiskās pārejas: Amavasjas laikā enerģētiskais fons mēdz būt noslēpumains un introspektīvs. Daži cilvēki izjūt emocionālu, bet klusu atjaunošanos, kas dod enerģiju, lai dotos tālāk. Tiek uzskatīts, ka šis laiks palīdz sajust iekšēju transformāciju un radīt skaidrību dzīvē.
  6. Aizsardzības un labklājības rituāli: Amavasjas laikā veiktie rituāli un lūgšanas tiek uzskatītas par īpaši spēcīgām, tāpēc daudzi cilvēki veic aizsardzības rituālus un lūgšanas par labklājību un mieru. Tiek uzskatīts, ka šis laiks palīdz piesaistīt labvēlīgu enerģiju un aizsargāt no negatīviem spēkiem.

Amavasja ir dziļi simboliska un iedvesmojoša, liekot pievērsties pašam sev un savai iekšējai pasaulei.

Translate »